Kral nemesis

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar Nemesis kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi.kafama en çok takılan şey şu 5.5 ile 6.35 namlu değiştiği zaman dürbündeki sıfırlama yenilenmesi mi gerekiyor, yada sıfırlama çok zor olur mu.her defasında dürbün sıfırlamaya ihtiyaç var mı.namlu değişiminde her defasında dürbünü de çıkarmak gerekiyor mu.yada güç ayar düğmesinden ayar yaparsak dürbün sıfırlamaya gerek var mı.bir de bu modelin yeni çıkanlarında yada yeni çıkacaklarında regülatör var mı.şimdiden teşekkürler.

• Ben de breaker var 4.5 ve 6.35 namlu. Aynı sistem işte nemesis ile. Namlu değiştiriyorsun. Namluyu söktüğün anda hangi silah olursa olsun yerine geri taksanda namluyu sıfırlama değişir, tabiki yeniden sıfırlama yapman gerekli biri 18 20 grain atıyor diğeri 25 30 grain en az.dürbünü düzgün montaj yaptığın taktirde fazla uğraşmasın özellikle iyi dürbünleri taretleri numaralıdır.heleki sıfırlama sehpası yada tüfeği sabitleyebileceğin bir yer varsa 2 3 atışta sıfırlarsın geri silahı

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Ben de breaker var 4.5 ve 6.35 namlu. Aynı sistem işte nemesis ile. Namlu değiştiriyorsun. Namluyu söktüğün anda hangi silah olursa olsun yerine geri taksanda namluyu sıfırlama değişir, tabiki yeniden sıfırlama yapman gerekli biri 18 20 grain atıyor diğeri 25 30 grain en az.dürbünü düzgün montaj yaptığın taktirde fazla uğraşmasın özellikle iyi dürbünleri taretleri numaralıdır.heleki sıfırlama sehpası yada tüfeği sabitleyebileceğin bir yer varsa 2 3 atışta sıfırlarsın geri silahı

Teşekkür ederim.peki kral monarch, nemesis, ve hatsan airmax sence en mantıklısı hangisi olur.

• Sadece pratık hızlı hava ayarı avantajı bile Kral almak için bence tek basına yeterlıdır,,Servis hızı ve musterı ılgısıde cabası kral ın

Kral Np01... 4.5 - 5.5 ;tacli#  2.5-10x50 Sf

• Teşekkür ederim.peki kral monarch, nemesis, ve hatsan airmax sence en mantıklısı hangisi olur.

Acelen yoksa fuar sonrasını bekle derim. Seçeneğim nemesis olur tabiki

• Arkadaşlar Nemesis kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi.kafama en çok takılan şey şu 5.5 ile 6.35 namlu değiştiği zaman dürbündeki sıfırlama yenilenmesi mi gerekiyor, yada sıfırlama çok zor olur mu.her defasında dürbün sıfırlamaya ihtiyaç var mı.namlu değişiminde her defasında dürbünü de çıkarmak gerekiyor mu.yada güç ayar düğmesinden ayar yaparsak dürbün sıfırlamaya gerek var mı.bir de bu modelin yeni çıkanlarında yada yeni çıkacaklarında regülatör var mı.şimdiden teşekkürler.

Aktif olarak kullanıyorum nemes modelini, namlu değişiminden sonra sıfırlama gerekiyor, hatta farklı grainlerde kullanırken bile sıfırlama tutmama şansı yüksek hafif ve ağır pellet seçimleri, namlu değişimi için ben her seferinde dürbünü söküyorum çünkü dürbün konumlandırdığım yere söküm vidası denk geliyor. Çok zor bişe gibi gözünüzde büyütmeyin bu işlem toplasanız 3 dkk sürüyor. 2 vida söküp takıyorsunuz. Güç ayar düğmesi ayarını şimdiye kadar 2 kere kullandım desem yeridir hafif pelletlerde tüfek güçlü geldiği için düşürme ihtiyacı geliyor. Yenilerinde regülatör yok, bence gerek de yok, 80mt'de boş kovanı vurabiliyorum benim için yeterli geliyor(tercih meselesi tabi). ilk başlarda 5.5 ile uzun süre kullandıktan sonra 6.35 namluyu taktım ve değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Tam güç 250bar'dan 130 bar'a kadar 12 şarjör atmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

''Fx Impact Mk2 - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Huben K1 - Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP - EraTac Mount''

''Huğlu Effecto PX4 LW - Element Titan 5-25x56 FFP''

''Husan M71 - Vortex Strike Eagle 1-8x24 AR-BDC3''

''Husan Metal Force 12 - Sightmark Core SX 2-7x32 BDC''

''Huğlu Veyron Cantilever - Vortex Sparc AR''

''Bauer Kompressoren Poseidon Edition PE100-TB''

• Aktif olarak kullanıyorum nemes modelini, namlu değişiminden sonra sıfırlama gerekiyor, hatta farklı grainlerde kullanırken bile sıfırlama tutmama şansı yüksek hafif ve ağır pellet seçimleri, namlu değişimi için ben her seferinde dürbünü söküyorum çünkü dürbün konumlandırdığım yere söküm vidası denk geliyor. Çok zor bişe gibi gözünüzde büyütmeyin bu işlem toplasanız 3 dkk sürüyor. 2 vida söküp takıyorsunuz. Güç ayar düğmesi ayarını şimdiye kadar 2 kere kullandım desem yeridir hafif pelletlerde tüfek güçlü geldiği için düşürme ihtiyacı geliyor. Yenilerinde regülatör yok, bence gerek de yok, 80mt'de boş kovanı vurabiliyorum benim için yeterli geliyor(tercih meselesi tabi). ilk başlarda 5.5 ile uzun süre kullandıktan sonra 6.35 namluyu taktım ve değiştirme ihtiyacı duymuyorum. Tam güç 250bar'dan 130 bar'a kadar 12 şarjör atmıştım yanlış hatırlamıyorsam.

Çok teşekkür ederim tamda kafamdakileri cevaplamışsınız.Nemesis kullanan birinin yazması çok iyi oldu.size bir sorum daha olacak muhtamelen hiç 4.5 namluyu takmadınız buna ihtiyacınız da yok.5.5 namlu mu iyi yoksa 6.35 mi.yani gerek varmı 5.5 namluya.6.35 her türlu yetiyor mu.yani sabit namlu 6.35 olan alınsa daha mantıklı olmaz mı.yada 5.5 alınsa.siz hangi kalibreden memnun kaldınız.

• Çok teşekkür ederim tamda kafamdakileri cevaplamışsınız.Nemesis kullanan birinin yazması çok iyi oldu.size bir sorum daha olacak muhtamelen hiç 4.5 namluyu takmadınız buna ihtiyacınız da yok.5.5 namlu mu iyi yoksa 6.35 mi.yani gerek varmı 5.5 namluya.6.35 her türlu yetiyor mu.yani sabit namlu 6.35 olan alınsa daha mantıklı olmaz mı.yada 5.5 alınsa.siz hangi kalibreden memnun kaldınız.

Ben 4.5 namluyu hiç kullanmadım, 5.5 ile tüfeğe alışma evresini geçirdim ve son olarak 6.35te aktif kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim sonuçta hobi olduğu için 5.5 ve 6.35 arası tercih tamamen size kalmış eğer pelletleri daha uyguna getireyim derseniz 5.5 ile devam edebilirsiniz sonuçta 6.35ler de biraz pahalı, yani 2 namludan da zevk alırsınız 2side sizi tatmin edecektir. Ben şuan 6.35i değiştirmeyi düşünmüyorum elimde ki pelletler bitince 5.5 pelletleri atmak için takabilirim :) Nemesis'i tercih nedenim 3 farklı namlu olmasıydı ilk pcp tüfeğim olarak aldım çok da memnunum. Sökerken kurma kolunda küçük bir vidasını kaybettim servisini aradım servis bana kurma kolunu komple set olarak ve yanında kaybettiğim vidadan 3 tane yedek olarak göndermişti. Wrangler typhoon moderatörle kullanıyorum ayrıca onu da belirteyim çok da güzel ses kesiyor. Yani 3 farklı tüfek kullanıyormuş gibi de düşünebilirsiniz :) Ateşli tüfeklerden pcpye geçiş yaptığımı da belirteyim profesyonel değilim kendimce hobi yapıyorum, Yine sormak istediğiniz nokta varsa yardımcı olmaya çalışırım.

• emrbozkrt moderatörü 5,5 yada 4,5 ta da kullandınız mı acaba.typhoon 6,35 ve 5,5 olarak farklı üretiliyor,kalibre farkı etkı edıyor mu acaba merak ettım,ben de almayı dusundum ama 3 kalibre de var bende 4,5 5,5 6,35 aldıgım ürünü tüm kalibrelerde kullanmak isterim açıkcası.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen onur48 ().

• Ben 4.5 namluyu hiç kullanmadım, 5.5 ile tüfeğe alışma evresini geçirdim ve son olarak 6.35te aktif kullanmaya devam ediyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim sonuçta hobi olduğu için 5.5 ve 6.35 arası tercih tamamen size kalmış eğer pelletleri daha uyguna getireyim derseniz 5.5 ile devam edebilirsiniz sonuçta 6.35ler de biraz pahalı, yani 2 namludan da zevk alırsınız 2side sizi tatmin edecektir. Ben şuan 6.35i değiştirmeyi düşünmüyorum elimde ki pelletler bitince 5.5 pelletleri atmak için takabilirim :) Nemesis'i tercih nedenim 3 farklı namlu olmasıydı ilk pcp tüfeğim olarak aldım çok da memnunum. Sökerken kurma kolunda küçük bir vidasını kaybettim servisini aradım servis bana kurma kolunu komple set olarak ve yanında kaybettiğim vidadan 3 tane yedek olarak göndermişti. Wrangler typhoon moderatörle kullanıyorum ayrıca onu da belirteyim çok da güzel ses kesiyor. Yani 3 farklı tüfek kullanıyormuş gibi de düşünebilirsiniz :) Ateşli tüfeklerden pcpye geçiş yaptığımı da belirteyim profesyonel değilim kendimce hobi yapıyorum, Yine sormak istediğiniz nokta varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Çok teşekkür ederim.hatsan airmax ta karar kılmıştım ama nemesis olacak gibi.sadece regülatör olayını düşünüyorum.acaba nemesiste regülatör olmaması çok problem oluyor mu.

• emrbozkrt moderatörü 5,5 yada 4,5 ta da kullandınız mı acaba.typhoon 6,35 ve 5,5 olarak farklı üretiliyor,kalibre farkı etkı edıyor mu acaba merak ettım,ben de almayı dusundum ama 3 kalibre de var bende 4,5 5,5 6,35 aldıgım ürünü tüm kalibrelerde kullanmak isterim açıkcası.

ben 5.5 diye aldım ama 6.35 de de kullanıyorum sıkıntı olmadı atışı etkilediğini düşünmüyorum hala attığım yeri vurabiliyorum.

• Çok teşekkür ederim.hatsan airmax ta karar kılmıştım ama nemesis olacak gibi.sadece regülatör olayını düşünüyorum.acaba nemesiste regülatör olmaması çok problem oluyor mu.

Bence reg. olmaması problem değil atışları istikrarlı hedef kağıtlarına atışlarımızda grupmanları çok tatmin ediciydi. Tabi ki tercih meselesi tamamen size kalmış bi durum hatsan kullanmadım bilemem ama forumda konularını görmüştüm. Bende sizin gibi almadan önce aylarca araştırdım, forumda okumadığım konu kalmadı 3 farklı namlu olmasa Nemesis'i tercih eder miydim bilmiyorum. Alınmışın iyisi kötüsü olmuyor maalesef :) Ben çok memnun kaldım Kral Nemesis benim istediğim herşeyi karşılıyor, sonuçta çok uzak mesafelere atış yapan birisi değilim maks. 120mt oluyor benim en uzağım. Zaten hevesinizi aldığınızda tek namlu da kalırsınız diye tahmin ediyorum.

• Bu 2 model arasında kaldıysanız bence yapmanız gereken elinizde tutup gözünüzle gördükten sonra kararı ona göre verin diye düşünüyorum :) Birbirine yakın modeller sonuçta

• çok teşekkür ederim.Artık kararımı verdim sadece fuarı bekliyorum.bir bakacağım yeni silahlar nasıl ne yaptılar.daha sonra kral nemesisi alacağım.paylaşımlarınız için çok sağolun.

• Bugün anlık bir kararla geçen ay aldığım Hercules Bully'i aldığım yerden Nemesis ile değiştirdim.

Bully'i değiştirme sebebim en düşük güçte bile 50 civarı atış yapması,tetiğinin aşırı sert olması ve biraz ağır olması idi.Nemesis malzeme kalitesi olarak Hercules Bully den daha kaliteli ve daha hafif,biraz daha isabetli geldi bana ayrıca çok çok iyi bir tetiğe sahip.Tek sorun yanında gelen kutuda tüfeği dürbün takılı muhafaza edemiyor dürbünü çıkartmak zorunda kalıyorsunuz.Benim için önemli nokta 120 adet atış yaptım hala 120 bar civarı hava vardı 2 şarjör daha atardı hava kararmaya başladığı için bıraktık.İlk izlenimlerim çok çok olumlu henüz namlu değiştirme şansım olmadı bir süre de olmayacak gibi.

Şimdilik bu kadar

Saygılar

Kral Arms Nemesis

Discovery Hi 8-32-50 SF

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen zaferaxu ().

• Bugün anlık bir kararla geçen ay aldığım Hercules Bully'i aldığım yerden Nemesis ile değiştirdim.

Bully'i değiştirme sebebim en düşük güçte bile 50 civarı atış yapması,tetiğinin aşırı sert olması ve biraz ağır olması idi.Nemesis malzeme kalitesi olarak Hercules Bully den daha kaliteli ve daha hafif,biraz daha isabetli geldi bana ayrıca çok çok iyi bir tetiğe sahip.Tek sorun yanında gelen kutuda tüfeği dürbün takılı muhafaza edemiyor dürbünü çıkartmak zorunda kalıyorsunuz.Benim için önemli nokta 120 adet atış yaptım hala 120 bar civarı hava vardı 2 şarjör daha atardı hava kararmaya başladığı için bıraktık.İlk izlenimlerim çok çok olumlu henüz namlu değiştirme şansım olmadı bir süre de olmayacak gibi.

Şimdilik bu kadar

Saygılar

hayırlı olsun güle güle kullan abi.

• Dün namlu değiştirip temizlik yapmak için tüfeğin namlusunu sökmeye çalıştım ama alyanlar öyle bir sıkılmış ki yerinden bile oynatamadim.Elektrikli tornavida ile denedim nafile. Nasıl acabiliriz bu alyanlari tecrübe sahibi arkadaşlardan fikir rica ediyorum

Kral Arms Nemesis

Discovery Hi 8-32-50 SF

• Dün namlu değiştirip temizlik yapmak için tüfeğin namlusunu sökmeye çalıştım ama alyanlar öyle bir sıkılmış ki yerinden bile oynatamadim.Elektrikli tornavida ile denedim nafile. Nasıl acabiliriz bu alyanlari tecrübe sahibi arkadaşlardan fikir rica ediyorum

ben sökerken hiç zorlanmamıştım. dikkat et alyanlar yalama olmasın abi bi de setuskur vidası yok onun yerine alyanı uzatmışlar belki seninki de öyledir biraz güç uygulayınca hemen açılmıştı benimki

• Alyanın ucuna boru gibi bişe geçirip diş attırmadan dene abi istersen bi de

• ben sökerken hiç zorlanmamıştım. dikkat et alyanlar yalama olmasın abi bi de setuskur vidası yok onun yerine alyanı uzatmışlar belki seninki de öyledir biraz güç uygulayınca hemen açılmıştı benimki

Sağol hocam benimki açılmadı elektrikli tornavida denerken küçük başlık takmisim içinde boş döndü inşaallah bozmadim vidayı

Sadece büyük alyan mı tutuyor namluyu

Kral Arms Nemesis

Discovery Hi 8-32-50 SF