12. cal slug magnum tüfege dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ya arkadaslar biseyi anlayamıyorum biz havalı tüfegin üzerinde bile dürbünü bozulmadan zor zaptediyoruz da. yivli veya yivsiz av tüfeklerinde nasıl dürbün çif parça ayakla bozulmadan ve kaymadan duruyor anlayamıyorum. mesela ben gecen sene slug namlu bir av tüfegi alıcaktım ama tabi dürbünde takmak istedim ama kime sorsam dürbün bozulur veyada ayar tutmaz dediler bu yivli tüfeklerdeki dürbünmü farklı yoksa ayakmı farklı görünüste bir fark görünmüyor halbuki. bu konuda bilgisi olan varsa bana bu durumu acıklayabilirlermi acaba simdiden tesekkür ederim herkeze isabetli atıslar.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Benim fikrim bir ateşli silah üzerindeki dürbün yaylı magnum bir havalı üzerindekinden daha az zarar görür ateşli silahta sadece geriye tepme var piston darbesi yok havalı tüfekte çift tafaflı tepme ve piston darbesi var

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• ya arkadaslar biseyi anlayamıyorum biz havalı tüfegin üzerinde bile dürbünü bozulmadan zor zaptediyoruz da. yivli veya yivsiz av tüfeklerinde nasıl dürbün çif parça ayakla bozulmadan ve kaymadan duruyor anlayamıyorum. mesela ben gecen sene slug namlu bir av tüfegi alıcaktım ama tabi dürbünde takmak istedim ama kime sorsam dürbün bozulur veyada ayar tutmaz dediler bu yivli tüfeklerdeki dürbünmü farklı yoksa ayakmı farklı görünüste bir fark görünmüyor halbuki. bu konuda bilgisi olan varsa bana bu durumu acıklayabilirlermi acaba simdiden tesekkür ederim herkeze isabetli atıslar.

sn.hgfdsa merhaba,
    benim kullanmakta olduğum browning yarım otomatik 12 cal.evolve gold silahımda orjinal dürbün kanalları mevcut.hedefe atacağımda bazen dürbün kullanıyorum.bunda kullandığım dürbünde çin malı 3x9x32 olmasına rağmen bu güne kadar herhangi bir olumsuzluk görmedim.dürbünü ayarladıktan sonra defalarca söküp takmama rağmen sıfır noktasında da atışa engel olacak kadar bir sapma olmadı.havalı tüfeklerde bilhassa patriot,diana mod.52-54 v.s gibilerde darbe çift taraflı olarak meydana geliyor.fakat ateşli silahlarda darbe tek taraflı diye biliyorum.ben olayı bu sebebe bağlıyorum.yanlışım varsa elbet üstadlar düzeltecektir.ateşli silahların genel menzili 50-60mt olmasına rağmen bazı özel fişeklerle 100 mt kadar atış yapılabiliyor.yivsiz ateşli silahlarda çok büyük değerlere sahip dürbünede gerek olmıyacağını düşünüyorum.3x9 gibi bir dürbün hertürlü işinizi görecektir.fakat geniş açılı bir dürbün kullanırsanızda hedefi dürbün içinde daha rahat görüp takip edebilirsiniz.iyi atışlar.hunter2

• tesekkür ederim abi güzel acıklamıssınız bizde bir pompalı var 3*9*32 dürbünümde var takıp bir denicem bakalım neolacak bozulucakmı bozulmayacakmı tabi tüfege monte edebilirsem iyiaksamlar ;tacli#

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• sn.hgfdsa merhaba,
    benim kullanmakta olduğum browning yarım otomatik 12 cal.evolve gold silahımda orjinal dürbün kanalları mevcut.hedefe atacağımda bazen dürbün kullanıyorum.bunda kullandığım dürbünde çin malı 3x9x32 olmasına rağmen bu güne kadar herhangi bir olumsuzluk görmedim.dürbünü ayarladıktan sonra defalarca söküp takmama rağmen sıfır noktasında da atışa engel olacak kadar bir sapma olmadı.havalı tüfeklerde bilhassa patriot,diana mod.52-54 v.s gibilerde darbe çift taraflı olarak meydana geliyor.fakat ateşli silahlarda darbe tek taraflı diye biliyorum.ben olayı bu sebebe bağlıyorum.yanlışım varsa elbet üstadlar düzeltecektir.ateşli silahların genel menzili 50-60mt olmasına rağmen bazı özel fişeklerle 100 mt kadar atış yapılabiliyor.yivsiz ateşli silahlarda çok büyük değerlere sahip dürbünede gerek olmıyacağını düşünüyorum.3x9 gibi bir dürbün hertürlü işinizi görecektir.fakat geniş açılı bir dürbün kullanırsanızda hedefi dürbün içinde daha rahat görüp takip edebilirsiniz.iyi atışlar.hunter2

peki 50 metre grupları havalı tüfeğe göre nasıl? şöyle diyelim.soda şişesini 50 metreden rahat vurabiliyormusunuz?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• soda şişesi denemedim ama 70 lik rakı şişesini rahatlıkla vuruyor.mesafe ölçülmemişti ama 50 metreden yakın değildi.ava çıktığımız toroslarda kar bölgesi olduğu için elektrik direkleri arası 40 metredir,ordan mesafeyi tahmin edebiliyoruz.selamlar.hunter2

• Tüfek kasası üzerindeki dürbün kanallarına güvenmeyin...
    Ya tetik mekanizmasını tutan pimlerle kasaya monte edilen yanak yada tüfeğin kasasının üstüne 4 vidayla tutturulmuş ray şeklindeki ayaklar işe yarar...
    Yivsiz av tüfeğinde dürbün çok kullanışsız bir aksesuar, REDDOT kullanmak daha mantıklı.. Hem hafif olduğundan kayma falan yapmaz hemde dürbüne göre daha çabuk nişan alma olanağı tanır...

Saygılar,,,

Akkar Apache Bronze 12ga 47 cm slug semi-auto
    Yıldız SPZ ME 12 ga superpoze
    Huğlu 12 ga. 7+1 semi auto + Tasko 1x40 RedDot
    Torun 20 ga. superpoze
    Artemis 36 ga. superpoze
    MKE 12 ga. çifte (Kırıkkale Efsanesi)
    Beretta 16 ga. tekkırma
    Optima 550 Magnum airgun + Optima 3-9x32

• yivsiz tüfekte dürbün kombinasyonu yeride red dot takılması daha iyi dir diye düşünüyoru. Kurşun da atsan maksimum en iyi slug la 100m . riflled slug namlun varsa o ayrı bir konu

• yivsiz 12 cal. mossberg maverick model 88e safir reddotu takılabilir mi acaba? R.I.S sistemi yok elbette ancak biraz daha altında yuva tarzında 4 derin çizgi var?

anadoluteam.png

WEBLE JAGUAR 5.5 + 4 X 20 HİLLMAN +;tuftabV#