tam ve yarı otomatik havalı tüfek tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar iki yıldır pcp kullanıyorum birkaç markayı tecrübe etme fırsatım oldu fakat hepsi bolt action olduğu için tam zevk vermiyor, seri atışı veya en azından yarı otomatik atışı olsa daha zevkli olur diye düşünüyorum bu konuda tecrübe ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum. özellikle 3000 tl civarı fiyat olursa çok güzel olur.

SELAMUN ALEYKÜM

• Fx gladyatörü tarif etmişsin. İkinci el o fiyatlara bulabilirsin.

• Bir de Fx Revolution var, fiyat olarak Hilal Av'da 4.700 TL olarak gözükmekte

Fx Impact M3 Bronze

• Fx gladyatörü tarif etmişsin. İkinci el o fiyatlara bulabilirsin.

Bildiğim kadarıyla Gladiator otomatik veya yarı otomatik değil, FX'in otomatik olan modeli Revolution

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• merhaba arkadaşlar iki yıldır pcp kullanıyorum birkaç markayı tecrübe etme fırsatım oldu fakat hepsi bolt action olduğu için tam zevk vermiyor, seri atışı veya en azından yarı otomatik atışı olsa daha zevkli olur diye düşünüyorum bu konuda tecrübe ve bilgi paylaşımlarınızı bekliyorum. özellikle 3000 tl civarı fiyat olursa çok güzel olur.

Bir de Steyr Hunting 5 var yarı otomatik olarak ancak malesef sizin bütçenizi 3'e katlıyor.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Steyr Hunting 5

çok iyi bir tüfektir. standart model ikinci elini 5-6 bin tl civarı bulabilirsin.
    otomatik olanından türkiyede bir iki kişide var biliyorum.fiyatıda 7-9 bin tl civarı.

1-Zoraki HP 01 Ultra 4,5 -"Hawke 3-9x40 MAP Sport Hd''
    2-Kalibrgun Cricet 5,5 - "6-25x56 Vector Optics FFP"

3-Steyr Hunting 5 (5,5) "Hawke 4017 SR PRO-8-32x56"

• Değerli arkadaşlar
    alakanız için çok teşekkür ediyorum, tavsiyelerinizi dikkate alacağım fakat bir nokta var bence çok mühim.

evvela havalı tüfek satışı yapan av siteleri silahları yeterince tanıtıcı bilgi vermiyor, veya ürün aramasında bolt action/yarı veya tam otomatik gibi seçenekler yazıp tüm modelleri bir arada göremiyorsunuz. hatta hatsan ve kral arms firmalarının sitelerinde (hoş bunların otomatik silahı da yok ama) dahi kendi ürünlerini yeterince tanıtan bilgiler yok. geçen kendilerine telefonla bildirdim. bu yüzden you tube da aldığı ürünü büyük bir keyifle her meşakkate katlanarak tanıtan arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum.

gelelim otomatik silah meselesine. burdaki asıl sorun bence şu; 3-5 bin tl verip aldığımız silahın arıza yapma ve tamir edilememe olasılığı , işte o zaman resmen parayı çöpe atmış olursunuz. steyr hunting 5 benim de çok hoşuma giden ve takip ettiğim bir silah fakat 8-9 bin tl gibi bir fiyatla iç piyasada bulunuyor olması üzücü. 5bine bulsam hiç düşünmem alırım. ancak bu paraları verdikten sonra biraz daha zorlar yivli av tüfeği alırım diye düşünüyorum. tabi eski mesleğim astsubaylık olduğu ve ateşli silahlarla çok oynamış birisi olduğum da hesaba alınırsa bolt action bir havalıtüfekte 100-150 metrede bir hedefi vurmak için azıcık bir esintiyi dahi hesaplamak, çok cansıkıcı birşey gibi geliyor. akıllı telefondan eski nokia tuşlu telefonlara geri dönmek gibi geliyor.

siz değerli arkadaşlardan bu konuda arzu ettiğim yardım şu. otomatik tüfeklerin bakım ve onarımı türkiye şartlarında nasıl, ve kolay arıza yapıyor mu bunu merak ediyorum. yani o kadar para verdiğimize değecek mi. bir arkadaş fx monsoon diye bir tüfek tavsiye etti kullanan var mı . revolutiona baktım hoş güzel bir alet bunu da kullanan varsa hatta ankarada ise beraber bir kıra çıksak bende ona 9mm atışı yaptırsam o da bana otomatik havalısını denettirse falan filan......:))))
    herkese iyi atışlar diliyorum. teşekkürler.

SELAMUN ALEYKÜM

• evanix giant tam tarife uyan bir silah ama Türkiyede var mı ve servis işi nasıl bilemem

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• bir videoda görmüştüm 2-3 cm suntayı 15-20 mt delik teşik ediyordu, yani öyle düşük falan değil benim mod 125 ten daha güçlü olduğunu söyleyebilirim hesabını sen yap.

• evanixin 1-2 modeli dışında turkiyede satışı yok denecek kadar az giant modelide hiç satışa sunulmadı eski kullanıcıların dışında çok bilindik bir silah değil ben windycity kullanıyorum ve gayet memnunum . yanlış hatırlamıyorsam evanix servisine en son turaç av bakiyordu,

• Sevgili arkadaşlar bu FX ve/veya Steyr tüfeklerin yedek parça ve tamir işlerini kimler yapıyor ve bu hizmet güvenilir ve sürekli mi? Okuduklarından anladığım kadarıyla bu PCP tüfek işi külfetli öyle alınca bitmiyor, teşekkürler...