Pcp pompa

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 1000₺ olan fx pompa ile 350₺ olan hatsan pompa arasında temel iki fark var. Birincisi fx pompa tasarımı gereği 300 bar basabiliyor. ikincisi daha kolay pompalama işlemi yapılıyor. Ancak daha fazla pompada aynı basınca ulaştırıyor.

fazla uğraşmaya gerek yok ozaman optima da kolaydı bana göre

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35
    :thumbup:

• henüz havalı tüfegim yok arastirma asamasindayim.araba olmadıgından scuba olayı bana uygun gelmiyor.o yüzden bu pompa konusuna biraz takığım.zetax yusufi ve sizi ilerleyen dönemlerde biraz rahatsız edecegim .

Karaisalı civarındaysan yada yolun düşerse sana hem yaylı hemde pcp yle atış yaptıran bilirim ki bi fikir sahibi olursun

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• Optima kullanmadım ama hatsan pompa kullanıyorum bir senedir. Benden kaynaklanan sorun nedeniyle bir kez oring yaktım onu da servis ücretsiz değiştirdi eskisi kadar iyi oldu. 250 bara çok rahat dolum yapabildim. Ama dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Basınç arttıkça pompanın ısınma aralığı azalıyor. Yani 100-160 bar arası basıp dinlendirmek gerekiyorsa 200-230 bar arası basıp dinlendirmek gerekiyor.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Basınç =ISI

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• yusufii hocam izmirdenim.ALLAH razı olsun düsüncen samimi cok tskler.dedigim gibi sizi zetax ve hpı basinizi baya bir agrıtıcam,şu bt65 olayı ile ilgili olarak.

• yusufii hocam izmirdenim.ALLAH razı olsun düsüncen samimi cok tskler.dedigim gibi sizi zetax ve hpı basinizi baya bir agrıtıcam,şu bt65 olayı ile ilgili olarak.

bende yeniyim ama elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

gamo pt85
    Hatsan airmax 5.5
    Hatsan Striker edge 5.5
    Hatsan mod 125 6.35
    Hatsan bt65 6.35

Hatsan hercules 6.35

• bayadır inceliyorum.tatmin edici bilgl ve yorumlara ulasamadıgım önemli bir konu bence.hangi marka pompa hangi marka tüfekte ne kadar pompalamak gerekir ,pompa markaları arasındaki zorlanma farkları ve pompalama sayı farklari nelerdir vs vs.örnek HPI arkadasım 100 bardan 200 bara 120 pompaladim demiş.bu ve buna benzer net ve anlasilir bilgi vermek zor olmasa gerek.biraz geç oldu ama yinede tesekkur.herkezin arabası yok,dolayisi ile bu pompa konusunda kullanicilarin daha fazla bilgi vermesi çok faydali olacaktir kanısındayım.konuyu açan arkadasıma ayrıca tskler.

hatsan galatian 2 nin tupunu. 0 dan 200 bara 250-260 pompalamayla dolduruyorum optima marka pompa ile. Pompalama o kadarda korkulacak bisiy degil bem ewde doldurup atisa gidiyorum bi de atista dolduruyorum toplamda 80 atis yapiyorum. Daha sonra yaylilarla dewam :)

• henüz havalı tüfegim yok arastirma asamasindayim.araba olmadıgından scuba olayı bana uygun gelmiyor.o yüzden bu pompa konusuna biraz takığım.zetax yusufi ve sizi ilerleyen dönemlerde biraz rahatsız edecegim .

Atışa arabasız gidecekseniz pcp doğru tercih olmaz. İyi bir yaylı alın. Pcp ile atışa gitmek ek malzemeleri ile taşınmak gibi oluyor.

Ankara TR

• yaylı düsünmedim degil.ancak kendimi tanıyorum,atıcılıgım gelistikce 200 metre hedefim depreşicek ki buda yaylilarla pek mümkün görünmüyor.sırtımda tüdek kılıfı elimde pompa ,hedef kagıtlari ve bilumum malzemeyi birden koyabilecegim bir canta iş görecektir diye düsünüyorum.bu şekilde 1km patikalı yokuş çıkacagım.zor olacak ama iyi bir spor,kafayı bosaltmak,tüfegim ve doga ile basbasa.

• kral arms ın tüfek ve pompa takımını aldım, 150 bardayken deneme amaçlı 210 a kadar bastık sorunsuz şekilde, daha sonra atış yaptık 50 bara düşene dek ve tekrar doldurmak istediğimizde pompa yukarı aşağı yaylanarak ortada kaldı.Muhtemel arıza kitapçığında 3. piston gevşemiştir falan yazıyordu silindire ve hava alma deliğine birkaç damla yağ damlattım yumuşadı ve düzeldi.Bu pompaların bakım peryodu nasıldır? her dolumdan sonra yağlamak şartmı olacak acaba.Birde pompa üzerindeki tahliye vanasını gevşetmeden hava rekorunu çıkartınca öndeki orink hasar görüp hava kaçırmaya başladı, buna çok dikkat etmek gerekiyor anlaşılan.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Aynı sorun bendede oldu gideremedim sıkıntıyı bütün oringleri değiştirdim3. Pistona ulaşamadım kralı aradım gönder değişim yapalım dediler yada bakımını dediler yarın göndercem

kral arms ın tüfek ve pompa takımını aldım, 150 bardayken deneme amaçlı 210 a kadar bastık sorunsuz şekilde, daha sonra atış yaptık 50 bara düşene dek ve tekrar doldurmak istediğimizde pompa yukarı aşağı yaylanarak ortada kaldı.Muhtemel arıza kitapçığında 3. piston gevşemiştir falan yazıyordu silindire ve hava alma deliğine birkaç damla yağ damlattım yumuşadı ve düzeldi.Bu pompaların bakım peryodu nasıldır? her dolumdan sonra yağlamak şartmı olacak acaba.Birde pompa üzerindeki tahliye vanasını gevşetmeden hava rekorunu çıkartınca öndeki orink hasar görüp hava kaçırmaya başladı, buna çok dikkat etmek gerekiyor anlaşılan.

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• mega 330cc tuplu model ahşap dipçik.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• peki 200-100 bar arası kaç şarjör atabuliyorsun, yani normal maxi gibi istikra

tam güçte 60 pelet attık, 50 bara düşünceye kadar 8 şarjör güçlü atabiliyor.

hayırlı olsun

teşekkürler:)

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Pompa tekrar yaylanmaya başladı , bende komple dağıttım 3. pistonun o-rink i parçalanmış, değştirip yağladım düzeldi , tam tüfek doldu tekrar aynı sorunu yaptı , ya bir yerleri orink parçaları tıkadı yada başka bir sorun var yarın söküp bakıcam tekrardan artık.

swiss arms jericho 941
    hatsan striker edge 5.5
    Kral puncher mega 5.5
    Hatsan Bt65 Sb Elit 5.5

• Pompa tekrar yaylanmaya başladı , bende komple dağıttım 3. pistonun o-rink i parçalanmış, değştirip yağladım düzeldi , tam tüfek doldu tekrar aynı sorunu yaptı , ya bir yerleri orink parçaları tıkadı yada başka bir sorun var yarın söküp bakıcam tekrardan artık.

ben tamamen söküyorum fakat 3. Pistonun olduğu kısma ulaşamadım nasıl söktünüz

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• bu arada hill mk4 pompa hakkinda bilgisi olan varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim

ben hill mk4 aldım, at44 kullanıyorum pompayıda sıfır aldım, 5 kutu 250 lik jsb 18,13, 3 tanede 500 lük kutu attım hepsini pompayla doldurdum yaklaşık 40 atışta 100 bara iniyodu 200 e bastım 2750 pellet civarı attım yaklaşık 68 kere doldurdum pompayla...oringlerini hiçbişeyini değiştirmedim pompa basarken arada vermedim hiç soğuması için, çünki ısınmıyor pompa şimdiye kadarda hiçbi sıkıntım veya arızam olmadı
    önümüzdeki zamanlarda hillin sitesinden ingiltereden dry air packını ve hill gres yağını getirmeyi düşünüyorum firma ile konuştum yollanabiliyor dediler