Bigmax x regülatör

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hayır modlanmadı. Yarın manometreye tekrar bakarım. Yanlış okumuş olabilirim.

Kral Bigmax X

Vector 6x24-50

Umarex Walter CP99 -Co2

• Konuyu keyifle takip ediyorum biraz bilgi birikimi yapayım bende girişirim bu işe

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• Bar konusundaki ilk mesajımda 35 atış sonrası 160 bar indi demiştim 160-170 arasındaydı manometre.

Bugün dürbün sıfırlamaya çalıştım ama çok başarılı olamadım.

4x24-50 discovery mdl var. Sürekli sağ çapraza attı. Atiküleri yukarı kaldırmamda işe yaramadı.

Başka sefere deneyeceğim.

Belki mesafeyi 50 mt ye çıkarmak iyi olabilir.

Kral Bigmax X

Vector 6x24-50

Umarex Walter CP99 -Co2

• Dürbüne optik merkezleme yaptınız mı? Sıfırlamayı imkanınız varsa kesinlikle şim ile yapın

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Evet ilk önce optik merkezleme sonra mümkün olduğu kadar ayaklarda şimleme yapın sonra bir iki tık sağ sol yaparsınız sadece sağ ve sol yaparak sıfırlamaya çalışırsanız dürbünün turretleri zamanla hasar alıp işlemez hale gelir

• Bu çin regülatörlerinin montajı ile ilgili herhangi bir video bulamadım YouTube da, içeirsindeki pulların sayısını ekleyip çıkarıp basınç ayarı yapıyorlar böyle videolar var ama tüfeğe montaj videosu bulamadım bulan varsa paylaşabilir mi?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Bu çin regülatörlerinin montajı ile ilgili herhangi bir video bulamadım YouTube da, içeirsindeki pulların sayısını ekleyip çıkarıp basınç ayarı yapıyorlar böyle videolar var ama tüfeğe montaj videosu bulamadım bulan varsa paylaşabilir mi?

çin regilatorlerini bizim pcp lerin gövdesine direk bağlayamazsınız regilatorün çıkış kısımı G1/2-14 dür yukarıda benim eklediğim gibi regilatorle pcp nin arasına ara adaptor yapılması lazım.(Regilatördiş ölçüleri giriş M18-1,5..Çıkış G1/2-14 dür )

reg

regg

Bu şekilde olacak ben tornacıya yaptırdım bu sayede direk pcp ye bağlanabiliyor

• poyrazaga Evet anladım regülatörü direk tüpe takabiliyorsun ama tüfeğe takmak için parça lazım. Sağ taraftaki z parça ne acaba? Tornacıya yaptırdığınız parçanın uzunluğu nedir ölçme imkanınız varsa? Bu parçanın uzun olamsının yani regülatörden sonraki hacmin büyük olmasının bir avantajı varmıdır sizce? Siz hangi tüfeğe takmıştınız?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• poyrazaga Evet anladım regülatörü direk tüpe takabiliyorsun ama tüfeğe takmak için parça lazım. Sağ taraftaki z parça ne acaba? Tornacıya yaptırdığınız parçanın uzunluğu nedir ölçme imkanınız varsa? Bu parçanın uzun olamsının yani regülatörden sonraki hacmin büyük olmasının bir avantajı varmıdır sizce? Siz hangi tüfeğe takmıştınız?

Z parça adaptor kraldan satın alabilirsiniz bu parça tombul tüpleri kral marka pcp lere takmak içindir aradaki aliminyum parça ben fazla güç tutkunu olmadığım için boyu standart yani parçanın dıştan eni 30mm uzunluğu 40mm daha fazla güç istiyorsanız bu patçanın boyunu 10cm kadar çıkarabilirsiniz bu parça (power platinum) görevi görüyor yani bu parça ne kadar fazla hava depolarsa güç artışı olur

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, son bir iki şey sormak istiyorum siz regülatörü kaç psı seçtiniz ve nerden temin ettiniz fiyat neydi?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

Benim tavsiyem öndeki tombul tüpü boru tüp ile değiştirmeniz olacaktır. Regülatörü de arka tüpe takabilirsiniz böyle ön tüpün tamamı plenum a dönüsecektir.

• bullarika benim regülatör yapmak istediğim tüfek hatsan nova kompakt tek tüp var o silahta.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, son bir iki şey sormak istiyorum siz regülatörü kaç psı seçtiniz ve nerden temin ettiniz fiyat neydi?

Ben 2200 psı olanı almıştım alırken en yüksek olanı seçtim sebebi içindeki pulların adet sayısı diğerlerinden fazla oluyor 2200psı 151 bar yapıyor ben içindeki pulları azaltıp veya çoğaltıp sürekli bar ayarı yapabiliyorum mesela co2 havalı tabancada kullanacaksam pulların yerini değiştirip veya azaltıp 58bara düşürüyorum PCP de kullanacaksam 120bara ayarlıyorum .Ben alalı 4 sene oldu sanırım kaça aldığımı şu an hatırlamıyorum güncel fiyatı 500 veya 700 civarıdır kargo ve vergi hariç

• poyrazaga teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

bullarika doğru diyorsunuz konu bigmax x üzerinden açılmış ben biraz salça oldum bu regülatör fikrim olunca.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• çin regilatorlerini bizim pcp lerin gövdesine direk bağlayamazsınız regilatorün çıkış kısımı G1/2-14 dür yukarıda benim eklediğim gibi regilatorle pcp nin arasına ara adaptor yapılması lazım.(Regilatördiş ölçüleri giriş M18-1,5..Çıkış G1/2-14 dür )

reg

regg

Bu şekilde olacak ben tornacıya yaptırdım bu sayede direk pcp ye bağlanabiliyor

Bir şey daha sormak istiyorum bende aynı sizin gibi işlem yaptım diyelim tüp dolum noktası değişecek değil mi? Artık tüpü regülatör üzerinden doldurmam gerekecek değil mi? Regülatör üzerinden doldurmam gerkiyorsa o dolum ucuna göre quick cap nerden temin edilecek?

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt

• Zaten bu regilatörü satın alırken yanında sepete dişi bağlantı parçasınıda ilave edeceksiniz birde bu şekilde bağlantı yapılınca regilatorün ucundaki pim iğnesi iptal edilecek direk hava çıkışı açık olacak

• Zaten bu regilatörü satın alırken yanında sepete dişi bağlantı parçasınıda ilave edeceksiniz birde bu şekilde bağlantı yapılınca regilatorün ucundaki pim iğnesi iptal edilecek direk hava çıkışı açık olacak

Teşekkür ederim cevap için telefon numaramı atsam bana almam gereken malzemelerin linkini whatsup dan atabilirmisiniz? İsterseniz burdanda paylaşabilirsiniz benim gibi almak isteyen ama tam malzemeyi bilmeyenler içinde faydalı olur. Birde bu iğne nasıl iptal edilir bilgilendirirseniz sevinirim.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt