GAMO 6x24-50 AO bozuldu bulanık gösteriyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar.

Arkadaşlar 1 ay önce GAMo Black Bull IGT Match 1 tüfek alarak aranıza katıldım. tüfeğin yanında gelen gamo 4x32 dürbün yeterli gelmediği için yüksek zoomlu GAMO 6x24-50 AO alarak nikko stirling tekparça ayakla tüfeğe montajını yaptım. 30 40 atıştan sonra dürbün bozuldu ve tamamen bulanık gösteriyor. Tecrübeli arkadaşlarım üstadlarım ne tavsiye ederler dürbün konusunda.
    elimdeki GAMO 6x24-50 dürbünü ne yapmalıyım. anlaşılan bu tüfekte bu dürbünü kullanamayacağım.tamir edebilecek birileri varmı bildiğiniz yoksa dürbünü çöpe mi atacağız?
    bu tarz güçlü tüfeklerde küçük çaplı dürbün mü kullanmalıyız?
    Bu tüfekte gez göz yok sadece dürbünle kullanılıyor ne tür ayak ve ve tür dürbün kullanmalıyım?

Şimdiden teşekkür ederim...

• zamaninda diana 24x durbun aldiydim taretleri bozuktu, gamo ve diana durbunleri pek tavsiye etmiyorum, markasina aldanmamak gerek.

• 30 mm ön mercek büyük çaplı dürbünlerin yaylı veya gaz pistonlu havalı tüfeklerde hele 50mm ve üzeri bozulmasını istemiyorsan dampa ayak şart bana göre en iyisi diana bulseye,mercekleri kontrol et boşluk var mı diye,varsa onları tutan halkalarını sık,düzelmezse bilen birisine göster.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• teşekkür ederim sayın nihatfevzi oğlu

mercekler yerinde gibi duruyor ama iç aksamındaki merceklere bakmak için sökmeye çalıştım pek beceremedim. biraz sallayıp mercekleri yerine oturtmaya çalıştım. bir miktar düzelme oldu. peki bu 50mm mercekli dürbünü söylemiş olduğunuz dampa ayakla montajını yapsam sonraki zamanlar için problem ortadan kalkarmı acaba??

• sıfır da sorun çıkmaz herhalde ama bu dürbün için bir şey diyemeceyim,bir daha ayar tutar mı eskisi gibi olur mu bilemem ama dampasız devam edersen kesin hurdaya çıkarırsın bu dürbünü.

• burada forumda bir arkadaş satın almıştı bu dampayı,bir de iyileştirme yapmıştı ,ona sormak lazım bakalım nasıl diye.

• o güçte bir tüfekte 50 mercek nasıl bir dampa olursa olsun bozulur bozulmasıda normal. 40 çaplı ve ya paralakssız yada önden paralakslı dürbünler tercih edin . yandan paralakslılarda paralaks pimi o çırpınmada kopacaktır ve paralaks yapamayacaksınız.
    dürbünü direk bağlamayın silahın dizellemesinin geçmesini bekleyin yoksa onuda bozar. daha sonra iyi bir dampa veya tek parça ayak lastik takviyesi ile bağlayın. ancak tüfek sıfırsa en azından bir kutu pellet harcayın sonra dürbün bağlayın.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Dilerseniz kargosu sizden olmak şartıyla gönderin dürbünü bir bakayım.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Bu dampanın benzerini yapmayı düşünüyorum. Birkaç farklı iyileştirme ile tabi.

• haklısınız sayın nihatfevzioglu hocam böyle devam edersek hurda olacak gibi

• Sayın zetax hocam bu dürbün çok hoşuma gitti kullanmak istiyorum ama pek kullanmayacağım gibi görünüyor. Önden paralakslı bir dürbün tahminimce iç aksamındaki mercek kaydı gibi. Bakarım derseniz gönderirim çok memnun olurum. İki kutu palet bitirdim tüfekle. Daha küçük mercekli bir dürbün kullanmak lazım anladığım kadarıyla
    • Sayın swordfish01 tr hocam butarz bisey yaparsanız bende ilgilenirim

• sayın rainstorm hocam pek fazla ayrıntılı bilgim yok sanırım markaya aldandık yada bu tüfekle kullanılmayacak bir dürbün aldım bilgisizlikten

• hawke dürbün alsam aynı sorunla karşılaşırmıyım acaba

Aynı sorunla karşılaşırdın ancak daha uzun sürerdi problemin çıkması. Bu arada gamo' nun dürbünlerinin üzerinde ''airgun rated'' yazar. Yani havalı silahlar için uygundur.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Hawke yetkilisi airmax serisinin sarsintiya karsi yapildigini soylemisti bakmanizi tavsiye ederim.

Mod 125 Sniper Vortex 5.5

VEFALI TÜRK GELDİ YİNE, SELAM TÜRK'ÜN BAYRAĞINA

• siz gönderin bakarım . İçteki kondenser mercekleri kaymış olabilir . Yada ön mercek ileriye gitmiştir
    Yalnız netsizlik nerde bana özelden yazarsanız daha bir yararlı olur. Her metrede mi var yoksa belli bir noktada sonrasını netsiz. Umarım ön mercek tir.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

Webley raider .177 cal.
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

• Aynı sorunla karşılaşırdın ancak daha uzun sürerdi problemin çıkması. Bu arada gamo' nun dürbünlerinin üzerinde ''airgun rated'' yazar. Yani havalı silahlar için uygundur.

aslında bende gamo sadece havalı tüfek yapıyor dürbünüde ona göre yapmıştır diye düşünerek gamo dürbün almıştım. hem dürbünün üzerine hemde kutusunun üzerine baktım ''airgun rated'' ibaresi göremedim. birde made in china yazıyo. gamo cinde üretim yapmaya mı başladı acaba ucuz iş gücünden dolayı

• Hawke yetkilisi airmax serisinin sarsintiya karsi yapildigini soylemisti bakmanizi tavsiye ederim.

bu dürbünü çok beğendim. ama bu tüfekte etkili kullanamazsam dürbün almayı düşünüyorum. tavsiyeniz için teşekkür ederim. başka dürbüne bakacağım galiba.

• arkadaşlar dürbünün son durumunu sizlerlede paylaşmak istedim

içteki merceklerin kaydığını düşünerek dürbünün ön kısmını yumuşak bir zemine dikkatlice vurdum bir değişiklik olmadı. sonra dürbünün arka tarafını yumuşak bir zemine dikkatlice vurdum netsizlik biraz düzeldi. x16 dan sonrası zoomlarda ve paralaks 100 den sonra bulanıktı. arka tarafını biraz daha vurdum şu anda netlik gayet iyi. muhtemelen yerinden oynayan mercek tekrar yerine oturdu. ama tüfeğe takıp kullanmaya başlayınca geri bozulacak. mercek yerinden oynadı bir kere takıp kullandığım zaman sarsıntıdan tekrar yerinden oynaması daha kolay olacak. şu an dürbün gayet iyi durumda gayet net.

kafamdaki asıl soru dürbünü kullanmak için ısrarcı olup dürbünü tamamen bozmaktansa, en başından küçük mercekli bir dürbün (Hawke Sport HD 3-9x40 gibi vs...)alıp onunla mı devam edeyim. ne önerirsiniz.