Hatsan Mod 135 qe vortex kaç cal?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi günler arkadaşlar. Bu sıralar mod 99 sonrası daha güçlü bir tüfek alma isteği oldu ve mod 135 i çok beğendim. Ancak hangi calibre seçimi daha doğru olur bilemedim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

;avci;Ser4827_Mod99

• Benim nacizane tavsiyem hızı belli her kalibrenin 4.5 da 380 m/s varken 6.35 ile 230m/s lere düşmenin çok da anlamı uok sanki.

• hatsan mod 135 vortex kullanıyorum 5.5 gayet iyi

Güçlü bir tüfek olduğu için isabetli .

• hatsan mod 135 vortex kullanıyorum 5.5 gayet iyi

Güçlü bir tüfek olduğu için isabetli .

Teşekkürler hocam isabet konusunda nasıl bir tüfek? Başarılı mı sizce?

;avci;Ser4827_Mod99

• Teşekkürler hocam isabet konusunda nasıl bir tüfek? Başarılı mı sizce?

Bence aşırı zor kurulması ve dürbünle kullanımının mümkün olmayacağını bilmenizde fayda var.Gez-gözle 150 metreye kadar şişe-bidona atarım derseniz olabilir.Ben olsaydım mod55 veya striker 1000 x e bakardım.1000 x le gez-gözle 80-100 metrede çok keyifli atışlar yapabiliyorum.Kurması,hafifliği,fiyatı da artısı

• Bence aşırı zor kurulması ve dürbünle kullanımının mümkün olmayacağını bilmenizde fayda var.Gez-gözle 150 metreye kadar şişe-bidona atarım derseniz olabilir.Ben olsaydım mod55 veya striker 1000 x e bakardım.1000 x le gez-gözle 80-100 metrede çok keyifli atışlar yapabiliyorum.Kurması,hafifliği,fiyatı da artısı

Yok daha küçük hedeflere isabetli ve keyifli atışlar istiyorum. Mod 135 qe modeli eskisine göre çok iyi dedikleri için düşünmüştüm ama biraz korktum acaba kontrolsüz bir gücü mü var?

;avci;Ser4827_Mod99

• Yok daha küçük hedeflere isabetli ve keyifli atışlar istiyorum. Mod 135 qe modeli eskisine göre çok iyi dedikleri için düşünmüştüm ama biraz korktum acaba kontrolsüz bir gücü mü var?

Küçül hedeflere atılacaksa dürbün şart.Dürbün işi de yaylıda ister orta ,ister magnum; olmuyor.Dürbün olacaksa pcp şart.Yivli bir tüfek bile bana göre yaylıya göre daha dürbün dostudur.Yivli sadece geri tepmeyle baskı yaparken,yaylı ileri-geri ve titreşimle yukarı-aşağı şekilde dürbüne etki ediyor.Örnek vermek gerekirse yivli sadece sağ yanağa tokat atarken,yaylı sağ-sol-yukarı-aşağı şekilde tokat manyağı yapıyor :D

• ben 5,5mm kullanıyorum
    Tüfeğin dilini çözene kadar o size hükmediyor yani o nereyi isterse siz orayı vuruyorsunuz
    kullandığınız pelleti ve tüfeğinizi tanıdıgınızda yaptıgınız atışlara kendiniz bile inanamiyorsunuz ve çocuk gibi seviniyorsunuz
    Yanlış anlaşılmasın bu işi hobi olarak yapan birçok arkadaş masa ve dürbün sıfırlama ayağı kullanıyor..
    ben free atış yapmaktan yanayım tüfek ve atıcı çok lazım olursa birde yastık ve sonuç ortada :) :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

mod 135 qe vorteks Browning 3-9x40 ;avci;

Sarsılmaz Cobra 12ga. pompalı
    Huğlu kooperatif 12ga. Otomatik
    Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Vay be o 2 saniyelik ses ne güzel sestir yarabbi :) Katılıyorum bana da özellikle sıfırlama ayaklarıyla yapılan atışlar tuhaf geliyor ama zevk meselesidir tabi

• Bu vidyonuzun uzun şeklini izlemiştim, tebrik ederim o mesafeden güzel atışlar yapmışsınız. Gücü muazzam belli :) Acaba 25-50 metre aralıklarında daha küçük hedeflerde başarısı nasıl hocam? Bir yandan gücü çekiyor insanı :)

;avci;Ser4827_Mod99

• Vay be o 2 saniyelik ses ne güzel sestir yarabbi :) Katılıyorum bana da özellikle sıfırlama ayaklarıyla yapılan atışlar tuhaf geliyor ama zevk meselesidir tabi

videoyu çekmesi kadar düzenlemeside zor
    lakin bu hobiye gönül vermiş birisi olarak saatlerce uğraşıp güzel şeyler çıkarıp hobiye katkıda bulunmak
    ve hobidaşlardan bu tür tepkiler almak inanın gerçekten güzel :D

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Bu vidyonuzun uzun şeklini izlemiştim, tebrik ederim o mesafeden güzel atışlar yapmışsınız. Gücü muazzam belli :) Acaba 25-50 metre aralıklarında daha küçük hedeflerde başarısı nasıl hocam? Bir yandan gücü çekiyor insanı :)

Evet hocam küçük hedeflerde hassas atışlar tamamen atıcı detayını ortaya çıkarıyor
    tabiki bir çok hobicide bu hassaslık için dürbün sıfırlama sehpası kullanıyor
    tüfeğinizi tanıyana kadar belki 3 bin atış belki 5 bin hatalar yapıyorsunuz
    (sert tetik çekme ezik pellet kullanma sabretmeden yapılan atış nefes tutularak yapılan atış rüzgarın etkisi bunların hepsi hedefi kaçırmanıza sebeb olabiliyor )
    Tüfeğinizi sağlam omuzlayıp tepmesini absorbe ederseniz inanın güzel atışlar çıkara bilirsiniz

Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• Çok güçlü bir yaylı alacaksanız başta bilmeniz gereken küçük kalibre seçmemeniz gerektiğidir.

Böyle tüfeklerde küçük kalibre mühimmat yüksek hızlardan ötürü salınım yapar ve uzak mesafelerde istikrarsız olur. Seçmeniz gereken en küçük kalibre 280 ms üstü tüfeklerde 5,5 mm. ile sınırlı kalmalı. Tahribatı arttırmak adına daha yüksek kalibrelerde tercih edilebilir.

Mod 135 ağır bir tüfektir (4+ kg.) ve dürbünde eklediğiniz zaman 5 kg. civarında bir tüfekle atış yapmak zorunda kalırsınız. Bu durum da desteksiz atışları zorlaştırır ...

Vursan M92 7+1 72 Cal.
    Gamo Hunter IGT (Satıldı)

Gamo Hunter 1250 (Satıldı)

1.Nesil Webley Patriot (Satıldı)

Benjamin NP XL 1100 5,5mm (Satıldı)

Hatsan Galatian I (RG) + V.O Counterpunch 6-25x56 (FFP)