husan m71??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
 • merhaba abilerim kardeşlerim, babama m71 almayı düşünüyoruz acaba bu silah nasıldır halihazırda bilgisi olanlar konuyu aydınlatırsa çok sevinirim. birde babamın halihazırda tüfek ruhsatı var bu yeni satın almada yeniden evrak düzenlemek mi gerekiyor bunun için ne yapmalı? tşkler

 • Merhaba,


  M71 yeni bir tüfek, Ersüs firması da aynısını üretiyor. Sadece dış giydirmeleri farklı, kundak v.b. Merak ettiğim bir tüfek ama bir yaz dönemi görse iyi olur. Yazın arazide daha çok dener sahipleri. Hem Ersüs hem Husan'n kullanıcı yorumlarını takipteyiz silah gruplarında. Tavsiyem, facebook'da taktik gruplarını ve firmaların gruplarını takip etmeniz. Tüfeklerin fişek dikme v.b. sorunu varsa video ile paylaşıyor bazı kullanıcılar. Şikayetini dile getirmeye çalışıyor insanlar.


  Ruhsatlı tüfeği olanların yeni bir tüfek daha alabilmesi için gerekli belgeler.


  a) Şahsın mevcut Yivsiz Tüfek Ruhsatı var ve Ruhsatın düzenlenmesinde

  ibraz ettiği belgelerin tarihleri 6 ayı geçmemiş ise istenecek belgeler:


  1. Kaymakamlık Makamına Dilekçe.

  2. Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (TC.No Olacak).

  3. Adli sicil aydı. ( isteğe bağlı ).

  4. (2) Adet Fotoğraf (Son 1 yıl içinde çekilmiş).

  5. Mevcut Yivsiz Tüfek Ruhsatı.  b) Şahsın mevcut Yivsiz Tüfek Ruhsatı var ve Ruhsatın düzenlenmesinde

  ibraz ettiği belgelerin tarihleri 6 ayı geçmiş ise istenecek belgeler:


  1. Kaymakamlık Makamına Dilekçe.

  2. Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi (TC.No Olacak).

  3. Adli sicil aydı. ( isteğe bağlı ).

  4. (2) Adet Fotoğraf (Son 1 yıl içinde çekilmiş).

  5. Toplum Sağlığı Merkezi veya Aile Sağlığı Merkezinden, Yivsiz Tüfek Ruhsatı almasında.

  Psikolojik, Nörolojik ve Fiziki açıdan sakınca olmadığına dair doktor raporu.

  6. Mevcut Yivsiz Tüfek Ruhsatı.

  Hatsan Mod 87 QE Vortex 5.5mm + SportsMatch DM60 + Hawke Vantage 3-9x40 MD AO IR

  Bora Barak BR20 20ga

  Mesaj 1 defa düzenlendi, son düzenleyen teknoturk ().

 • hocam ben de sizin gibi düşünüyorum da işte insan merak ediyor bir an önce almak istiyor :) dediğiniz gibi biraz bekleyim yorumları takip etmek en sağlıklısı olucak. youtube daki videolarda hiç takılma yapmıyor güzel çalışıyor bu arada.


  ruhsat işi biraz uğraştıracak gibi duruyor çünkü 6 ayı geçti..

 • slm bencede husan en doğru seçim bende şahsen 20 kalibre olanını alacağım yaz başı.Bugüne kadar husanın çıkardığı hiç bir tüfek ile ilgili bir şikayet duymadım

  bu yüzden husan diyorum

 • slm bencede husan en doğru seçim bende şahsen 20 kalibre olanını alacağım yaz başı.Bugüne kadar husanın çıkardığı hiç bir tüfek ile ilgili bir şikayet duymadım

  bu yüzden husan diyorum

  as. doğrudur hocam husan ı çok methediyorlar.

 • Abicim sarjörlü yivsiz av tüfekleriyle bir tecrübem olmadı ama ben gözlemlerimi, sürç-i lisan ettiysek affola diyerekten belirteyim.


  Ersus'un 36 lığı ,Husan'ın uzun zaman beklenen 36 lığı da sorunlu tüfekler.Bir silahın sarjörünü takarken biraz sert ittirdin diye çalışmaması gibi bir durum olabilir mi ?

  Sonuçta bu bir silah,çelik yığını ; pamuk şeker mi ki sarjörü çok hassas takıyoruz ?

  Husan'da gördüğüm, dipçik tarafında bulunan T şeklindeki sürgüyü kafasına göre bazen çekiyor,bazen çekmiyor atış yaparken.O kolun boyu ne kadardır bilemiyorum ama tetik çekerken yanağa güzel bir sürgü kolu yemek olasıdır.Ayrıca m71 için kendi kanallarında bile atış yaparken barutun yüze geldiği şikayeti var.


  Ben en son, bu firmalardan reklamını yapan birinin 150 metreden kendi markalarının reddot takılı,yivsiz av tüfeğiyle ,ayakta desteksiz 3 atışla 10 cm grupman yaptığını iddia ederken görünce hiçbirine güvenmiyorum.Atılır da bu kadar mı atılır el insaf :)


 • Vidyoyu size mesaj olarak yolladım.Dikkat ettğinizde tüm 36 lık sarjörlü yivsizlerde reklamlarını yapanlar sarjörü çok narin yerleştiriyorlar.Benim anlamadığım bu platformlar (ar,ak) bırakın 36 lığı 12 likte bile sorun çıkarıyor ki bu 36 hırsı neden ?

  Olmuyorsa olmuyor illaki bunu çalışsa da çalışmasa da piyasaya sürmek,tuhaf.Onun yerine devlete biraz konuyu aç.En azından dizellemeli magnum yaylı ve pcp gücünde .22 lr kalibresi için baskı yap,vergiyi indirmeye çalış de bu .22 ile bırak çatışmayı av bile yapılmaz.İnsanlar yivli hasretiyle zaten kapışır.Ne ortada pcp kalır ne bunun gibi çalışmayan makineler

 • izledim. çok basit bir hata olarak görünüyor. aslında kullanıcı hatası da olabir çünkü m16a2 lerde de kullanıcı bazlı böyle sıkıntılar oluşabiliyor. kesin düşüncelerim ancak silahı elime alıp kurcalamadan sonra oluşur. çünkü hatalı kullanan bilgisizce kullanan biçok insan var ve bu insanların yönlendirmeleri sıkıntı yaratır her zaman.

 • Kesinlikle almayın kardeşim. Ben m71 aldım pişmanım. Forumlarında bir de milleti bokluyorlar afedersiniz. 10 yıl garanti versen ne olur. Valla asker şu g3’ün tadını alınca dönünce bir havalı en azından alayın dedim hatsan yaylıdır pcp dir gamo dur wiehrauch’dur derken dede yagidarı süperpozeye ruhsat alırken niyetlendim bir de şarjörlü alalım diye. Husan en çok garanti vereni. 36 kalibre de en yeni çıkanı. Lakin bu 36’lar hepsi problemli hepsi. Yok şarjörü sert vurdun yok yumuşak vurdun, bırakın bu yalanları kardeşim. Tüfek bu, nerf bile bu kadar hasaas feğil.


  Adam gibiyarı otomatik alın güvende kalın!

 • bende arastiriyorum suana kadar gordugum kadariyla pek kotu yorum yok

  Hatsan mod 125 sniper 5.5
  Hatsan mod 125 th 5.5
  Zoraki ultra 5.5 & 4.5
  Stoeger x20 suppressor 4.5
  Crosman 357 4.5
  At44 WX-10 Long LW 5.5
  Walther Talon Magnum 4.5
  Walther Falcon Hunter 5.5

 • bende arastiriyorum suana kadar gordugum kadariyla pek kotu yorum yok

  Yeni seri M71 kullanıyorum eski serilerdeki sorunları çözmüşler gayet memnunum. Kafanızın takıldığı yerler varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yeni şarjörler sorunsuz alttan vursanız dahi ileri gitmiyor ona göre şarjöre ufak bi çıkıntı yapmışlar.


  ''Husan M71 - Vortex Sparc AR''

  ''Husan Metal Force 12 - Konus Sight Pro 7375''


  ''Kral Nemesis W - Bushnell AR Optics 4.5-18x40 Drop Zone 223''

  ''Huğlu Effecto PX4 LW - Hawke Sidewinder FFP 6-24x56 Mil''

  ''Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''


  ''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

 • Yeni seri M71 kullanıyorum eski serilerdeki sorunları çözmüşler gayet memnunum. Kafanızın takıldığı yerler varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Yeni şarjörler sorunsuz alttan vursanız dahi ileri gitmiyor ona göre şarjöre ufak bi çıkıntı yapmışlar.

  36 ve 20 kalibre arasinda kararsiz kaldim ama marka model olarak husan alacağım.

  Hatsan mod 125 sniper 5.5
  Hatsan mod 125 th 5.5
  Zoraki ultra 5.5 & 4.5
  Stoeger x20 suppressor 4.5
  Crosman 357 4.5
  At44 WX-10 Long LW 5.5
  Walther Talon Magnum 4.5
  Walther Falcon Hunter 5.5

 • Yivsiz av tufeklerinde şarjörlü modeller her zaman risktir. Kovan çapı ve tepme gücü şarjör kullanımını zorlaştırıyor. Mekanizmanın sorunsuz çalışması için parça toleransı arttırılır ancak bu da stabil atış kalitesini düşürebilir. Özellikle tek kurşun atışı için 20 kalibre slug namlu yarı otomatik tercih ederseniz tatmin edici olur..