Yeni FX Panthera Precision Slug Rifle.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • pt1.jpg

318103117_3114697065341656_4458542224735631116_n (1).jpg

Arkadaşlar Fx bugün yeni tüfeği Panthera'yı duyurdu,

Tüfek tamamen slug atışları için sıfırdan ve musabaka hassasiyetine uygun olarak tasarlanmış bir model,

156cc'lik namlu üzerinde büyük bir plenium'u bulunuyor.

40 grain 22. slugları 1045-1065 Fps de geri tepmesiz şekilde gönderebiliyor.

22 grain hybrid sluglar ile toplam atış sayısı 90.

44.4 grain sluglar ile ise stabil atış sayısı 40 civarında

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Ted's holdover'ın 300 yard atışları;

Harici İçerik youtu.be
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Matt'in detaylı incelemesi;

Utah Airguns;

liste fiyatı MSRP 2099$, piyasa fiyatı ise 1.999$ .

PCP pazarında, dünya genelinde Pellet'ten ziyade son dönemde artık Slug tip mühimmat kullanan platformların iyiden iyiye revaç haline gelmesi ile beraber,

FX gene alanında elini çabuk tutarak bir ilke daha imza atıp, yeni bir kulvarda yeni bir ürünü markete sürmüş, önümüz dönemde diğer yabancı üreticilerden de benzer ürünler geliceği şüphesiz görünüyor, darısı artık yerli üretimlerin başına diyelim.

• Official Post

Bu adamlar in hiç bir silahı deneme yanılma yöntemiyle yapılmamış olduğunu kanıtladılar.

Bu kadar hava cimrisi olup bu güce çıkması beni şok ediyor.

• Cemal bey'e katılıyorum. Fx'i tüfekleri normal silahlardan daha verimli iken panthera fx'in tüfeklerinden bile daha verimli. 300cc şise ile yüksek güçlerdeki atış sayısı inanılmaz.

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Cemal bey'e katılıyorum. Fx'i tüfekleri normal silahlardan daha verimli iken panthera fx'in tüfeklerinden bile daha verimli. 300cc şise ile yüksek güçlerdeki atış sayısı inanılmaz.

Burada ufak bir Ali cengiz oyunu var 156 cc lik power planiumun içindeki havayı unutmayalım. Benim Maverick 580 cc 89 cc power planiuma sahip 250 bar full tüp 89 cc planiumu doldurduğunda 200 bara düşüyor bende.

Yüksek cc li power planium aynı oranda yüksek güç demek. Bu silah kesinlikle ağır solid için. Hafif pelet ve solidi stabil atamaz nedenini yakın bir zamanda maverick üzerinde anlatacağım.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Hayaksisheytan ().

• Uzun zamandır konulara baya uzak kaldım ve yeni gördüğüm terim power planium nedir? Ne ise yarar merak ediyorum

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Burada ufak bir Ali cengiz oyunu var 156 cc lik power planiumun içindeki havayı unutmayalım. Benim Maverick 580 cc 89 cc power planiuma sahip 250 bar full tüp 89 cc planiumu doldurduğunda 200 bara düşüyor bende.

Yüksek cc li power planium aynı oranda yüksek güç demek. Bu silah kesinlikle ağır solid için. Hafif pelet ve solidi stabil atamaz nedenini yakın bir zamanda maverick üzerinde anlatacağım.

Aynen plenum hacmi büyük olması nedeniyle ekstra atış sağlıyor. Zaten pellet icin 500mm namlulu olan ve daha küçük plenumlu modelini satın alın diyorlar. Yoksa 700mm namlu ile pellet atmam mümkün değil.

• Uzun zamandır konulara baya uzak kaldım ve yeni gördüğüm terim power planium nedir? Ne ise yarar merak ediyorum

Togay bey plenum regülatör odacığının hava kapasitesi. Hatırladığım kadarıyla sizde criket vardı. Aynı sistem ondada mevcut ondaki ismi pre chamber fx teki power plenum lakin fx biraz daha geliştirdi. Plenum hacmi ne kadar büyük ise regulatörlü tüfek daha fazla güç sağlıyor.

• Cevap icin tesekkurler. Bende criket yok ama konuyu anladim pre chamber deyince iş çözüldü. FX bir cok firma gibi kendi adını vermiş olaya..

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Şimdiye kadarki kullanıcı geri bildirimleri sorunsuz olduğu yönünde, gerek tasarım gerek test aşamasında ehli kişileri dünyanın dört bir yanından toplayarak tüfeği piyasaya sürmeden evvel teste ve incelemeye tabi tutmaları meyvesini vermiş gibi, tabiki bir süre daha takipte kalmakta fayda var, bu çizgide devam eder ise, Uragan 2 700 ile birlikte pazardaki solid'de en uygun 2 platformdan biri olacak.

• Şimdiye kadarki kullanıcı geri bildirimleri sorunsuz olduğu yönünde, gerek tasarım gerek test aşamasında ehli kişileri dünyanın dört bir yanından toplayarak tüfeği piyasaya sürmeden evvel teste ve incelemeye tabi tutmaları meyvesini vermiş gibi, tabiki bir süre daha takipte kalmakta fayda var, bu çizgide devam eder ise, Uragan 2 700 ile birlikte pazardaki solid'de en uygun 2 platformdan biri olacak.

Bence superior namlu ile FX o işi halletti. 🙂

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Çok fazla yakışıklı.

Kral Puncher Bigmax x 6.35 mm

Hatsan BT65 lw 5.5 mm

Hatsan Flash 101 5.5 m m

Hatsan mod 125 sniper Vortex 5.5 mm

Hatsan mod 85 sniper vortex 5.5 mm

Gamo c15 blowback 4.5 mm

İzmir / Savacı özel otomobil servisi

Kerem Savacı.

Benim baktığım kaynaklarda da daystate red wolf den bahsediyorlar.

Bunlar da solid de cok iyiymiş extreme benchrest şampiyonluğu olan bir tüfek

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• FX yine yaptı yapacağını ben uzun tüfeklere ilgi duymasamda bu tüfek çok yakışıklı duruyor üstelik özellikleri ile sniper adını fazlası ile hak ediyor

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Bence superior namlu ile FX o işi halletti. 🙂

Evet, fakat fiyasada AGT ve Taipan kadar mekanik olarak dayanıklı,solid'e uygun ve bunu istikrarlı şekilde piyasaya sürebilen pek marka yok sanıyorum.2 markanında inşa kaliteleri ve mekanik istikrarları ömürlük.

• Benim baktığım kaynaklarda da daystate red wolf den bahsediyorlar.

Bunlar da solid de cok iyiymiş extreme benchrest şampiyonluğu olan bir tüfek

Redwolf'u maalesef çok araştırmadım , fakat bir ara Alpha ve Delta'ya niyetlensemde daha sonra elektronik arayüze bağlı yaşanan problemler nedeni vazgeçtim.

• Redwolf'u maalesef çok araştırmadım , fakat bir ara Alpha ve Delta'ya niyetlensemde daha sonra elektronik arayüze bağlı yaşanan problemler nedeni vazgeçtim.

Hic merak etmeyin yillarca kullandım halem de kullaniyorum elektronik sistem de bu zamana kadar en küçük bir problem yaşamadım.

Bu söylentileri çoğu şehir efsanesi.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Hic merak etmeyin yillarca kullandım halem de kullaniyorum elektronik sistem de bu zamana kadar en küçük bir problem yaşamadım.

Bu söylentileri çoğu şehir efsanesi.

Maalesef yaşananlar şehir efsanesi olmaktan uzak,evet sorunsuz olarak kullananlarda mevcut fakat şikayetlerde pek çok global kaynakta yer alıyor, bazıları ufak tefek müdahaleler ile çözülebilirken bazıları elektronik arayüz değişimine kadar gidiyor, elektronik aksama müdahale ürünü garanti kapsamı dışında bırakırken, yurtdışı pazarında bile yedek parça tedarik ve servis konusunda yaşanan sıkıntılardan şikayetçi olanlar var, pek çok kullanıcının bir diğer şikayeti, üst sınıf AR-15 fiyatına satılan bir PCP tüfek olmasına rağmen (3400$) ödenilen rakamlara karşın başgösteren sorunların kabul edilemez olduğu yönünde.
    Alınabilir bir marka ama olası bir problemde hevesinizin kursağınızda kalma ihtimalide söz konusu, şahsen bu meblaları ödedikten sonra kusursuz bir ürün beklentisi içerisinde olmak anormal bir durum olmasa gerek, buna istinaden, yedek parça tedariği,bedeli,temin süresi gibi unsurlarında iyi hesaplanması gerekiyor.
    Gene piyasada yarı fiyatına Taipan,AGT,Cricket gibi evladiyelik ve sağlam ürünlerde mevcut.

Fikir beyan etmesi açısından yaşanan sorunlara birkaç örnek.

https://www.airgunnation.com/t…delta-wolf-issues.979488/

https://www.gatewaytoairguns.o…/index.php?topic=196636.0

https://www.airgunnation.com/t…nd-need-your-help.941305/

• Elektronik herzaman sorun yapmaya meğilli örnek bizim fabrikadaki makineler eskiden analoktu fabrika yenilenmeye giderek yoğun çalışanları bilgisayarlı makinelere çevirildi sonuç derdi tasası bitmiyor ve arızasını da biz yapamıyoruz ama analog makinaları hertürlü arızasını halledip çalıştırırdık

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• airgunturk.com/attachment/45117/20221221_185015.jpg1 yıldır kullanıyorum 10000 fazla atis yaptim 24 gr 34 grn arasi solit hiçsorun yaratmadı art poli namlusu efsane bir şarjla 1000 atis yapabiliyor birçok pcp kullandım ama delta wolf başka bir dunya

daystate airranger,,at44,beretta686s,franchi automatic,hawke sidewinder6-24x56.vector optik 6-24x50,bushnell sport450 laser rangefınder,harris bipot ve dk cesar vom gaydalı