Yeni Hatsan Factor Sniper

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Hatsan Factor rc modelinin 100cc regüle hava kapasiteli modelini duyurdu. Buradan da anlaşılacağı gibi regülatör savaşlarından sonra simdi de hava odaciklari birbiri ile yarışıyor. Hatsan tabili yine görsellik konusunda sınıfta kalmış.

FB_IMG_1677659771573.jpgFB_IMG_1677659765996.jpg

• dizaynı çok orantısız

diana mod 48/52- 177

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen b ve s ().

• Yine emeklemeden koşma peşindeler. En büyük plenumu kim yapar onun peşindeler. Onemli olan verim ve stabilite. 1000cc plenum 40gr i 1000 le atar normal şartlarda. Bakalım bizde neler olacak

Fx impact M3 700mm 5,5 superior+Element Titan 5x25x56

• Yine emeklemeden koşma peşindeler. En büyük plenumu kim yapar onun peşindeler. Onemli olan verim ve stabilite. 1000cc plenum 40gr i 1000 le atar normal şartlarda. Bakalım bizde neler olacak

İngiltere gibi kısıtlı pazarlar harici artık dış pazarda pellet tüfeklerine eskisi gibi rağbet yok.
    Trend dünya genelinde slug atan tüfeklere doğru kaymış durumda,
    Youtube uzun menzilli FX, Çek ve Rus markaların videolarından geçilmiyor.

Bu namlu boyu ve plenyum oranlarının piyasa standartı 30-34 grainler ile 950-1000 fps bandı,
    Dış pazarda ucuz olsun , pahalı olsun bu performansı veren çok sayıda marka ve modelde mevcut.
    Eğer yeni çıkan bu modeller hali hazırda pazardaki 3 kiloluk tüfeklerden farksız performans sunarlar ise 4.5-5 kilo ve 1.5 metrelik ebatları ile bu tüfeklere kimse rağbet etmez.
    Yabancı forumlarda pek çok yerli markayı tamamen söküp, incığına cıncığına kadar kurcalayıp paylaşıyorlar

Çift regülatör ayarını, hava transfer yollarını ve plenyumu doğru şekilde ayarlamakta öyle atla deve bir iş değil
    Yapmışlardır diye ümit ediyorum, bekleyip göreceğiz.

• tipsizliklte dünyanın en iyisi olduğu kesin

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Bu tüfek çirkinlik yarışında oscar alır. Ben bu kadar saçma bir tufek görmedim. Sanki bir kişinin değil de iki kişinin kullanması için tasarlanmış gibi. Biri tutar diğeri de ateş eder Diye düşünülmüş gibi.

diana mod 48/52- 177

• tipsizliklte dünyanın en iyisi olduğu kesin

Togay facebook da paylaşımin altina da yazdiğim gibi tüp arkaya alinmalı. Ve namlu hizli sölülebilir bir hale getirilmeli. Bu tüfeği tasimak icin kamyonet mi alacaz yoksa

• Hatsan Nazi Almanyası gibi oldu iyice, her şeyin en büyüğünü, en ağırını ve en çirkinini yapmaya çalışıyorlar sanki

Rifle

Kral Empire X RG / .25
    Huğlu Effecto Px5 Pro / .22
    Hatsan Galatian 1 RG / .22

Hatsan AT44 Long RG / .177

Hatsan Mod 85 Sniper / .177

Kral Demon Underlever / .177

Ersüs ERS-2017 / .410 ga

Scope - Red dot

Vector Optics Everest Gen2 3-18x50 SFP

Vector Optics Maverick-lll 1x22 S-SOP 2 MOA

Solognac 4-16x50 SFP

Solognac 1x30 Red Dot 3 MOA

• Arkadaşlar Bahtiyar bey facebook sayfasında tüfeğin özelliklerini paylaştı
    Amerika'dan bu tüfek için, Solid atımına uygun olarak namluları kalibre etmek maksadı ile yeni bıçaklar getirtilmiş.

Tüfeğin çalışma basıncı 300 BAR.
    700cc Karbon fiber tüp, 76 santim slug için özel hatvelenmiş namlu mevcut.

22'de regülatör ayarı "140" barda ayarlıyken 40 grain sluglar ile "1050 fps" çıkış hızı

25'de "140" bar ayarda 45 grain ile 1075 fps çıkış hızına ulaşabiliyor..
    300 bar çalışma basıncı ile regülatör 200 bara ayarlanabildiğinden, bu hızların üzerine çıkmakta mümkün...

Hal böyle olunca söz konusu çıkış hızı değerleri ile ağırlığının ve ebatının hakkını vermiş gibi görünüyor..
    FX'in Solid için çıkardığı yeni Panthera bile tungsten çekiç değişimi olmadan 22'de 40 grain Sluglar ile 1000 fps bandını göremezken, bahsi geçen çıkış hızları hakikaten iddalı..

Herhangi bir aksaklık olmadan piyasaya sürülür ise, açıkçası ben bir tane edinmek niyetindeyim, camiaya şimdiden hayırlı olsun.

• Togay facebook da paylaşımin altina da yazdiğim gibi tüp arkaya alinmalı. Ve namlu hizli sölülebilir bir hale getirilmeli. Bu tüfeği tasimak icin kamyonet mi alacaz yoksa

Ya vallahi anlamadim ki ellerinden gelse sanırım tetik ve tup arasina namluyu da koyacaklar.

nasıl bir mesafe Allah aşkına?

Tüfeğin bir ucundan bir ucuna atis yapılır yaa.Boyle mesafe mi olur?

Sanırım Hatsan da da liyakat sorunu var.isini bilen bir tasarımcı ihtiyaçları olduğunu sanırım 2008 yılında yazmıştım kendilerine.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Bu gucte bir urunu ozellikle yerli mali olduğu icin inanın bemde edinmek isterim ama fiyati 20 bin bandinda olacagini tahmin etmek zor değil.

Ha bu fiyatları vermişken insan evinde az okşayıp seveceği, atış yapmasa bile karşısına koyup izleyeceği bi silah ister

Maalsef hatsanın en büyük eksiği bu kusura bakmasınlar ama bence aşırı çirkin bir model,diğerleri gibi.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Bu gucte bir urunu ozellikle yerli mali olduğu icin inanın bemde edinmek isterim ama fiyati 20 bin bandinda olacagini tahmin etmek zor değil.

Ha bu fiyatları vermişken insan evinde az okşayıp seveceği, atış yapmasa bile karşısına koyup izleyeceği bi silah ister

Maalsef hatsanın en büyük eksiği bu kusura bakmasınlar ama bence aşırı çirkin bir model,diğerleri gibi.

Factor'de olduğu gibi Bull-pup versiyonunun bir süre sonra piyasaya çıkma ihtimali var, biraz daha zarif ve kullanışlı olabilir,
    Hercules modelindede aynı şekilde olmuştu.
    Fiyat olarak 15-17 bandı gibi sanırım, estetik olarak şahsen çok bir beklentim yok, en azından pcp alanında, fakat bu fiyat bandında bu tüfeği tercih eden herkesin sorunsuz, isabetli ve tam performans çalışan bir tüfek beklentisi içerisinde olacağını tahmin ediyorum.
    Kısa bir süre içerisinde ise piyasaya sürülecek bakalım hayırlısı diyelim.

• Bizim Türk markalarında özellikleri yazarken 7.62 mm, 9 mm görüpte bize ulaşılmaz olması çok zoruma gidiyor

• Selamlar,

22'de regülatör ayarı "140" barda ayarlıyken 40 grain sluglar ile "1050 fps" çıkış hızı

25'de "140" bar ayarda 45 grain ile 1075 fps çıkış hızına ulaşabiliyor

Burada sanki bir terslik var gibi..

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• Selam,

Hatsan'ın sayfasında yapılan paylaşımda ve firmanın kendi broşüründe bu şekilde geçiyor,
    Mantıken ters gibi görünüyor fakat;
    Bigmax X' 'tede benzer bir durum var,
    25 kalibrede 44 grainleri 300 metre hızla atabilirken, 22 de 30-35 grainlerle bile aynı hızlara çıkamıyor.
    Gövde içerisindeki hava transfer yolları ile alakalı olma ihtimali var.
    Hatsan'dada durum benzeri olabilir, ürünler piyasaya çıktıktan sonra zaten belli olucaktır.

• Burada yine mantıklı ama yenideki hala mantıklı değil. Lütfen yanlış anlamayın. Sözüm size değil. Ayrıca bilgilendirme için de teşekkür ederim.

Walther CP 88 6'' £tabanxalı$

Crosman Vigilante 357

Husan Malazgirt 1071 410 Cal;tufey#

Edgun Leshiy 2 Limited Edition 30 Cal

Umarex HDR 50 11 Joule

• Burada yine mantıklı ama yenideki hala mantıklı değil. Lütfen yanlış anlamayın. Sözüm size değil. Ayrıca bilgilendirme için de teşekkür ederim.

Rica ederim, yani bekleyip görmekten başka seçenek şuanda mevcut değil gibi, lansman oldukça iddialı ve iç piyasa içinde sevindirici, umarım hayal kırıklığı olmaz.

• Kesinlikle ayni fikirdeyim.benimde dikkatimi cekmisti.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22

• Ben beğendim. Yıl olmuş 2022 mod yapmadan solid atacak güç yok diye bas bas bağırıyordum yerli üreticilerde.

Şekillerini ben beğendim.

700 cc 300 bar karbon tüp seçeneği var.

Ekstra hava odacığı da eklenmiş.

Bana göre eksisi çok ağır be 5 kg ne mega şarjöründen gelen ağırlık, optik ve ayakları, bipot ayak, moderatör derken 7 kg olur. Dipçik tasarımını beğendim. Genel olarak tasarımı beğendim biraz daha ince olamaz mıydı.

FX Maverick Sniper

700 mm. Superior 0.22 Cal.

700 mm. Superior 0.25 Cal.

Element Optics Helix 6-24x50 FFP

FXairguns Wireless Chronograph

6.8 L Ekstra hafifletilmiş Limitsiz Karbon tüp.

Yong Heng Air Kompresör

Side Shot Scope Cam ( Gökhan abinin hediyesi )