Dürbün ayarı sürekli değişiyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • aslinda olasi bir soru daha var aklima gelen. Bu tüfeklere entegre olan basinc tupleri dolduruldugunda az da olsa sekli degisiyormu? Bombelesme ya da bir tarafa egilme gibi. Sonucta breaker tufekler başta olmak uzere bir kisim tufekler tuple baglantili. Dusunsenize kisa kundak bir tufek. Durbun picatny ray uzerinde. Ray da tüpe kelepceli zaten. tüp dolarken hafifte olsa bombe olsa birtarafa esnese, eğilse tam olarak bu sorun olur iste. 200 barda tam vurur, atiyorum 150ye dustugunde sağa ceker

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

sarsılmaz kılınç 2000 light 9mm

atüs 36 cal tek kırma

zoraki hp ultra 4,5 - 5,5

• aslinda olasi bir soru daha var aklima gelen. Bu tüfeklere entegre olan basinc tupleri dolduruldugunda az da olsa sekli degisiyormu? Bombelesme ya da bir tarafa egilme gibi. Sonucta breaker tufekler başta olmak uzere bir kisim tufekler tuple baglantili. Dusunsenize kisa kundak bir tufek. Durbun picatny ray uzerinde. Ray da tüpe kelepceli zaten. tüp dolarken hafifte olsa bombe olsa birtarafa esnese, eğilse tam olarak bu sorun olur iste. 200 barda tam vurur, atiyorum 150ye dustugunde sağa ceker

Tüfekle namlusuyla tüp arasında bağlantı yok bu arada tüfek kral Jumbo dazzle

• Hocam bu sorun ne zamandır var.Scuba tüpünüz var ise 50 - 60 atış sonrası değilde 30 atış sonrası tüfeğinize hava basıp atış yapdınız mı.

Tüp var evet daha önce denemedim ama en son denememde yapmadı bu durumu 230 ile 150 bar arası 100 atış yaptım nerdeyse ama daha önceki 3-4 seferde yaptığını yapmadı denemeye devam edicem çok sık atışa gidemiyorum ve pelletlerde oldukça fiyatı uçtu

• Tüp var evet daha önce denemedim ama en son denememde yapmadı bu durumu 230 ile 150 bar arası 100 atış yaptım nerdeyse ama daha önceki 3-4 seferde yaptığını yapmadı denemeye devam edicem çok sık atışa gidemiyorum ve pelletlerde oldukça fiyatı uçtu

Pelet fiyatları uçtu mu? sen bide 308 win fiyatlarını gör :rolleyes:

Dürbün ayağından olma ihtimali var bende de aynı sorun vardı sırıflıyorum koyuyorum bi köşeye sonraki atışta tekrar sağa çekiyor bir noktadan sonra dürbünün ayar sınırı yetmemeye başladı, tüfeğin pikatin rayı yamuk olabilirmi diye servise yolladım onda da sorun yok, farklı dürbünle denedim onda da durum aynı en son ayakları değiştirip denedim düzeldi, dürbün ayağının pikatin raya tam oturmamasından kaynaklı bir oynama yapıyormuş, vidasının ne kadar sıkı olduğunun bir önemi olmaksızın el ile zorlayınca bile dürbün ayağı sağa sola oynuyordu,

• Dürbünün turretlerini sağa çevirince sola,sola çevirinde sağa alması gibi bir durumdan bahsetmişsiniz, eğer yanlış anlamadıysam aşşağıdaki videoda bu açıklanıyor,

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Dürbünü değil, türretler ile sanki namluyu vuruş noktasına ayarlıyormuşçasına düşünerek turretlerı kullanmanız gerek,genel bir durum.

Soruna gelir isek
    Dürbünde ve ayaklarda sallantı varmı yokmu önce ona bakmak gerek, burada bir sorun yok ise

atışlar sırasında düşük oranda bir zoom oranı belirleyin ve zoom oranını değiştirmeden

Vuruş noktası kayma yapana kadar atış yapın, tekrar hedef şaşırmaya başlar ise dürbün ayarları ile hiç oynamayın,tekrar 250 bar civarı doldurup atış yapın,250 bara doldurduktan sonra sonra vuruş noktası düzelir ise hava transferi veya basınç ile alakalı bir durum olduğu zaten ortaya çıkacaktır.

Eğer düzelmez ise

Reticle'da kayma durumu söz konusu oluyor gibi.

Arazide hem kurulum, hem atış hem grupman hem sıcak soğuk hava koşulları derken ayrıntılara kapalı alanda yaptığınız atışlardaki kadar dikkat vermek mümkün olmadığından gözden kaçabiliyor, tek tek salim kafa emin adımlar ile denemek gerekli.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Powercore ().

• en guzeli farkli bir dürbün takip denemek

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma

• Kardeşim senin sorunun bir çok sebebi olabilir

1. Dürbünün boğaz kelepçesini aşırı sıktıysan dürbün tüpünde şekil bozukluğu na neden olur bu durum genelde zoom yaptığın zaman ayarı bozar (not şekil bozukluğu kalıcı olmaz) vidayı gevşettiğinde düzelir tatlı sert sıkman yeter hem yandan paralaks lı dürbünlerde paralaks tekerinin sertleşmesine ve zamanla paralaksın bozul masına sebep olur

2. 230 bardan 150 bara kadar atış yaptığını yazmış sın başka birşey dene tüfeğe 200 bar bas 1 şarjör at sonra tekrar 200 bar bas bu şekilde her şarjörde basıncı 200 bar doldur bu şekilde 6 şarjör at bakalım düzelirse sorunun tüfekten .

Sorunun tüfekten olduğuna kanaat getirirsen servise gönder kendin tamir edeceksende yay ve çekiçten yapabilir ,tüp valfinden yapabilir, namludan da yapabilir

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• bu konu ne oldu? Duzeldi mi tufek? Sorun neymiş?

gamo cfx royal 4.5

gamo cf 20 4.5

hatsan alfamax 5.5

hatsan mod 60 5.5

gamo p 23

beretta sp 12cal

atüs 36 cal tek kırma