namlu ucu hız ölçerin ledleri hk

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

iyi akşamlar arkadaşlar. namlu ucu hız ölcer de görünen ledler den bir tanesi kırıldı, piyasadan buna görüntü olarak benzeyen bir led alıp taktım. önceden evin içinde de ölcüm yapabiliyorken şuan sadece güneşte ölcüm yapıyor. orijinal ledin tam özelliklerini bilen var mı?

• Kesin bilmiyorum ancak bana kızılötesi led gibi geldi , uzaktan kumanda ledlerinin uyması gerekir bu durumda.

• Soruna çare olmayan ama merak ettiğim bir konu var, onu sormak istiyorum: bu krononun ölçümleri sizce güvenilir mi? Bende de aynısı var, sonuçlarını eșzamanlı bașka bir kronoyla karșılaștırma fırsatı bulamadım. Sonucu sanki biraz düșük gösteriyor izlenimi edindim. Spesikasyonlarına göre 18,13 ile 1000 fps yapması gereken bir, 900 fps olan iki pcpm var ama 865 fps üstü hız göremedim üçünde de...

Niksan Ozark-TW 5,5 mm + Huma Air regulator+Discovery 6-24X44 SF IR

Reximex Meta Premium 5,5 mm + Nikko Stirling Diamond 6-24X50 FFP

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

Mavoric M1 Semi Auto 12 CAL

• Official Post

Soruna çare olmayan ama merak ettiğim bir konu var, onu sormak istiyorum: bu krononun ölçümleri sizce güvenilir mi? Bende de aynısı var, sonuçlarını eșzamanlı bașka bir kronoyla karșılaștırma fırsatı bulamadım. Sonucu sanki biraz düșük gösteriyor izlenimi edindim. Spesikasyonlarına göre 18,13 ile 1000 fps yapması gereken bir, 900 fps olan iki pcpm var ama 865 fps üstü hız göremedim üçünde de...

Fabrika verilerini hiç bir zaman alamazsınız. Fabrika dünyadaki en hafif pellet ile ölçüm yapılmış halini paylaşır.

• Hepsi açıkça jsb 18,13 ile test edildiğini belirtiyorlar.

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

• Infrared led olması gerekiyor hocam, elektronik devre malzemeleri satan yerlerde mutlaka olur.

Rifle - Pistol

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex / .22
    Zoraki HP 01-2 Ultra / .177

Kral Demon Underlever / .177

Corsman Vigilante Co2 / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP
    T-Eagle EOS 6-24x50 AOE HK
    T-Eagle March ST 4-16x44 AOE

Solognac 4-16x50 SFP
    Hawke Vantage 2-7x32 IR
    Victoptics S4 1.5-6x28

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Official Post

Atış sayıları, çıkış hızları hepsi düzmece. Efekto px5 ilk silahı çıkardığında 75-80 atış dedi video da çektiler o kadar atıyor. YouTube de videolarına yazdım bu tüfek 860 FPS ile 75 tane atamaz diye millet bana firma yalan mı söylüyor diye çıkıştı, sonra alanlar acı şekilde tecrübe ettiler ki 50-55 tane anca atıyor

• Hocam dediğiniz malzemeyi aldım da bunların kalitesi mi farklı anlamadım. Önceden evin içinde ölçüm yaparken şuan sadece güneşte yapar oldu

Hocam belki bu bilgilere bakarak ledi ayırabilirsiniz

Red Glow 850nm:

-Advantage: high output . Good for IR light source

-Disadvantage: can be seem minor red in a short distance

-Solution: Add a IR filter.

-Avantaj: yüksek çıkış. IR ışık kaynağı için iyi

****-Dezavantaj: Kısa mesafede küçük kırmızı görünebilir

-Çözüm: Bir IR filtresi ekleyin.

No Red Glow 950nm:

-Advantage: No red glow so no one can see it in total darkness

-Disadvantage: Low IR spectrum. Not good for being IR light sources. Only good for being as a transmitter in remote control

- Soluton: Add more LED to make an array. Cost more

*** -Avantaj: Kırmızı parlama olmadığı için zifiri karanlıkta kimse göremez

-Dezavantaj: Düşük IR spektrumu. IR ışık kaynakları olmak için iyi değil. Sadece uzaktan kumandada verici olarak olduğu için iyi

- Çözüm: Bir dizi oluşturmak için daha fazla LED ekleyin. Daha fazla maliyet

kısaca karanlık bir ortamda lede baktığınızda küçük kırmızı bir ışık görünüyorsa 850nm ir led oluyor. görünmüyorsa 950nm ir led alıcaksınız birde açı olayı var ama sanırım kısa mesafe olduğu için çok gerekli olmaz diye düşünüyorum.

• Hocam dediğiniz malzemeyi aldım da bunların kalitesi mi farklı anlamadım. Önceden evin içinde ölçüm yaparken şuan sadece güneşte yapar oldu

Muhtemelen taktığınız led farklı olduğu içindir hocam, dediğiniz gibi bu işleri bilen birini bulursanız daha fazla yardımcı olabilir.

Rifle - Pistol

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Hatsan Mod 85 Sniper Vortex / .22
    Zoraki HP 01-2 Ultra / .177

Kral Demon Underlever / .177

Corsman Vigilante Co2 / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP
    T-Eagle EOS 6-24x50 AOE HK
    T-Eagle March ST 4-16x44 AOE

Solognac 4-16x50 SFP
    Hawke Vantage 2-7x32 IR
    Victoptics S4 1.5-6x28

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Kızıl ötesi ile olmazsa birde mor ötesi Led dene, ancak 850 nm 5 mm IR kamera (kumanda Led i zayıf gelebilir) Led leri ile çalışması lazım, gece görüşü olan çıkma bi kameradan da sökebilirsin. Güneşte çalışmasının nedeni güneşten gelen kızıl ötesi ışınları kullanıyor olması, karanlıkta yeterli kızıl ötesi ışık bulamıyor cihaz demekki. Birde ölçüm sonuçlarını bende soracağım başka bir cihazla karşılaştırma şansın oldumu? Bir ara alacak oldum niyetlendim yorumlarda 4,5 mm 5,5 mm ölçmüyor, her 10 atışta 2 3 tane kaçırıyor ölçmüyor, ölçümler doğru değil gibi bi sürü olumsuzluk gördüm vazgeçtim.

• Ben namlu ucu kronodaki ledlerden birini yanlışlıkla vurdum ve evde kullanmadığım uzaktan kumandadaki ledi söküp kronaya taktım şu an hem dışarıda hem içeride sorunsuz bir şekilde kullanıyorum

• Aynı kronodan bende de var ve dünden beri ölçüm yapmamaya başladı. Yani ne kırık led var, ne çarpma darbe, normal açılıyor, test aşamasını tamamlıyor fakat atış yaptığımda hiçbir pelet geçmemiş gibi - - kırmızı ışıklarında kalıyor, arıza işareti E falan da vermiyor. Atış sonuçlarına baktığında 01, 02 diye hep no çıkıyor. Bu nasıl bir arıza olabilir ? Namluda pelet kaldı zannettim ama değil, peletin karşıda bir yerlere vurduğu da görlüyor.

Gamo Coyote Black 5,5 mm

Zoraki HP01 4,5 mm

Beretta Elite II CO2

• Aynı kronodan bende de var ve dünden beri ölçüm yapmamaya başladı. Yani ne kırık led var, ne çarpma darbe, normal açılıyor, test aşamasını tamamlıyor fakat atış yaptığımda hiçbir pelet geçmemiş gibi - - kırmızı ışıklarında kalıyor, arıza işareti E falan da vermiyor. Atış sonuçlarına baktığında 01, 02 diye hep no çıkıyor. Bu nasıl bir arıza olabilir ? Namluda pelet kaldı zannettim ama değil, peletin karşıda bir yerlere vurduğu da görlüyor.

chrono açıkken cep telefonunun kamerasını açıp ekrandan ledlere bakın normalde çıplak gözle yanıp yanmadığını göremeyiz ama telefon kamerasından bakarsanız ledlerin aktif olup olmadığını görebilirsiniz böylelikle ledlerin hangisi arızalı olduğunu anlarsınız