Hatsan Lw hamlu Kral'a Uydurma

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kral breaker s bullpup kullanıcısı olarak namlu sorunundan bir türlü kurtulamadım tüfeğimin gücünden chrono ölçümlerinden vs memnunum ama gel gelelim namluya, pelleti namluya sürüyorum ilk 25-30cm yivlere çok güzel oturuyor daha sonra pellet boşluğa düşüyor ne namlu ağzında 3-4cm tekrar yivlere oturuyor. şu an kullanmakta olduğum namlu 53cm uçtan moderatör takılanlardan ; forumda daha önce bir kullanıcı at44 lw namlusunu hatırladığım kadarı ile puncher tüfeğine uydurmuş ve takabilmişti ; fabrikadan veya dışarıdan vs. lw namlu temin edip tüfeğime takmak istiyorum. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? Yani sadece LW namluyu satın alabilirmiyim. Bunun dışında hangi hatsan tüfeğinin namlusunu temin etmeliyim, çok fazla işlem yapmadan hangi tüfeğin namlusunu kendi tüfeğime uygulayabilirim. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

ATA Venza .12cal evil.png +;tuftabV#
    W̶e̶i̶h̶r̶a̶u̶c̶h̶ ̶H̶W̶1̶0̶0̶ ̶T̶ ̶F̶S̶B̶.̶2̶2̶
    V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶C̶o̶u̶n̶t̶e̶r̶p̶u̶n̶c̶h̶ ̶6̶-̶2̶5̶X̶5̶6̶ ̶F̶F̶P̶
    ̶V̶e̶c̶t̶o̶r̶ ̶S̶e̶n̶t̶i̶n̶e̶l̶ ̶6̶-̶2̶4̶X̶5̶0̶ ̶E̶-̶S̶F̶ ̶
    ̶H̶a̶t̶s̶a̶n̶ ̶M̶o̶d̶ ̶1̶2̶5̶ ̶S̶n̶i̶p̶.̶ ̶V̶o̶r̶t̶e̶x̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶O̶p̶t̶i̶m̶a̶ ̶3̶-̶9̶x̶4̶4̶E̶
    ̶K̶r̶a̶l̶ ̶P̶u̶n̶c̶h̶e̶r̶ ̶B̶r̶e̶a̶k̶e̶r̶ ̶S̶ ̶B̶u̶l̶l̶p̶u̶p̶ ̶5̶.̶5̶ ̶
    ̶B̶S̶A̶ ̶D̶e̶e̶r̶h̶u̶n̶t̶e̶r̶ ̶8̶X̶3̶2̶-̶4̶4̶

• Senin derdinin ilacı borbayre hocamızda. Özelden mesaj at sana yardımcı olacaktır. Hocamla beraber atışa gittiğimizde at44 namlulu puncher' la atış yapmıştım. 30 metrede hemen hemen tek delik yapıyor. Borbayre hocam puncher tüfeğe at44 namlusunu uydurmuştu.

bt65 sb-w-lw 5.5mm 80-87 Joule.

• nickini hatırlamıyordum şimdi siz isim verince hatırladım :) kendisiyle iletişime geçeceğim teşekkür ederim.

• lw olmasada hatsanın düzgün şoklu namlularından bir tane buldum 2-3 güne elimde olur. Sonrasında yapılan işlemleri montaj, montaj sonrası atış vs tüm aşamaları resim ve video olarak paylaşırım nasip olursa ; bu arada bu konuda daha önce tecrübe etmiş borbayre hocamızında biraz olsun başını ağrıtacağım :)

• başarılı arkadaşlar gün ışığına çıksın

;tufey#

turkbull 5.5 X(
    cricet wst 5.5 ;grin;
    hawke 6 .24.56
    AT 44 5.5 LOGN LW BULBULP EKİZ mini modaretor g;$i
    vektor 6 24 50 varriror
    walter talon 5.5 :sleeping:
    nikulam m 9 3.5 10 42
    drager 300 bar
    hill pump

• ben profesyonel bir atıcı değilim, kral bullpup ım var.. 55-60 metre arası, ucuz mermilerle oturarak desteksiz 6-7cm lik grupmanları rahat yapıyorum,bu tüfek daha ne yapacakki?

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• aslında pellet in namlunun ucuna doğru zorlanmasının azalmasının bir zararı yok, normalde arkadan gelen basınçlı hava zaten pelleti namluya oturtuyor...pelleti namludan geçirdikten sonra yiv set izleri muntazam ise ve yinede tüfeğin grupmanı kötüyse namlu ucu havşası bozuk olabilir...namlu ucunu ıslah edince grupmanda düzelir.

• arkadaslar kralın namlu yivleri ince açıldığından ve namlu içindeki pruzlerden dolayı namlu içinde kurşun sınanması oluyor ve pellet yivlere oturmadan sadece düz boru içinden çıkar gibi gidiyor dolayısıyla tüfeği ilk aldığınızda isabet iyi iken sonradan bozuluyor. Bunun için her 250-300 pellet attıktan sonra wd40 ve fırçalı harbi ile namlu içini güzelce temizleyin isabet daha iyi olacaktır. Buna rağmen 50 metrede grupman 3-4 cm altına dusmuyorsa Namluda ve namlu ucu crownda sorun olabilir.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• ben profesyonel bir atıcı değilim, kral bullpup ım var.. 55-60 metre arası, ucuz mermilerle oturarak desteksiz 6-7cm lik grupmanları rahat yapıyorum,bu tüfek daha ne yapacakki?

Belkide kralın her namlusu başka telden çalıyordur ..

Bullpup modeli bende düşünüyorum ama ne çıkıcak korkusuyla tüfek almak istemem..

Kral ın LW olayına el atması lazım artık ..

desteksiz grupmanın bence hiç bir önemi yok çünkü her şekilde sapma olacaktır. ama benim yaptığım abartmıyorum ! 5m grupmanda bile 4-5cm aralık vardı ki uzak mesafeleri düşünün ayrıca tüfekle beraber gelen namlum gerçekten iyiydi 230-270m atışlarında bile başarı sağlamıştık , 30-35m'den kuru sıkı mermisinin ateşleme noktasını vurup patlatıyordum ki videosu da sitede mevcut ama ben hepsi bu ölçüde diye düşünerek moderatör tak sök uğraşmayayım dedim ve ceketli namlu ile değiştirdim namluyu,,, değiştirmez olaydım. fabrika en az 6-7 tane namlu gönderdi bana hepsi birbirinden kötü pelletler namlu ortasında setlerden ayrılıyor boşluğa düşüyor ve namlu ucunda çıkışa 3-4cm kala tekrar oturuyordu. Uzun uğraşlar sonucu eski namlumun ayarında ceketsiz yeni bir namlu bulabildik sonunda ama ben şimdi daha iyisini istiyorum tüfeğimi seviyorum ama namludan kıl kaptım bir kere :)

• şu 2 ayda elimden kralın 4 farklı tüfeği geçti, ilk kampanyada olan düz serisini kullandım, sonra maxi modelini ve sonrasındada 2 farklı bullpup modelini, bu 4 tüfektede aynı yerden aynı noktalara atış imkanım oldu,55-60 metrede desteksiz 6-7 santim çok zor bir iştir, bu mesafede herşey grupmanı etkiler, dürbün kalitesi, rüzgar, yağmur, yerin çekim kuvveti, tüpün basıncı, psikolojik durumunuz, peletin mükemmelliğini saymıyorum bile... bukadar değişkenin içinde 6-7cm büyük başarıdır, 150-200 metre atışlarımda oldu ama onları galeye almıyorum, çünki hava o mesafede çok önemli..

en iyi grupmanı maxi modelinden aldım, ondada sabit olmayan, tüfeğin altına dayadığım bir ağaçla 2,5-3cm grupman çıkardım..

bullpup modelleri desteksiz atışlarda kesinlikle daha iyi, fakat alışık olmadığım bir kundak modeli ve destekli atışlarda ağırlık merkezine daha yakın bir destek istiyor, maxi modeldeki gibi namlunun ucunu bir yere dayamak yeterli gelmiyor.. ama biraz daha pratikle çok daha iyi atışlar olacaktır.. hele yatarak,jsb pellet ile birde atış yastığı olsa 50 kuruş yapılması gayet mümkün..

pelletlerde mesco denen 18.5gr birmarka..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• 55-60m de 6-7 cm gurupman iyi bir gurupman değildir .Çoğu at44 le 1-2 cm yapılıyor..
    Kralın namluları iyi değil bu bilinen bir durum
    Yukarda arkadaşta başından geçenleri açıklamış .
    Sizde söylemişsiniz zaten 6-7cm !

• lütfen at44 ünüzle, desteksiz kutusu 6.5tl olan bir peletle uydu görüntüsünden mesafeyi ölçüp 55-60 metre arası, bir hedefe atış yapınız, beni daha iyi anlayacaksınız.. şimdiden çok teşekkür ederim...

55-60m de 6-7 cm gurupman iyi bir gurupman değildir .Çoğu at44 le 1-2 cm yapılıyor..
    Kralın namluları iyi değil bu bilinen bir durum
    Yukarda arkadaşta başından geçenleri açıklamış .
    Sizde söylemişsiniz zaten 6-7cm

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• Yer çekimi kuvvetindeki farklılıklar 60 metre mesafede atışa etki ettiğini duymak çok ilginç geldi bana.

• Yer çekimi kuvvetindeki farklılıklar 60 metre mesafede atışa etki ettiğini duymak çok ilginç geldi bana.

evet en önemli değişken yer çekim kuvvetidir, kurşunun gramajının pürüzsüzlüğünün yanında yumuşaklığıda çok önemlidir, benim kullandığım marka peletin 18.5grain olan modelinde 55-60 metrede 10-15cm arası pellet düşüş yapıyor... tüfek 25 metrede sıfırlanmıştır..

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

• lütfen at44 ünüzle, desteksiz kutusu 6.5tl olan bir peletle uydu görüntüsünden mesafeyi ölçüp 55-60 metre arası, bir hedefe atış yapınız, beni daha iyi anlayacaksınız.. şimdiden çok teşekkür ederim...

:S8|:S8|:whistling:8|:D

• yasin bey sabırsızlıkla bekliyorum sonuçları ama gözle görülür bir değişim olacağınıda düşünmüyorum,

kral ilk ürettiği tüfekleri kampanya yapıp sattı.pompası ile beraber 700tl ye bayilerde bulmanız mümkün.. ikinci üretim serilerde buna özellikle namlu dahil, çok iddalılar..

eğer kralla 30 metrede 10mm grupman yapıyorsanız, bu anca 9mm e düşer kanaatindeyim..

buda sitede gördüğüm bir video tam destekli Hatsan Bt65 Rb Lw 5.5 Elite 40 metre Grupman

https://www.youtube.com/embed/F5bGKs4i0Bo

Osman Yetkin

Çarşamba Samsun

Hatsan Türkbull

Kral Puncher Breaker

Hatsan AT44 Tact

Kral Puncher Mega

Crosman 2240

Diana Mod 24

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen silentships ().

• evet en önemli değişken yer çekim kuvvetidir, kurşunun gramajının pürüzsüzlüğünün yanında yumuşaklığıda çok önemlidir, benim kullandığım marka peletin 18.5grain olan modelinde 55-60 metrede 10-15cm arası pellet düşüş yapıyor... tüfek 25 metrede sıfırlanmıştır..

60 metre mesafede yapılan havalı tüfek atışında yerçekimi ivmesindeki %0,001' lik değişim atışı ne kadar etkileyecek gerçekten çok merak ediyorum.