HATSAN AT44 GENEL YORUM.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Termopl'un yazısının altına imza atarım. ;tese;kkur

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Fıkranın birkaç varyasyonu var, bu Temel - Dursun üzerine.

"Temel ve Dursun meyhanede bir cinayete tanık olmuşlar. Mahkemeye şahit olarak çıkarılmışlar. Temel cinayetin makasla, Dursun ise bıçakla işlendiğini söylemiş. Mahkemede birbirlerine girmişler. Duruma sinirlenen hakim bunları içeriye atmış.
    Yıllar sonra deniz kıyısında karşılaşan Temel ve Dursun başlamış aynı konuyu tartışmaya. Tartışma kavgaya dönmüş. İri yarı olan Dursun, Temel'i suya batırmış. Kafası suyun içinde, boğulmak üzere olan Temel, eliyle hala makas işareti yapıyormuş."

• Fıkranın birkaç varyasyonu var, bu Temel - Dursun üzerine.

"Temel ve Dursun meyhanede bir cinayete tanık olmuşlar. Mahkemeye şahit olarak çıkarılmışlar. Temel cinayetin makasla, Dursun ise bıçakla işlendiğini söylemiş. Mahkemede birbirlerine girmişler. Duruma sinirlenen hakim bunları içeriye atmış.
    Yıllar sonra deniz kıyısında karşılaşan Temel ve Dursun başlamış aynı konuyu tartışmaya. Tartışma kavgaya dönmüş. İri yarı olan Dursun, Temel'i suya batırmış. Kafası suyun içinde, boğulmak üzere olan Temel, eliyle hala makas işareti yapıyormuş."

:thumbup:;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Tüp dışındaki başka çıkabilecek sorunlar her halükarda çözümü olabilecek şeyler,

Bakın "MASTER" bir tüp satın alıyor ve patlatıp kaç bar basınca dayanabileceğini test eetiriyor, kim ona bu görevi verdi, üstelik kendi cebinden harcayarak, iste bu sağ duyu sahibi kişilerin yapabileceği bir şey ve test sonucunu da aynen açıkladı, şimdi MASTER in bir beklentisimi vardıda bunu yaptı ? Hayır, kendisini yakinen tanıyorum, küçük hesap adamı değil kendisi.

Oncelikle Mustafa bey yuzumu kizarttiniz gercekten bu buyuk ovguden utandim sagolun.Bu yoruma layik olabilmekten o denli gurur duydumki anlatamam.
    Ancak suphesizki bunu yapmaktan buyuk bir beklentim var.Hayatim boyunca elime aldigim hangi urunde made in ......... yazisini gorduysem inanin
    gozlerim yasarir.Cocuklugumda gurbetci akrabalarimiz Almanya,Avustralya veya Isvec ten bir hediye getirdiklerinde baskalari ovunerek gosterirken ben saklamayi tercih ederdim. 1977 yilinda hediye olarak aldigim olta takimi ve kamisin uzerine yerlimali diye yazmam (Turk mali degil cocukluktan yerlimali),rahmetli babamin belkide maasinin yarisina bana 1978 de dalis takimi aldiginda bugun bile dunyanin en saygin markalarindan biri olan gozluk markasinin yanindaki made in ........ yazisini kizdirdigim bicakla kaucugu eriterek okunmaz hale sokmam o zamandan nedenli psikolojik vaka oldugumun kaniti olsa gerek.
    Insan aldigi tirnak makasinda bile Made in Korea veya USA yazmasindan ne kadar gurur duyabilirki?
    Neyse bunlar yeterince iyi maddi kosullarim oldugunda psikologumla paylasmam gereken seylerdi .!
    Hayatta ilk tanistigim Pcp grubu silahlar Multi pumplardan uyarladigim kendi calismalarim oldu.2004 yilinda BAM i ziyaret etme ve ilk seri uretim PCP ile tanisma sansim oldu Gerek malzeme secimi gerek iscilik ve gerekse lansman konusunda sagolsunlar fikir ve tecrubelerime saygi gosterdiler.O gunun kosullarinda yine cin uretimi soguk cekme kaynaksiz borulardan yapilma stXX kalite tuplerin kagit uzerinde minimum 320 bara dayanimli dizayninin 180 barda nasil yirtildigini gozlemledim.Idiotik bir yaklasimla patliyan patlar kalan saglar bizimdir deyip %30 uretimini patlatarak BAM bugun dunya markasi olabildiyse cikartilacak cok ders var diye dusunuyorum.En azindan dinlenmeye deger bu denli cok insan varken.Bize dusen gorev bakmak, gormek,dinlemek ve soylemek gerekirse seviyemizi bozup bagirmak ama susmamak.Birileri duymazdan gelir ama birileri duyar .Niyemi? sadece bir cumle .NE MUTLU TURKUM DIYENE diyebilmeyi haketmek icin.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Gerçekten güzel yazı :D;d;

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Oncelikle Mustafa bey yuzumu kizarttiniz gercekten bu buyuk ovguden utandim sagolun.Bu yoruma layik olabilmekten o denli gurur duydumki anlatamam.
    Ancak suphesizki bunu yapmaktan buyuk bir beklentim var.Hayatim boyunca elime aldigim hangi urunde made in ......... yazisini gorduysem inanin
    gozlerim yasarir.Cocuklugumda gurbetci akrabalarimiz Almanya,Avustralya veya Isvec ten bir hediye getirdiklerinde baskalari ovunerek gosterirken ben saklamayi tercih ederdim. 1977 yilinda hediye olarak aldigim olta takimi ve kamisin uzerine yerlimali diye yazmam (Turk mali degil cocukluktan yerlimali),rahmetli babamin belkide maasinin yarisina bana 1978 de dalis takimi aldiginda bugun bile dunyanin en saygin markalarindan biri olan gozluk markasinin yanindaki made in ........ yazisini kizdirdigim bicakla kaucugu eriterek okunmaz hale sokmam o zamandan nedenli psikolojik vaka oldugumun kaniti olsa gerek.
    Insan aldigi tirnak makasinda bile Made in Korea veya USA yazmasindan ne kadar gurur duyabilirki?
    Neyse bunlar yeterince iyi maddi kosullarim oldugunda psikologumla paylasmam gereken seylerdi .!
    Hayatta ilk tanistigim Pcp grubu silahlar Multi pumplardan uyarladigim kendi calismalarim oldu.2004 yilinda BAM i ziyaret etme ve ilk seri uretim PCP ile tanisma sansim oldu Gerek malzeme secimi gerek iscilik ve gerekse lansman konusunda sagolsunlar fikir ve tecrubelerime saygi gosterdiler.O gunun kosullarinda yine cin uretimi soguk cekme kaynaksiz borulardan yapilma stXX kalite tuplerin kagit uzerinde minimum 320 bara dayanimli dizayninin 180 barda nasil yirtildigini gozlemledim.Idiotik bir yaklasimla patliyan patlar kalan saglar bizimdir deyip %30 uretimini patlatarak BAM bugun dunya markasi olabildiyse cikartilacak cok ders var diye dusunuyorum.En azindan dinlenmeye deger bu denli cok insan varken.Bize dusen gorev bakmak, gormek,dinlemek ve soylemek gerekirse seviyemizi bozup bagirmak ama susmamak.Birileri duymazdan gelir ama birileri duyar .Niyemi? sadece bir cumle .NE MUTLU TURKUM DIYENE diyebilmeyi haketmek icin.

+1000 daha güzel ifade edilemezdi

• Bende tüm uyarılara rağmen at-44 alanlardanım.Eminim Amcam(Mustafa Serdar) bana bu konuda çok kızdı.Zaten bana hayırlı olsun mesajıjnda bunu anladım.
    Evet tüfeği aldım ama aldığımdan beri ilk gün hariç hiç kullanmadım.
    Almamın nedeni burada başka hiç bir pcp kullanıcısı olmadığından pcp tüfekleri tanımak ve azda olsa bilgi ve deneyim sahibi olabilmekti.Forum elbette bizleri bilgi sahibi yapıyor ama teori ayrı,pratik ayrı benim kanatimce.(Forum dolaysı ile kazandığımız bilgilerin haddi hesabı yok,buna hiç kimse bir şey diyemz zaten..)İşlerimden dolayı foruma fazla girememek te aslında biraz dez avantajım oldu.Neyin ne olduğuna tam anlamı ile anlayamadım açıkçası.
    Az önce zamanımın elverdiği kadar forumda yapılan yorumları okudum ve elimdeki tüpü hemen göndermek isitiyorum.
    Sormak istediğim bunu yapan arkdaşlar kesn sonuç alabildilermi?Yeni yapılan tüplerin at-44 lere uymadıklarını duymuştum doğrumu?Tüpü yollamanın haricinde yapabileceğim başka bir şey varmı?
    Forum tüm yazılanara harfiyen katılyıorum ve ne yapılması gerekyorsa yapmaya da hazırım.
    Saygılar,iyi atışlar.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• iyiki almamışım sorunu baştan belli 1000 atış 5000 atış yaptım bişey olmadı diyen arkadaşlar!! yaw kardeşim hadi kendinden geçtin etrafında merak eden insanlar olacak onlarda bakacak allah muhafaza tüpte bir sorun olsa zayıf noktası olsa yandı gülüm keten helva bence o fiyata değil bu fiyata değil tüfeğe takılan borunun ne kadar sağlam olduğunu göstermezlerse 10 milyarlık bir alet bile olsa alma önce dayanıklılığını gösterecekler nokta ben doğayı seviyorum canlıları seviyorum yasamayı ve bu hobiyi sürdürmeyi seviyorum ve tek haz aldığım bu hobiden ben vey abir arkadaşımın başına gelecek kötü bir olayla vazgeçmek istemiyorum üretici firmalar acaba hangi cesaretle yada hangi akıll abu fiyata arkadaşında üstte bahsettiği gibi bu dinamit lokumunu satabiliyor tabi yurtdısında bu silahı alıp kullanacak arkadaşların başına bir şey gelse parmağını yaralasa yer gök birbirine girer kurtaramaz kendini firma am ayurdum insanı burda denek gibi patlayacakmı patlamayacakmı olurmu böyle birşey ya ben almıyorum nacizane fikrim 16 yıldan fazlada havalı tüfek kullandım halada kullanıyorum olusan hatalar çok şükür sadece tüfeğin kendisine verdiği zararlar çerçevesinde kaldı kurma kolu kırıldı içerde yay kırıldı tetik dağıldı vs vs am ainsana bir zararı olmadı bence her zaman yaylı her zaman yaylı günümüz teknolojisinde üretilen yaylılar hem çok kaliteli bir o kadarda sağlam ama buradan insallah muhatap bulurum da (HATSANA SİTEMİM ) Ulaşır.. aldığım 3 tüfektede aynı sorun oldu be kardeşim en azından birini telafi edin kırmadım kızmadım küsmedim size ama muhatap bulamıyorum bahtiyar bey sahibiymiş ulaşamıyorum konunun dışın açıktık belki ama bunu eklemeden edemedim.sevgi ve saygılarımla

• iyiki almamışım sorunu baştan belli 1000 atış 5000 atış yaptım bişey olmadı diyen arkadaşlar!! yaw kardeşim hadi kendinden geçtin etrafında merak eden insanlar olacak onlarda bakacak allah muhafaza tüpte bir sorun olsa zayıf noktası olsa yandı gülüm keten helva bence o fiyata değil bu fiyata değil tüfeğe takılan borunun ne kadar sağlam olduğunu göstermezlerse 10 milyarlık bir alet bile olsa alma önce dayanıklılığını gösterecekler nokta ben doğayı seviyorum canlıları seviyorum yasamayı ve bu hobiyi sürdürmeyi seviyorum ve tek haz aldığım bu hobiden ben vey abir arkadaşımın başına gelecek kötü bir olayla vazgeçmek istemiyorum üretici firmalar acaba hangi cesaretle yada hangi akıll abu fiyata arkadaşında üstte bahsettiği gibi bu dinamit lokumunu satabiliyor tabi yurtdısında bu silahı alıp kullanacak arkadaşların başına bir şey gelse parmağını yaralasa yer gök birbirine girer kurtaramaz kendini firma am ayurdum insanı burda denek gibi patlayacakmı patlamayacakmı olurmu böyle birşey ya ben almıyorum nacizane fikrim 16 yıldan fazlada havalı tüfek kullandım halada kullanıyorum olusan hatalar çok şükür sadece tüfeğin kendisine verdiği zararlar çerçevesinde kaldı kurma kolu kırıldı içerde yay kırıldı tetik dağıldı vs vs am ainsana bir zararı olmadı bence her zaman yaylı her zaman yaylı günümüz teknolojisinde üretilen yaylılar hem çok kaliteli bir o kadarda sağlam ama buradan insallah muhatap bulurum da (HATSANA SİTEMİM ) Ulaşır.. aldığım 3 tüfektede aynı sorun oldu be kardeşim en azından birini telafi edin kırmadım kızmadım küsmedim size ama muhatap bulamıyorum bahtiyar bey sahibiymiş ulaşamıyorum konunun dışın açıktık belki ama bunu eklemeden edemedim.sevgi ve saygılarımla

Doğru söylüyorsunuz fakat yazarken keşke noktalama işaretleri de kullansaydınız.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bende lw namlusu var diye webley raider aldım. üstünde lother walther yazmasına ragmen lw değildi. üstelik yiv setleride matkap dalmasından bozuk cıkdı. 10 mt de 5 cm grup cıkardı. yarın tüfeği hatsana yollicam kendileri namlu yapacak takacaklar. nedenmi kendileri namlu alıp takacak ellerinde lw namlu yokmuş 2 ay sonra gelicekmiş 2 ay sonra lw namlu gelince bende tüfeği yollayacam lw nanlumu takıcaklarmış. yani idaretenlik namlu yapıp takıcaklar. bakalım hayırlısı dedim 2 adet at 44 tekli parası verdim aldım. fos çıktı. üstelik bayram tatilinde tüfek namlusuz bir şekilde duvarda bekledi. bende karşısında bakıp durdum ne de güzel atışlar yapacak tım, hayaller kurdum aldım. bayramda köye bile gidecektim sırf tüfek için, ama hayallerim gursagımda kaldı benim tavsiyem, sizinde hayalleriniz gursagınızda kalmasın, neden aldın ozaman diyeceksenizde, arabamın borcu var o sebebden, taksit ödedğimden param yok buna yetti, oda canıma yettirdi. eger arabamın taksiti olmasa hiç düşünmeden gidip mustafa abinin elini öpecem ondan isveç güzelini isticem ama işde param yok şimdilik sessiz sakin hatsan takılıyom. kimseyede bahane atamıyom kendi düşen ağlamazmış.

• bende lw namlusu var diye webley raider aldım. üstünde lother walther yazmasına ragmen lw değildi. üstelik yiv setleride matkap dalmasından bozuk cıkdı. 10 mt de 5 cm grup cıkardı. yarın tüfeği hatsana yollicam kendileri namlu yapacak takacaklar. nedenmi kendileri namlu alıp takacak ellerinde lw namlu yokmuş 2 ay sonra gelicekmiş 2 ay sonra lw namlu gelince bende tüfeği yollayacam lw nanlumu takıcaklarmış. yani idaretenlik namlu yapıp takıcaklar. bakalım hayırlısı dedim 2 adet at 44 tekli parası verdim aldım. fos çıktı. üstelik bayram tatilinde tüfek namlusuz bir şekilde duvarda bekledi. bende karşısında bakıp durdum ne de güzel atışlar yapacak tım, hayaller kurdum aldım. bayramda köye bile gidecektim sırf tüfek için, ama hayallerim gursagımda kaldı benim tavsiyem, sizinde hayalleriniz gursagınızda kalmasın, neden aldın ozaman diyeceksenizde, arabamın borcu var o sebebden, taksit ödedğimden param yok buna yetti, oda canıma yettirdi. eger arabamın taksiti olmasa hiç düşünmeden gidip mustafa abinin elini öpecem ondan isveç güzelini isticem ama işde param yok şimdilik sessiz sakin hatsan takılıyom. kimseyede bahane atamıyom kendi düşen ağlamazmış.

sizde de ne şans varmış hatsanzede olunur da bu kadar mı olurnur?
    bahtsız

• bana da bir gün kader güler güler inşallah
    şimdi hatsanın bana idareten lik takacagı namluyu merak ediyorum nasıl bişey takıcaklar. eğer oada bi işe yaramazsa ozaman bu işi bırakıcam. taki borcum bitipde fx alabilecek param oluncaya kadar.

• Alıntı

Bugün 00:47

termopl
    Alıntı sahibi "Guevara"

Fazla söze ne hacet.

İlker abi ,ne zaman bir konu olup taşı gediğine koyan olsa bakıyorum guevara ,ben cidden böyle üsttat uslubunda espiriye şapka çıkarırım ;d;

• uyarı için çok teşekkür ederim. bundan sonra daha dikkatli yazarım. Sadece bir an önce yorumu eklemenin telaşındandır yoksa türkçe okulda en iyi dersimdi... saygılarımla ( arada belirtmeden edemedim sadece at44 değil pcp olanların hepsi için geçerli kelimelerim kanıtlasınlar kardeşim 10 dakikalık video, tüfeğe takılan boru hangi şartlara dayanıklı ısı darbe vs gibi bunları istiyorum 300 ytl,de olsa 3000 ytl,de ben bunu isterim nasılki tüfeğin atışını kuruluşunu sesini desibelini ölçüyor bunu ölçmekte zor değildir sanırım... saygılarımla ;avci; ;box;x

• Ancak forumdan takip ettiğim kadarıyla tamamen düzeltilmiş (tüp, kurma kolu vs. vs.), lothar walther namlulu at-44'ler ocak itibariyle piyasaya çıkacak.

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Bugün aldığım bir habere göre at-44lerde lw namlu takılması pek muhtemel değilmiş. Hatta takılan namlularda galiba lw değilmiş, olay sadece webley firması tarafından hatsanın ihraç ürünlerinin üzerine yazmasını istediği bir yazıdan ibaret. Bu da dikkat ettiyseniz bir tek webley raiderlarda mevcut. Yoksa hepsi bildiğiniz hatsan namlu. Belki öncekilere göre daha kaliteli o kadar.O yüzden lw namlulu hatsan diye birşey olmadığını kabul etmemiz gerekicek. Ben zaten normal namlulu raiderlarla lw namlulular arasında bir fiyat farkı olmamasına şaşırmıştım. :him:s Ha bu arada benim için lw namlu bu saatten sonra çok önemli değil, keşke bu hobiye daha çok ayıracak param olsaydı düşünmeden bir fx t-12 alsaydım, ancak bugün bir adet yeni kurma kollu ve yeni tüplü at-44 sipariş ettim İnşallah beni üzmez bir sıkıntı çıkarmaz. Bu güne kadar sayın Mustafa Serdar beyin güvenlik sorunlarını belirttiği at-44'den uzak durdum, ancak tüp sorunu hallolduğuna göre bir fırsat vermeye değer dedim. Buradan öncelikli olarak sayın Mustafa Serdar beye ve Ülkü beye teşekkür ederim. Gereken teknik eleştirileri yapıp hatsanın kendini düzeltmesini sağlamasalardı ben hala pcp edinememiş olucaktım. ;tacli# (Bu arada kimse hatsanı dolandırıcılıkla suçlamasın bu tamamen webley firmasından kaynaklı bir durumdur bence.)

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen vasily zaytsev ().

• Official Post

Öncelikle Yeni silahınız hayırlı olsun,

Ve keşke herkes bizi sizin gibi doğru analiz edebilseydi.

Ayrıca ben yine sizi silahın tüpünde olası petrol bazlı gres yada sıvı yağları temizlemeniz konusunda uyarayım, çünkü tüpe oksijen basmaktan farksız tehlike söz konusu, yani bu konudada uyarılarımızı dikkate alıp almadıklarını bilmiyorum, siz tedbirinizi alında, sonrasında huzurla kullanın silahınızı.