Zoraki 917 mi Blow TR 17 mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selam aklımda bir kaç model var nasıl?

Zoraki 917

Blow TR17

Glock tarzı almayı düşünüyorum çoğu zoraki al dedi lakin emniyeti yok bu üzücü kısımı :| Blow konusuna gelirsek keskin güç kanalında 1000 mermi testi arabadan üzerine geçme 3 kattan aşağı atma testi yapılmış ama zorakide kimse yapmamış yada buladım hem blow tr17 hemde zoraki 917 kullanıp hangi seçerdin sorusuna bunu seçerdim diyebilecek veya hangi markaya güvenmem gerektiği hangisi almam gerektiği söyleceyek birisi varmı? Hem zorakiye hemde blowa güveniyorum ama hangisini seçmem gerekir? Bütçe 200-250. Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

• merhaba.tüm kurusıkı silahlar zamak denen malzemeden üretiliyor.kalıp döküm şeklinde imal ediliyor.bu yüzden gerçeğine birebir benzemesine rağmen 150-250 tl civarı fiyatlara satılıyor.

(Zamak alaşımı çinko, alüminyum, magnezyum ve bakırdan oluşan çoğunlukla çinko içerdiği için çinko alaşımı adını alabilecek bir malzemedir)

eskiden kurusıkılar sadece zamak döküm üretiliyordu sürtünme oluşan ve basınca maruz kalan yerler zamanla aşınıyordu.ilk olarak hangi firma uyguladı bilmem fakat zoraki sürtünme ve basınca maruz kalan yerleri ısıl işlem görmüş çelik malzemelerle takviye ediyor.bu şekilde kullanılan silahın ömrü uzatılmış oluyor.

daha önce kullandığım blow ve ekol marka silahlarda bu özellik yoktu.ekol birkaç kez parça değişimi yaşadı şu anda kasasında kullanıma bağlı çatlak oluştu.şu anda elimde olan zoraki ve özkursan marka silahlarda çelik takviye kullanılmakt.henüz bir sorun yaşamadım.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• merhaba zorakinin her serisi güzeldir. aevbas üstadımın dediği gibi atak arms firması ürettiği silahların bazı yerlerinde çelik alaşım kullanır. bendeki zoraki 918 de bu mevcut, mermi yatağı olsun iğnenin çıktığı yer olsun.çok güzel bir şekilde mıknatıs tutuyor.

zorakiyi övmüyorum ama işlerini gerçekten iyi yapıyorlar. heleki çoğu firmaya göre hata töleransları epey az.

• Fuarda incelediğimde hiç bir marka zorakiye yaklaşamamıştı.

Bence zorakiden sonra retay gelir.

Zoraki ultra hp 01-2 0.177 cal.
    Umarex Nighthawk 4.5 Tactical

Diana mod 52 Superior 0,22 cal.
    Crosman pumpmaster 760 4.5 (Pellet&BB)

Vursan 7+1 y.otomatik(1996)

• Tavsiyeleriniz için teşekkür geç cevap için özür dilerim :) konumuza gelirsek sanırsam yukardaki arkadaş hem blow hemde zoraki kullanmasına rağmen zoraki demiş buda tam aradığım cevaptı o zaman yaza kadar 917 alacağım da blow markasındaki gibi uzun jarjör desteği zorakide mevcut mu? Mevcut olmasa bile herhangi bir markanın yada zoraki markasının 30-25 mermi alan jarjörü 917 silahıma alsam olur mu? Mermi bitince orjinal olmadığı için %70-%80 mandal çalışmayacaktır (silahın boş olduğunu gösteren hareket, geride kalması).

• Zoraki 917 kullanan biri olarak tavsiye ederim. Uzun şarjör konusunu bende merak ediyorum.Emniyet konusunu sorduğumda ise eski serilerde olan hem tetik hem kazada düğme emniyeti sorun çıkardığı için kaldırılmış bendeki de 2018 olduğu için emniyet yok.

-hatsan mod 25 supercharger 5.5
    -zoraki ultra 4.5
    -beeman p17 4.5
    -ekol es 55 4.5
    -optima 3-9x44
    -gamo p800 4.5

• Zoraki 917 kullanan biri olarak tavsiye ederim. Uzun şarjör konusunu bende merak ediyorum.Emniyet konusunu sorduğumda ise eski serilerde olan hem tetik hem kazada düğme emniyeti sorun çıkardığı için kaldırılmış bendeki de 2018 olduğu için emniyet yok.

917 Glock modelini benzeri olduğu için sevdim :) İnternet'te bayağı araştırma yaptım 4918 ve 917 tercihim gibidir de hem sağlamlık hem ses olarak herkes 914 birinci olarak ikinci olarak'tan 917 diyorlar başka silah tanımam diyorlar :D. Mermi yatağından dolayı ateş ettikten sonra fişeği mermiyi dik fırlatıyormuş yani dik atıyormuş doğrumu? Yoksa yan mı atıyor?

• Kuru sıkı silahlarda sesi etkileyen önemli faktör namlunun kısa olmasıdır.

Ekol volga çok küçük fakat sesi mükemmel yüksektir.

kalabalık ortamda birçok kurusıkının havasını almıştır defalarca.

Gamo G-Magnum 1250 5.5mm

Ekol-Voltran Ultimate Es 6.35-4.5mm-Optima 3-9x40

Kral Puncher Jumbo 5.5---Hawke vantage 4-12-50 AO

• Kuru sıkı silahlarda sesi etkileyen önemli faktör namlunun kısa olmasıdır.

Ekol volga çok küçük fakat sesi mükemmel yüksektir.

kalabalık ortamda birçok kurusıkının havasını almıştır defalarca.

Ben küçük silahları ve ekol markasını da sevmem :( Benim seçimim belirli bu iki markanın arasındadır

• Zoraki'nin kalitesi her zaman için Blow'dan daha üstündür. Ben şanslıyım, ilk çıkan hem kabze, hem de normal tetik emniyeti oaln modellerden var.

30 mermilik şarjör için Almanya'da Zoraki 917 ve 918 için şu ilanı gördüm:

http://www.waffenostheimer.de/…raki-917-918-9mm-pak.html

Üretici olarak Atak Arms yazıyor ama burada satılıyor mu bilmiyorum. Atak Arms'a veya bayilerine sormak lazım.

• Kararımı değiştirip mat krom ahşap kabze vede havai fişek aparatı hediyeli mod 914 satın aldım vede memnun kaldım sesi süper :)

• Kararımı değiştirip mat krom ahşap kabze vede havai fişek aparatı hediyeli mod 914 satın aldım vede memnun kaldım sesi süper :)

914'de güzeldir. Bende biraz da koleksiyonculuk olduğunndan, 914'de var. Ayrıca 925'de var. Zaten 914, mekanizma olarak aynen 925'in içine konulmuştur. Dış kasaları farklı olmasına rağmen iç kısımı tamamen aynı parçalardan oluşmaktır.

Güle güle kullanın.

• 914'de güzeldir. Bende biraz da koleksiyonculuk olduğunndan, 914'de var. Ayrıca 925'de var. Zaten 914, mekanizma olarak aynen 925'in içine konulmuştur. Dış kasaları farklı olmasına rağmen iç kısımı tamamen aynı parçalardan oluşmaktır.

Güle güle kullanın.

Teşekkürler :)