Sağlam ve Net Dürbün Tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese hayırlı akşamlar,

Aliexpress/ebay gibi bir siteden sağlam ve kompakt tasarımlı bir dürbün siparişi vermeyi planlıyorum.
    Büyütmesi benim için önemli değil. 4x olsun net olsun. Fiyat bandı belli olmamakla birlikte gümrük vergi kotasını geçmemesi benim için iyi olur. Kullanan böyle bir deneyimi olan abilerimi kardeşlerimi konuya bekliyorum.

NOT: Ev içi eğlencelik bütün havalı silah ve aksesuar tavsiyelerine açığım atışa gitmeye fırsatım olmuyor iyi forumlar.

• Size tavsiyem Simmons un tüfek dürbünleri 50 100 dolar arasıdır ama iyi dürbünlerdir ben kendim schdmit bender den nightforce à kadar 3 bin ila 5 bin dolar arası yivli tüfeklerimde dürbünler kullandım.Simmons sizin işinizi fazlasıyla görür ve optiği gerçekten fiyatına göre şaşılacak kadar iyidir Saygılar...

• Hayırlı akşamlar, kullandığınız tüfeği yada tabancayı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olmamız mümkün :)

- Hatsan Nova Compact 5.5mm - Vector Optics Sentinel 10-40x50

- Hatsan Mod 125 Vortex 5.5mm- Hawke 3-9x40AO

- Zoraki HP-01 Ultra 4.5mm - Bsa 8-32x40AO

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm
    - Umarex Smith Wesson Combat
    - Ekol Voltran ASI -Full Automatic-
    - Canas Magnum 9mm -Full Automatic-

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• retay 100x, hatsan striker edge, mod 85 yaylı modelini kullanıyorum. İşin aslı dürbünü bu tüfekler için değil de ''ne alsam acaba'' diye düşündüğüm bir tüfek için istiyorum. Her halukarda durbunun fazla buyuk olması taraftarı degilim. Dampa kullanmayacağım.

• Yaylı mod 125te yatagun dampaya rağmen 2 dürbün dağıtmıştım, sonrasından diana 4x32 magnum plus geçti elime.Tüfeği 3 ayda bir bakıma gönderdiğimden dolayı çok sık olarak yay rodajı ve dizelleme sürelerini görmesine rağmen 1 yıl üzerinden hiç çıkarmadan kullandım banamısın demedi.Reticlesi cama işliydi, bunun dışında ayar kaçırma durumuda yaşatmadı hiç...Dürbünün dezavantajı reticlesi mildot değil düz reticle olmasıydı.Bide paralax ayarının olmaması.Tabi bunlara ek olarak yaklaşık 30cmlik uzunluğu vardı.Netliği ve özellikle merceklerinin ışığı toplaması oldukça güzeldi.Paralaxın olmaması bi açıdan iyiydi aslında çok sarsıntılı tüfek dürbünneri için denilen "Ne kadar az hareketli parça o kadar iyi sonuç" tavsiyesine bizzat şahit oldum.Özellikle sağlamlığı açısından Size gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bi dürbün...Tüfeğimi vortexe çevirtmemiş olsaydım kesinlikle satmazdım :)

Diana 4x32 AO Magnum Plus, Tüfek Kapsam Avcılık Kapsamı Cam-retikül Paralaks-Ayarlamalar
    http://s.aliexpress.com/eeyMNbiU
    (from AliExpress Android)

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

'' Silahının dolu veya boş olması değil, arkasındakinin akıl dolu bir insan olmasıdır asıl önemli olan.''

• aşağıdaki ürün sizin işini görür.

stoeger 4x32

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Nikko stiriling bu markanin durbunleri de cok guzel alirsam bundan alacagim :)

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• Murat abi tavsiyeniz için teşekkürler ederim

Sayın Oparda sanırım dediğiniz dürbünü alacağım gerçekten merak ettiğim bir dürbündü sizden de olur aldıktan sonra kararım netleşti. Teşekkür ederim

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu size :)

Bendekinin öndeki halkası sarıydı bu paylaştığımda kırmızı halkası var ancak kasa yapısı ve özellikleri birebir aynı şahsen bi fark olcağına inanmıyorum 2014 yılında ikinciel olarak almıştım bendeki eski olduğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Arasında fark olup olmadığını netleştirmek adına forumdaki KafaAvcısı nickli Metehan abiye sorabiliriz aslında sağolsun dürbünü ondan satın almıştım bu konudada bilgilidir.

- Ruger P85 9mm
    - Tariq 951 9mm

• Yardımcı olabildiysem ne mutlu size :)

Bendekinin öndeki halkası sarıydı bu paylaştığımda kırmızı halkası var ancak kasa yapısı ve özellikleri birebir aynı şahsen bi fark olcağına inanmıyorum 2014 yılında ikinciel olarak almıştım bendeki eski olduğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.Arasında fark olup olmadığını netleştirmek adına forumdaki KafaAvcısı nickli Metehan abiye sorabiliriz aslında sağolsun dürbünü ondan satın almıştım bu konudada bilgilidir.

Alacağım bir iki ıvır zıvıra da karar verince kendisine danışırım çok yardımcı oldunuz tesekkur ederim :)