DİANA MOD.54

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayırlı uğurlu olsun,bence pcp ye meraklı olmayanlar için mod 54 son nokta dır.Darısı meraklılarının başına.Tekrar hayırlı olsun zevkle kullan.

• pcp de almak isterim fakat son noktanın çıkmasını bekliyorum

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Öncelikle silahınız hayırlı olsun. Size tavsiyem , eğer güç sizin için en önemli husus değilse tüfeğinizi modifiye etmeyin. Bende 54 kullanıcısıyım. Hemde 8 senedir. 7. sene sonunda Sağolsun Mustafa bey tüfeğimi modifiye etti ve oldukça güçlendi. Ancak bu sefer şunun farkına vardım ki, Arka arkaya 5-10 atıştan sonra artık atış yapacak tüfeği kuracak hal kalmıyor... Bence orjinal haliyle kullanmaya devam edin. Benim 54'üm 7. sene sonunda bile üstündeki orjinal yayı ile fab. verisi hızlarda atış yapıyordu.

Güle güle kullanın. Kazasız ve isabetli atışlar dilerim.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• 7 senede aynı hızı vermesi için çok az sayıda atış yapmış olmalısınız birde bu silah gerçekten 240 m/s hız veriyormu bana gerçekten bu hızı veriyor gibi geldi birde modifie ile tüfein gücü arttımı sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederiim.

• vav yusuf kardeşim hayırlı olsun. ne zamandır netin başına geçemedim bağ bahçe işleriden .sevindim senin adına .

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• 7 senede aynı hızı vermesi için çok az sayıda atış yapmış olmalısınız birde bu silah gerçekten 240 m/s hız veriyormu bana gerçekten bu hızı veriyor gibi geldi birde modifie ile tüfein gücü arttımı sorularımı yanıtlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederiim.

7 Senede hiç yoksa 10 bin atışım olmuştur. Çıkan yay biraz S olmaya aşlamıştı ancak Benjamin 14.3 gr ile 235 m/sn atıyordu.

Modifiye ile güç tabii ki arttı. Mustafa bey 3.75'lik yay taktı benim silaha. Aslında ben ilk önce maccari 'den 3.60'lık yay ve keçe getirtmiştim ancak takılan bu yay bir süre sonra epey bir gevşedi. Tüfeği sökünce Maccari yayın ölmüş olduğunu gördük. Bunun üzerine Mustafa bey sağ olsun. kendisi için getirtmiş olduğu 3.75'lik bir yayı benim tüfeğe taktı. 14.3 gr Benjaminlerle ile 320 m/sn, Diana Rastat (yada Baracuda 23 grains) ie de 230 m/sn hızda atıyordu. Şu anda durum nedir bilmiyorum. En son Ocak ayından bu yana Tüfeği elime bile alamadım. Ama kurması çok zorlaştı. Bu da bendeki atış yapma isteğini azaltıyor.

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• 14 grn lik peleti 320 m/s hızla atmasında dizel etkisininde payı vardır ama bu kadar zor kurulması kurma koluna zarar vermiomu yada başka bir yerine yada isabet hala eskisi gibimi tepmeyi hissettirmiyor ama ilri geri hareket sertleşmiş olmalı bunun eksi bi tarafı oluyormu acaba benim için 280 m/s hızı olsa başka hiç bişi istemiyorum.

• 14 grn lik peleti 320 m/s hızla atmasında dizel etkisininde payı vardır ama bu kadar zor kurulması kurma koluna zarar vermiomu yada başka bir yerine yada isabet hala eskisi gibimi tepmeyi hissettirmiyor ama ilri geri hareket sertleşmiş olmalı bunun eksi bi tarafı oluyormu acaba benim için 280 m/s hızı olsa başka hiç bişi istemiyorum.

İsabetlilikte çok az da olsa bir azalma var. Silahı Zor kurmanın kurma koluna bir etkisi yok. Olmaz da. Neden olsun ki ? Ancak Piston ucundaki keçesini değiştirmemiş olsaydık belki orjinal keçesi bu kadar yüksek hızlı ve sert vuruşlara dayanamayabilirdi.

Silahın Normal yayı 3.20 mm'dir. Bizim taktığımız yay 3.75 mm. olunca ciddi bir kurma zorluğu oluşuyor.. Üstelik o kadar atış yaptım yumuşamada olmadı (Mustafa bey kullanacağı yayı iyi şeçiyor :) )

Tüfeğin ileri - geri hareketinde bir sorun olmadı. Tepmede hissedilmiyor.

Sırf kurma zorluğundan dolayı, Daha kolay kurabilmek için, Tüfeğimin biraz daha az güçlü olmasını isterdim.

• Hayır dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

• Ağır oluşundan falan bahsederler bu ilahın çoğu zaman ama bu özellikleri taşıması için demek ki ağır olması gerekiyormuş ki böyle yapmışlar.BEnce Türkiye sınırlarında kullanılabilecek en iyi Yaylı silah budur.
    Modifiyesiz olarak da,ağır pellet le,ince soda şişesi tanımını pek anlamadım ama kalınınıda kırıyor.Benim tüfek ilk modifiye yapıldıgında 3 tane buyuk motor yağı tenekesini ard arda delıp cıkıyordu 14.3 grainle.Su an ustunde maccari yay yook yinede cogu parcası değiştiği için ıkı tanesını zorluyor.
    Ciddi anlamda güç ve bununla beraber iyi bir grup ve pcp zevki için mod 54.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Dün sabah uzun mesafe atış dene fırsatım oldu airkingle ve sonuç şaşırtıcı derecede iyi idi 150 adımdan gazoz şişesini dürbüz ayakta yaptığım atışta patlattım sanırım 100 ,105 metre civarıydı ama biraz top atışı yapmak gerektiriyor fakat öyle bir patlatışı vardıki sanırım 120 ,130 metrede bile patlatabilir gine aynı mesafeden 2.5lt cocacola petini önlü arkalı deldi fakat nokta kadar görünen şişe hedefleri 150 ,160 adımda vurulabiliyor hemde dürbünsüz ayrıca 21 grn lik diana high power pelletide 100 metrelere rahatlıkla gönderebiliyor fakat dahada ilginci havaya atış yaptığımda namludan çıkan pelleti görebiliyorujm çıplak gözle sanırım uzak mesafeye odaklandığımdan gözlerimin görüş kabiliyetide gelişti namludan çıkan pellet görülebiliyorsa 100 metrede nasıl şişe dağıtıyor hemde parçaları 1 metre civarı etrafa saçılıyor.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• 21 grn lik diana high power pelletide 100 metrelere rahatlıkla gönderebiliyor fakat dahada ilginci havaya atış yaptığımda namludan çıkan pelleti görebiliyorujm çıplak gözle sanırım uzak mesafeye odaklandığımdan gözlerimin görüş kabiliyetide gelişti namludan çıkan pellet görülebiliyorsa 100 metrede nasıl şişe dağıtıyor hemde parçaları 1 metre civarı etrafa saçılıyor.

Diana HighPower yada Rastat benimde kullandığım en ağır pellet olmasına rağmen Balistik kat sayısı en yüksek pelletlerden biridir. Dolayısıyla en uzağa gidebilen ve enerjisini taşıyabilen bir pellettir. Peleti Namludan çıktıktan sonra görebilmek bütün havalı tüfeklerde gerçekleşebilir. Önemli olan ışığın geliş yönüdür. Ayrıca pellet 200 m/sn üzeri hızlarda gidiyorsa da bu düzlemsel hızdır, Oysa siz pellete arkdan bakıyorsunuz. Sadece yandan bakan birisi bu hızlarda giden pelleti göremez.

• mod54 gibi yandan kurma kollu katlanabilir dipcik,175 m/s ev kullanıcıları için uygun bir tüfek bence,fiyatı 99.95 euro,,, bu aralar kendime dürbün bakıyorumda ilgimi çekti paylaşıyım dedim
    [Resim Engellendi: http://img229.imageshack.us/img229/8751/lgim1280x768xd3.th.jpg]
    http://www.sportwaffen-schneid…e37ec5800837ce5401203108d

• Bu silahla polise yakalandığını düşünsene
    havalı silah olduğunu anlatana kadar adamın iflahı kesilir.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• geçen gün euro biraz yükselmiş idi,çıkmışken bozdurayım dedim ertesi gün çekim vardı,bankaya vardım düşük kur verdi,dövüzcüye gittim 9000 bin euro bozduracağım fiyat ne olur dedim,bu arada yanımda trafik polisi var #hims adam uygun fiyat verince tamam dedim,bu arada polis bana bakıyor aha böyle :!:
    parayı tişörtümün altına koymuş idim,tişörtü kaldırmam ile hem polise hemde tezgahtara soğuk duş etkisi yaptırdım u½%;u½%;
    #hims#hims
    siz siz olun bu tür konularda güvenlik güçleri ile tartışmaya girmeyin,tüfeğinizin bir havalı tüfek olduğunu ve faturaını beyan edin tatlı dil ile,etrafda kimseler yok ise 2 atış da onlar yapar
    şu mod54 e şarjör uydursalar en azından 6 lı olsa hiç kaçırmam vallah,pcp tüfenk lerin en iyileri sizlerin olsun