Kral güç artışı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi hobiler.Eimde 5.5mm kral Jumbo dazzle var spot on 18 grain pelleti 850 FPS ile atıyor bana az gibi geldi.Tufek üzerinden artış yapma durumu var mı yada basit bir yöntem ile artırabilir miyiz gücünü çok tornalik işlem yada sanayiyle uğraşmadan 900-950 FPS yapabilir miyim?

• Ben daha önce fabrikasına gönderdim ve ücretsiz tüm işlemleri yaptılar. Güç artışının avantajı var ancak dezavantajı da fazla. Dolumu ne ile yaptığınız da etken tabi. Kral da idris usta var fabrikayı arayıp görüşmek isteyin yardımcı oluyorlar. Ben gece vakti mail attım fabrikaya sordum güç artışını aynı gece çok kısa sürede usta telefon ile döndü. Bence görüşün genelde valften daha fazla hava çıkışı için daha ağır bir çekiç kullanılıyor ayrıca namlu hava portu biraz büyütülüyor işi bilene danışmak en güzeli. Sadece kargo masrafınız olur. Kalın sağlıcakla.

• Ben daha önce fabrikasına gönderdim ve ücretsiz tüm işlemleri yaptılar. Güç artışının avantajı var ancak dezavantajı da fazla. Dolumu ne ile yaptığınız da etken tabi. Kral da idris usta var fabrikayı arayıp görüşmek isteyin yardımcı oluyorlar. Ben gece vakti mail attım fabrikaya sordum güç artışını aynı gece çok kısa sürede usta telefon ile döndü. Bence görüşün genelde valften daha fazla hava çıkışı için daha ağır bir çekiç kullanılıyor ayrıca namlu hava portu biraz büyütülüyor işi bilene danışmak en güzeli. Sadece kargo masrafınız olur. Kalın sağlıcakla.

Hava için tüp var sorun değil ama çok bir artış istemiyorum 18 grain pelletler 900-1000 FPS arası ideal diye biliyorum ama 850 az gibi geldi bana sadece çekiç ile olur mu acaba istesem gonderirler mi gerisini hallederim ben.

• Hava için tüp var sorun değil ama çok bir artış istemiyorum 18 grain pelletler 900-1000 FPS arası ideal diye biliyorum ama 850 az gibi geldi bana sadece çekiç ile olur mu acaba istesem gonderirler mi gerisini hallederim ben.

Pelletler için 830-900 arası ideal,fazlası zarar,tecrübe ile sabittir,ingilizce videoları youtube'de (Türkçe altyazılı seçeneği ile ihtiyaç halinde)pellet spiral,jsb-H&N pellet test gibi aratıp çok sayıda bilgilendirici paylaşımlar var,solid-slug tarzı kurşun atmak için 900 ve üzeri fps gerekiyor ancak uygun namlu ile bulmak lazım test ederek,atmasına hepsi atıyor ama ben Hatsan Galatian ile 50 metrede Spoton solid ile 1 metre grupman alınca anladım işin o kadar basit olmadığını,aynı tüfek Jsb 18 grain'i 3 cm'ye topluyor 60 metrede,çekiç ayarını 850 fps ortalama atacak şekilde ayarladığımdan beri.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

Hatsan Galatian IV Lw Qe 5,5

• Pelletler için 830-900 arası ideal,fazlası zarar,tecrübe ile sabittir,ingilizce videoları youtube'de (Türkçe altyazılı seçeneği ile ihtiyaç halinde)pellet spiral,jsb-H&N pellet test gibi aratıp çok sayıda bilgilendirici paylaşımlar var,solid-slug tarzı kurşun atmak için 900 ve üzeri fps gerekiyor ancak uygun namlu ile bulmak lazım test ederek,atmasına hepsi atıyor ama ben Hatsan Galatian ile 50 metrede Spoton solid ile 1 metre grupman alınca anladım işin o kadar basit olmadığını,aynı tüfek Jsb 18 grain'i 3 cm'ye topluyor 60 metrede,çekiç ayarını 850 fps ortalama atacak şekilde ayarladığımdan beri.

Sadece tüfek üzerinden çekiç yayını sıksam yeterli artış elde ederim heralde

• Sadece tüfek üzerinden çekiç yayını sıksam yeterli artış elde ederim heralde

Öncelikle çekiç yayına dokunmadan transfer port ayarını maksimuma getirip emniyetli bir ortamda hız ölçer ile tüpün en dolu halinden başlayıp 100 bar'a kadar atıp her atışın hızını çıkardıktan sonra hız eğrisini bulmak lazım,Jsb veya H&N saçma masrafından kaçınmamak gerek,ucuzlar yanıltacaktır,hız tüp full dolu halinden (maksimum 200 bar ise 150 bar'a kadar)gitgide hızlanıp sonra bir yerden sonra yaklaşık aynı hızlarla devam edip sonra da yavaş yavaş düşmeli,fabrikadan farklı bir ayarla çıkmış ise atıyorum,1. atıştan sonra sürekli düşme varsa çekiç ayarı zaten maksimumda demektir,umarım bunları test etme imkanınız vardır,kolay gelsin.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Bir konu da regülatör eksikliği,kullandıkça yüksek hızdan çok isabet tutarlılığının hız tutarlılığı varsa elde edileceği gerçeği,son zamlarla atmaya kıyılamayacak fiyatlara ulaştı kaliteli saçmalar,Kral Jumbo Dazzle'ın bir avantajı tüpünün büyük oluşu,ben olsam 250 değil 220 doldurup 110 bar'a kadar birbirine olabilecek en yakın atış hızlarını kullanırdım.Matt Dubber adlı Güney Afrika'lı Youtuber Fx ve Air arms firmalarına danışmanlık yapıp son 3 yılda havalı silahları kalite ve performans olarak çok yüksek düzeye ulaştırdı,özellikle teknik konulardaki videolarını izlemek benim için çok bilgilendirici oldu,elimdeki silahların ayarlarına hakim olmak atış günlerimin çok verimli geçmesini sağladı.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen suhaken ().

• Paraşüt türü pelletler için hız her zaman iyi olmaya biliyor 870 fps gibi bir hız gayet başarılı sonuçlar veriyor. Yinede tüfek ve pellet markasına göre denemek görmek gerekir. Bu hız genelde ses hızının m/s olarak 0.8 i kadar bir sürate tekabül eder ve 1.2 katına kadar olan bu aralık transonik diye adlandırılan bir hız aralığıdır. Burada ses katmanları pelletin kenarlarında ses hızını geçer ve pelletin yapısı itibari ile yalpalamasına neden olur. O yüzden ses hızının 0.8 i kadar bir sürat ile namlu çıkışı başarılı olacaktır. Hız hevesine kapılmaktansa isabetli atış almak önceliğiniz olsun. Paraşüt tipi için 850 yeterlidir.

Kral puncher Jumbo 200 var olan model tam güçte yaklaşık 4 bar hava tüketiyordu. Zaten verimli aralık 180 ile 110 bar aralığı yani her 15 atışta bir tüpten hava basmak gerek. Zahmetli oluyor. Eğer 250 barlık bir tüp ise 220 bar ile 110 bar arası verimli olacaktır

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kadirgl ().

• Bir yanlış önyargıyı da hatırlatmakta yarar var,tüm dünyada çoğu atıcının inandığı daha hızlı saçmanın rüzgardan daha az etkileneceği tezinin tamamen yanlış olduğu kanıtlandı,benchrest ve field target gibi ciddi disiplin atıcılarının bile çoğunun yanlış bildiği ortaya çıktı,onlar saçma rüzgarda ne kadar kısa sürede hedefe ulaşırsa o kadar az rüzgar sapmasına maruz kalacağını sanırlarken işi bilen bir kaç seçkin atıcı kupaları kapmaya başlayınca netleşti durum,daha hızlı saçma rüzgarla daha güçlü etkileşime giriyordu çünkü,fırtınalı havada motorsiklet kullananlar daha iyi anlayacaklardır. ;)

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Bir yanlış önyargıyı da hatırlatmakta yarar var,tüm dünyada çoğu atıcının inandığı daha hızlı saçmanın rüzgardan daha az etkileneceği tezinin tamamen yanlış olduğu kanıtlandı,benchrest ve field target gibi ciddi disiplin atıcılarının bile çoğunun yanlış bildiği ortaya çıktı,onlar saçma rüzgarda ne kadar kısa sürede hedefe ulaşırsa o kadar az rüzgar sapmasına maruz kalacağını sanırlarken işi bilen bir kaç seçkin atıcı kupaları kapmaya başlayınca netleşti durum,daha hızlı saçma rüzgarla daha güçlü etkileşime giriyordu çünkü,fırtınalı havada motorsiklet kullananlar daha iyi anlayacaklardır. ;)

Paraşüt türü pelletler için hız her zaman iyi olmaya biliyor 870 fps gibi bir hız gayet başarılı sonuçlar veriyor. Yinede tüfek ve pellet markasına göre denemek görmek gerekir. Bu hız genelde ses hızının m/s olarak 0.8 i kadar bir sürate tekabül eder ve 1.2 katına kadar olan bu aralık transonik diye adlandırılan bir hız aralığıdır. Burada ses katmanları pelletin kenarlarında ses hızını geçer ve pelletin yapısı itibari ile yalpalamasına neden olur. O yüzden ses hızının 0.8 i kadar bir sürat ile namlu çıkışı başarılı olacaktır. Hız hevesine kapılmaktansa isabetli atış almak önceliğiniz olsun. Paraşüt tipi için 850 yeterlidir.

Kral puncher Jumbo 200 var olan model tam güçte yaklaşık 4 bar hava tüketiyordu. Zaten verimli aralık 180 ile 110 bar aralığı yani her 15 atışta bir tüpten hava basmak gerek. Zahmetli oluyor. Eğer 250 barlık bir tüp ise 220 bar ile 110 bar arası verimli olacaktır

bu hobide ana sınıfı öğrencisi konumunda olduğumu düşünmekle birlikte suhaken kullanıcısının yazısında belirttiği rüzgar sapmasını detaylandırmak gerektiği kanısındayım. kadirgl kullanıcısının da belirttiği gibi bazı saçmaların yapısından dolayı, hava ile etkileşiminden dolayı belirli hızlarda verimli bu hızların dışında verimsiz oluyorlar. bu verim artışını veya kaybını sadece rüzgar ile olan etkileşimine bağlamamak gerektiği kanısındayım. kadirgl kullanıcısının 0.8 ile 1.2 katı olarak belirttiği şey saçmanın ses biriminden hızı. rüzgarın hızı değil. sıfır rüzgarlı bir ortamda atılan saçma da belirli hızlarda verimli diğer hızlarda verimsiz olacaktır. çünkü saçma sadece rüzgara değil havaya da maruz kalıyor. (ingilizce olarak ayrodinamik olarak söyleniyor. çeşitli dallarda termodinamik sıcaklık ile madde zaman ilişkisi, hidrodinamik maddenin su içerisindeki değişimleri... gibi. konu havalı atıcılık olunca ayrodinamik oluyor.)

belirli hızlarda verime örnek verecek olursak yolcu uçaklarının kanat yapısıyla savaş uçaklarının kanat yapısı farklı. aynı şekilde kargo gemileriyle hız teknelerinin suya temas eden yerleri farklı şekillerde.

çok dağıtmadan duayenlerin de düzeltmesi talebiyle fikrimi beyan etmek isterim. rüzgardan bağımsız olarak saçma yapısına göre uygun hızlar vardır. onun dışında saçmada sapmalar yüksek olur.

rüzgar değişkenine göre ise saçma ne kadar hızlı olursa o kadar az sapma olur.

kadirgl kullanıcısının 0.8 ile 1.2 kat olarak belirttiği optimum hızları alırsak. bu hızlara uygun olan bir saçmanın en az sapma yapacağı hız optimum limitler içerisinde kalan 1.2 kat ses hızı olacaktır. çünkü sınırlar dahilinde en hızlı olduğu dolayısıyla rüzgara en kısa sürede maruz kalacağı hızdır.

katkısı olan herkese teşekkür ederim.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Screenshot_2022-07-04-19-03-39-076_com.google.android.youtube.jpgScreenshot_2022-07-04-19-02-44-240_com.google.android.youtube.jpgAslında amaç tüfekten çıkan mermiye ait hızın havayı yarmaya etkisini bilmek gerek. Benim bahsettiğim aralık ses hızının 0.8-1.2 katı arası en dengesiz aralık (transonik) ya bunun altında yada üstünde atmak. Nedeni de şu atıyorum merminin bu aralıkta köşeleri ses hızını geçerken kafa kısmı ses hızının altında olabiliyor buda bir şok oluşumu ve mermi de dengesizlik yapıyor malum attığımız pellet 1 Gr civarı. Bunun ile ilgili görsellere ve videolara bullet schlieren yazarak ulaşılabilirsiniz. Bizde alışılmadık şekilde güç tutkusu var ilk başlangıçta bendede aynı heves vardı ama gerçek şu sonradan güçlendirme yerli tüfekler de regülatör olmadan atış aralığını çok kısa tutmanıza neden oluyor. 200 bar tüfek 180 bar altı verimli atıyor. Bende 3 tüfek vardı kral Jumbo, kral nemesis (5.5 ve 6.35 namlu)ve Huğlu effecto px4. Krallar modlu idi mermi itici değişebilir ve 6.35 olarakta kullanılabiliyordu. Amaç güç ise buna uygun üretilen tüfek almak lazım. Ben pompa ile dolduruyorum çok yorucu oluyordu. Ufak tefek hız farkları için ağır bir çekiç ve biraz daha sert bir yay da iş görebilir. Fabrika ile görüşmeniz çok iyi olacaktır.

• Bu güç tutkusu profesyonel olarak havalı silahlarla avlanarak geçinen dünyanın çok çeşitli ülkelerinin atıcılarının son bir yıldır yayınladıkları videolarda çokça görülüyor,dev plenumlu Fx,Daystate vs.ler bizde solid diye anılan formda çoğunlukla hollowpoint mermiler kullanıyorlar.Yine son bir yılda nerdeyse her hafta yeni bir marka duyuyorum,Javelin,Nielsen gibi daha bir çokları çıkıyor piyasaya.Tüfeklere baktığımızda da bu tip tabanca mermisi formlu solidleri çok özel namlularla kullandıkları anlaşılıyor,yiv tur sayısının pellet namlularından farklı üretildiği belli,şok durumu ile ilgili ben net bilgiye ulaşamadıysam da onun da pellet namlularından farklı olduğunu düşünüyorum.İzlediğim videolarda 1000 fps.civarı hız ile 100 metre üzerinde isabet sağlamak üzere üretilmişler,daha kısa mesafelerde solidlerin stabil uçmadığı gibi bilgiler geçiyor onların paylaşımlarında,belli bir mesafeden sonra dengelenme söz konusu.Hıza ek olarak gramajlarının yüksekliği ve formları sayesinde 200 metrelerde de rüzgardan çok daha az etkilenerek yüksek tahribat+isabet sağlıyorlar,çok sayıda avcının .22 Lr.tüfeklerini bırakıp yerine bunları tercih etmesi normal yani.İyi bir dürbünle fiyatı 2500-3500 Usd.arasında olan bu pahalı oyuncaklar ve mermiler,bir de 200 metre üzeri atacak yer bulsak tadından yenmez.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Bu güç tutkusu profesyonel olarak havalı silahlarla avlanarak geçinen dünyanın çok çeşitli ülkelerinin atıcılarının son bir yıldır yayınladıkları videolarda çokça görülüyor,dev plenumlu Fx,Daystate vs.ler bizde solid diye anılan formda çoğunlukla hollowpoint mermiler kullanıyorlar.Yine son bir yılda nerdeyse her hafta yeni bir marka duyuyorum,Javelin,Nielsen gibi daha bir çokları çıkıyor piyasaya.Tüfeklere baktığımızda da bu tip tabanca mermisi formlu solidleri çok özel namlularla kullandıkları anlaşılıyor,yiv tur sayısının pellet namlularından farklı üretildiği belli,şok durumu ile ilgili ben net bilgiye ulaşamadıysam da onun da pellet namlularından farklı olduğunu düşünüyorum.İzlediğim videolarda 1000 fps.civarı hız ile 100 metre üzerinde isabet sağlamak üzere üretilmişler,daha kısa mesafelerde solidlerin stabil uçmadığı gibi bilgiler geçiyor onların paylaşımlarında,belli bir mesafeden sonra dengelenme söz konusu.Hıza ek olarak gramajlarının yüksekliği ve formları sayesinde 200 metrelerde de rüzgardan çok daha az etkilenerek yüksek tahribat+isabet sağlıyorlar,çok sayıda avcının .22 Lr.tüfeklerini bırakıp yerine bunları tercih etmesi normal yani.İyi bir dürbünle fiyatı 2500-3500 Usd.arasında olan bu pahalı oyuncaklar ve mermiler,bir de 200 metre üzeri atacak yer bulsak tadından yenmez.

Evet katılıyorum. Onlar çok uygun fiyatlara en iyilerini kullanıyorlar bizde izleyip mutlu oluyoruz :) . Yinede en iyi silah sana ait olan diyelim. Maalesef pahalı bir hobimiz var

• Sn.Barutsuz'un önceki yazımda rüzgarın etkisini farklı yorumladığını düşünüyorum,durgun havaya kıyasla 10metre/sn.hızla örnek;saat 3 yönünde yani 90 derece atış aksına dik esen rüzgarın pelletlerle atışta Strelok Pro verileri ile100 metrede 21 cm sola vuruş görülüyor.(Jsb Exact Jumbo 15,9 grain ile 900 fps.hızda)Farklı tecrübeleri olan varsa yeni bir başlık açıp yazışmak daha doğru olacak gibi.

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen suhaken ().

• Evet katılıyorum. Onlar çok uygun fiyatlara en iyilerini kullanıyorlar bizde izleyip mutlu oluyoruz :) . Yinede en iyi silah sana ait olan diyelim. Maalesef pahalı bir hobimiz var

İster ateşli ister havalı silahla profesyonel avcı olamayacağımız için :D bizde sporcusu olduk diyelim avunalım isabetli atışlarımızla cepten yiyerek,adamlar çiftlik sahiplerinden taleple günde yüzlerce güvercin-karga ve serçe vurup acaba ne kadar kazanıyorlar kim bilir?

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5

• Sn.Barutsuz'un önceki yazımda rüzgarın etkisini farklı yorumladığını düşünüyorum,durgun havaya kıyasla 10metre/sn.hızla örnek;saat 9 yönünde yani 90 derece atış aksına dik esen rüzgarın pelletlerle atışta Strelok Pro verileri ile100 metrede 21 cm sola vuruş görülüyor.(Jsb Exact Jumbo 15,9 grain ile 900 fps.hızda)Farklı tecrübeleri olan varsa yeni bir başlık açıp yazışmak daha doğru olacak gibi.

Saat 9 yönü yani soldan rüzgar ve yine 21 cm sola vuruş mu?

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Screenshot_2022-07-04-19-03-39-076_com.google.android.youtube.jpgScreenshot_2022-07-04-19-02-44-240_com.google.android.youtube.jpgAslında amaç tüfekten çıkan mermiye ait hızın havayı yarmaya etkisini bilmek gerek. Benim bahsettiğim aralık ses hızının 0.8-1.2 katı arası en dengesiz aralık (transonik) ya bunun altında yada üstünde atmak. Nedeni de şu atıyorum merminin bu aralıkta köşeleri ses hızını geçerken kafa kısmı ses hızının altında olabiliyor buda bir şok oluşumu ve mermi de dengesizlik yapıyor malum attığımız pellet 1 Gr civarı. Bunun ile ilgili görsellere ve videolara bullet schlieren yazarak ulaşılabilirsiniz. Bizde alışılmadık şekilde güç tutkusu var ilk başlangıçta bendede aynı heves vardı ama gerçek şu sonradan güçlendirme yerli tüfekler de regülatör olmadan atış aralığını çok kısa tutmanıza neden oluyor. 200 bar tüfek 180 bar altı verimli atıyor. Bende 3 tüfek vardı kral Jumbo, kral nemesis (5.5 ve 6.35 namlu)ve Huğlu effecto px4. Krallar modlu idi mermi itici değişebilir ve 6.35 olarakta kullanılabiliyordu. Amaç güç ise buna uygun üretilen tüfek almak lazım. Ben pompa ile dolduruyorum çok yorucu oluyordu. Ufak tefek hız farkları için ağır bir çekiç ve biraz daha sert bir yay da iş görebilir. Fabrika ile görüşmeniz çok iyi olacaktır.

Önceki örneğinizi (0.8, 1.2 ) yanlış anlamakla beraber benim de demek istediğim buydu. Belirli sınırlar içinde madde belirli tepkiler verirken sınırlar aşıldığında farklı tepkiler veriyor. Bunların bazıları dışardan bakınca anlaşılabilmesine karşın bazıları düz mantığa çok ters geliyor.

Ama üstte verdiğiniz örnekte merminin farklı yerlerinin farklı hızlarda olduğunu söylemişsinz. Birlikte hareket eden kütlenin farklı yerleri nasıl farklı hızlarda olabilir?

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen barutsuz ().

• Önceki örneğinizi (0.8, 1.2 ) yanlış anlamakla beraber benim de demek istediğim buydu. Belirli sınırlar içinde madde belirli tepkiler verirken sınırlar aşıldığında farklı tepkiler veriyor. Bunların bazılarını dışardan bakınca anlaşılabilmesine karşın bazıları düz mantığa çok ters geliyor.

Ama üstte verdiğiniz örnekte merminin farklı yerlerinin farklı hızlarda olduğunu söylemişsinz. Birlikte hareket eden kütlenin farklı yerleri nasıl farklı hızlarda olabilir?

Ses hızının 0.8 katı hızla giden bir cisme ait köşelerde ses hızı geçiliyor o yüzden hız 3 isimde adlandırılıyor. (Merminin hızı aynı üzerinden akan havanın hızı farklı. Köşelerde havanın hızı artıyor.) Subsonik (ses hızının altı), transonik ( ses hızının 0.8-1.2 katı arası), süpersonik ( ses hızının üstü). Bununla alakalı videolar var.

• Ses hızının 0.8 katı hızla giden bir cisme ait köşelerde ses hızı geçiliyor o yüzden hız 3 isimde adlandırılıyor. (Merminin hızı aynı üzerinden akan havanın hızı farklı. Köşelerde havanın hızı artıyor.) Subsonik (ses hızının altı), transonik ( ses hızının 0.8-1.2 katı arası), süpersonik ( ses hızının üstü). Bununla alakalı videolar var.

anladım teşekkür ederim.

Kral Puncher NP 04 4,5

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Saat 9 yönü yani soldan rüzgar ve yine 21 cm sola vuruş mu?

Değil tabii,benim hatam,saat 3 yönü olacak elbet,düzeltilmiştir,teşekkürler. :)

Diana 52 4,5

Hatsan Flashpup S 5,5