Hasan 135 yaylı için sağlam dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İki hafta kadar evvel satınaldığım hatsan 135 - 6.35 yaylı silahımın dağıtmayacağı, yandan ayarlanarı, geniş mercekli ve kolay dağılmayan bir dürbün arıyorum.

Hawke airma X dürbünlerinin bu tür silahlar için iyi olacağını duymuştum tecrübe eden var mı yahut başka bir teklifi, bildiği olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

• İki hafta kadar evvel satınaldığım hatsan 135 - 6.35 yaylı silahımın dağıtmayacağı, yandan ayarlanarı, geniş mercekli ve kolay dağılmayan bir dürbün arıyorum.

Hawke airma X dürbünlerinin bu tür silahlar için iyi olacağını duymuştum tecrübe eden var mı yahut başka bir teklifi, bildiği olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler.

Öncellikle silahınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Almış olduğunuz silah güçlü bir silah. Bence işe dürbünden değilde dürbün ayağından başlamalısınız. Dampa ayak olarak bilinen ayaklardan edinmelisiniz. Silahtan gelen sarsıntıyı ve tepmeyi absorbe etmeye yarayan bu tür ayaklar dürbününüzün hasar görmesini engelleyecektir. Benim hatsan mod 33 var. Tabi benim silahın gücü sizin silahınızın yanında çeyreği bile sayılmaz ama ona rağmen 2 dürbünü kullanılmaz hale getirdi. Daha sonra hatsan protector ayak aldım. İnanılmaz faydalı geldi bana. Fiyatı 140 ila 150 arası değişiyor. Tanıtım videoları var izleyip fikir edinebilirsiniz. Bu veya buna benzer ayak edindikten sonra gönül rahatlığı ile orta sınıf bir dürbünle bile güzel sonuçlar alabilirsiniz diye düşünüyorum. saygılar...

BT 65 SB LW QE (Comet 6-24X50)

HATSAN MOD 33 (Optima 3-12X44)

HATSAN MOD 35 S (gez arpacık)

HATSAN MOD 25 SUPERCHARGER (gez arpacık)

• Mod 135 vortex var bendede protector kullanmadım ama kullananlar bunun yerine SM marka dm60 modelini öneriyor almışken bir kere alın sağlam olsun sora 500-600 tl lik dürbün cöp olmasın

"o benı her halde sevmiş oysa ben onu herhalde sevmiştim"

Teşekkürler.

Tüfeğiniz yaylı model mi vortex mi ?

"Ali Bumaye"!!!

• Birde tepme gücü konusunda bilgi verebilir misiniz? 3-9x40 dan fazlası sıkıntı olabilir. Protektor ve dampa ayağında koruma kapasitesini aşabilir.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun. Mod 135 (Yaylı modeli) bir dönemler vazgeçilmezimdi. Hatsan' ın en kuvvetli tüfeklerindendir.

Vortex modeller yay kullanmadığından tepme salınımsız tek yönlü olacak ve kaliteli tek parça bir ayak ve Loctite (en kuvvetlisinden) ile güzel sonuçlar alınabileceğini düşünüyorum. Mevcut NP XL 1100 tüfeğimle çift ayak ve Loctite ile şimdiye kadar oynama problemi veya hedef şaşma yaşamadım. Hali hazırda Gamo Hunter IGT kullanırken de tek parça ayak ve Loctite ile oldukça mutluydum.

Dampa salınım yaparak çok yönlü tepen yaylı tüfeklerde oldukça işe yarıyor olsa da, Vortex gibi (Nitro Piston) tüfeklerde çok da işlevsel değil diye düşünüyorum ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)

• Hayırlar temenni edenlere ve Hepinize teşekkür ediyorum.

Ben 30 mm borusu olan dürbün kullanacağım yani mecburi olarak dm70 ile bul Seye arasında bir tercih yapmak zorundayım. Sizce hangisi iyi olur.

Dampalı ayak dürbün kurtarmaya yeter mi emin değilim. Ben yine de sağlam bir dürbün alayım diyorum bu hususta da havke airma X iyidir diye duymuştum.

Acaba gerçekten iyimindir. Bilen tecrübe eden var mı ?

• airmax iyidir daha sağlamdır fakat 40mm mercek capından büyük dürbün kullanırsanız mercek kısmında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bende diana mod 52 var. Dürbünle onu barıştıramadım. :) Tüfek beni bile dövüyor. :)

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• 1 inç tüp kullanırım derseniz hawke endurance ler serisini tavsiye ederim. Fiyatları airmaxlerle yaklaşık aynı. Fakat onların retikılında dot yoktur.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Silahım belkide dünyanın en kuvvetli yaylı silahı ve tepkisi de ona göre kuvvetli. Neredeyse ateşli silahlara yaklaşacak gibi.

Bu sebeple sizlere sormak ihtiyacı hissediyorum.

10 TL ye bir kutu 6.35 pelet aldım ve onlar bittiği zaman içindeki yağlar da bitmiş olacak. O zaman dürbün takmayı düşünüyorum. Bu konuda biraz endişeliyim.

• Tüfeğin dizellemesinin bitmesi çok önemli tabi. Bana sorarsanız en az 2 kutu pellet atın.

• Evet belki de 2 kutu atmalıyım fakat sonra dürbün işini nasıl halledeceğim.

• 32 veya 40 dürbün çapını geçmeyin derim.

Hawke 8.5-25x42 Dürbün
    Diana Mod 52

Airarms TX200HC

• Yani hangi dürbün olursa olsun mühim değil fakat çapı küçük olsun mu demek istediniz.

• yaylılarda 40 mercek çapının geçilmemesi tavsiye ediliyor