Hatsan galatian auto v hakkında sorun

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar,

Ben Güney Koreliyim.

Belkide bu forumunda tek yabancısıyım.

Türkiyede uzun süredir ikamet ediyorum.

Korede ateşli silahlarla ilgileniyordum.

Türkiyede yabancı olduğum için ateşli silah satın alamıyorum.

Ateşli silah yerine havalı silah atıcılığını hobi olarak başladım ve hoşuma gitti, devam ediyorum.

Yaklaşık 3 ay önce Bursa'da b****** bayiiden hatsan galatian auto v satın aldım.

Bu havalı silahı satın aldığım sebebi otomatik olduğu için... (ateşli silah hevesini kıramadım.) başka sebebi yok.

Teslim alır almaz öncelikle otomatik fonksiyon test yaptım.

Genelde başıma gelen olaylardan dolayı kargo teslim ve paket açma aşamaları video olarak kaydettim.

Boş halindeyken 3-4 otomatik atış edebildi sonra otomatik özelliği çalışmadı. (Tekrar kurulum yapmak zorunda kaldım)

Hemen satıcıya çektiğim videoları gönderdim.

Tetiğe çok yumuşak basıyormuşum(?) sert basın dedi (ne ilgisi var hâlâ anlamadım.) ve pellet koymadan otomatik özelliği düzgün çalışmıyormuş.

Pellet koyup tetiğe sert basarak tekrar denememi istedi.

İyi bakalım, iki hafta sonra tekrar denedim. Bu sefer kurulum şekilimden kusur buldular.

Bana yaptığı yorum : Sert bir şekilde çekememişim ve ileri bırakırken birlikte itmem gerekiyormuş...

Ben burada anladım ki, satıcılar yardımcı olmaya niyetleri yok. Saçma sapan bahaneler üreterek zaman kazanmaya çalıştığını hissettim.

Eğer gerçekten bu hal normal ise, ve milete kullansın diye piyasaya sunduysa bu bir çöp diye bilirim.

Bayiiye gitmek fırsatım olsa bunu bana diyene denetmek istiyorum lakin zamanım yok. Bu yüzden gidemiyorum.

Silah, hatalı olduğu kabul etseler servise göndereyim diyorum. Fakat sorun şu ki kabul etmiyor. Canlı görmeden dokunmadan silah normal diyor kullanım şekiliminde sorun varmış...

Onlara demedim de,

Bendeki şuan aktif olarak kullandığım 12 tane havalı tüfeklerim var.

Korede 2 yıl askerlik yaptım.

Acemi değilim yani.

Böyle bir şey görmedim.

Sinir oluyorum... acaba ben yabancıyım diye başından mı salmaya çalışıyor.

Bu tüfek hatalı değil mi sizce?

Toplam 1 kere atışa çıkardım.

Bu da test için.

Gıcık oldum depoda bıraktım o günden beri hiç çıkarmadım.

Belkide yakında yakarım.

Yakarken video çekip youtube yüklerim.

Bunu yapmadan önce kesin olarak emin olmak istedim.

Galatian auto 5 kullanan arkadaşlardan yorum beklerim.

Bu hal normal mı? Sizin ellerinizedeki galatian auto 5'ler nasıl?

Sizdekilerde böyle ise hatsan'ın ürün zaten böylemiş derim çöpe atarım.

Ama değilse hakkımı arayacağım.

Tavsiye, yorum, uyar, ne varsa, her şey bekliyorum.

Desteğinize ihtiyacım var.

Çanaklaleden selamı var.

• Selamlar bendede hatsan galatian auto 5 var , 4.5 kalibre , ilk 3-4 arıştan sonra tutukluk yaptı , sonrasında şarjörlerin yeteri kadar rahat dönmediğini farkettim. Biraz şarjör ortasındaki vidayı gevşetince daha sağlıklı olduğunu farkettim. Birde şarjörlerin içindeki yayı sökerek 1 tur daha gerdirdim. Çok sık kullanmıyorum fakat böylelikle sorun çözüldü , ortalama 200-100 bar arası 4 şarjör sorunsuz atabiliyorum . Tekrar söylüyorum çok uzun süre kullanmadım.

• Selamlar bendede hatsan galatian auto 5 var , 4.5 kalibre , ilk 3-4 arıştan sonra tutukluk yaptı , sonrasında şarjörlerin yeteri kadar rahat dönmediğini farkettim. Biraz şarjör ortasındaki vidayı gevşetince daha sağlıklı olduğunu farkettim. Birde şarjörlerin içindeki yayı sökerek 1 tur daha gerdirdim. Çok sık kullanmıyorum fakat böylelikle sorun çözüldü , ortalama 200-100 bar arası 4 şarjör sorunsuz atabiliyorum . Tekrar söylüyorum çok uzun süre kullanmadım.

Değerli deneyim bilginiz için çok teşekkür ederim.

Bende onu fark ettim.

Atış kaparken değil, şarjöre saçma doldururken fark edip hallettim.

Sorunum boş halindeyken bile tutukluk yapıyor.

Tutukluk konusunda çok şikayetler var zaten.

Üretici bunu bile bile satmaya devam ediyor.

Satığı bütün ürünleri geri çağır yapmak gerek olmasına rağmen.

• Öncelikle geçmiş olsun.

Hatsan ile iletişime geçmeyi denediniz mi? Dediğiniz gibi kusurlu bir tüfek ise bu durumu garanti kapsamında düzeltmeleri gerekiyor.

Ayrıca eğer konuya hakim değilseniz Türkiye'deki tüketici haklarını araştırmanızı veya bilgili birinden danışmanlık almanızı önerebilirim. Bayi ile ya da üretici firma ile sorun yaşamaya devam ederseniz para iadesi için tüketici hakem heyetine gitmeniz gerekebilir.

• Ben konu üzerine çok araştırma yapmadım fakat bu tarz semi auto yerli ürünlerin çok sağlıklı olmadığını bir kaç kişiden duydum. Siz bu sorun ile alakalı fabrikayla iletişme geçmeniz en sağlıklısı diye düşünüyorum , yardımcı olmamaları halinde , tabiki hakkınızı aramanız en doğal haktır. Hatsan fabrikası hakkında büyük çoğunlukla iyi yorumlar yapılmıştır , muhtemelen yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.

• İlginiz için teşekkür ederim. Ben sadece satıcı aracılıkla ürün servise gönderilebilir sanıyordum. Bu yüzden hiç denemeyi düşünmedım. Yarın direkt fabrikaya arayıp durumu anlatıp yardım isteyeceğim. Görüşmeden sonra tekrar sizinle bilgi paylaşırım...

• merhabalar sorun ne oldu çözdüler mi? Galatian V Auto almayı düşünüyorum. Sizin mesajlarınızı görünce fikirlerim değişti. Invader auto mı alsam diye düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar var ise yorum yapabilirler ise sevinirim. Galatian V Automu yoksa Invader Auto mu almalıyım.

Otomatik bir tüfek almak istiyorum. İlk np 04 düşündüm sonra kral autoya baktım derken hatsanda da yukarıdaki 2 model kafamı kurcalıyor. Bir türlü karar veremiyorum. Benim için omuzdan atış yapılabilmesi yani ağırlığı önemli, auto olsun 50 m de istikrarlı olsun yeter.

• yarı otomatik tüfek çalışma prensibi . namlu içi gaz basıncıyla mekanizmanın tekrar kurulmasıdır. boş atış yaptığında namlu içi pellet olmadiğindan basınç olmaz. mekanizma tekrar kurulmaz . sorun budur bence

• yarı otomatik tüfek çalışma prensibi . namlu içi gaz basıncıyla mekanizmanın tekrar kurulmasıdır. boş atış yaptığında namlu içi pellet olmadiğindan basınç olmaz. mekanizma tekrar kurulmaz . sorun budur bence

Boşken kuruyor mekanizma

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex