BT65 450cc 300 bar tüp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gücü uzun mesafe atışlarında kolaylık olsun diye istiyorum ben. Yükselmese bile kendi gücünü koruyup stabil bir hale getirilemez mi ? Atış sayısı Dediğim gibi 20-30 arası olsa yeter bana.

Hatsan Bt65 Elit LW SB .25cal
    Hawke Sidewinder 8-32x-56 Sr Pro
    Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba
    ASG CZ P-09 Duty Blowback 4.5mm pellet

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• 1000 fsb le uzun mesafede 30 atışın 10 atışı anca isabetli olurdu isabet olmayınca 1500 fsb le atsa bana uymaz ben böyle istedim öyle yaptilar

• Hatsan bt 65 sb lw 5.5 regili
    • Hatsan bt 65 sb lw 6.35
  • İsabetsiz olacaksa zaten ben de istemem daha fazla güçlü olmasını.
    Bir de ben jsb pelletlerden pek memnum kalmadım h&n diablo baracuda 31 grn çok isabetli benim tüfekte. 890-900 fps ile atıyor.

Kime yaptırdınız Halil bey ?

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• tufegin kaç kalibre ben 25.4 grein jsb ile 150 metrede gurupman yapiyorum formdan emrah arkadaş yaptı elleri dert görmesin şahane oldu ustalığına diyecek yok

• Benim tüfeğim de 6.35 lw elit ama ben h&n ile sıfırladım tüfeği muhtemelen ondandır. H&n baracuda dan gayet memnunum.5 atışın 3 ünde 50 metreden kürdan vuruyorum ama basınç düştükçe stabilete kayboluyor çünkü regülator yok.

Gerçekten çok başarılı bir tüfek olmuş, güle güle kullanın.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• regili 250 barla çalışan tüp taktir emrah takar m ekiz de takar

• Mustafa ekiz beyle bir ara konuşmuştuk ,telefonu var ben de. Onunla iletişime geçeyim ben. Teşekkür ederim

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Arkadaşlar konuda bahsi geçen at44 ve bt65 tüfekleri biz mehmet öztürk abi ile yaptık. İsteyene güç isteyene isabet çalışması yaptık .

Jsb 25.4 grain peleti 950 fps hız ile atan tüfek dahi yaptık ama kullanıcı sonradan isabeti beğenmediği için 850 fps ye düşürdük , hatsan namlular ile çıkabileceğiniz güç/isabet oranı sınırlı

Herkese kolay gelsin..

• hocam merhaba, şu an 71-75J arası güç üretiyor benim tüfeğim,fabrika ayarlarında 6.35 lw namlu.

Anladığım kadarıyla bu güçte stabil olmaz diyorsunuz, doğru mu anlıyorum.
    Eğer yaparsanız yaptıracağım zaman sizinle iletişime geçmek isterim.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Merhaba açık tüp ile istediğiniz gücü üretirsiniz , işin içine regülatör girdiği zaman belirli bir noktaya kadar çıkabilirsiniz buda max 75-80 J (bt65 için) bu güçlere 30 grain üzeri pelet ile isabet sağlayabilirsiniz.

25 grain pelet ile Fps olarak stabil fakat isabet olarak biraz düşük oluyor bt 65 ( 50 mt de 3-4 cm grupman) bu rakamlar kimine göre isabetli kimine göre isabetsiz sayılabilir. Ben elime aldığım tüfekle 50 mt den 50 kuruş grupman yapmadan isabetli diyemem.

Şuan da konya dışında hiç kimseye çalışma ( modifiye ) yapmıyorum.

• Arkadaşlar konuda bahsi geçen at44 ve bt65 tüfekleri biz mehmet öztürk abi ile yaptık. İsteyene güç isteyene isabet çalışması yaptık .

Jsb 25.4 grain peleti 950 fps hız ile atan tüfek dahi yaptık ama kullanıcı sonradan isabeti beğenmediği için 850 fps ye düşürdük , hatsan namlular ile çıkabileceğiniz güç/isabet oranı sınırlı

Herkese kolay gelsin..

Güzel çalışma,bu Hatsanın NOVA serisini pazara sürmesine vesile oldu galiba :) , sanırım hız ve isabet twist oranı dedikleri şey ile alakalı,yani pelletin namlu içinde kaç cm yol aldıktan sonra bir tur yapıyor,bu hatsan namlular için optimum hızı herhalde 850 fps civarında ayarlanmış durumunda,daha yüksek hızlar için bu tur oranını biraz daha yükseltmeleri gerekiyor ,yani namlunun içinde daha uzun mesafe kat ettikten sonra tur atmasını sağlamak lazım ve mevcut durumda 42 grain pellet ile atış yapılsa bile en isabetli atışlar yine o hızda elde edilecek.

• Bende ki 2 adet at44 long tüplerin regülatörünü Emrah abi yaptı 200-90 bar arası 810 fps hızda 60 civarı atış yapıyor isabeti ve stabilitesi muazzam 150 metrede rahatlıkla soda şişesini her atışta vuruyor 500cc lik at44 ü bizzat gördüm silah atış sayısı isabet stabilite olarak tam istenilen kıvama geldi.

"Ali Bumaye"!!!

• evet twist den kaynaklanıyor , 42 grain jsb kalitesinde bir pelet bulunabilirse isabet sağlayacaktır.

• Sevgili üstadlarım ben 27 gr ince mehmeti 1030 fps ile atıyorum yaklaşık 4 atış bu hızda. 190-170 bar arası 30 metrede hemen hemen 1 cm. Tabi pelletlerin en iyisini seçip grupman için ayırıyorum.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• Peki hocam bt65 6.35 in en optimum değeri nedir ? Kaç fps ile kaç atış yaparız tahmini standart tüple. 200+ metrelere atmak mümkün olur mu ?

Bir de anlamadığım olay fabrikadan çıktığı haliyle 25grn pelleti 1000fps ile atan tüfeğin optimum ayarının neden 850fps olduğudur.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen dogant ().

• Hocam kendi düşüncelerimi söylüyorum. Bt65' in namlu uzunluğu 6.35 kalibre için 100j güç için müsait. Ancak tüpten çıkan hava namluya girene kadar çok kesit daralmasıyla karşılaşıyor. Bunların ve hava portlarının düzenlenmesi lazım. En basit örnek airforce condor 6.35' e exreme valf uygulaması yapıp 140j alanlar var ama tüfeğin hava akış yönüyle pelletin namludan çıkış yönü aynı. Yani hava fazla kinetik enerji kaybına uğramıyor ve condor' un namlu uzunluğu yanlış hatırlamıyorsam 60cm. Demek istediğim bt65' te bu potansiyel var ama iyi hesap yapmak lazım. Fx boss' un 7,62 mühimmatı 100j güçle 200 metreye imza atıyorsa bt65 6.35 aynı güçle ama daha küçük kesit alanıyla kesinlikle 200 metre ve ötesine atacaktır. Burada önemli olan doğru mühimmat ve tüfek ayarıdır.

• Aslında şu anki haliyle 11 metreye sıfırlamış dürbüne tur bile attırmadan 200 Metreye atıyorum. İsabeti fena değil gibi. Gibi Diyorum çünkü az rüzgarlı bir havada atış tapmak nasip olmadı henüz be rüzgar da değişken sürekli, bir hızlı bir yavaş esiyor. Trakya bölgesinde yapıyorum Atışları ve rüzgarı meşhur zaten.

Kısa mesafede 40-50 metre gibi kapalı alanlarda denedim isabeti gayet memnun ediyor beni.

İstediğim şey ise 200 metrenin üzerinde daha isabetli yakın mesafe ise basınç düştü,çıktı olayından etkilenmeyecek bir tüfek.
    850 fps şle 25 grn i 150 metreye göndermem için kuleyi 2 tur çevirmem gerek, çok düşme yapar Çünkü ve keyif vereceğini sanmıyorum.

Şu haliyle 150 metreye isabetli atıyorum zaten. 5 te 5 olmasa da 5 te 3 de yetiyor. Çünkü çok değişken var basınç,rüzgar, atıcı hatası vs vs.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Hocam aslında 5.5mm aldığıma biraz pişmanım. Eğer 6.35 alsaydım şuan ateşli tadında havalı bir silah sahibi olabilirdim. Milimetrik grupman takıntım yok. 160 metreden vurğum hedefi zıplatınca mutlu oluyorum. Atış esnasında çıkan yüksek ses ve tüfek tepmesi de çok hoşuma gidiyor. Ancak atış günü bittikten sonra sabaha kadar kulağınız çınlıyor bu da ayrı dava.

• Tüfek alacağım zaman Konuştuğum 1 kişi bile bana 6.35 i tavsiye etmemişti. 5.5 al daha uzun mesafeli ve hızlı dediler.
    Önce katalog verilerine baktım 5.5 61j 6.35 te 71j güç üretiyor diyordu, sonra chrono ölçümlerini izledim iki tüfeğin ve chairgun programında balistik eğrilerine baktım. Tamam 5.5 daha hızlı ama rüzgardan daha çok etkileniyor be sanılanın aksine daha kısa mesafeli Çünkü 5.5 te 18grn ile 6.35 de 25grn aynı hızla çıkıyor namludan ve ağır pellet daha az düşme yapıyor ve daha dengeli uçuyor. Bu nedenle 6.35 almaya karar verdim.
    Grupman konusunda ben de aynı fikirdeyim. Ateşli yivlilerile bile çoğu atıcı 100 metrede 2-3 cm grupmanı zor yapıyor.
    Milimlik grupmana gerek Yok o yüzden bana göre de. 150-200 metreden şişelere 5 te 3 isabet sağlasın yeter.

6.35 senin elinde 22lr ayarında bir şey olurdu hpi :) hercules e falan da gerek kalmazdı.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL

• Bu arada yabancı forumlarda jsb 25 grn 1050 fps hızla 50 metre 1 tl grupmanlar gördüm.

Unieye rangefinder 1600
    Optima 3-12x-44 AOE
    Cz 6lt 300 Bar Scuba

REXİMEX RP .22 cal

VORTEX CROSSFİRE RED DOT

Hill MK2

Yong Heng kompresör

Canik SFX RIVAL