Hatsan Hercules BULLY Solak kullanan var mı ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba BT65 siparişi vermiştim ama ön sipariş 60 günü buluyor acaba baska ne alabilirim diye aranırken Hatsan Hercules BULLY QE LW modelini gözüme kestirdim ama solak atışlarda göze hava geliyor dediler tecrübesi olanlar bu durumu detaylıca açıklayabilir mi hiçmi yolu yok o kadar zevki işkenceye mi çeviriyor

• Bully bilmiyorum ama gen2 de solak atışta göze hava geliyor :)

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Bully bilmiyorum ama gen2 de solak atışta göze hava geliyor :)

nedir bu solakların çektiği çile piyade tüfeklerinde de fırlayan sıcak boş kovan kolunu bileğini yakar pcp tüfeklerde gözüne hava girer :) :) :) peki modefiye edilemez mi nereden geliyor bu hava namlular hava mı kaçırıyor çıkan tek havanın namlu ağzı olması gerekmez mi ?

• merhaba BT65 siparişi vermiştim ama ön sipariş 60 günü buluyor acaba baska ne alabilirim diye aranırken Hatsan Hercules BULLY QE LW modelini gözüme kestirdim ama solak atışlarda göze hava geliyor dediler tecrübesi olanlar bu durumu detaylıca açıklayabilir mi hiçmi yolu yok o kadar zevki işkenceye mi çeviriyor

Alacağınız pcp den beklentiniz ve kullanım amacınız nedir? Pompa ile mi dolduracaksınız yoksa scuba ile mi? Bütçeniz nedir? Bu yanitlara göre sizin için uygun bir pcp bulabiliriz.

• Alacağınız pcp den beklentiniz ve kullanım amacınız nedir? Pompa ile mi dolduracaksınız yoksa scuba ile mi? Bütçeniz nedir? Bu yanitlara göre sizin için uygun bir pcp bulabiliriz.

scuba tüp doldurabilme imkanım yok kargoyla gönder gelsin meselesi biraz problem bulunduğum yer kırsal kesim kompresör baya bir bakındım ama şuan piyasada hali hazırda satılır bir ürün yok aliexpres gibi yabancı menşeili sitelerden de gelecek ürünün kalitesi kullanım ömrü yedek parça sorunu geri yollayamama gibi sorunlar nedeniyle pek yanaşamadım tek çare pompa gibi görünüyor yani birazcık tahribat odaklı bir tüfek olsun 25 metreden kağıt delmek için almıcam 75-100 metrede delsin geçsin kafası ile niyetlendim Hercüles 1000 cc yi pompa ile dolduramayacağımdan dolayı buly 500 cc olduğundan gözüm kesti öyle günde 1 kere doldurup 20 30 atış yapsam yine yeter 1 kutu pelleti kağıda küreğe grupman yapma amacıyla harcama eğilimim yok herkül ve buly olmadıysa 3. sırada bt65 6,35 long lw var diye onu ön siparişe verdim başlığı açmamdaki amaç ise solakların gözüne giren havayı modifikasyonla engellemenin yolunu bulan biri varsa fikir versin bende hercüles buly alma eğilimime devam ederim belki diye

• ... Hercüles 1000 cc yi pompa ile dolduramayacağımdan dolayı buly 500 cc olduğundan gözüm kesti öyle günde 1 kere doldurup 20 30 atış yapsam yine yeter 1 kutu pelleti kağıda küreğe grupman yapma amacıyla harcama eğilimim yok

... başlığı açmamdaki amaç ise solakların gözüne giren havayı modifikasyonla engellemenin yolunu bulan biri varsa fikir versin bende hercüles buly alma eğilimime devam ederim belki diye

benim 4.5, 230 cc lik bir pcp var. ayarsız olmakla birlikte bir saçma sıkmak için ortalama 3 pompa vurmam gerekiyor. bu silah ister 230 cc olsun ister 1000 cc olsun harcadığı hava yaklaşık olarak aynı olacağı için sadece sıktığınızın yerini doldurmanız gerekir. eğer regülatörlü silah kullanırsanız tüp büyüklüğü hiç fark etmez. harcanan hava aynı olur. o yüzden fazla tüp kapasiteli silahlardan uzak durmanıza gerek yok. zaten tamamını bitirmeyeceksiniz. ama hercules ler her sıkmada çok fazla hava harcar.

pellet iticinin ordan hava gelmesinin sebebi ise namlu içindeki contanın hava kaçırıyor olması diye biliyorum. yani conta tamir edilirse hava kaçağı olmaz.

Kral Puncher Ekinoks 6,35

Kral Puncher NP 04 4,5

hatsan blitz bullpub 6,35

bushnell 8-32-50 dürbün (çin malı)

Leupold Red Dot

Çin Malı el pompası

aranıyor:

yüksek basınçlı el pompası

hatsan 125-135 vortex

parallax free red dot

• Hatsan hercules bully kullanıyorum dediğiniz gibi 1 kez başıma geldi atış esnasında bu arada tüfeğim yeni ve solağım. Daha nekadar sıklıkla bu durum olur bilmiyorum.