Hatsan AT44-10 .177 (4.5) İnceleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • fakirlik işte hala dürbün alamadım arpacık gezde sıkmaya başladı uzaktaki soda şişlerine bakmaktan gözlerim sızlıyor artık zoom yapmak istiyorum. ½bay£bay`;;şrofls;.;tacli#

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• aslında bu gerçekten gerekli yarın alayım en azından dürbün alana kadar havuç yemeliyim. ;şrofls;. aslında zarganada iyidir ama mevsimi deil.

• raider 10 almaya karar verdim yha bu hatsan yine kalbimi kırdı

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Dürbünün merceklerinide havuç suyu ile silin daha parlak ve canlı gösteriyor.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• bugün 110 mtden şişelere atış yaptım dürbünüm 3-9-44e tasko olduğu halde 5 şişeyi 6 atışta rahatlıkla kırdık arazi şartları o kadar uygun değildi hatta geniş ovada oldugumuz için rüzgarın baya bir etkisi vardı kullandığımız pellet gamo pro magnum bence daha iyi markalarla daha iyi sonuç verir atışlarım 200 ile 150 bar arasıydı tüfek gerçekten güçlü yaklaşık 50 mt 2 yağ tenekesini önlü arkalı deliyor bence 200 barda 3 tenekeyi bile deler teşekkürler hatsan

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• elinize sağlık, keyifli atışlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bi daha atışlarda kameraya çekeceğim gerçekten zevkli oluyor 60 clik yukarı olayını bende denedim ilk atışta vurdum belkide şansım yaver gitti

• bi daha atışlarda kameraya çekeceğim gerçekten zevkli oluyor 60 clik yukarı olayını bende denedim ilk atışta vurdum belkide şansım yaver gitti

sürekli aynı pelletle atarsanız insan bir süre sonra tecrübe kazanıp kaç klik veya kaç dot yukarı atması gerektiğini öğreniyor. ancak sürekli pellet değiştirirseniz bu olay zorlaşıyor. yinede bir kağıda not alarak bununda üstesinden geliniyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 110 metrede 5 şişeyi 6 atışta kırdıysanız tüfeğinizin kusursuz bir namlusu var demektir sizde kusursuz bir atıcısınız demektir tebrik ederim.

• akıncı patriotla at44ü karşılaştırırsan sadece güç olarak ne diyorsun?

• oldukça iyi bir sonuçmuş açıkçası at-44 için. tabii ki olay tüfekte bitmiyor :) elinize sağlık, güzel bir vidyosunuda bekleriz.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• at 44 güç olarak tabiki patriottan daha güçlü bendeki patriot artık rodajını tamamlamıştır örnek olarak evde mdf dolap kapaklarında kullanılandan patriotla 2 atışta deldim at 44le tek atışta 200 barda 30 mt yağ tenekelerini 2 tane arka arkaya patriot bazen deliyor at 44 ise 150 barda delip geçiyor at 44 benim beklentilerimi karşılıyor şu an için insanoğlu herzaman daha iyisini istemiştir bence tüfeği sabitledinmi iş bitiyor sadece bar 200lerden aşağı düşüşte nereye nişan alınacağını bildinmi iş tamam yavaş yavaş öğreniyoruz

• 1.8 kaplamalı mdf yi at 44 ile tek atışta delip geçebiliyormusunuz 4.5mm olduğu için delip geçemiyeceğini düşünüyorum.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kartalcin ().

• Delicilikte 4.5 ,5.5 dan aşşa kalmaz bence ama mesafe fazlaysa 5.5 enerjisini daha iyi koruduğu için uzun mesafede işler değişir. ;dance;

• Bence aşağı kalıyor nedenine gelince 1 metreden hatsanın 305 m/s lik 2 tüfeğini denedik meşedüzü ile birlikte 2cm lik ağaca attık pelletler içinde kaldı sonra 5.5mm hw 77 ile attık delip geçti 4.5mm 305 ms hız verisi var iken hw 77 230 ms hız verisine sahip gerçek hız verisi 210 220ms ancak vardır tabi.

• Official Post

Değerli Arkadaşlar,

Bugün şirkette öğleden sonra Ülkü abi ile bahçede sohbet ederken aynı zamanda FX T12 ye ahşap kundağı monte ediyorduk ve AT44 ün üzerine Dürbün takdım ve sıfırlayalım dedik, silahın üzerinde gelen orijinal hava tüpünü "Booze" Volkan ve "ERKUT" Kadir bey içerde pompa ile hava basarlarken aniden içerden bir ses ve telaşla bahçeye geldiler, Kadir hatalı bir cesaretle elinde cosssslayan tüple bahceye koştu ve gördüğümüze inanamadık, tüp çelik kısmı ile valf arasından O Ring i patlatmış ve 200 bar a yakın bir basınçla tüpten hava fışkırıyor, Allah korudu hiç birimize bir şey olmadı, ülkü abi hemen müdahale edip havayı boşalttı (onada kızdım ya) yaptığı tehlikeliydi,

Sonuçta hava tamamen boşaldı, ve hemen tüpün valfini söktük ve gürdüğümüzden gözlerimize inanamadık, Valf ile tüpün birleştiği yerde büyükçe bir O Ring vardır bu O Ring patlamış, ama patlama nedenini merak edenlere söyleyeyim, O Ring in takıldığı yerde mutlak çok temiz işçilik olmalı, çapak kesinlikle olmaması gerekir ve bu çelik tüp ağızındaki O Ring kanalının hem derinliği az işlenmiş hemde tam O Ring ile birleştiği noktada keskin kenarlı çapaklar kalmış, tabi doğal olarak bu çapaklar Valf montajlanırken O Ring i kesmiş,

İşin en korkunç tarafını henüz anlatmadım ! tüpün diğer tarafındaki hızlı dolum ve manometrenin olduğu kapağı söktük ve bu kapağın iç kısmında resmen, sanki duman bulaşıkları, ülkü abi ile birbirimize bakındık, sonra tüpün içine baktık ki ne görelim sanayide kullanılan bildiğimiz sarı renkli, petrolden üretilmiş gres ve bu kapaktaki duman izleri tüpün diğer taraflarında yok, yani hızlı dolum kısmından giren basınçlı hava girişte bir güzel yanıyormuşta haberimiz yokmuş, ne hikmetki patlayıpta birimizi öldürüp yada sakat bırakmadı,

Soruyorum şimdi insan hayatı bu kadarmı değersiz, bence bu silahlar derhal toplatılmalı ve bu tüpler elden geçirilerek düzeltilmeli, O Ring kullanılacak yerlerde O Ring kanallarının olması gereken standart ölçülerin hiç birine uyulmamış, o ringin tüp içine doğru uzaması gereken boşluk (kanal) yeterince verilmemiş, hızlı dolum kapağının içindeki valfi söktüğümüzde içinden 2 tane pirinç büyüklüğünde çelik torna talaşı çıktı, başka ne diyeyim bilemiyorum, bu kadar sorumsuz olunmamalı.

• çok geçmiş olsun öncelikle Allah korumuş sizleri. :!: anlattığınıza göre hatsan baya saatli bomba üretmiş de haberimiz yok. açıkası bu tüfeği almayı ciddi anlamda düşünüyordum ama bunu duyduktan sonra epey bi soğudum.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Official Post

Bir şeyi yazmayı unuttum, bu o ring kanalı çapaklı olması yanında hatalı işlenmiş, çünkü hızlı dolum tarafındaki kapağı takıpta sıktığımızda oradada aynı şekilde kıl gibi o ring ezilip dışa taştı, yani O Ring yatağı işleme standartları vardır ve bu standartı bilmiyorlar, hata olsa tek tarafta olmalıydı, her ihi tarafıda hatalı işlenmiş.