Webley patriotu kuramıyorum. Yay takılı kalmıyor.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaslar dun atıs yapmak ıcın aldım patrıotu cıktım sahaya. ancak bır de ne goreyım, baktım kı kuruyorum yaydan tıukır tıkır sesler gelıyor ve yay tamamen kurulduktan sonra takılı kalması gerekırken, aynen gerı gelıyor. yanı tetık yayı bosaltmıyor. tufegı kuramıyorum. :( bu sorun ıcın ne yapmam gerek bılgı verırsenız sevınırım. sorunumu nasıl halledecegım?

;tufey# Webley Patriot .22 (1.Nesil) 3-9x 40 MD Remington (İlk Göz Ağrısı)

+;tuftabV# Hatsan Mod 125 .22 3-9x 50E Tasco

• 1)Tetikte sorun olabilir.Fabrikaya gönderin.
    2)Kalitesiz kurma kolu eğilmiş olabilir.Kontrol edin, eğilmişse Mustafa amcamın yaptırdıklarından temin edin.

• birde tetiği çekili tutup kurmayı deneyin.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Webley patriotu kuramıyorum. Yay takılı kalmıyor.Arkadaslar dun atıs yapmak ıcın aldım patrıotu cıktım sahaya. ancak bır de ne goreyım, baktım kı kuruyorum yaydan tıukır tıkır sesler gelıyor ve yay tamamen kurulduktan sonra takılı kalması gerekırken, aynen gerı gelıyor. yanı tetık yayı bosaltmıyor. tufegı kuramıyorum. bu sorun ıcın ne yapmam gerek bılgı verırsenız sevınırım. sorunumu nasıl halledecegım?
    1-Tüfeğin kurma kolu orjinal ise bu kolu değiştir ,bu parça pistonu tetiğe takamadan esniyor ve eğiliyor
    2-Yay kırılıp parçası tetik gurubuna kaçmış olabilir
    3-Tetik gurubu içinden bir parça kırılmış böylece gurup pistonu tutamıyor olabilir
    4-Piston yuvasındaki tetik kavrama yatağı sıyrılmış ,gurup pistonu yakalayamıyor olabilir
    Tüfek sökümü üstüne tecrüben varsa yukarda yazdıklarımı kontrol edersin ,eğer yoksa tüfeği sökme hata birken iki ,üç olmasın

• aman sakın daha fazla deneme yoksa bendeki gibi kazaya sebebiyetverirsin. bende de aynı şey oldu tüfeği bakıma gönderdikten sonra denerken önce kurulmadı sonra bi kuruldu tam pellet koyarken tüfek aniden patladı nerdeyse iki tane parmaktan oluyodum zorlama gönder yaparlar.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Normaldir be arkadaşım takma kafana yapılır daha neler olur neler hemen panik yapma bu işin ehli insanlar var burada sana muhakkak yardımcı olunur o elindeki tüfek sayesinde mühendislere taş cıkartıcak kadar tecrüben olucak ama zamanla geçmiş olsun

• gercekten tufek sokme takma ısınden hıc anlamıyorum. Ben en ıyısı bunu hatsana gondereyım orda yapsınlar. En ıyısı bu gıbı geldı bana. Bır de sunu soylersenız sevınırım. Hatsana bunu kargolarken, gonderırken ıcıne mı yazıyım sorunları yoksa baska bır yontemle mı yapacagım. Sorunumu nasıl anlatacagım bunları ogrenmek ıstıyorum. Sımdıden herkese tesekkurler. Bu konudada yardımcı olursanız sevınırım...

• çok nedenlerden dolayı sözü geçen arıza oluşabilir kanısındayım,ben artı bir tane daha söylüyeyim yay kırılmış bu esnada yay tutucusuna da zarar vermiş olabilir ve bundan dolayı piston kilitlenmeyede bilir ,kırık plastik parçası engel teşkil edebilir,arkadaşların tahmin leride çıkabilir söküp incelemek gerek

• Peki arkadaslar son olarak bır konuda daha sorum var ve goruslerınızı beklıyorum. Ben bu dedıgınız tamırlerı kendım yapamayacagımdan tufegı hatsana gondermeye karar verdım. hatta bı hafta sonra kusadasında tatılde olucam kendım bıle goturebılırım. bu sayede orda yenı pcp lerı de test ederım dıye dusundum. kendım goturursem sorun yok ancak goturememe durumuna karsın bana tufegı nası yollaycagım ve sorunu ordakı ılgılılere belırtmek ıcın ne gıbı bır yol ızleyecegımı anlatırmısınız. Tufegımı ucretlı mı yaparlar ucretsz mı? Bu ıslemlerı nasıl yapcagım? Lutfen bılenler yardım etsın. Sımdıden herkese tesekkurler...

• HATSAN
    ARMS COMPANY

Izmir - Ankara Karayolu 28. km. No. 289
    Kemalpasa 35170, Izmir - TURKEY
    Tel: +90 (232) 878 91 00
    Fax: +90 (232) 878 91 02 - 878 97 23

info@hatsan.com.tr

telefonla ara durumu anlat. Muhtemelen yolla yapalım diyeceklerdir.
    Bu arada silahla birlikte faturayı gönder silahnın seri nosunu not al (sonra silahın durumu ne diye sormak istersen takip seri no ile daha kolay oluyor.), Paketin içine sorunu kısaca anlat. Kargo ile gönder. Sorunu kısaca yaz diyorum ama aslında gerek bilke yok, ben gönderdiğimde bende de kurma sorunu vardı. Silah geldiğinde kurma sorunu giderilmiş, gez yenilenmiş, yani kısacası kafalarına takılan ne varsa hepsini yapmışlar. Hatsanı bu konuda tebrik ederim. Sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım...

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• cok sagolun, gercekten cok yardımcı oldunuz.dedılerınızı yapacagım bır bır. sımdıden cok sagolun...

• Arkadaslar dun atıs yapmak ıcın aldım patrıotu cıktım sahaya. ancak bır de ne goreyım, baktım kı kuruyorum yaydan tıukır tıkır sesler gelıyor ve yay tamamen kurulduktan sonra takılı kalması gerekırken, aynen gerı gelıyor. yanı tetık yayı bosaltmıyor. tufegı kuramıyorum. :( bu sorun ıcın ne yapmam gerek bılgı verırsenız sevınırım. sorunumu nasıl halledecegım?

Ben kullandığın silahı çok iyi tanımıyorum ama benımde başıma aynı böyle bir olay gelmişti.silahım remington genesisti ve problemin dürbün takma rayının üstünde bulunan dürbün sabitleyici yuvasına; dürbünün altında bulunan vidayı biraz daha sağlam tutsun diye silahın içine girecek şekilde gevşetmemden kaynaklandığını fark ettım. Şayet senınde dürbününde bulunan vidayla oynadıysan onu biraz daha dürbünün içine doğru sıkman gerekicek. Umarım problemin bundan kaynaklanmıştırta bır daha göndermekle uğraşmak zorunda kalmazsın. :thumbup: