BT65 tüp hava kaçırıyor.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar BT65 tüpten (Valfin oradan hava kaçırıyor. Oringten midir Söksem sıkıntıyı çözebilir miyim. Yoksa servise mi göndereyim. Hatsan'ın servisine diyecek yok güveniyorum ama sırf kargo canımı sıkıyor.

• Selamünaleyküm Arkadaşlar, aynı durum bizde de hasıl oldu dolum yerinden hava kaçırıyor en son sonuna kadar boşaltmıştım tüpü şimdi pompa yapıyorum kaçırıyor. çözüm ne olabilir dolum yerinde oring var mı ? yoksa başka bir durum mudur ?

Varsa Yoksa "Güzel Ahlak"

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Kral Puncher Breaker 5,5

* Dede Yadigarı 16 cal tek kırma

* Hatsan BT65 SB 5,5

• Official Post

Selamünaleyküm Arkadaşlar, aynı durum bizde de hasıl oldu dolum yerinden hava kaçırıyor en son sonuna kadar boşaltmıştım tüpü şimdi pompa yapıyorum kaçırıyor. çözüm ne olabilir dolum yerinde oring var mı ? yoksa başka bir durum mudur ?

Aleyküm selam dolum ucu oringleri var. Değişmesi ve silikon gresle yağlanması lazim

Tüpü de sonuna kadar bitirmeyin. Eğer bitirdiginiz de tekrar hava basacaksınız kurma kolunu geriye çekip öyle hava basın

• Selamünaleyküm Arkadaşlar, aynı durum bizde de hasıl oldu dolum yerinden hava kaçırıyor en son sonuna kadar boşaltmıştım tüpü şimdi pompa yapıyorum kaçırıyor. çözüm ne olabilir dolum yerinde oring var mı ? yoksa başka bir durum mudur ?

aleykum selam yanlış anlamadıysam tüpün kendisi subabından hava kaçırıyor. dolum yerinde bir oring var. yaylı bir düzeneğe bağlıdır. hava basıldığında esner ve havayı alır akabinde de geri gelip boşluğu kapatır ve havanın geri kaçmasını önler. bu oringler sürekli yüksek basınç altında kalınca sertleşirler. zamanla da çatlarlar ve hava kaçırırlar. araba lasliği gibi düşünün kauçuk zamanla esnekliğini yitirir ve sertleşir. dolayısıyla da çatlar . bir de dolum yerine kir vb. girerse o da hava kaçağına neden olabilir. oringin ömrünü arttırmak için tüfek kullanılmadığında tüp basıncının yüksek tutulmamasında yarar vardır. sürekli 200 bar basınç altında kalan orilg kağıt gibi ezilir. uzun süre öyle kalıncada esnekliğini kaybeder.

diana mod 48/52- 177

• teşekkür ederim arkadaşlar dedikleriniz deniyor olacağım sağ olsun. hayırlı cumalar.

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Hatsan BT65 SB 5,5

• Aleyküm selam dolum ucu oringleri var. Değişmesi ve silikon gresle yağlanması lazim

Tüpü de sonuna kadar bitirmeyin. Eğer bitirdiginiz de tekrar hava basacaksınız kurma kolunu geriye çekip öyle hava basın

Cemal kardeşin dediğini yaptım ve sorunsuz dolum yapılıyor oringler de sorun yokmuş sağ olasın var olasın.

* Derya Arms Mk -12

* Sıg Sauer P226 (4.5)

* Hatsan BT65 SB 5,5