Yaylı , pistonlu ve en isabetli tüfek önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar selamlar. İlk havalı tüfeğimi seçebilmek için foruma henüz üye oldum. Tanışma mesajımı yazdım:) . Bu başlık kafamdaki sorular açısından çok açıklayıcı oldu. Bu durumda ben de eğer bulabilirsem 1000x 'i almaya karar verdim. Alışıp öğrenene kadar optik düşünmüyorum. Önceki sayfadaki vida gevşemesi sorunu dikkatimi çekti.

Dikkat etmemiz gereken kundak vidası dediğiniz vidalar hangileri acaba?

Bir de bu moderatör denen kısım, bir çeşit susturucu mudur? Tam olarak ne işe yarar acaba?

Teşekkürler şimdiden.

Striker 1000x nasıl bilmiyorum. Ancak Mod 55S 4,5mm kullanıyorum ve memnunum. İlginç bir şekilde bu tüfek yabancı forumlarda da tercih ediliyor. İncelemenizi öneririm.

• benim silahımın biri ekol ultimate es635.aldığımda tetiği çok sertti.50 atış sonrası tetik parmağım kapıya skışmış gibi hissettim.çok kötü bir durum.hemen silahı açıp tetik mekanizmasını yumuşattım.tabiki ucuz silahta tetik ayar tertibatı yok.bir eğe yardımı ile oldu.6,35 çok güzel şişe kırıyor fakat 4,5 daha hızlı olur,ağır pelletler ile kullanabilirim dedim.zaten silahı seçme nedenim fabrikasının yakınımda oluşuydu.fabrikaya gittim 4,5 kalibre namlu istiyorum dedim.elimizde yok veremeyiz zaten maliyetli olur dediler.iş başa düştü dedim.elimde yirmibeş sene önceden kalma 4,5 kalibre baikal namlu vardı(varmış eşyaları karıştırırken buldum)bin tl bulsam bukadar sevinmezdim.sonunda 6,35 in yerine 4,5 namluyu taktım.eldeki imkanlarla bayağı zor oldu fakat güzel bir uğraştı.yakın zamanda kullanıp performansını görmek istiyorum.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Aevbas fotoğraf yükleyebilirseniz , görmek isteriz emeğinize sağlık

Weihrauch Hw 100 S (.177)

• 1000 Tl gibi bir bütçe varsa ithalde gamolara yaklaşabilirsiniz ama bence parasını karşılamayan tüfekler.

Yerli olarak hatsanın striker 1000x ahşabını kullanıyorum.Gayet memnunum işçiliğinden,isabetinden,hafifliğinden.50 metreye kadar çok keyifli atışlar yapılabilir.Magnum sınıflarını önermiyorum.1000x gibi orta sınıf bir yaylı bile 100 atışta bir vidalarını gevşetiyorsa bunları düşünemiyorum.Locktite ile en son vidaladım galiba artık pek gevşemez.Vortex'i gaz boşaltma,fabrika harici tamir yoksunluğu için önermem.Klasik yaylı sistem candır,bakınız dianalar,tx ve hw ler

İthal olarak görünüş açısından en çok cometalar hoşuma gidiyor ve fiyatları da uygun.Ama bakımı için elinizin tornavida tutması gerek.

• Arkadaslar herkeze merhaba.Hatsan striker 1000s nasil bir silahtir.Siparisi verdim.Bekliyorum.Sizde yardimci olursaniz sevinirim.Alinca ayrintili olarak yazarim.

• Arkadaslar herkeze merhaba.Hatsan striker 1000s nasil bir silahtir.Siparisi verdim.Bekliyorum.Sizde yardimci olursaniz sevinirim.Alinca ayrintili olarak yazarim.

striker 1000x kullanıcısıyım ayrıca mod 135 qe vortex kullanıyorum . Strikerin isabeti gayet iyi ama bana güçsüz geldi

• Striker 1000x ile ayni guce sahip ztn silahlar.Isabet nasildi bilgi alabilirmiyim ve seninki kac 5.5mm idi

ikisi de 5.5 mm mod 135 qe bin ortalama 35 j gücü var striker da 20 25 j arası anca

• atis hizlari sence nasil ve isabet iyimi yaninda kullandigin baska ne var(durbun vs) ve nasil pellet kullaniyorsun

ya kral magnumu açıkcası cok kullanmadım . ısabetı ne gelınce çok ıyı . saçma olarak köy bakkallarında ne satılıyor sa onu kullanıyoruz basıt seyler yanı. sivri uçlu sacmalar. ama kotu yanı çok agır. ayakta atıs yaparken agırlıgından dolayı çok sallıyorsun.24zoomlu durbun var 50mm merceklı hıc uyduyamadım tufege. sabıt namlu oldugundan durbun mermı koyma yerının ustune gelıyor on mercek ekstra yuksek durbun ayagı lazım. zorluyor mermı koymayı durbun.ben ce çok agır . herzaman desteklı atmak lazım. bır daha alsam almam yanı

• Benimde elime hatsan striker 1000s im ulasti 5.5mm atis hizi cok iyi ama isabette cok sikintili yeni oldugundanmi bilmiyorum her zaman farkli yerlere atiyor bi turlu sifirlayamiyorum tufegi.Yardimci olursaniz sevinirim. jsb extact jumbo diabolo mermi var 15.89 grain.Tufek genellikle hep yukari atiyor.Ne fark sifirlasamda bir yolunu bulup yukari gidiyor.Tufek daha 100 atisi gormedi.

• ıkıncı el mı . sıfırmı aldın tufegı. namludan kırmalımı tufek bılmedıgım ıcın soruyorum. bırde hep desteklı atıyorsun demı

• Benimde elime hatsan striker 1000s im ulasti 5.5mm atis hizi cok iyi ama isabette cok sikintili yeni oldugundanmi bilmiyorum her zaman farkli yerlere atiyor bi turlu sifirlayamiyorum tufegi.Yardimci olursaniz sevinirim. jsb extact jumbo diabolo mermi var 15.89 grain.Tufek genellikle hep yukari atiyor.Ne fark sifirlasamda bir yolunu bulup yukari gidiyor.Tufek daha 100 atisi gormedi.

500 tane atın, dizellemesi bitsin, kundak vidaları sıkı olsun kontrol etmek lazım, dürbün randımanı biraz zor yaylılarda,

dıana 460 magnum

• çok dogru bekko. birde 50 metre ve uzat atışlar için senın pellet seçimin ne