Kral puncher maxi 70 metre

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mesafe 70 metre pellet jsb 18.13 grain. Tam güçte 140 barda 5 atış yaptım. Önde tek destek vardı. Kalp atışlarım yüzünden namluyu birtürlü hedefe tam sabitleyemedim tam sabitlenip atılsa tahminimde 1cm içine toplanırdı.

https://www.youtube.com/watch?v=8aAQwx9kLHQ

• Ithal namluya ihtiyac yok benim dusunceme gore.
    Herkesin dusuncesine saygi duyuyorum.

Tebrik ederim

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• ;d; iş yerindeki pcden izleyemediğim için telefondan izledim pelletin sesi gayet güzel geliyordu

Teşekkür ederim. iyi bir atıcının elinde daha iyi bir sonuç çıkacaktır. Namlu ihtiyacı var mı bilemem ama benim tüfeğin kesinlikle regülatör ihtiyacı var. En kısa zamanda taktıracağım.

• Acaba son çıkan namlularda öncekilere göre gelişme varmı ..Bir.ara namlu üretimi için yurt dışından yeni bıçaklar gelicek ,şoklu olucak vs. denilmişti.
    Bu arada videodaki isabet çok iyi .tebrikler.

• Gecen gun maillestigimde sok uygulamasi olmadigi ve yeni bicaklarin geldigi soylendi.uretime baslanmis.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Acaba son çıkan namlularda öncekilere göre gelişme varmı ..Bir.ara namlu üretimi için yurt dışından yeni bıçaklar gelicek ,şoklu olucak vs. denilmişti.
    Bu arada videodaki isabet çok iyi .tebrikler.

Teşekkür ederim. Ben kendi performansından pek memnun değilim. Daha iyisini yapmaya çalışacağım.

• Gecen gun maillestigimde sok uygulamasi olmadigi ve yeni bicaklarin geldigi soylendi.uretime baslanmis.

Acaba puncher meganın da atış stabilitesini düzelttiler mi.

• Degisiklik yok saniyorum ki. Biz maxi aliyoruz genelde.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Tebrikler.. regulatorle butun atislar en az bukadar olur cok daha kucuk grupmanlar cikartacaginiz kesin gozukuyor.. :thumbup:

• namlulara şok yapmakta bir zorluk yoktur, namlu borusunu yivlendirip atışa hazır hale getirdikten sonra namlu ucunun 2-3cm lik bölümüne soğuk dövme ile gerekli şok verilebilir...bu sayede diyelim namlu 5.53 oldu siz 5.52 veya 5.51 pellet attınız, namlu ucundaki şoklu kısım 5.50 ise attığınız her pellet namludan düzgün çıkacaktır.

• güzel atışlar olmuş. kullandığınız dürbün hangi marka ve model bilgi verebilirmisiniz.

• güzel atışlar olmuş. kullandığınız dürbün hangi marka ve model bilgi verebilirmisiniz.

Dürbünüm Barska 6-24x50

• Tüfeğime regülatör takıldı. Regülatörlü sonuçları görmek isteyen arkadaşlar vardı. Soldan sağa 30 50 ve 70 metre 30 metreden sonra dürbünü ayarlayıp biraz sağa çektim diğer atışlar tam merkezde toplandı. Son kağıt 120 metre Anlayamadığım 50 ve 70 metrede görüldüğü gibi sıfırlama iyi ama 120 metrede atışlar sağa kayıyor. Bu regülatör takılmadan önce de böyleydi. Sıfır rüzgarda attım. Hatta namlum değişti eski namlu da aynı atıyordu yeni namlu da aynı atıyor. Sebebi ne olabilir. Mesafe uzadığı için daha hassas sıfırlama yapmam gerekiyor diye düşündüm sola çektim bu sefer de yakın mesafe atışları sola kayıyor. Anlamadım gitti.

• dürbün ve namlu eksenleri biraz kaçık olabilir,normalde dürbüne optik merkezleme yaptıktan sonra namlu ve dürbün eksenleri birbirine paralel olmaları gerekiyor, diyelim ki 10 metrede sıfırladın dürbünü, 30, 40, 50 metre veya başka bir mesafelerde rüzgarsız bir havada, her mesafede yükseklik ayarından hariç her seferinde sağ veya sola ayar yapmak zorunda kalıyorsan bu anlattığım olay vardır.

• dürbün ve namlu eksenleri biraz kaçık olabilir,normalde dürbüne optik merkezleme yaptıktan sonra namlu ve dürbün eksenleri birbirine paralel olmaları gerekiyor, diyelim ki 10 metrede sıfırladın dürbünü, 30, 40, 50 metre veya başka bir mesafelerde rüzgarsız bir havada, her mesafede yükseklik ayarından hariç her seferinde sağ veya sola ayar yapmak zorunda kalıyorsan bu anlattığım olay vardır.

Bu optik merkezlere konusunda birkaç metod vardı. Tareti sonuna kadar çevirip sayarak ortalamayı yapmıştım ama benimki olmuyor bayaa bir tek tarafta kalmıştı. Bunu başka nasıl ayarlayabilirim.

• aynanın üstüne oturtur dürbünü, dürbünün içine bakarak artıkılın kendisi ve aynadaki yansımasını ayar yerlerini çevirerek üst üste denk getir, tabi bol ışık olması gerekiyor.

• aynanın üstüne oturtur dürbünü, dürbünün içine bakarak artıkılın kendisi ve aynadaki yansımasını ayar yerlerini çevirerek üst üste denk getir, tabi bol ışık olması gerekiyor.

Benim dürbünün önü açılı yani aynayı dayayamıyorum. İkincisi bunu yapabilsem bile anlayamadığım tareti çevirip optik merkeze getirince o zaman da sıfırlama bozulacaktır. Tüfeğin üzerine taktığımda yeniden atış yaptığımda sıfırlama bozuk olduğu için yeniden taretler ile ayar yapacağım optik merkez yine bozulmayacak mı.

• o kaçıklık yoksa sadece yükseklik ayarı yapman yeterli ama o kaçıklık varsa evet öyle oluyor, benim de mod 125 de aynı sorun var, tek parça dürbün ayağını çevirdim yine düzelmedi,arkadaşlar şimleme ile yapıyorlarmış, yani dürbün ile ayak arasına ince pet şerit koyuyorlarmış,ben şahsen denemedim, ben atacağım mesafeye sıfırlayıp öyle atıyorum, en iyisi burada forumda bir yerde vardı bu konu bir araşrır daha detaylı bilgi var orada.

• o kaçıklık yoksa sadece yükseklik ayarı yapman yeterli ama o kaçıklık varsa evet öyle oluyor, benim de mod 125 de aynı sorun var, tek parça dürbün ayağını çevirdim yine düzelmedi,arkadaşlar şimleme ile yapıyorlarmış, yani dürbün ile ayak arasına ince pet şerit koyuyorlarmış,ben şahsen denemedim, ben atacağım mesafeye sıfırlayıp öyle atıyorum, en iyisi burada forumda bir yerde vardı bu konu bir araşrır daha detaylı bilgi var orada.

Şimleme de yapılsa aynı şey olur bence. Farklı mesafelerde yine farklı vurur. Sağol görüşlerin için.