Mesken Savunması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • tabancayla vurmaktan daha rahat savunulur diye düşünüyorum.

Kesinlikle haklısınız ancak biber gazı kullanmak için ve etkili olabilmesi için hedefin 1-1,5 m yakınında olman gerekir diye düşünüyorum.

Kalibrgun Cricket 5.5 + Nikko stirling diamond 6-24x50IR
    Diana mod48/52 4.5 mm + 4-16X40 AOE Dürbün (Ex)
    Hatsan mod 125 5,5 Talon (Ex)
    Sarsılmaz 12 cal Concorde LX + Slug Namlu +;tuftabV#

• Allah kötü ile karşılaştırmasın, hepsi boş..

• Bence en sorunsuz çözümlerden birisi biber gazı. Yüzüne sık dayağı bas :)

Yorumu okuyunca aklima ilk gelen video bu oldu biber gazı yakar ancak sinirli bir insanı durdurmaya yetmez..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

agt Havalı Hobiler agt

• Aklımda oluşan soru
    *durdurmak mı (öldürelim ozaman)?..
    *savunmak mı?
    *malı mı savunuyoruz, canı mı?

Hirsiz size dokunmadikca sizinde hirsiza dokunmamaniz en iyi çözüm bencede, atın elinizi yastigin altına sessizce bekleyin baktiniz dokunmuyor giden telefon olsun :thumbup: kalkıp kovalamak onunla savaşmak dövüşmek karsilanamayacak zararlara neden olabilir. Ben hirsizlardan çok trafikte silah ceken adami görüyorum. Ben hirsizligin yogun oldugu bir mahallede yaşıyorum (antalya/zeytinkoy) ancak buna karşın hırsızlarda silah görmüyorum en babası bıçak çekiyor, %60 görünmeden hırsızlığını yapıyor, gorunen %30 doğruca kacip uzaklaşıyor, kacamayacak durumda olan %5 yalvarıyor kalan %5 de bicak çekiyor.. Allah hepimizi kötülüklerden, kazadan, beladan, hertürlü musibetten korusun.

agt Havalı Hobiler agt

• Allah kimseyi karsilastirmasin ama 24-28 gr. 10 numara sacma bence ideali diz altina ates etmek. Dusuk gramajli trap fisegi kullanmayin bildigim kadariyla cogunda kursun sacma kullanilmiyor. Alasimli sert sacma kullanildigindan tahribat biraz daha fazla oluyor.

Sakat birakacaksan 9 lu sevrotin, filmlerde gordugumuz kadariyla Amerikan polisi suclularla mucadelede en cok servotin kullaniyor.

• Sevrotinin öldürme ihtimali cok yüksek olur.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Sakat birakacaksan 9 lu sevrotin, filmlerde gordugumuz kadariyla Amerikan polisi suclularla mucadelede en cok servotin kullaniyor.

yok hocam o sikinti olur yakin mesafeden . :) sizinde dediginiz gibi o amerikada gecerli olabilir. Biz hem kendimizi ailemizi malimizi korumaya calisirken ayrica tufek ruhsatindan olmamaya sabikamizin olmamasi icin cozum bulmaya calisiyoruz mevcut yasalarda malesef.

• Sevrotin kesinlikle öldürücü ancak karşınızdaki kişide silah varsa ve canınıza kastediyorsa yakın mesafede (30-40 m gibi) en etkili savunma yöntemidir.

Bu nedenle en son çaredir diyebiliriz.

• Av tufekleri icin non lethal kaucuk mermiler mevcut. Fakat otomatiklerde mekanizmayi kuracak kadar basinclari yok.

• Av tufekleri icin non lethal kaucuk mermiler mevcut. Fakat otomatiklerde mekanizmayi kuracak kadar basinclari yok.Link

Linkteki ses fişeği sizin bahsettiğinizle aynı değil sanırım, bu otomatikte çalışır gibi. 1. ve 2. ye ses fişeği, diğer fişekleri 3, 4, 5 ve 6 ya 24-28 gr 10 numara saçma konulabilir ;))

http://www.seherav.com/?g=%C3%…gisa=urunler&uid=1559

[Resim Engellendi: http://www.seherav.com/YuklenenResimler/Ses_Fi%C5%9Fe%C4%9Fi.jpg]

• [Resim Engellendi: http://www.sterling.com.tr/Dosyalar/Files/Urun_Resimleri/201.12.DBB.jpg]

Bahsettigim fisekler bunlar. Ses fiseginde bulgur oldugunu biliyorum 2-3 atis sonrasi atim yatagini bayagi kirletiyor.

Bunlar çojk güzel görünüyır gerçekten, acaba otomatik tüfek atmaz mı bunları

• Bunlar çojk güzel görünüyır gerçekten, acaba otomatik tüfek atmaz mı bunları

Harici İçerik m.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Sn: Burak Verekdal video'yu izledim. Sn. Dr.Alparslan yine çok güzel bir çekim yapmış. Video'nun sonunda söylediği gibi non lethal kaucuk fişeklerinde canlılar üzerinde yaralayıcı etkisinin olabileceği yönünde. Zaten video'nun sonunda temsili canlı hedefe atışında tahribat görülüyor.

• Adı non lethal ama yakın mesafeden bence öldürecek kadar gücü var

Aynen, size katılıyorum.

• Adı non lethal ama yakın mesafeden bence öldürecek kadar gücü var.

kesip incelediğim içerisinde 0,65 aqila barut vardı. çok etkisiz bence kendisini ölümsüz sanıp karşıdakini sinirlendirmekten başka bir şeye yaramaz. karşıdakinde silah varsa ateş edip sizi yaralasa nefsi müdafaya girer...

Hatsan Slug Cantilever

Hatsan Mod 99

Hatsan Torpedo 150 Sniper VORTEX

• Sn. Fuat tulpar bir önceki sayfada bulunan video yu izlemenizi öneririm.