Safir T-14 200 metre demir çöp tenekesi ve 75 m soda şişesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • http://www.izlesene.com/video/…demir-cop-tenekesi/525034

Bu testi dün yaptık. Victory Sport fişek kullandık. İsabetlilikten ziyade delicilik gücünü ölçmeye yönelik bir test. Tüfeğimiz aslında 40 metreye nokta atışı yapacak şekilde sıfırlanmıştı ve 40 metreden teker atışta ard arda iki soda şişesini vurabilmiştim. Dolayısıyla bu sıfırlamayla 200 metereye attıgımızda hedefi birkaç kez vurdugumuzu sandık ancak yanına gittiğimizde mermilerin hep 1 metre aşağıda toprakta gruplandıgını gördük. Sıfırlama 200 metreye yapılmış olsaydı bu gurpman tenekede toplanabilirdi belki. Sag taraftan şiddetli bir rüzgar esiyordu ve bu da tenekenin yarım metre sağına nişan almamızı gerektirdi. Aslında test rüzgarsız havada yapılsaydı daha hoş olurdu.

Değerlendirme aşamasında arkadaşım tenekenin 2-3 mm oldugunu söyledi ama o üst tarafına baktıgı için yanılmış. Teneke belki yarım mm kalınlığında saçtı, denedim parmakla bükülemiyordu.

O arkadaş 75 metreden iki soda şişesini toplam 5 atışta kırdı ama o kısmı çekmemiştim. Bir de başka bir atış yerinde 150 metreden tahtaya attık. Mermi sertleşmiş bir kütüğe tam bir mermi boyu girip kaldı. Arkadaşım o kütüğün tenekeden daha sağlam olduğunu iddia ediyor. Nacizane testimizin yorumlarını size bırakıyorum :)

Safir T14 Uzun Kundak Ayarlı Dipçik + Tasco 2x8x32

War doesn't determine who is right but who is left...

• Bu atışları nerede yaptınız ?yani ankaranın neresi?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Güzel bir çalışma ve güzel atışlar. Elinize sağlık.

Efsane doğrulandı, lafıyla biraz efsane avcıları pozisyonuna girmişsiniz :D

• Orası bizim köy, Çubuk ilçesine bağlı. İlk fırsatta 200 üstü düşünüyorum ama bu 8x dürbünle ve 40 metre sıfırlamayla olacak işe pek benzemiyor :)

Bu sıralar Efsane Avcılarına fena halde taktım sevgili xf7er. Tüm sezonları indirdim kendi dilinde izliyorum ehe ehe. Aslında "Myth plausible " da denebilirdi :)

• Ne zaman domuz avında deneyip yazacaksınız muhterem t14 kullanıcıları sabırla bekliyoruz ,ellerine sağlık çok güzel kayıt ,yardımcı keskin nişancı kardeşimizin diline sağlık ,ah benim böyle yardımcım olacakta ah

• 200 metre gibi ciddi mesafede o taşı kırabiliyorsa domuzuda öldürür gerçek anlamda iyi bir tahribat yapmış demekki 50 60 metreden çok iyi sonuçlar alabiliriz :thumbup:

hamdım piştim yandım oldum.

• Teşekkürler arkadaşlar, kendimizce birşey denemeye çalıştık. Şahsen ben domuza gitmem ama bir de isabetlilik testi yapmayı düşünüyorum. Ancak bunun için ciddi bir dürbüne ve bipoda ihtiyacım olacak önce.

• Şahsen ben domuza gitmem

İsabetli karar. 36 no o domuz avında kullanılamacak kadar küçük bir çaptır. Safirin en kötü yönü herzaman tutukluk yapmaya meyilli bir silah olması.Bide o yönüyle değerlendirilmesini düşünüyorum.
    Ben ilk atışımı yaptıktan sonra " acaba 2yi atış yatağına aldımı" diye bir soru işareti kalmasını istemem kafamda.
    Tutukluk yapmaması için o fişeklerden kullan, burayı böyle yap, onu tak, orayı yağla, burdan çıkar, burayla çarp .. vb.
    Domuz avında kendinize, enaz kendiniz kadar da tüfeğinize güvenmelisiniz hele elinizdeki 36 no yivsiz bir silah ise...

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• Tebrikler güzel atışlar.
    Sen domuza gideceksen her ihtimale karşı yanında 350 magnumuda götür biri tutukluk yaparsa diğeriyle devam edersin.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Neden? 350'nin dipçiğiyle kafasına vurmak için mi? :Bal:taC:

• Abi harika atışlar yaaa tebrik ederim :thumbup: :D

Bu arada tutukluk yapsa bile ben 2-3 saniyede atışa hazır hale getiriyorum max. İlk aldığımda 70 atışı 65'inde takılınca bayaa bi pratik yaptım. Biraz daha çalışsam hiç takılmamış gibi atabilirim #hims

PCP: FX GLADIATOR .22cal + Gamo MD6-24x50 + Harris Bipod + Weihrauch Moderator
    Ateşli: SAFİR T14 CLASSIC S .410cal + Safir Laser Sight + Yakında: Bushnell 3-9x40 TriRail Red&GreenMD + Larue M16 RIS + Armed Forces Green Laser + QD CREE 1000lm Torch + M50 Bipod
    MultiPump: Daisy Powerline888 .177cal + Tasco 4x15
    Yaylı: Daisy 1938 .177cal
    CO2: Umarex Walther CP99 .177cal
    Kuru Sıkı: Voltran Blow Magnum Mod.2000 9mm
    [gallery]670[/gallery]ankarateam.png[gallery]671[/gallery] (UĞUR BAÇ)

• Çok guzel atışlar ustadım bravo...
    Serinin devamını beklıyorum..
    .Bu arada domuz avcısı arkadaslarıma bır tavsiye (Hammerli) .22Lr ile 3 atışta domuzun oldugunu gordum Foça'da.Bence 10.41mm çaplı bir ckirdegi kucumsememek lazım.Sonuçta deliciliğin ve isabetin önemi yüksek.

• Bu çekimi yaparken kullandığınız kamera nedir?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Teşekkürler.

Kamera Sony DCR-SR90E. 30 GB hard diskli, flaşlı tümleşik fotograf makineli, 5 kanallı dolby kayıtlı falan güzel bir makine. Link: http://www.bolbolal.com/pinfo.asp?pid=16

• safir güzel marka çok ta tutuluyor. ancak şunu ayırt etmek gerekir. azami menzil mi etkili menzil mi burası çok önemli 200m gidebilir ancak bu onun o mesafede domuzu öldüreceği anlamına gelmez. standart saçmaların 300 m kadar gidebileceğini belki de duymuşsunuzdur ancak en iyi atış mesafesi 35 m ile 50-60 m arasındadır. bence safirle 70m ideal olabilir ancak 200 kg bir azılıyı da devirmesi çok zor , iyi bir nişan taktiğiyle belki

• gercekten guzel bır calısma tebrıkler benım de hayalım oldu artık bu sılah

hatsan mod 125 6,35 ;d; korfezteam.png

• cobra arkadaşın dediğine katılıyorum bire bir tecrübelerime dayanarak yazıyorum, belki 200 ü aşkın domuz vurmuşumdur genelde 12 cal silah kullanırım ve o çapta bir kurşun bile 30-40 m den 2 yada 3 isabetle domuz 150-200 m ilerde ölüyordu ki(tabi can alıcıyerine gelse o farklı), gel birde 36 cal ı düşün, birde domuz son derece hızlı ve hareketli bir hedeftir, uzak mesafelerden 150-200m o silahla hareketli bir hedef velakin domuz 1/1000, ama kullandığınız şekliyle yani grup çalışması yapmak için ideal olabilir. bu gün yarın 20 cal alıcam bir de onu avda tatbik edecem tabi diğer omzum da 12 cal. pompalım ne olur ne olmaz.

FX GALADYATOR
    KRAL PUNCHER BREAKER W

huğlu sp

huğlu 5+1 otm

üzümlü 7+1 pomp