SFP mi FFP mi ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar merhaba.

Sizce PCP için SFP Optik mi yoksa FFP Optik mi?

Ve en önemlisi neden?

Teşekkür ederim.

• Ustalar daha net birşeyler yazacaktır beim kanaatim ffp sistem olarak daha üstün hesaplamalar değişken değil bu arada kullanmadım sadece araştırmalarım sonucu imkan olduğunda da deneyimlemek isterim

Sfp ise güzel bir retikılla özellikle aırmax ı beğeniyorum çok güzel işler çıkarıyor zoom değiştikçe bütün oranlar hesaplar değişiyor düşük zoom larda uzun atış imkanı sunuyor hawke 3-9x40 wantage kullanıcısıyım

• Retikıl ı kullanmak açısında sfp nin daha iyi olduğunu düşünüyorum bu da onu uzun mesafe atışlarında daha kullanılabilir yapıyor. Ffp retikıl ı zoom değiştiğinde değiştiği için sanki daha kısa mesafe arışlarına uygun gibi.

• Ustalar daha net birşeyler yazacaktır beim kanaatim ffp sistem olarak daha üstün hesaplamalar değişken değil bu arada kullanmadım sadece araştırmalarım sonucu imkan olduğunda da deneyimlemek isterim

Sfp ise güzel bir retikılla özellikle aırmax ı beğeniyorum çok güzel işler çıkarıyor zoom değiştikçe bütün oranlar hesaplar değişiyor düşük zoom larda uzun atış imkanı sunuyor hawke 3-9x40 wantage kullanıcısıyım

Evet Sfp de zoomda dotların vuruş noktaları değişiyor fakat sıfırlama değişmiyor tabi. Ffp de ise artikıl zoom ile büyüyüp küçüldüğü için zoomda değişiklik dotların vuruş noktalarını değiştirmiyor. Ben strelok pro kullanıyorum ve atislarimda dotlari kullanmak yerine mesafeye göre üst kuleden Up yada Down yaparak sadece artikıl ın ortasını kullanarak atış yapıyorum. Dolayısıyla zoom değişikliği beni etkilemiyor. Bu durumda FFP Optik kullanmanın benim için avantaj ı ne olabilir?

Ffp optik kullananlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

• Merhaba ben hawke panaroma sfp kullanıyorum mesafeye göre kule ayarı yaptığım için zoom un bir önemi yok.

Eğer sizde öyle yapıyorsanız sfp derim.

Sebebi ise ffp dürbünlerin düşük zoom larda reticlesi inanılmaz ince neredeyse görünmüyor.

• Kulenin yetmediği mesafelerde no limit kullanmaya başladığınızda, istediğiniz dotta istediğinizi zoomu vuruş yeri değiştirmeden kullanabilmek açısından ffp rahatlık sağlıyor. Bazen kule kullanmadan dotlardan atmak istediğimiz zamanlarda oluyor. Zoomu rahat kullanabilmek güzel. 6-8 gibi bir büyütme oranından başlayan ffp kullanılırsa düşük zoomlarda da reticle (markaya göre değişebilir) görülebiliyor.