Aranıza Yeni Katıldım :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhabalar herkese iyi forumlar 2.el 5.5mm Kalibreli Zoraki HP01-02 Ultra alarak aranıza yeni katılmış bulunmaktayım :)
    Tabancam henüz gelmeden aksesuar arayışına başladım.
    Tavsiye ettiğiniz aksesuarlar nedir ?
    Almayı düşündüklerim;

Pellet; https://www.aksuav.com.tr/urun…acma-13-43-grain-500-adet
    Moderatör; https://www.aksuav.com.tr/urun…daptor-ve-bora-moderatoru
    Bakım Yağı; https://www.aksuav.com.tr/urun…amacli-50-ml-cam-sise-yag
    Reddot; 2.el Alacağım.

Ayrıca WhatsApp Grubu vs. Varsa Katılmak İsterim.
    Herkese İyi Forumlar Dilerim, İyi Geceler.

• hoş geldiniz ,üzülerek söylemek isterim ki uzun bir zaman geçmeden 5,5 zorakiyi satışa koyarsınız. Araştırarak alsaydınız 5,5 yerine 4,5 tavsiye ederlerdi size.5,5 da düşme çok olacak .ekipman olarak da red dot ve moderatör yeterli olacaktır.8 10 metrelerde spoton 4,5 dome ile tek delik yapıyor destekli olarak.

• Kral Bigmax X 6,35 +VECTOR Counterpunch 6-25x56 FFP
    • Kral Puncher Breaker W 5,5-6,35 +VECTOR Capricorn 4.5-14x44 FFP
    • Kral Puncher Jumbo W 4,5 mm+VECTOR Taurus 3-18x50 FFP
    • Zoraki HP01-02 Ultra 4,5 mm+Bushnell Reflex Red Dot Sight
  • Bende hem 4.5 hem de 5.5 Zoraki ultra var. HAatta çok daha fazla ürünüm de var. Neyse. Zoraki bir kere sizi kesinlikle üzmez. Çok güzel bir seçenek. Bazı ark 4.5 tercih eder bazıları da 5.5. Çok uzun mesafelere atmayacaksanız 5.5 çok daha keyifli ve tahribatı daha yüksek. 4.5 da bana göre sıkıntı pellet çok küçük olduğu için hedefe küçük delik açması. Ayrıca uzun mesafede rüzgardan çok etkileniyor.

Zoraki öyle pellet seçen bir ürün değil. SpotOn ile güzel işler çıkarabilirsiniz. Bu işte yeni iseniz SpotOn ile alıştırmalarınızı yapın. Alıştığınızda daha kaliteli pellet ile daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. Özellike yeni başlayanlar ilk günlerde çok fazla pellet atarlar bu da ciddi bir maliyet oluşturur.

Moderator Bora güzel bir seçenek. O moderatorun kısa versiyonu da var o da işinizi görür. Zoraki için moderator adaptorlu susturucu almalısınız. Zoraki namlunun ucunda dişli yok. o adaotor şart

Dürbün meselesine gelince. Reddot güzel ama bu ürünün potansiyeli için yetersiz. Çünkü Zoraki iyi mesafelere ulaşabiliyor. Ben en son 3-9x40 önden paralaxlı bir dürbün taktım. Atış keyfi daha da arttı

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Rifle

Kral Empre X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian LW RG / .22

Hatsan AT44 LW RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP

Solognac 4-16x50 SFP

• Hocam 4.5 hakkında rüzgarlı havalarda uçuşuyor vs denildiği için 5.5 düşündüm alan arkadaş ve kullanan kişilerden duyduğum pellet markası bağlantıdaki gibi
    ayrıca moderatörün adaptörüde var hocam yanında.
    çok uzak atışlar yapmıcam ayrıca sırf görüntüsüde güzel olsun dire reddot düşünüyorum.

9x40 gibi dürbünlerin fiyatı ciddi anlamda yüksek olduğu için hem uygun hem görünüşü iyi olan reddot düşüncesindeyim :)

• 4.5mm ağır grainli pellet kullanırsan rüzgardan etkilenmesi daha az olur. Yani çözümü var tabiiki. Pellet markasında bütcene göre alabilirsin elbette. Zonuçta Zoraki her türlü peleti güzel atıyor.

Dediğim gibi Reddot güzel duruyor Zorakide ama potansiyeli çok daha geniş olduğu kesin. 20 m ye kadar reddot olabilir ama 20 m den sonrası iyi bir dürbün takmak daha uygundur.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bende hem 4.5 hem de 5.5 Zoraki ultra var. HAatta çok daha fazla ürünüm de var. Neyse. Zoraki bir kere sizi kesinlikle üzmez. Çok güzel bir seçenek. Bazı ark 4.5 tercih eder bazıları da 5.5. Çok uzun mesafelere atmayacaksanız 5.5 çok daha keyifli ve tahribatı daha yüksek. 4.5 da bana göre sıkıntı pellet çok küçük olduğu için hedefe küçük delik açması. Ayrıca uzun mesafede rüzgardan çok etkileniyor.

Zoraki öyle pellet seçen bir ürün değil. SpotOn ile güzel işler çıkarabilirsiniz. Bu işte yeni iseniz SpotOn ile alıştırmalarınızı yapın. Alıştığınızda daha kaliteli pellet ile daha isabetli atışlar yapabilirsiniz. Özellike yeni başlayanlar ilk günlerde çok fazla pellet atarlar bu da ciddi bir maliyet oluşturur.

...

abi iki zoraki fazla değil mi? birini çilekle değiştirmeyi düşünür müsün?

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

6-9 litre 300 bar karbon tüp

reximex rp 5.5

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• fiyat nedir hocam ?

450 hocam

Rifle

Kral Empre X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian LW RG / .22

Hatsan AT44 LW RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP

Solognac 4-16x50 SFP

• abi iki zoraki fazla değil mi? birini çilekle değiştirmeyi düşünür müsün?

düşünmüyorum..çok da keyifli

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki