Kral yeni nesil el pompasından su çıkması ve önlem mücadele

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar.

Yaklaşık bir hafta önce kral pompa 300barlık yeni nesil ürünü satın aldım.

2 gün önce kutuyu açıp kullanmaya fırsatım oldu.

Bir dolumda sorun yok fakat ikinci dolumdan itibaren pompa içinden su çıkmaya başladı.

Hatsan pompa kullanırken hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Pompayı inceledim de Kral pompasında hava filtresi yok (Hava içindeki nemlerini süzdürmek amaçlı olan filtresi, hatsan pompalarında pompa kolun sağ ve sol uçlarında mevcut.)

Bu sebepten dolayı pompadan su geliyor.

Dolum yaparken Tüp içine su kaçırıyordu.

Uzun süre fark etmeden kullanan arkadaşlarda vardır diye tahmin ediyorum.

Dikkatli olmak gerekiyor.

Neyse, Bende satıcıya mesaj gönderdim durumu anlattım.

O da beyaz sigara izmarite benzeyen filtresi mevcut, onu kullanmak gerektiğini söyledi.

Ama onu yerleştirmek için hiç bir yeri bulamadım.

Kullanma kılavuzu baştan sonuna kadar okumuştum.

Bir daha tekrar okudum.

Konu hakkında hiç bir yerde yazmıyordu.

Bende Youtube açtım araştırdım. (

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.
    )

Şu an piyasada satılıkta olan kral yeni nesil pompasıyla birebir aynı model.

Kutu içinden çıkan beyaz sigara izmaritine benzeyen filtresini kullanmak için uzun bir Hortum-Dolum ucu bağlantı aparatına ihtiyacım vardı.

Kutu içinden çıkan hortum-dolum ucu bağlantı aparatı filtresini yerleştirmek için uzunluk yeterli değildi.

Kral teknik servise aradım.

Böyle bir dolum ucu kutudan çıkmadı ilave gönderilmesini rica ettim.

Dün uzun hortum-dolum ucu bağlantı aparatı geldi.

Heyecanla denedim.

Ama yine sinirlendim.

Çünkü kısa siyah olan aparatıyla denediğim zaman hava kaçak olmuyor ama pompasından çıkan sudan koruyamıyorum.

Uzun renkli olan aparatıyla denediğim zaman filtre yerleştirilebiliyor fakat aparatın kendi şekilinden dolayı hava kaçırıyor.

Siz bu pompayı nasıl kullanıyorsunuz?

• merhaba ben yaklaşık 2 aydır kullanıyorum bende aldığımda filtreyi takacak uzunlıkta ara parça yoktu bende tornacıya o parçanın aynısının uzununu yaptırdım bağlantı yaparken araya oringli pul koymanız lazım kısa olan parçada hortum başlarını sıktığınızda içinde stoper par yani hortum ucundaki vida oraya dayanıyor ve kaçak olmuyor uzun olanda stoper olmadığı için dediğim gibi oringli pul koymanız lazım 2 aydır kullanıyorum çok memnunum.beceriniz nvarsa arada bir söküp temizlik yapmak yararlı olur ben tamamen söküp temizlik ve oring bakımlarını yapıyorum youtube ye 4500 psı pc hand pomp care yazın bakım videoları var

• Hava kaçağı için ben de çok uğraşmıştım. Sonra bir vidyoda görmüştüm teflon bir malzeme var. Su borularında kaçağı önlemek için. Beyaz yapışkan olmayan bant gibi bişey. Contayla uğraşmaktan daha kolay ve bulmak ta çok kolay. Hırdavatçılarda var. Yüksek basınçlar dilerim.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Demek ki sorun yaşayan tek ben değilmişim. Sadece sessizce kendi imkanlarıyla halletmeye çalışmışsınız. Çok yazık böyle olmaması gerekiyor ürün bedeli diye ne zorluklarla kazandığımız parayla ürün satın alıyoruz neticede bu şekilde eksik olmaması gerektiğini düşünüyorum. Bende tavsiyenize göre bir şekil de halletmeye çalışacağım.

• yıllardan beri 200 barın üstündeki basınca sahip tüfek almıyorum. tüp sorunu yüzünden. hatta en sonunda yaylıya döndüm. 300 bar basan pompa çıktıysa bilgilendirme olursa sevinirim. belki biz de ileride güçlü bir ürün tercih ederiz.

diana mod 48/52- 177

• yıllardan beri 200 barın üstündeki basınca sahip tüfek almıyorum. tüp sorunu yüzünden. hatta en sonunda yaylıya döndüm. 300 bar basan pompa çıktıysa bilgilendirme olursa sevinirim. belki biz de ileride güçlü bir ürün tercih ederiz.

Ben hatsan pompayla basiyorum 300 barı tabi elle basmiyorum rediktörlü sistem yaptim kendi basiyor

• Ben hatsan pompayla basiyorum 300 barı tabi elle basmiyorum rediktörlü sistem yaptim kendi basiyor

Guzel sistem ama bizde kas sistemi var malesef

diana mod 48/52- 177

• merhaba arkadaşlar biraz konu detaylansın diye bekledim bende hatsan optima ve yeni nesil kral pompa var aslında kral falan değil kral ın satışını yapmış olduğu pompa ikisi arasındaki en güzel fark kralın pompası 250 bar ı çok rahat basıyor ama kalite ve güven olarak hatsan daha iyi fakat kralın kine göre 200 bar dan sonra zor basılıyor birde hatsan ın haznesi daha büyük sanırım o yüzden zorluyor su konusunda aynı sorun hatsan da da mevcut kralı ı bir kaç dolumda hortum bağlantı noktasından boşaltıyorum

• peki yeni sitem kral ile eski sistemi nasıl fark edebiliriz. aralarında belirleyici bir fark var mı. uzun zamandan beri effecto almak istiyorum ama şu hava basma olayından dolayı erteledik.

diana mod 48/52- 177

• peki yeni sitem kral ile eski sistemi nasıl fark edebiliriz. aralarında belirleyici bir fark var mı. uzun zamandan beri effecto almak istiyorum ama şu hava basma olayından dolayı erteledik.

Eskisini kullanmadım yalnız teknik olarak son seri yüksek bar basma kabiliyetine sahip 300 bar basabiliyor ben effecto ya 250 260 rahat basabiliyorum aralarındaki belirleyici fark ayırt etme adına ayaklar katlanıyor birde yeni ithalat olduğu belirtiliyor ürün bilgilerine girdiğinizde anlaşılır

• Eskisini kullanmadım yalnız teknik olarak son seri yüksek bar basma kabiliyetine sahip 300 bar basabiliyor ben effecto ya 250 260 rahat basabiliyorum aralarındaki belirleyici fark ayırt etme adına ayaklar katlanıyor birde yeni ithalat olduğu belirtiliyor ürün bilgilerine girdiğinizde anlaşılır

teşekkürler bilgi için.

diana mod 48/52- 177

• peki yeni sitem kral ile eski sistemi nasıl fark edebiliriz. aralarında belirleyici bir fark var mı. uzun zamandan beri effecto almak istiyorum ama şu hava basma olayından dolayı ertelendi

Bende ikisinde var eskisi 200 barlık daha ağır ve zor ayrıca 250 bar bastığın zaman bir kullanımda oring sıyırıyor

Yenisi kullanımı kolay hafif katlanabilen ayak gibi artıları var

Eskiye göre daha fazla pomp yapman gerekiyor yani bir basışta daha az hava üretiyor .

Ben direk kral storeden aldımıştım hava kaçırma sorunu olmadı mor parça vardı direk dolum ucunu taktım ve sorunuz 250 bar bastım şimdilik sorun görünmüyor ileride neolur bilemeyiz tabi

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Biraz konu dışı ama 200 bar 200 Cc lik tüpe 220 bar basarsam problem olur mu yada belirtilenin üstünde basıyor musunuz

• Biraz konu dışı ama 200 bar 200 Cc lik tüpe 220 bar basarsam problem olur mu yada belirtilenin üstünde basıyor musunuz

Sorun olmaz ama sana faydası da olmaz regülatörsüz pcp ise birde zararı olur valf açmaz