Hatsan mod 135 zor kurulma sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba

Hatsan mod 135 havalı tüfek sahibiyim. Tüfeği ancak dipçiği bacağıma dayayarak kurabiliyorum, benim mi gücüm yetmiyor acaba diye düşündüm. Arkadaşım da denedi ve o da aynı şekilde kurabildi. Tüfeğin sorunu nedir?

• selam tüfeğin zor kurulmasını etkileyen birkaç etmen olabilir. eğer tüfeğiniz tabii nedenlerle zor kuruluyorsa o zaman sorun yok. yok eğer daha önce kolay kuruluyor ise ve şimdi zor kuruluyorsa o zaman sorun var demektir. zor kurulmanın nedeni bir mukavemettir. tüfeğin kurulması esnasındaki hareketli parçaların bir veya birkaçı sürtünme nedeniyle rahat hareket edemiyordur.

diana mod 48/52- 177

• Ayaktaysanız dipçiği üst bacağınıza, oturuyorsanız da zemine dayamadan namluyu kırmaya çalışmak akıntıya karşı yüzmeye benzer, daha fazla yorulursunuz. Siz namluyu aşağıya itmeye çalıştıkça, tüfek de sabit olmadığı için (elde ne kadar sabit olursa artık) aşağıya eğilme hareketine katılacaktır. Ekstradan fazla fazla güç harcamak durumunda kalacaksınız. Geçtiğimiz pazar günü kendi tüfeğimden sonra (mod85yaylı) arkadaşımın tüfeğini (mod125vortex) denemek için kurduğumda kuvvet olarak pek bir fark göremedim. Sadece ağırlık değişiyor. Bu arada uygun pozisyonda tüfeği tek hamlede kuramamak, namluyu aşırı zorlamak, ileride yamulmalara, piston arızalarına yol açabilir.

• Tüfeği aldığımdan beri zor kuruluyor. Başka bir tüfek deneme şansım olmadı o yüzden diğer tüfekler nasıl kuruluyor bilmiyorum ama izlediğim videolarda desek almadan havada kurulduğunu gördüm. Eğer bir sorun yoksa dipçiği yere dayayıp kurmak en doğru şekil oluyor sanırım.

• Merhaba. Hatsan mod 135 piyasadaki en güçlü yaylılar arasındadır. Kurmasının zorluğu gücünden kaynaklanır. Bir de mod 135 qe vortex ise, 27 cm namluya sahip olduğundan kurma zorluğu daha da fazladır diye tahmin ediyorum.

Herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için tüfeği kurarken mutlaka dipçikten güç almanızı tavsiye ederim.

İsabetli atışlar...

• Qe versiyonu değil hocam uzun moderatörsüz namlulu. Tavsiyelerinize uyacağım. Anlaşıldığı üzere tüfeğin herhangi bir sorunu yok.

Hepimize isabetli atışlar :)

• Zordur kurması herhangibir sıkıntı yok. 1.85 boyum var bacağıma dayamadan kuramazdım. Piyasadaki en güçlülerinden birini almışsınız kolay olmasını beklemeyin

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Yaklaşık 3.5 yıl önce almıştım tüfeği yeni yeni kullanmak nasip oluyor. Aslında mod 125 almağa diye gitmiştim "ne yapacan 125 i gel sana aynı paraya 135 verelim" dediler ben de iyi madem daha iyiyse onu alayım dedim, araştırma fırsatım olmadan elimde 135 le çıktım dükkandan :)

• Tüfeği aldığımdan beri zor kuruluyor. Başka bir tüfek deneme şansım olmadı o yüzden diğer tüfekler nasıl kuruluyor bilmiyorum ama izlediğim videolarda desek almadan havada kurulduğunu gördüm. Eğer bir sorun yoksa dipçiği yere dayayıp kurmak en doğru şekil oluyor sanırım.

Elbet de çoğu tüfeğe göre kurması biraz daha zordur, ekstra efor ister ama illa ki genel kullanıcının kurabileceği sertlikte üretilmiştir. Normal bir vatandaşın dipçiği bacağına veya zemine sabitleyip rahatça kurması gerekir. Bu arada ince yağ veya tüfek yağı ile namlunun altında açıkta kalan (oynar, birbirleriyle temasta olan) metal aksamları aydan aya yağlarsanız kurma esnasında çıkacak kötü sesleri de azaltmış olursunuz.

• selam güçlü yaylılar zaten zor kurulur. interenette çok kolay kurulan tüfekler görebilirsiniz. görüntülere aldanmayın. onlarda çeşitli farklılıklar vardır mutlaka.

diana mod 48/52- 177

• valla ben hic zorlanmadım zorlanmiyorumda acaba benim tüfekmi kolay kuruluyor diye düsünmeye basladım şuan ?

mod 135 qe vorteks Browning 3-9x40 ;avci;

Sarsılmaz Cobra 12ga. pompalı
    Huğlu kooperatif 12ga. Otomatik
    Çiftsan Süperpoze 12ga.
    Çiftsan çifte 16ga.

• İsabet, menzil ve grupman konusunda çok memnunum o zorluğa değiyor ?

Ben de kolay kurulmasını beklemiyordum ama YouTube da izlediğim birkaç videoda adam havada kurunca benim tüfek demi bir sorun var acaba diye düşünmüştüm. Gelen cevaplardan anladığım kadarıyla tüfekte bir problem yok şükür.

Kolay kuruluyor dediğim videoya bir örnek:

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• Vortex değildir büyük ihtimalle bu. Eski tip mod 135.benim kullandığım mod 135 i böyle kuran adam arabayı tek eliyle kaldırır ?

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight