Havalı Tüfek Seçimi Tavsiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba abilerim, kardeşlerim. Bu siteye 4 - 5 sene önce üye olmuştum o zamanlar da havalı tüfek tavsiyesi almaktı amacım fakat bir türlü nasip olmadı. Yaş 22 oldu aile karışmıyor artık :D O zamanlar girdiğim de havalı tüfek için en iyi tavsiye Webley Patriot tu ama kaçıncı nesil di hatırlamıyorum. Eski nesli iyiydi diye hatirliyorum. Bi abi vardı ve 200 metreden hatsan mod 99 la bira şişesi kırdığı bi videosu vardı, o zamandan beri aklımda hep mod 99 yer edindi. Ama tabii söylediğim gibi Bu 4-5 sene önceydi şuan Hatsan mod 99 ların durumun nasıl bilmiyorum, havalı tüfek almayı düşünüyorum 2 3 ay içerisinde önerebileceğiniz bir marka var mı yeni çıkan veya memnun olduğunuz kullandığınız vs. Hatsan mod 99 düşünüyordum ama almadan önce yine sizin kıymetli tavsiyelerinizi almak istedim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ayrıca önereceğiniz tüfek için aksesuarda tavsiye etmenizi isterim dürbün dampa ayak vs. Herhangi bir marka olabilir fiyat hiç önemli değil 1000 TL ve üstü olmasın yeterli. Tek istediğim ilk havalı tüfeğimdeki sorunları yaşamak istemiyorum, ilk tüfeğim dandik bir markaydı, aşırı tepiyordu, vidaları gevşiyordu, her 5 atışta taktığım dürbün kayıp geri geliyordu, bir türlü ayar tutmuyordu demek istediğim. İstediğim performans 50 - 100 metre arası güzel atışlar yapabilsin, tahribi 100 metreden bir bira şişesini delip geçebilecek seviyede olsun yeterli, yani vereceğim parayı haketsin istiyorum. Dediğim gibi şu an piyasada hangi markalar iyi hangileri tutuluyor onu bilmek istiyorum teşekkürler her şey için, Sağlıcakla Kalın ^^ .

• Merhaba abilerim, kardeşlerim. Bu siteye 4 - 5 sene önce üye olmuştum o zamanlar da havalı tüfek tavsiyesi almaktı amacım fakat bir türlü nasip olmadı. Yaş 22 oldu aile karışmıyor artık :D O zamanlar girdiğim de havalı tüfek için en iyi tavsiye Webley Patriot tu ama kaçıncı nesil di hatırlamıyorum. Eski nesli iyiydi diye hatirliyorum. Bi abi vardı ve 200 metreden hatsan mod 99 la bira şişesi kırdığı bi videosu vardı, o zamandan beri aklımda hep mod 99 yer edindi. Ama tabii söylediğim gibi Bu 4-5 sene önceydi şuan Hatsan mod 99 ların durumun nasıl bilmiyorum, havalı tüfek almayı düşünüyorum 2 3 ay içerisinde önerebileceğiniz bir marka var mı yeni çıkan veya memnun olduğunuz kullandığınız vs. Hatsan mod 99 düşünüyordum ama almadan önce yine sizin kıymetli tavsiyelerinizi almak istedim. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ayrıca önereceğiniz tüfek için aksesuarda tavsiye etmenizi isterim dürbün dampa ayak vs. Herhangi bir marka olabilir fiyat hiç önemli değil 1000 TL ve üstü olmasın yeterli. Tek istediğim ilk havalı tüfeğimdeki sorunları yaşamak istemiyorum, ilk tüfeğim dandik bir markaydı, aşırı tepiyordu, vidaları gevşiyordu, her 5 atışta taktığım dürbün kayıp geri geliyordu, bir türlü ayar tutmuyordu demek istediğim. İstediğim performans 50 - 100 metre arası güzel atışlar yapabilsin, tahribi 100 metreden bir bira şişesini delip geçebilecek seviyede olsun yeterli, yani vereceğim parayı haketsin istiyorum. Dediğim gibi şu an piyasada hangi markalar iyi hangileri tutuluyor onu bilmek istiyorum teşekkürler her şey için, Sağlıcakla Kalın ^^ .

Merhaba kardeşim. Bahsettiğin Webley Patriot 1.nesil. Ancak şu an 2.elini bile bulmak çok zor. Mod99'la efsane atışlar yapan da sideprensi07 nickli Kadir abiydi. Ne oldu bende bilmiyorum...
    Eğer 1000liraya yakın bütçen varsa bence yaylıya hiç bulaşma. Direk pcp al ve isabetin tadını çıkart.. Tepmesi olmayan ve yaylılarla kıyaslandığında daha isabetli,daha güçlü tüfeklerdir.
    Düzgün bir dürbün ve ayarla attığını rahat rahat vurursun.
    Eğer yaylı alırsan dürbün ayarı belli bir atıştan sonra bozulacaktır. Dampa bile kullansan sonuç aynı oluyor genelde.. 100metrede bira şişesini vurmak da öyle kolay değildir yaylı tüfeklerle.
    Pcp tüfek,dürbün ve pompayı bahsettiğin rakamlara set olarak bulabilirsin. Pompa yerine scuba da alabilirsin ama bütçeni biraz aşabilir.

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• Merhaba arkadaşım. Aramıza tekrar hoşgeldin. Ben de bu hobiye başlayalı yeni oldu ve uzun araştırmalar sonucunda pcp ler hakkında hiç bilgim olmadığı için Hatsan Mod 85 Sniper Vortex alacakken son anda Cometa 400 Fenix Compact Star aldım. Başka bir yaylı kullanmadığım için güçleri, isabetleri kaliteleri hakkında pek bilgim yok. Fakat kullanmış olduğum silahtan son derece memnunum. Dürbün olarak Hawke Vantage 3*9*40 Ao, dampa olarak yatagun kullanıyorum. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım. Gurupman üzerine detaylı bir çalışmam olmadı fakat 105-110 metre de jsb 18.13 gr pellet ile soda şişesini vurduk.
    2379-abb7f1a3-small.jpg
    Cometa Fenix 400 Compact Star ile güzel bir haftasonu

75 Metre de kahverengi tombul bira şişesini iki tarafında delik açarak delip geçti.
    2378-363922b6-small.jpg
    Cometa Fenix 400 Compact Star ile güzel bir haftasonu

Aşağı yukarı bu seti 1000 tl civarına almıştım yılbaşından önce. Dediğim gibi kundak kalitesi olsun, güç olsun, dürbün olsun bu setten ben son derece memnunum. Fikrin olması açısından yazayım dedim. Direkt kullanıcısı olarak gözüm kapalı tavsiye ederim.

Cometa Fenix 400 Compact Star 5,5 mm

Hatsan Mod 135 qe Wortex 5,5 mm + Yatagun Dampa + Hawke Vantage 3*9*40 AO

Hatsan Nova Compact LW 5,5 mm (M.Ekiz Reg) (SATILIK)

Kral Bigmax X 6.35 + Hawke Sidewinder 8*32*56 20x Half Mildot (SATILIK)

Effecto Px 5 Pro 5.5 Lamine Kundak

• Merhaba kardeşim. Bahsettiğin Webley Patriot 1.nesil. Ancak şu an 2.elini bile bulmak çok zor. Mod99'la efsane atışlar yapan da sideprensi07 nickli Kadir abiydi. Ne oldu bende bilmiyorum...Eğer 1000liraya yakın bütçen varsa bence yaylıya hiç bulaşma. Direk pcp al ve isabetin tadını çıkart.. Tepmesi olmayan ve yaylılarla kıyaslandığında daha isabetli,daha güçlü tüfeklerdir.
    Düzgün bir dürbün ve ayarla attığını rahat rahat vurursun.
    Eğer yaylı alırsan dürbün ayarı belli bir atıştan sonra bozulacaktır. Dampa bile kullansan sonuç aynı oluyor genelde.. 100metrede bira şişesini vurmak da öyle kolay değildir yaylı tüfeklerle.
    Pcp tüfek,dürbün ve pompayı bahsettiğin rakamlara set olarak bulabilirsin. Pompa yerine scuba da alabilirsin ama bütçeni biraz aşabilir.

Uğur abi değerli tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ama kullanımı biraz pratik olması tercihim bu yüzden yaylı istiyorum. Sniper silahları çok sevdiğim için havalı tüfek merakı başladı. Görüntü bakımından da yaylılar daha çok benziyo kanaslara, biraz göz zevki diyelim işte aptalca gelebilir ama anlatabildim umarım ^^

• Iyi geceler Ramazan Abicim. Hoşbuldum teşekkür ederim. Dediğin silahı yarın iyice bir araştırıcam aksesuar tavsiyelerin içinde ayrı teşekkür ederim. Yarın cevap yazıcam araştırıp, vakit ayırdığın için teşekkür ederim. ^^

• Uğur abi değerli tavsiyelerin için çok teşekkür ederim ama kullanımı biraz pratik olması tercihim bu yüzden yaylı istiyorum. Sniper silahları çok sevdiğim için havalı tüfek merakı başladı. Görüntü bakımından da yaylılar daha çok benziyo kanaslara, biraz göz zevki diyelim işte aptalca gelebilir ama anlatabildim umarım

estağfurullah kardeşim zevkler ve renkler tartışılmaz. Cometa güzel bir tercih olur senin için..

KRAL PUNCHER BULLUP 5.5 - BSA 8-32X44

ZORAKİ ULTRA 5.5

BEEMAN P17 4.5

HATSAN MOD 25 SUPERTACT 5.5

Sahteciliği sevmez,Harbiliği tercih eder.
    Oyalanmaktan nefret
    eder,Dakikliğe hayrandır.
    Emeğe saygı duyar,Emek hırsızlarını lanetler...

• İşte bu forumun güzelliği. Kibar nazik ve aile gibi :thumbup:

Hatsan Mod 85 Sniper 5.5mm (.22) + Optima 3-9x32 Dürbün ;tufey# (SATILDI)
    Gamo V3 4.5mm (.177) £tabanxalı$ (SATILIK)
    Cometa Fenix Mod 400 Compact Star 5.5mm (.22) + Hawke 6146 + Diana 4-16x42 AO Dürbün ;avci;
    Hatsan Bipod ;keyfs;
    Hatsan Torpedo Sniper 5.5mm (.22) + Yatagun Dampa + UTG Leapers 3-9x40 AO Dürbün f;s;s
    Optima 3-9x44 Dürbün ½bay£bay`; (SATILDI)

Gamo P25 4.5mm (.177) ;#taban^l
    Crosman 1077 4.5mm (.177) bs,;s
    Ata Neo 12 Sentetik Mat Siyah 66cm +;tuftabV#

• arkadaşlar at44 wx long lother wolter namlu satıyorum kusursuzdur.
    Sökülebilen namlu ceketi.

Satis ilani icin airgunpazara ilan acmaniz gerekmekte ayrica fiyatta belirtmelisiniz

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen sinanali59: Uygunsuz satış ilanı bilgileri gözükmmemesi için. ().