Ahşap Kundaklı,Hatsan Torpedo150 Sniper Vortex

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler.

Zoraki HP01 Ultra .177

• Çok teşekkürler

Ellerinize sağlık, paylaşım için teşekkürler

• çok güzel anlatmışsınız. Jsb yi enteresan bir şekilde tüm silahlar seviyor.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• çok güzel anlatmışsınız. Jsb yi enteresan bir şekilde tüm silahlar seviyor.

Evet sayın ZETAX..
    demek ki öncelikle referans olarak JSB yi alıp ,diğerleriyle kıyaslamak gerekli..Ama bu tüfek gerçekten JSB Exact Jumbo Heavy 'yi çok temiz attı..ve hatta 40 metrede 15,43 KRM Ultra Dome pelletle sıfırladığım tüfeğimi..Gez üst Turret'le hiç oynamadan JSB Heavy ile merkeze topladı tüfek..Düşme hiç yapmadı..
    Bu arada şimdi fark ettim ki.Fotoğrafı yan olarak göndermişim ve üzerine yorum ve açıklama yapmışım..Tabii ki yan duran fotodaki tüm yorumlar ve anlatımlar.Okuyana anlamsız gelmiştir..
    Fotonun açısını ve doğru pozisyonunu düzeltip gönderiyorum..
    [Resim Engellendi: http://imageturko.com/?di=VU45]

• Bence sonuç 40m göz gez ve elma arpacık için çok iyi . zaten mod 150 sniper vortexle oldukca dengeli stabil güçlü ve isabetli bir tüfektir.
    Özellikle hatsanın sponsor olduğu 100mt atıs yarışması gibi müsabakalar artarsa bu tarz silahlarında hakettiği değer ottaya çıkar bizim ft oyuncakları ile o müsabakalar olmaz. 2 gömlek büyük gelir.
    Bence ft nin ve bilumum yarışmanın içinde serbest kategori muhakkak olmalı ayrıca ft ve br ye alternatif güçlü silahlarla da yapılacak bu tarz yarışmalarda olmalı. Sırf ft tüfeklerininde katılması için ayarlanmış 25m br olurmu. 70 m 100m 150m olması lazım ki bir anlamı olsun. Hatta 200m neden olmasın.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Hatsan'ın ana sponsoru olduğu yarışmayı düzenleyen arkadaşlardan birisine ben de bu teklifi götürdüm.Kendisine yaylı veya vortex grubu serbest (open sights) atış kategorisininde olması gerektiği ve hatta bu kategoride çok katılımcı olacağını söyledim.Kendisi de bu önerime sıcak baktı ve destek verdi.Ama gördüğüm kadarıyla.Halen ,yarışmada serbest kategorisi resmi olarak olup olmayacağı açıklanmadı.Sanki herkesin evinde HW 97 K veya diana, steyr var.Havalı sevdalılarının %80 ine yakını mod 85 ve 125 modelleri arasındaki çoğu da dürbünsüz tüfek sahib(çoğu verilen kutu içeriği dürbünü bozmuştur çünkü)..Ben serbest kategorisi açılırsa ,Torpedo 150 sniper vortex'im ile katılmayı düşünüyorum.O yüzden bugün hedefi 40 metreye çektim ve JSB kullandım...

• Hatsan'ın ana sponsoru olduğu yarışmayı düzenleyen arkadaşlardan birisine ben de bu teklifi götürdüm.Kendisine yaylı veya vortex grubu serbest (open sights) atış kategorisininde olması gerektiği ve hatta bu kategoride çok katılımcı olacağını söyledim.Kendisi de bu önerime sıcak baktı ve destek verdi.Ama gördüğüm kadarıyla.Halen ,yarışmada serbest kategorisi resmi olarak olup olmayacağı açıklanmadı.Sanki herkesin evinde HW 97 K veya diana, steyr var.Havalı sevdalılarının %80 ine yakını mod 85 ve 125 modelleri arasındaki çoğu da dürbünsüz tüfek sahib(çoğu verilen kutu içeriği dürbünü bozmuştur çünkü)..Ben serbest kategorisi açılırsa ,Torpedo 150 sniper vortex'im ile katılmayı düşünüyorum.O yüzden bugün hedefi 40 metreye çektim ve JSB kullandım...

Biraz evvel ,Hatsan ana sponsorluğunda ve Kerem yücel ve Levent Bülbül beylerin organizatörlüğüyle düzenlenen yarışmaile ilgili taze bir haber geldi.Daha önce sayın Kerem Yücel bey'e yaylı serbest kategorisinin de bu yarışmada olması gerektiğini ve katılımın da çok olabileceğini söylemiş ve bu kategorinin de açılması teklifini götürmüştüm.Biraz evvel Facebook'tan Kerem bey'e bu teklifimi tekrar sordum.Veee müjde..
    Bu yarışmada benim teklifim ve ısrarım üzerine Kerem bey ve Levent bey'in de kafalarına yatmış olmalı ki..Yarışmada ..Resmi olarak Yaylı,serbest kategorisi açılmış...Hayırlısı olsun..Katılanlara şimdiden başarılar..

• Çoook güzel paylaşım ve harika bilgiler..
    Birçok konu ve olay (özellikle vortex) şekillendi kafamda..
    Teşekkür ediyorum..

FATİH KOÇ 1976
    Kastamonu
    Bora Barak Br 20
    Akdaş Ak212 otomatik
    Hatsan Mod85 Sniper vortex
    Kral puncher breaker s

• Bence sonuç 40m göz gez ve elma arpacık için çok iyi . zaten mod 150 sniper vortexle oldukca dengeli stabil güçlü ve isabetli bir tüfektir.
    Özellikle hatsanın sponsor olduğu 100mt atıs yarışması gibi müsabakalar artarsa bu tarz silahlarında hakettiği değer ottaya çıkar bizim ft oyuncakları ile o müsabakalar olmaz. 2 gömlek büyük gelir.
    Bence ft nin ve bilumum yarışmanın içinde serbest kategori muhakkak olmalı ayrıca ft ve br ye alternatif güçlü silahlarla da yapılacak bu tarz yarışmalarda olmalı. Sırf ft tüfeklerininde katılması için ayarlanmış 25m br olurmu. 70 m 100m 150m olması lazım ki bir anlamı olsun. Hatta 200m neden olmasın.

işte projektör bir yorum daha.yarışmalara katılmayı pek düşünmüyorum imkanımda yok gibi.ancak katılacak olanların karşısına kısıtlamalar engeller çıkıyor.yeni fikirler yeni düzenlemeler gerekli sanki.

• işte projektör bir yorum daha.yarışmalara katılmayı pek düşünmüyorum imkanımda yok gibi.ancak katılacak olanların karşısına kısıtlamalar engeller çıkıyor.yeni fikirler yeni düzenlemeler gerekli sanki.

Hayatımda ilk kez seyirci olarak katıldığım, 2016 İzmir/Özdere -Kalemlik FT Türkiye şampiyonasında.Gözlemlediğim kadarıyla.Yarışmaya katılan tüfeklere bir diyeceğim yok.Fakat O tüfeklerin üzerindeki Dürbünlere ,muhakkak surette bir standart getirilmeli bence..45 metreden 5cm lik bir hedefe, bu devasa dürbünlerle bakıldığında.O 5 cm büyüklüğündeki Hedefcik...Oluyor çalışma masası büyüklüğünde..İnsanın canı sıkılır vurmaktan..

• Dürbünü sıfırlayana kadar harcanan emek yüzünden ben de dürbünsüz tercih ediyorum.

• Hayatımda ilk kez seyirci olarak katıldığım, 2016 İzmir/Özdere -Kalemlik FT Türkiye şampiyonasında.Gözlemlediğim kadarıyla.Yarışmaya katılan tüfeklere bir diyeceğim yok.Fakat O tüfeklerin üzerindeki Dürbünlere ,muhakkak surette bir standart getirilmeli bence..45 metreden 5cm lik bir hedefe, bu devasa dürbünlerle bakıldığında.O 5 cm büyüklüğündeki Hedefcik...Oluyor çalışma masası büyüklüğünde..İnsanın canı sıkılır vurmaktan..

ben yıllardır diyorum bunu ve hep kötü oluyorum. silahlara kesinlikle bişey diyemem ancak bir optik çılgınlığı gidiyor. 10-50 x60 dürbün nedemek. Sınırlı bütceyle girmek isteyenler yada göz gez ile girmek isteyenle bir olurmu istersen öyle gir senin sorunun dünya genelinde optiğe sınırlama yok demek ne kadar adaletli oluyor. Oysaki güç sınırlamasını yarışmanin adil olması için getirdilerdi. Tamam getirilsin bişey demiyoruz ancak ya dürbünede sınırlama getirilsin yada puanlama sistemine göre sonuç belirlensin ve handikap puanı gelsin optiğe düşük optiklerin puanı yüksek yüksek optiklerin düşük olsun . ozaman adalet yerini bulur.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Bu sporun, tabana ve geniş kitlelere yayılması isteniyorsa.FT veya BR ve Kapalı poligon veya her neyse.Yarışma kuralları tekrar gözden geçirilmeli bence.İlla, Avrupa veya Amerikanın öncü olmasına gerek yok.Ülkelerin bulunduğu sosyal ve sosyoekonomik durumu da gözetilerek.FT veya diğer havalı disiplinlerinde yeni kategori açılmalı veya bazı durumlara sizin de belirttiğiniz gibi en azından optiklere handikap puanı veya sınırlama getirilmeli..
    Ben dışarıdan bir amatör meraklı gözüyle baktığımda..FT ve bu tür yarışmalar, bir avuç insan için ''AKRABA ZİYARETİ'' havasında geçiyor..Camia ve katılımcı bir avuç insana kalmış..Peki neden ? Golf oynamak bile daha ucuzda onda..Hem golf oynarken FT müsabakaları gibi de yerlerde sürünmüyor yarışmacılar..Misss gibi çimde tiril tiril kıyafetle vuruyor adam topa ,sopayla...
    En uygun yerli FT tüfeğinin piyasa fiyatı 500-700 TL iken..FT müsabakalarında kullanıldığını gördüğüm dürbünlerin fiyatları ise 1.000 ila 5.000..TL arasında..Bir de üzerine dampa ayak 300 Tl..Haaa tabii FT tüfekleri ve FT yarışmaları ''SOSYETE PELLETİ JSB'' olmadan olmaz..Onun da 500 lük kutusu 40tl..Eeee ne yaptık şimdi..Spor yaptık..
    Kurallarda, revize şart.Belki de bu tür yarışmalarda : Yalnızca,Yerli tüfek, Yerli Optik ve Yerli pelletler'le yarışılacak bir kategori açılır..Herkes o zaman adam gibi yarışır..Hem de her yerli üretici firma kendisinin ürettiği yerli FT tüfeğini kürsüdeki'' ALTIN ADAMIN'' elinde görmek ister..İşte o zaman görün siz iç piyasadaki yerli FT tüfeği kapışmasını...

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen POLKA ().

• :) valla ben bir iki atıştım bu konuda hem baya ciddi ciddi . ama dünya geneli sistem bu deniliyor. Hatta alternatif müsabaka yolları aradık onuda tam oturtamadık. Ft genelinde kurrallarla oynamaya yanaşılmıyor. Söylenen şu bu işin kuralı bu optiğe sınırlama yok. Ama sadece optiklede kalmıyorki o giyilen ceketler bile atıcıyı destekliyor kalıp gibi duruyorsun içinde o hamsterlar mesela yani anlatılacak konu çok arkadaşlarda biz katılma demiyoruz. Öyle katılırsın ne vuruyorsan o puanına yazar diyorlar.
    Yavaş yavaş yeni musabakalarda çıkacaktır. Daha genele yayılacaktır. Ben umutluyum

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• tabi bende madem puan yazacak sadece vuruşa göre değil yapılan atışa görede zorluk puanı verilsin. Ona göre bir denge getirilsin diyorum ama ben dinletemedim.
    İşin özü biz bukadar parayı bağladık bu işi ciddiye alıyoruz. Bu böyle olacak sende parayı bastır. Kur düzeneğini gir demeye getiriyorlar. Bence doğru değil

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Yarışmaya katılmak için ver 100 TL..Yarışma alanına girmek için ver 30 TL..Yarışma süresince 3 gün konaklamaya ver 500 tl..Yedin içtin yol parası vs vs ver 300 tl daha..
    Olduk mu bir 1.000 lik..Sonra da otur STEYR 'ları WEİCHRAUCH' ları seyret...Bol bol fotoğraf çektir..Dön eve anlatacak anın olsun..
    Çok pahallı oldu ama ,olsun attık geldik işte...FT dışarıdan benim gözümden bu halde görünüyor..Ne diyim..Yarışmacılara başarılar..

• Doğru değil tabi de optikle iş bitmiyor ki. Tüfeğin dürbünle ayna gibi ve kocaman gördüğün yeri vurabilmesi, senin de bunu becerebiliyor olman lazım.

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot

• Doğru değil tabi de optikle iş bitmiyor ki. Tüfeğin dürbünle ayna gibi ve kocaman gördüğün yeri vurabilmesi, senin de bunu becerebiliyor olman lazım.

Konu o değil zaten..Bir çok spor dalında sıklet vardır güreşte ,boksta vs vs ..sen 100+ sıklet bir adamla 60 kg adamı güreştiremezsin.Adama e ne yapalım dünya böyle yapıyor deyipte ,60 kilo adamı 100 kilo adamın önüne ''hadi Dövüş aslanım'' sen yersin bunu diyemezsin....
    BİLEŞİK KAPLAR -EŞİT ŞARTLAR durumunu tartışıyoruz..

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen POLKA ().

• POLKA arkadaşıma cevaben de şunu söyleyebilirim. Bir kuşun fotoğrafını çekebilmek için de önce sağlam bağlantıların ve arkadaşların olacak. Hatta yanında bir tecrübeli bulabilirsen onun tüm masrafını yemek ve otel masrafını çekmen gerekecek.
    Sonra mesela 120.000 liralık passatınla asfaltta git gel 1500 kilometre yol yapıp mesela Adana'ya veya Rize'ye veya belki Niğde'ye süreceksin. Sonra altı sürte sürte Niğde'deysen Aladağlara Urkeklik için dağ yollarında birinci ikinci viteste 3000 metre rakıma çıkaracaksın. Altına biriken çamurları temizlesin diye sırf yıkamacıya 80 lira vereceksin. Benzini, oteli, hasarı hariç.
    Ya da Bulgaristan sınırındaki İğneada'da altını vura vura longoz ormanlarında bütün gün motor çalıştıracaksın. Deponun birinci viteste nasıl boşaldığını bizzat gözlerinle izleyeceksin. İnanın turdan geldikten sonra arabanın artık bir işe yaramayacağını, perte çıktığını düşünmeye başlayacaksın.
    Otel, yemek, benzinci hariç ortalama bir SLR makina 4000 lira. Sıfır alırsan Canon 500 f4 objektif Amerikada tam 9000 dolar. Türkiyede 37.000 lira. (Açılımı Türkiye'nin Anonim Kuşları olan trakus.org'a girin, bu objektifle kuş fotoğrafı çeken kişi sayısına inanamayacaksınız) Nikon 500 f4'ü saymıyorum daha. 600 mm. Canon ve Nikonları hiç katmadım ki onları kullanan da hiç az değil.
    Boynunda ortalama 1000 dolarlık bi Zeiss Conquest olacak 10x42. Uzak hedefler içinse iki veya üç kişiden birinde olsa yetecek Kowa 88 mm. veya Swarovski 80 mm. spotting scope olacak ki bunların objektifli kullanılabilecek hali 2500 dolardan başlıyor Amerikada.
    Daha saymak istemiyorum ama bunu ne için yapacaksın biliyor musun, tür listene bir tür daha eklemek için. Belki yanında bir iki daha tür eklersin oralara kadar gitmişken.
    Benim Türkiyede 278 türüm var ve yirmikincilikten şu an altmışbirinciliğe düşmüşüm. Şimdi baktım. Belgeli türlerim. Onay almış, tanım almış türlerim.
    Çok para kazanan, çok parası olan veya aileden zengin biri değilim asla.
    Sadece değişik zevkleri olan biriyim sadece.
    Niye yazdım tüm bunları. Hobinin, zevkin parayla ölçülebilir tarafları olmuyor bazen.
    Bu hobiye tekrar başladığımda kuş fotoğrafçılığına göre çok daha ucuz geldi bana.
    Çok yatırım yapmadım ben ama inanın insanın hobileri için bazı şeyleri gözden çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Bizi biz yapan, yaşama anlam katan şeyler bunlar çünkü...

Airarms S510 Extra Fac 5,5 mm.+ Hawke Sidewinder 30 8-32x56 20xHalf Mildot
    Gamo Hunter 440 5,5 mm. + Optima 3-9x44 E
    Hatsan Mod 125 4,5 mm. + Tasco 6-24x50 AOE
    Gamo PT 80 4,5 mm.
    Zoraki Ultra 4,5 mm. + Sightmark Reddot