yeni Kral Magnum tüfeğim ve atışlarım

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kral magnum Namludan Kurmalıyı verdim aLttan Kurmalı yı aldım.
    Tüfek:Kral Magnum Alttan Kurma 5.5 cal.
    PeLLet: gamo pro magnum.
    Hedef Kutu:pvc arasını dolduran slikon kutusuna 28 adım uzaktan atış yaptım.
    Ortalama Mesafe: 20 mt.

Bunlarda ResimLer:
    [Resim Engellendi: http://img525.imageshack.us/img525/6717/ben1sk4.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img525.imageshack.us/img525/2403/tfekix7.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img525.imageshack.us/img525/3154/10722147ql3.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img216.imageshack.us/img216/1046/10538159ox2.jpg]

İyi Forumlar

Bir Cılız Geyik Görürsen Önce Onu Vur.Yapılı Geyiği Vurma Ki Neslini Her Daim Sürdürebilsin.

• hayırlı uğurlu olsun kardeş ;tacli# güle güle kullan,bu tüfek benim yüzümü hep güldürdü seninkinide güldürür umarım,
    bol isabetli atışlar dilerim :)

• öncelikle yorumlarınız için tşk ederim.sağolun arkadaşlar.
    ha mrt083 önerilerini dikkate aldım tam hedefe gitmesede normal halinide dürbünlü halinide 2-3 cm ye kadar noktaya yaklaştırabildim.
    bilgilerin için tsk ederim sağolun :)

Bir Cılız Geyik Görürsen Önce Onu Vur.Yapılı Geyiği Vurma Ki Neslini Her Daim Sürdürebilsin.

• Ama keskin atışlar yapmak için noktayı bulman lağzım , yoksa hedefe her atışında sağına veya soluna atmak zorunda kalırsın..Zor bişey değil zağten sağa atıyorsa sola kaydır gezi, sola atıyorsada sağa .. :)

• tüfeği ayarladık diyelim ya dürbün :) dürbün çok zor ve hiç anlamıyorum :(

• Hayırlı olsun başlangıç için iyi bir tüfek.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• En kolay iş o dürbünü ayarlamak.Ben 4x20 dürbünü çok rahat ayarlayabilmeme rağmen şimdiki dürbünü ayarlamakta zorlanıyorum.Daha doğrusu tüfek güçlü olduğu ve bende dampa olmadığı için belirli bir sayı atıştan sonra dürbün ayarı bozuluyor.

Tüfeği bir destek üstüne koyarak belli bir noktaya atış yap.Ortalama 10 saçma boşa gider ama sağlam bir dürbün sıfırlaması yapmış olursun.20 metreye sıfırlama yapman sağlıklı olacaktır.O tüfekten ben de kullanmıştım.Kaliteli tüfek.Sıkıntısı olmaz.

• yorumlarınız için tsk ler.
    ancak 4x20 dürbün bi sağ tarafta dönen ayar tuşu ve üstte dönen ayar tuşu var.
    hangisi hangi tarafa döndüğünde saçma hangi tarafa gidiyor onu bilmiyorum :D:D
    nasıl anlattım öle ya :D

• Ayarlardan bir tanesi sağ sol ayarı için diğeri ise yukarı aşağı ayarı içindir.Tüfeği bir yere sabitleyip atışara başla.ilk atıştan sonra üst kısımdaki ayarı sağa veya sola doğru çevir.Tüfeğin ya yukarı aşağı ayarı ya da sağ - sol ayarı değişecektir.Böylece kaba ayarlarını yapabilirsin.Ben öyle yapmıştım o dürbün varken.

• tsk ler abi

• attığın mermi sağa vuruyorsa yan ayar vidasını sola çevir.
    yukarı vuruyorsa üst ayar vidasını sağa çevir.
    En kısa tarifi bu ama her ayar değiştirdiğinde en az 3 atış yap.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• hayırlı olsun SheWa isabetli atışlar. Dürbünü bir ayarladınmı süper oluyor, biraz vakit harcarsın ama hedefleri indirirken harcadığın zamana değdiğini göreceksin.
    Bu arada benimde ilk havalıtüfeğim Kral Magnum du ama ben 4.5mm sini almıştım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• mavi boncuk tsk ederim daha önce bir abi vermiti gittim yazıcıdan çıkardım yanımda baktım ama bu ayar pek sağlıklı değildi.
    yine de tsk ler emeğin için saol