Dürbünüm gümrüğe takıldı alamıyorum.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Heyecanla beklediğiniz ve gün saydığımız ürün Çin'den sorunsuz geliyor gümrükte takılıyor. Denizi geçip derede boğulma durumu. Gel de ayar olma.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Silahlarda kullanılabilen 4x üzeri büyütmeye sahip optiklerin tümü; Havalı, Ateşli ayırt edilmeksizin ithalat kanunları ve izne tabidir.
    Aynı şekilde Mill Spec tabir edilen askeri şartnamelerdeki ürünler de bu kurala tabidir. Mesela Ateşli silahlarda kullanılan Eotech 500 serisi gibi Red dot ve Holosigth lar.
    Yine gece görüş ve Thermal optiklerin hiçbirini kesinlikle getiremez ve kullanamazsınız.
    Bu ara fazla maceraya girmemek lazım, terörist olarak bile algılanabilirsiniz. Malum şartlarımız kötü.

Benelli M4, Fabarm Sat8, Benelli Supernova

• Yok hocam alınmadım içeri :) Telefonda derdimi anlatamayınca gidip yüz yüze konuştum. Fatura, irsaliye, makpuz gibi bişey getir bu ürünün fiyatını görmem lazım dedi. siteden link gösterdim. olmaz belge lazım en azından kredi kartı extresi olur dedi onu bulurum dedim. ama arkadaşın kredi kartı üzerinden aldığım için arkadaşa ulaşamadım. Başka bi adam daha vardı oda bakmak istedi gösterdim dürbün fiyatını. ben dürbünlerden anlarım bunun fiyatı hiç 177 liraya benzemiyor bi tık daha kaliteli olsa bildiğin hawke dedi. yok abi bu işte dedim. sana yanlış dürbün göndermişler heralde baya kaliteli bi dürbündü çünkü dedi heyecanlandım :). Çinlileri kazıklayan ilk türk olabilirsin belki dedi :) ya yarına yada p.tesi'ye kaldı benim iş.

• Yok hocam alınmadım içeri :) Telefonda derdimi anlatamayınca gidip yüz yüze konuştum. Fatura, irsaliye, makpuz gibi bişey getir bu ürünün fiyatını görmem lazım dedi. siteden link gösterdim. olmaz belge lazım en azından kredi kartı extresi olur dedi onu bulurum dedim. ama arkadaşın kredi kartı üzerinden aldığım için arkadaşa ulaşamadım. Başka bi adam daha vardı oda bakmak istedi gösterdim dürbün fiyatını. ben dürbünlerden anlarım bunun fiyatı hiç 177 liraya benzemiyor bi tık daha kaliteli olsa bildiğin hawke dedi. yok abi bu işte dedim. sana yanlış dürbün göndermişler heralde baya kaliteli bi dürbündü çünkü dedi heyecanlandım :). Çinlileri kazıklayan ilk türk olabilirsin belki dedi :) ya yarına yada p.tesi'ye kaldı benim iş.

Hocam bu işlemleri nerede yapıyorsunuz acaba? Misal ürün istanbuldan yurda giriş yaptı oradaki gümrük memurlugunda mı bekliyor? Bir sıkıntı olursa oraya mı gitmek gerekiyor?

• Ben muğla/bodrumda'yım. ürün singapurdan yola çıkmış istanbul gümrükten geçmiş ama bodrum gümrükte takıldı. ben bodrum gümrükle uğraşıyorum şuan.

• Arkadaşınızın kartını atm yardımıyla yaptığınız alışverişin olduğu sayfayı yazdırarak elinize alıp yola düşün bunada hayır diyeceklerini sanmıyorum ;)

İmza Felan Yok Barmak Bassam Olur Mu? ;,;-#hims

• Dürbünün linkini atar mısınız. Merak ettim

Zoraki HP01 Ultra .177

• Arkadaşın durumuna benzer bir olay benimde başıma geldi şöyle ki; 4 Mart tarihinde internet üzerinden (Amerika) 4 adet parfüm aldım kargo hariç bedeli 82 USD, 17 Mart'ta bulunduğum şehire geldi ürünler, sonrasında PTT merkez şubesini aradım, ürünleriniz gümrüğe takıldı dediler, (Meğerse takılma sebebi sonrasında yaptığım araştırmaya göre parfüm'ler yasaklı ürün kapsamındaymış)
    Sonrasında PTT'ye gittim gümrük kısmındaki memurla görüştüm, ürünlerini alabilmen için gümrük müşaviri bulman gerekiyor beyanname açtırman gerekiyor ithalatını yapman gerekiyor ürünlerin dedi, sonrada dedi ki; bu işlemlere vereceğin parayla 10 tane parfüm alırsın dedi, bende tanıdığım gümrük müşaviri arkadaşa anlattım durumu, parfümler yasaklı ürün kapsamında gümrükten alman için çok masraf çıkartırlar dedi.
    PTT memuru 1 hafta içinde alınmayan ürünler otomatik olarak geriye kargolanacak dedi, şu anda ürünlerim halen daha PTT de bekliyor, en son 2-3 gün önce aradım sordum ürünlerim neden geriye gönderilmedi diye, toplu halde gönderim yapacağız o yüzden bekletiyoruz dedi. Ürünlerimin geriye gitmesini bekleyeceğim sonrasında satıcı firmayla irtibat kurup paramın iadesi için uğraşacağım, bakalım sonuç ne olacak.
    Kanun maddesi diyor ki; Yurtdışından 75 Euro'ya kadar alım yapabilirsin, Sonra da diyorlar ki 30 Euro değerindeki parfümü yurtdışından alamazsın, gerçekten çok ilginç, bir biriyle çelişen durumlar. Benimde başımdan böyle bir olay geçti sizlerle paylaşmak istedim.

• kozmetik ürünler ( parfüm, ruj fondoten vs vs ..) telefon, tablette yasakmış. napmanız gerek hiç bir bilgim yok ama p.tesi gümrükteki adamlara sorarım. belki başka bir yolu vardır. durumunuzada üzüldüm. sinir bozucu bir olay.