Hatsan Teknik Servis Vasatlığı (BIKTIK)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 3 Şubat tarihinde gönderdiğim Hatsan Mod 25 Supertact Vortex ürünüm 6 Şubat tarihinde fabrikaya ulaştı, tüfeğin arızası yok, komplike bir işlemi yok, çalışmayan aksamı yok, gücünün düştüğünü hissettiğim için bakıma gönderdim ve yapılacak tek şey pistona gaz basmak veya pistonu yenisi ile değiştirmek, 1 aydır her Pazartesi ve Cuma günü arayıp soruyorum, Pazartesi günleri aradığımda işlemler devam ediyor Cuma'ya kadar çıkar diyorlar, Cuma günleri aradığımda ise işlemler devam ediyor Pazartesi-Salı çıkar diyorlar.

Benim anlamadığım şey şu; doğru düzgün yedek parça temini yapmayıp bizi fabrikaya muhtaç bırakıyorlar, fabrikaya gönderdiğimizde ise 1 aydan önce geri dönüş yapmıyorlar, teknik servis süresinin kaç iş günü olduğu umurumda değil, piston değiştirmek veya pistona gaz basmak en fazla yarım saat sürecek bir iştir, etik olarak bu işi 1 ayda veya daha uzun sürede yapmaları doğru değildir, bende sıfır ürün üretimi yapan bir fabrikada çalışıyorum ve fabrika ortamının nasıl bir yer olduğunu tahmin edebiliyorum, eğer sıfır üretim yapıyorsanız bu ürünler için yedek parça temini yapmak zorundasınız, Hatsan kesinlikle yedek parça konusunda sınıfta kalmış bir firmadır, ne bayilerde yedek parça bulunabiliyor nede fabrikadan gönderim sağlanıyor, Mod25 için gerekli olan Type6 Gaz Piston yabancı sayfalarda boy boy satılırken bizim bayilerimizde bırakın gaz pistonu, yaylılar için yay bulmak bile çok zor hale gelmiş durumda, bana pistonu temin etseler 30 dakikada yapabileceğim bir iş için haftalarca beklemekten bıktım, bu ilk değil ve maalesef son da olmayacak gibi.

Örnek: Marka vermeyeceğim, farklı bir yerli silah üreticisinin ürününe sahibim ve bu üründe ciddi arızalar meydana geldi, bu ürünü geçmiş zamanda bir Salı günü kargoya verdim servise gönderdim, Çarşamba günü öğleden önce ürün ellerine ulaştı, aynı gün tamir edilip akşamına kargoya verildi ve Perşembe günü ürünü kargodan teslim aldım. Hatsan'ın bu durumu örnek almasını umuyorum.
    Söyleyeceklerim bu kadar.

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 3 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• bu Hatsanda bir problem var aralık sonundan beri enteresan muamelelere maruz kalıyoruz dışardaki yabancı bir müşteriyede aynı muamele yapılıyormu bilemedim

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN

870 exp. mag.12 ga. Slug+71cm
    Cesa süperpoze 12 ga 71 cm

Quantum A1168 20 ga 61 cm

Webley raider .177 cal.
    Diana mod54 Airking.177 16 j
    dominator 200w carbine ft vortex .177 16 j
    torpedo mod155 .25 46j-90j
    optima 635 .25 carbine 36j
    Webley Patriot .25 36j

mod 99 lmt. .22 24j
    mod 55s carbine .177 16 j
    striker edge carbine .22 26j
    strker edge .22 28j
    alfamax carbine .22 16j
    junior xl .22 16j
    mod45 .177 8j

mod25 supertact .22
    mod25 supercharger .177

Zoraki hp-01 FT .177

Retay troy 100x .177 16 j
    Retay troy 100x carbine .177 16 j
    Kral Alttan kurma carbine .177
    Kral Alttan kurma .177-.22

Kral AI-145 ahşap carbine .177 cal

• bu Hatsanda bir problem var aralık sonundan beri enteresan muamelelere maruz kalıyoruz dışardaki yabancı bir müşteriyede aynı muamele yapılıyormu bilemedim

Mümkün mü abi öyle bir şey, Türkiye'de üretilen yedek parçaya biz erişemiyoruz ama elin yedi kat yabancısı 20 dolara şak diye alabiliyor.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Bende bir ürün yolladım Hatsana. Hava tüpünde ve ona bağlı olan manometre den hava kaçırıyordu. 4-5 gün bekledim ve aradım. Telefonda ürünü aldıklarını ve işleme koyduklarını teyit ettiler. Peki ne zaman alabilirim dediğimde, teknik servis çok mesgul çok fazla ürün var 1 hafta daha beklemelisiniz dediler. Peki dedim. Ertesi gün ürün elime ulaştı. Şaşırdım doğrusu. Acaba adamlar tamir etmeyip ürünü mü yolladılar dedim. Kutuyu açtım ve servis kağıdında manometreyi değiştirdiklerini, jontaları değiştirdiklerini ve bazı bolgelere lokal boya attıkları yazdılar. Gez yamuk geldi ama alyan ile hemen düzeltebildim. Gerçekten de ürünü yaptılar. Hemen test ettim ve çok memnun kaldım. Bana ne kadar masraf çıkacak diye düşünürken Hatsan benden herhangi bir ücret talep etmedi. Üstelik ürün garanti dışı kalmıştı. Tek masrafım kargo parası tuttu. Ben yollarken kargo ücretini ödedim ( bence oyle olması gerekir). Geri gelirken de indirimli bir kargo ücreti ödedim. Karşı tarafın benim garantisi olmayan ürünümün kargoyu karşılamasını çok saçma buluyorum. Bazı teknik servisleri var herseyden para alıyorlar. Hatsan da ben bunu hiç yaşamadım. Sonuçta günün sonunda memnun kaldım. Ya da yukarıda anlatılanlara göre şansım bir haylı yağver gitti. :=)

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Şunu da düşünmek lazım. Adamlarda ürün sirkülasyonu çok fazla. Elbette belli oranda arıza olacak. Önemli olan bu arıza oranını düşük tutmak. Başka bir firma daha az ürün sattığı için veya arıza oranı çok düşük olduğu için teknik servisinde çok fazla telaş yok. Bu yüzden hızlıca ürünü bakıma veya tamire sokabiliyorlar. Silah endüstrisi dışında başka endüstriler farklı çözümler sunmuş durumda. Örneğin Samsung veya Huawei gibi markalar pahalı ürün satın aldığınızda size VIP teknik servis hizmeti sunuyorlar. 1-2 gün içinde ürünü alıp hemen tamir ediyor. Vestel'in de bu hizmeti var. Klima taktırırken bu hizmetten faydalandım ve özel bir ekip gelip 1 gün içinde kurulumu yaptı. Hatsan gibi firmalar belki belli bir miktarı (belli bir fiyatı geçen) geçen ürünlerinde böyle bir hizmet verebilir. Ayrıca VIP teknik hizmetini normal kullanıcılara paralı da yapabilir. Vize alırken boyle bir hizmet var. VIP Vize hizmeti. Parayı veriyorsun sana öncelik tanıyor vs. Tabi bunu yaparken Teknik servisine bu hizmet için adam almalı. Yoksa mevcut sayıyla bu iş olmaz. Çalışanlar mesaiye kalmak zorunda kalırlar ve kalite düşer.

Diana
    Weihrauch
    Crosman

Hatsan
    Reximex

Evanix

KalibrGun
    Air Arms

AirForce

FX

Zoraki

Walther

Daisy

Beeman

• Bende bir ürün yolladım Hatsana. Hava tüpünde ve ona bağlı olan manometre den hava kaçırıyordu. 4-5 gün bekledim ve aradım. Telefonda ürünü aldıklarını ve işleme koyduklarını teyit ettiler. Peki ne zaman alabilirim dediğimde, teknik servis çok mesgul çok fazla ürün var 1 hafta daha beklemelisiniz dediler. Peki dedim. Ertesi gün ürün elime ulaştı. Şaşırdım doğrusu. Acaba adamlar tamir etmeyip ürünü mü yolladılar dedim. Kutuyu açtım ve servis kağıdında manometreyi değiştirdiklerini, jontaları değiştirdiklerini ve bazı bolgelere lokal boya attıkları yazdılar. Gez yamuk geldi ama alyan ile hemen düzeltebildim. Gerçekten de ürünü yaptılar. Hemen test ettim ve çok memnun kaldım. Bana ne kadar masraf çıkacak diye düşünürken Hatsan benden herhangi bir ücret talep etmedi. Üstelik ürün garanti dışı kalmıştı. Tek masrafım kargo parası tuttu. Ben yollarken kargo ücretini ödedim ( bence oyle olması gerekir). Geri gelirken de indirimli bir kargo ücreti ödedim. Karşı tarafın benim garantisi olmayan ürünümün kargoyu karşılamasını çok saçma buluyorum. Bazı teknik servisleri var herseyden para alıyorlar. Hatsan da ben bunu hiç yaşamadım. Sonuçta günün sonunda memnun kaldım. Ya da yukarıda anlatılanlara göre şansım bir haylı yağver gitti. :=)

Abi seninki tamamen şans olmuş sanırım, ben daha önce bir kaç kere daha hatsan teknik servise ürünü gönderdim ve her seferinde aynı problemi yaşadım maalesef.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Şunu da düşünmek lazım. Adamlarda ürün sirkülasyonu çok fazla. Elbette belli oranda arıza olacak. Önemli olan bu arıza oranını düşük tutmak. Başka bir firma daha az ürün sattığı için veya arıza oranı çok düşük olduğu için teknik servisinde çok fazla telaş yok. Bu yüzden hızlıca ürünü bakıma veya tamire sokabiliyorlar. Silah endüstrisi dışında başka endüstriler farklı çözümler sunmuş durumda. Örneğin Samsung veya Huawei gibi markalar pahalı ürün satın aldığınızda size VIP teknik servis hizmeti sunuyorlar. 1-2 gün içinde ürünü alıp hemen tamir ediyor. Vestel'in de bu hizmeti var. Klima taktırırken bu hizmetten faydalandım ve özel bir ekip gelip 1 gün içinde kurulumu yaptı. Hatsan gibi firmalar belki belli bir miktarı (belli bir fiyatı geçen) geçen ürünlerinde böyle bir hizmet verebilir. Ayrıca VIP teknik hizmetini normal kullanıcılara paralı da yapabilir. Vize alırken boyle bir hizmet var. VIP Vize hizmeti. Parayı veriyorsun sana öncelik tanıyor vs. Tabi bunu yaparken Teknik servisine bu hizmet için adam almalı. Yoksa mevcut sayıyla bu iş olmaz. Çalışanlar mesaiye kalmak zorunda kalırlar ve kalite düşer.

Burada bahsettiğin VIP hizmetini sanırım yabancı müşterilere sağlıyorlar abi :)

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

Abi Hatsanın Müşteri ilişkileri ile teknik servis arasında muhteşem bir irtibat kopukluğu var. Müşteri hizmetlerinin yoğunuz 1 hafta beklemeniz lazım deyip evelsi güne silahınızın gelmesi bunun kanıtı. Olurda bir dahaki sefere gene fabrikaya yollarsanız tüfeğinizi müşteri hizmetlerini aradığınızda tüfek ile ilgili bilgiyi tüfeğinizle ilgilenen ustayı yada durumunu sorduğunuzda bilgi alamayacaksınız çünkü durumu ilgilenen ustayı falan bilmiyor müşteri hizmetleri seni yönlendiremiyor da. Ben hiç memnun kalmadım Hatsan Factör RC aldıydım ilk ve son Hatsan alışverişim olacak. Gene büyük konuşmıyayım ama almam gibi.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Official Post

Türkiye'de ki firmaların fahiş zamlarının sebebi iç piyasa ile uğraşmamaktir.

Kırk nazla gönderdikleri oring setleri büyük şehire tasinmamla son buldu. Allah muhtac etmesin. Sirf fabrikalarla uğraşmamak için atıl bir tüfek alıp yedek parça olarak kullanıyorum. Bu durum can sıkıyor...

• Güncelleme; 29 gün sonra pistonu değiştirmeyi başardılar sanırım, bugün kargoya verildi.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Güncelleme; 29 gün sonra pistonu değiştirmeyi başardılar sanırım, bugün kargoya verildi.

Düzelmiş olsun bari.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )

• Düzelmiş olsun bari.

İnşallah abi gelince görecez bakalım yine güncelleme atarım ürünü deneyince.

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Korkudan vortex almıyorum. Yaylı aldım. İki tane de yedek yay aldım. Hiç servisle uğraşamam. Artık hiç bir firma alternatifsiz değil. Bize iyi davranmayani tercih etmeyiz.

diana mod 48/52- 177

• Korkudan vortex almıyorum. Yaylı aldım. İki tane de yedek yay aldım. Hiç servisle uğraşamam. Artık hiç bir firma alternatifsiz değil. Bize iyi davranmayani tercih etmeyiz.

Hocam bende bir daha ki değişimde servise yollamayı düşünmüyorum kendi imkanlarımla yaylıya çeviririm artık

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Solognac 4-16x50 SFP

• Bugün fps ölçümlerini yaptım bakımdan öncesi ve sonrası olarak görsel hazırladım 70-100 fps kadar bir artış elde edilmiş durumda, henüz grupman denemesi yapmadım.
    Bakımdan önceki grupman denemelerinin fotoğrafları mevcut onları da karşılaştıracağım.

Untitled-1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Untitled-1

Rifle

Kral Empire X RG / .25

Gamo Cfx Royal / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot