Yaylı , pistonlu ve en isabetli tüfek önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ...Çok uzun bir aradan sonra yine buradayım. Hatsan mod 125 sniper vortex imi satalı çok oldu. Yeni bir tüfek almak istiyorum. Birkaç model var aklımda. Fakat sizin fikirlerinize ihtiyacım var.

...Öncelik ve olmazsa olmazım isabet. Öyle ki sıkılayım isabetten ^^ tüfek 10 kg olsun ama isabetli olsun dürbünleri sevsin. Dampa istemesin.

...Atışlarım 50 metre civarı olur. Fazlasına hayır demem.

...Yeni tüfeğimi ahşap alacağım.

...Bütçem dürbün , ayak , tüfek dahil en fazla 1000 civarı. Ama daha aşağı olursa da mükemmel olur :saint:

...Servis ve garanti de önemli tabiki benim için.

...Not: uzun bir aradan sonra tekrar burada olmak , buraya yazmak süper birşey. Zetax abi onca zaman geçti. Formu okuyorum saatlerdir. senin süper anlatımlarını tekrar görmek çok iyi geldi. :)

8)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen bozkurt hsyn ().

• Official Post

Hoşgeldiniz tekrar imza düzenlemeyi unutmasanız sevinirim :)

• 1000 Tl gibi bir bütçe varsa ithalde gamolara yaklaşabilirsiniz ama bence parasını karşılamayan tüfekler.

Yerli olarak hatsanın striker 1000x ahşabını kullanıyorum.Gayet memnunum işçiliğinden,isabetinden,hafifliğinden.50 metreye kadar çok keyifli atışlar yapılabilir.Magnum sınıflarını önermiyorum.1000x gibi orta sınıf bir yaylı bile 100 atışta bir vidalarını gevşetiyorsa bunları düşünemiyorum.Locktite ile en son vidaladım galiba artık pek gevşemez.Vortex'i gaz boşaltma,fabrika harici tamir yoksunluğu için önermem.Klasik yaylı sistem candır,bakınız dianalar,tx ve hw ler

İthal olarak görünüş açısından en çok cometalar hoşuma gidiyor ve fiyatları da uygun.Ama bakımı için elinizin tornavida tutması gerek.

• İthal olarak düşündüğüm tek marka cometa fenix 400... Cometa kullanan birine sormam gerek. Sarsıntı çoksa 300 ü de olur. 1000x de aklımda fiyat da çok uygun. Dediğiniz gibi orta güç düşünüyorum.

8)

• İthal olarak düşündüğüm tek marka cometa fenix 400... Cometa kullanan birine sormam gerek. Sarsıntı çoksa 300 ü de olur. 1000x de aklımda fiyat da çok uygun. Dediğiniz gibi orta güç düşünüyorum.

Ahşap kundakları bana çok kaliteli gözüktü.Fiyatları da ne tuhaf ki 3 sene öncesiyle hemen hemen aynı.Moderatörsüz birini tercih etmeniz daha isabetli bir karar olur.Moderatörün yaylı tüfeklerde sesi kesememesi haricinde uzunluğa ve belki işçilik iyi değilse isabetsizliğe yol açabilir.

Ama yarın bir gün tüfeği kesesiniz gelirse hatsan daha rahat olur.Emir Abi'nin sünnetli mod55'i çok hoş bir gün keserim bu striker ı ama göreceğiz :D

• bence en güzeli sumatra 500 yada 2500 alıp :) dümmüz gitmek

:D:D bi aralar düşünüyordum ama piyasada yoktu. Tabi o zamanlar herşey güç demekti benim için. Şimdi tek istediğim isabet.

8)

• Ahşap kundakları bana çok kaliteli gözüktü.Fiyatları da ne tuhaf ki 3 sene öncesiyle hemen hemen aynı.Moderatörsüz birini tercih etmeniz daha isabetli bir karar olur.Moderatörün yaylı tüfeklerde sesi kesememesi haricinde uzunluğa ve belki işçilik iyi değilse isabetsizliğe yol açabilir.

Ama yarın bir gün tüfeği kesesiniz gelirse hatsan daha rahat olur.Emir Abi'nin sünnetli mod55'i çok hoş bir gün keserim bu striker ı ama göreceğiz :D

Aynen cometa ların moderatörsüzleri iyi. Ama sanırım 1000 x alacağım. On merceği 32 lik yada en fazla 40 lık. Mildotlu bir dürbün bakıyorum.

Acaba vortex mi alsam yay mı?:/

8)

• İsabet ne gerek hedef ortasını vurmak yerine :D komple yok etmek daha mantıklı:)

Direk mancınık yapacam ben , anlaşıldı :D 1 TL büyüklüğündeki hedefe kaya atarım. Kesin çözüm

8)

• Aynen cometa ların moderatörsüzleri iyi. Ama sanırım 1000 x alacağım. On merceği 32 lik yada en fazla 40 lık. Mildotlu bir dürbün bakıyorum.

Acaba vortex mi alsam yay mı?:/

Aman vortex almayın derim tecrube ettım etrafta cok tecrube edene sahıt oldum neden Almayın ?

1) güç az 2)sağı solu bellı olmuyor çat diye gaz boşaltıyor 3)gereksiz pahalı 4)Vortex e kişisel müdahale oldukca zor servise gıtmek zorunda ancak yaylıya müdahale elınden iş gelene çokta zor değil denebılır.....Sonuçta Servisi ziyaret etmeyen Vortex oldukca az

Kırmalıya çok para baglamayın Sorunsuz,clasik Hatsan yaylı alın... Mesela mod 55-60s.. mod 95 veya 1000x

Mod 95 Zetax Emir hocamın dediği üzere şoklu namluya sahip,özellikle tavsiye etmişti Sağolsun...Şoklu namlu: Yüksek İsabet !

Kırmalıda Moderatörsüz bir model ıstersenız hatta pcp gıbı ucunda 1/2 unf diş olan, isterseniz moderatör takılabılen, İstisna bir model Hatsan mod 88 tavsiye ederim,Üstelik namlu kilitide var,namluyu tokatlamadan acarsınız...İmzamda bulunan modelin Th kundak olmayanı Hilal Av da Stokta görunmekte (Gri renk tüfek) ve 4.5 mm sini özellıkle tavsiye ederim,Uzuna en az düşmenin keyfini çıkarırsınız 4.5 ile

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Atos ().

• Müthiş açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim. Akşama bakarım artık bu modellere. :)

8)

• 4.5 alma fikri mantıklı gibi. Dün formu tararken birkaç yazı gördüm. Uzun mesafelerde çok güzel işler çıkarıyor 4.5. fakat 1000x te 1000 fps güç üretiyor. Ve bu beni korkutuyor. Eski tüfeğim güç canavarıydı. Mod 125 5.5 luk olanı da 1000 fps idi. Şimdi 4.5 alırsam güçten dolayı isabetsizlik yaşar mıyım?

Birde piyasada 4.5 luk çok az modelde var. Fabrikadan siparişle mi gelecek?

Tüfeğim şekilleniyor. Ahşap , yaylı ( vortex almayacağım) , kesinlikle orta sınıf... Şuan 4.5 mu 5.5 mu kararını vereceğim.

8)

• 4.5 mm 55 m ye kadar çok avantajlı sonrası için 5.5 mm yi tercih edebilirsiniz. Hem 950 fps üstü hıza çıkmamış olursunuz. isabet oranı artar. Bu arada 4.5 mm ye karar verirseniz yüksek grain mermi atarsanız hızı düşük olacağından isabetsizlik probleminiz az olur. Yay biraz eskiyince 8.44 graine geçersiniz.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• 1000x 4.5 mm yaylı almaya karar verdim. Dizelleme bitene kadar dürbün almayacağım. Jsb 16.20 grain ya da 13.43 grain uygun olur gibime geliyor. 4.5 mm hiçbir yerde yok. Aksu av a bir sorayım bakalım. Cevap veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim.:saint:

Aksu av 2 paket spoton saçma gönderiyor onlar dizellemenin bitmesi ve tüfeğin kendine gelmesi için yeterli olur sanırım.

8)

• 1000x 4.5 mm yaylı almaya karar verdim. Dizelleme bitene kadar dürbün almayacağım. Jsb 16.20 grain ya da 13.43 grain uygun olur gibime geliyor. 4.5 mm hiçbir yerde yok. Aksu av a bir sorayım bakalım. Cevap veren yardımcı olan herkese teşekkür ederim.:saint:

Aksu av 2 paket spoton saçma gönderiyor onlar dizellemenin bitmesi ve tüfeğin kendine gelmesi için yeterli olur sanırım.

Ben 2 hafta önce konuşmuştum.4.5 olarak striker 1000 s sentetik in depoda olabileceğini iletmişti ve 4.5 için fabrikadan sipariş geçilebileceğini ama hatsanın bu yıl tüfeklere zam yaptığını aynı fiyatla satışta olmayacağını iletmişti.

Benim 1000x im 1.5 paket sonlarına doğru kesti.Ama her 75 atışa kundak vidalarını kontrol etmeyi ihmal etmeyin,olmadı locktite sürün.Ben geçen önemsemezken silahın 100. atışlarında silah dolu bir şekilde gövde kundaktan ayrılıp ayağıma yakın yerlere nişan almaya başlamıştı,o ara tetiği kundak çekse hoş sonuçlar olmaz,dikkat edilmeli.

• Ben 2 hafta önce konuşmuştum.4.5 olarak striker 1000 s sentetik in depoda olabileceğini iletmişti ve 4.5 için fabrikadan sipariş geçilebileceğini ama hatsanın bu yıl tüfeklere zam yaptığını aynı fiyatla satışta olmayacağını iletmişti.

Benim 1000x im 1.5 paket sonlarına doğru kesti.Ama her 75 atışa kundak vidalarını kontrol etmeyi ihmal etmeyin,olmadı locktite sürün.Ben geçen önemsemezken silahın 100. atışlarında silah dolu bir şekilde gövde kundaktan ayrılıp ayağıma yakın yerlere nişan almaya başlamıştı,o ara tetiği kundak çekse hoş sonuçlar olmaz,dikkat edilmeli.

vida kontrolünü mod 125 bana öğretti sağolsun :D dikkat edeceğim. Sağolun

Sizin 4.5 mu 5.5 mu?

8)

• 5.5 almıştım.Gayet memnunum.

Bi soracağım çok fiyat farkı varsa 5.5 alırım. N11 de 269 liraya dürbünsüz buldum. Hatta kendi sitesinde havale/eft ye 248 liraya satıyor.Onu alırım.

8)