yaylı güç arttırma gamo 440 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Çok güzel, birilerinin mutlaka işine yarar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• hemen yay keçe demeyelim silah dizelleme yapmışda olabilir. Kitabı delen atış dizelleme ile olduysa ve daha sonra ki atış normal şekilde dizelleme kesildikten sonra olduysa yarı yarıya bir güç kaybı olabilir öss kitabı benim bildiğim kitaplardansa zaten o kalın kitabı normal bir 440 ın delebilmesi zor.
    Bu arada manurhin dostumuda saygıyla selamlarım, örnek bir hareket.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• Elimde dış çapı 25 mm göbeği konik olan 2 adet piston keçesi atıl halde duruyor işine yarayacak arkadaşa bedelsiz gönderebilirim, Kral keçeleridir Gamo modeliyle keçe dış çapı aynıdır göbeğin aynı olup olmadığından emin değilim şayet iç çap farklı bile olsa tornada piston kafası mevcut keçeye göre yaptırılabilir bir keçe den dolayı silâhınızdan olmazsınız.

selam üstat hafta sonu internete girmediğimden dönüşüm geç oluyor kusuruma bakmayın. size hudutsuz teşekkür ediyorum.

diana mod 48/52- 177

• ruh sağlığım düzelmiş ve akli melekelerim yerinde olarak tüfeğimi biraz inceledim. ve sonuç olarak benim tüfeğimin standart hızı zaten düşük kullanıma bağlı olarak (2000 yaklaşık atış) da bir güç düşmesi var bizim atış yaptığımız ve 20-30 sayfa dellebildiğimiz kitabın da hamuru çok kaliteli haliyle mevcut fotoğraf ortaya çıkıyor. tüfeğimi yay modifiyesi ile güçlendirmek istiyorum zetax üstadımın yay konusundaki yardımı ile ( kendilerine mesaj göndermiştim dönüşleri ile sağolsun çok yardımcı oldular) uygun yayı bulup inşallah modifiyeyi yapacağız. yine zetaz üstadın dediği dizelleme de o anki atış için olabilir sonraki atışlar daha iyi ise de onların da gücü az bir de tüfeği birkaç gündür kulanmamıştım ve üzerinde biraz pas farkettim muhtemelki bu pasdan namlunun içinde de olsa jsb 13 gr saçma da narin ve yumuşak olduğundan pasın cazibesine dayanamayıp kendini can havli ile dışarı atmış olabilir.

forumda bana yardımcı olan bütün üstatlarıma sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum.

diana mod 48/52- 177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen b ve s ().

• selam üstat hafta sonu internete girmediğimden dönüşüm geç oluyor kusuruma bakmayın. size hudutsuz teşekkür ediyorum.

Rica ederim, işinize yararsa ziyadesiyle memnun olurum .

'.

]

• İş yerindeki malzemelerimi kurcalarken farklı ölçülerde 2 adet yay elime geçti onlarda kargolarım.

ne diyeceğimi bilemiyorum çok sağolun mahçup oldum gerçekten.

diana mod 48/52- 177

• 19.5MM DIŞ CEPHE
    13.3MM İÇ DIMETRE
    270MM SERBEST LİMİT + - 5MM
    106MM SIKIŞTIRILMIŞ BOY
    35 BOBİN
    Tel 3,06MM

bir sitede yay ile ilgili bir yazı gördüm çevirisini googleye yaptırınca yukarıdaki rakamlar çıktı açıkçası açıklamasını bilemiyorum.

diana mod 48/52- 177

• Yayın ölçüleri bunlar;
    Yayın dıştan dışa ölçüsü yani dairenin çevresi 19.5 mm
    Yayın iç ölçüsü çapı yani 13.3 mm.
    Yay sıkıştırılmadan serbest şekilde uzunluğu 270 mm 5 mm toleransı var.
    Yay şıkıstırıldığında boyu 106 mm.
    Yay 35 spir ve 3.06 mm kalınlıgında bir telden çekilmiş benim anladıklarım bunlar.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• 19.5MM DIŞ CEPHE
    13.3MM İÇ DIMETRE
    270MM SERBEST LİMİT + - 5MM
    106MM SIKIŞTIRILMIŞ BOY
    35 BOBİN
    Tel 3,06MM

bir sitede yay ile ilgili bir yazı gördüm çevirisini googleye yaptırınca yukarıdaki rakamlar çıktı açıkçası açıklamasını bilemiyorum.

üstat teşekkür ediyorum. hem size ve hem de yardımcı olan herkese tüfekle ilgili sorun yaşadığım için ortalığı bir birine kattım kusurumu bağışlayın bilseydim bu kadar rahatsız etmezdim siz değerli silah severleri bu kadar ilgiyi gerçekten beklemiyordum. hem mutluyum ve hemde mahçup oldum gerçekten.

diana mod 48/52- 177

• Mahçup olacak bir durum yok bence, bir hobidaş soru sorar diğer hobidaşlar elinden geldiğince bilgisini paylaşarak yardımcı olmaya çalışır forum bu. Güzellik, paylaşmak, paylaşabilmek.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Ben de Sizin gibi aynı durumdan iken bir cesaret yayı değiştirmeye karar verdim. Özellikle dikkatinizi çekmek istediğim husus namlunun gövdeye bağlandığı plastik kısmı, ki yan tarafında tüfeğin kalibresi ve diğer bilgilerin yazan kısım, yayı değiştirirken fazla zorlanmasın. Benim Gamo 440 yayı değiştikten sonra namlusu nerede ise 10 derece aşağı doğru eğildi. Yani yay değiştireyim derken tüfek pert oldu.

• Ben de Sizin gibi aynı durumdan iken bir cesaret yayı değiştirmeye karar verdim. Özellikle dikkatinizi çekmek istediğim husus namlunun gövdeye bağlandığı plastik kısmı, ki yan tarafında tüfeğin kalibresi ve diğer bilgilerin yazan kısım, yayı değiştirirken fazla zorlanmasın. Benim Gamo 440 yayı değiştikten sonra namlusu nerede ise 10 derece aşağı doğru eğildi. Yani yay değiştireyim derken tüfek pert oldu.

selam teşekkür ederim dikkate alacağım işaret ettiğiniz parça zaten plastik ve zayıf tüfeği dün açacaktım dipçiği söktüm ama bir mengene olmadan takamayacağımı anladım çünkü tüfek çok narin önce söküm için bir mengene yapacağım tahtadan. inşaatta biraz çalıştığım için malzemem var sonrada araba krikosu ile söküp takacağım inşallah yay ve keçe bekliyorum gelince operasyona devam . bir de merak ediyorum bahsettiğiniz parça kırıldığı için mi yoksa bir sorun olmadan mı namlu düşmesi oldu eğer parça kırılması olmadan namlu düşmesi oldu ise belki takarken bir hata olmuş olabilir.

diana mod 48/52- 177

• Ben de kendime göre bir düzenek yapmıştım, Daha sonradan Gamo 440'daki kötü tecrübeme istinaden Striiker Edge'de daha dikkati şekilde yay değişimi yaptım. Striker Edge de bahsettiğim kısım çelik olduğundan bir deformasyon ile karşılaşmadım.

Striker Edge  yay değişimi

• imkansızlık insanı mucit eder derler. Gerçekten de doğruymuş. Çok güzel bir düzenek olmuş.

• bende aynı düzenekten yapacağım ama bende şu uzun vidadan olmadığı için araba krikosu kullanacağım inşallah bir kaza olmaz bir de dipçiği söktükten sonra gamo tetik tertibatının yeni nesil olduğunu gördüm you tube deki videolardaki 440 ile aynı değil yeni nesil gamolardan

diana mod 48/52- 177

• Resimdeki uzun vidalar sanayi sitesindeki hırdavatcılarda Tij veya saplama diye satılır boyu 1 m dir çapı metrik 10 veya 12 uygundur kriko kullanmayı tavsiye etmem parça fırlatma riski çok oluyor, Ben namluyu gövdeden ayırıp silindiri tornanın aynasına bağlıyorum piston ve yayı yerine oturtup yayı sıkıştırma işinide tornanın kalem bağlanan spot arabasını aynaya doğru yürüterek sıfır riskle tamamlıyorum bilginize.

'.

]