Hatsan mod 99 ve Hawke 4x32 Dürbün Tercihi Konusunda Yardım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İyi akşamlar arkadaşlar. Hatsan mod 99 tüfeğim için dürbün araştırmasına girdim ve forumdan edindiklerime göre 40 mercek çapını geçmeyecek, zum özelliği olmayan iyi bir dürbün almaya karar verdim. Şu iki model arasında kaldım ama farkı anlayamadığım için tercihte bulunamadım. Tercih konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Herkese teşekkürler.

https://www.andoutdoor.com/haw…ufek-durbunu--203113.aspx

https://www.andoutdoor.com/tuf…inc-tufek-durbunu--202456

;avci;Ser4827_Mod99

• AO ayarlanabilir netlik (parallax)demek.İki dürbünün de parallax ı var gibi gözüküyor,aynı dürbün olabilir.4x32 leri sadece çift parça ayakla kullanabilirsiniz,bunu unutmayın.Tek parça ayak ve dampalarda dürbün küçük kalıyor.

Tavsiyemse 3x9x40 ve 3x9x32 lere bakmanız.

• Teşekkür ederim, bu durumu bilmiyordum. Yatagun dampa vardı bende. Bu durumda onunla kullanamam öyle mi?

;avci;Ser4827_Mod99

• Serhilkat48

Konunun başlığı değiştirildi. Eksi Başlık: “Hawke 4x32 Dürbün Tercihi Konusunda Yardım” Yeni Başlık: “Hatsan mod 99 ve Hawke 4x32 Dürbün Tercihi Konusunda Yardım”.
  • Dürbünün ölçülerine bakın büyük ihtimalle takamazsınız.Benim çin yapım sabit 4x32 ,çin yapım tek parça ayağa fazla derece küçük kalmıştı.

• Ölçülerde neye bakmam gerektiğini bilmiyorum tam ama acaba dampa ile bu dürbünü kullanan bir arkadaş var mıdır?

;avci;Ser4827_Mod99

• Dürbünün ölçülerine bakın büyük ihtimalle takamazsınız.Benim çin yapım sabit 4x32 ,çin yapım tek parça ayağa fazla derece küçük kalmıştı.

Yatagun dampa boğaz çapı ve dürbünün çapı aynı görünüyor ''25,4'' . Sanırım tam uyumlu ama emin olamadım. Bakmam gereken yerin ölçüsü burası mıdır?

;avci;Ser4827_Mod99

• Benzer güçteki mod 87 vorttex qe tüfeğim için benzer araştırmalar yaptığım konumu incelemenizi öneririm >> KONU LİNKİ

Ben Sportsmatch Dm60 dampa ile 3-9x40 Hawke dürbün aldım ve çok memnun oldum. Dampa ve dürbün arasına lastikleme uygulaması yaptım forumdaki konulardan örnek alıp.

4x zoom yetmez bence. En az 7x kullanıyorum.

Hatsan Mod 87 QE Vortex 5.5mm + SportsMatch DM60 + Hawke Vantage 3-9x40 MD AO IR

Bora Barak BR20 20ga Tekno Doğa Balık Av Malzemeleri

• Benzer güçteki mod 87 vorttex qe tüfeğim için benzer araştırmalar yaptığım konumu incelemenizi öneririm >> KONU LİNKİ

Ben Sportsmatch Dm60 dampa ile 3-9x40 Hawke dürbün aldım ve çok memnun oldum. Dampa ve dürbün arasına lastikleme uygulaması yaptım forumdaki konulardan örnek alıp.

4x zoom yetmez bence. En az 7x kullanıyorum.

Teşekkürler, şimdi inceliyorum.

;avci;Ser4827_Mod99

• Ölçülerde neye bakmam gerektiğini bilmiyorum tam ama acaba dampa ile bu dürbünü kullanan bir arkadaş var mıdır?

Şöyle anlatayım,dampanın dürbüne sabitlenen kısımlarını ,dürbün konik olduğu taraflarda denk geliyor.Yani dampanın iki boğum arası uç mesafeleri ,dürbünün konikleşmeye başladığı aralıktan küçük olmalı.4x32 ile de bu mümkün olmuyor.Dediğiniz 25.4 mm çapıyla ilgili değil.

4x dürbünümle 100 metrede yarım litrelikleri 5 de 2 gibi,5 litrelikleri her attığımda vurabiliyorum ama tavsiyem bu bütçelere çıkmışken 9x almanız.6-7 x ler tam kararı 4x biraz küçük kalıyor hedef atıcılığı için.

• Şöyle anlatayım,dampanın dürbüne sabitlenen kısımlarını ,dürbün konik olduğu taraflarda denk geliyor.Yani dampanın iki boğum arası uç mesafeleri ,dürbünün konikleşmeye başladığı aralıktan küçük olmalı.4x32 ile de bu mümkün olmuyor.Dediğiniz 25.4 mm çapıyla ilgili değil.

4x dürbünümle 100 metrede yarım litrelikleri 5 de 2 gibi,5 litrelikleri her attığımda vurabiliyorum ama tavsiyem bu bütçelere çıkmışken 9x almanız.6-7 x ler tam kararı 4x biraz küçük kalıyor hedef atıcılığı için.

Bu bilgi gayet açıklayıcı oldu, teşekkürler. Daha yüksek zumlara bakacağım.

;avci;Ser4827_Mod99

• Şöyle anlatayım,dampanın dürbüne sabitlenen kısımlarını ,dürbün konik olduğu taraflarda denk geliyor.Yani dampanın iki boğum arası uç mesafeleri ,dürbünün konikleşmeye başladığı aralıktan küçük olmalı.4x32 ile de bu mümkün olmuyor.Dediğiniz 25.4 mm çapıyla ilgili değil.

https://www.andoutdoor.com/haw…inc-tufek-durbunu--202462 hocam sizce bu dürbün nasıl?

;avci;Ser4827_Mod99

• Parallax ayarı yok gibi gözüküyor ki bu büyük bir eksik ama yaylıda dürbün ne kadar basit olursa sorun da o kadar az yaşanıyor.Linkteki dürbün aydınlatmalı bence aydınlatmalı tercih etmeyin yaylı silahlarda.Hawke nin 3-9-40 ve 3-9-32 leri sizi daha memnun eder ki ben bilerek fiyatları da buna göre uygun

• Parallax ayarı yok gibi gözüküyor ki bu büyük bir eksik ama yaylıda dürbün ne kadar basit olursa sorun da o kadar az yaşanıyor.Linkteki dürbün aydınlatmalı bence aydınlatmalı tercih etmeyin yaylı silahlarda.Hawke nin 3-9-40 ve 3-9-32 leri sizi daha memnun eder ki ben bilerek fiyatları da buna göre uygun

Teşekkürler , değerlendirmeye aldım.

;avci;Ser4827_Mod99

• Güçlü tüfeklerde hawke tavsiye ederim isterseniz optima3-9x32 3-9x44 3-12x44alın o aşırı güçte illaki zarar görecektir. teknoturk ün de önerdiği gibi Hawke dürbün ve tek parça ayak ile sorunsuz olarak uzunca zaman kullanacağınıza eminim.

agt Havalı Hobiler agt

• Güçlü tüfeklerde hawke tavsiye ederim isterseniz optima3-9x32 3-9x44 3-12x44alın o aşırı güçte illaki zarar görecektir. teknoturk ün de önerdiği gibi Hawke dürbün ve tek parça ayak ile sorunsuz olarak uzunca zaman kullanacağınıza eminim.

Yatagun dampa ayak kullansam tek parça yerine uygun olur mu acaba?

;avci;Ser4827_Mod99

• Tek parça ayak dediğimiz zaten bu dampa ayaklardır, tek raya oturan ili bilezikli durbun ayaklarıdır. Ben comet marka kullanıyordum gayet de başarılıydı siz hangi markayı tercih etmek isterseniz tabiki seçebilirsiniz.

agt Havalı Hobiler agt

• pcp disindaki havalilara kaliteli durbun alip da yazik etmeyin derim ben