Webley Patriot Namlusu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • webley patriotların namlusunun yiv ve setleri süper fakat Şok varmı acaba :him:s

• hatsan yaptığına göre şok vardır.

şok zaten gerekli beişey bence namlu çıkış hızını artırır.

fakat promellus pelletleri atamazsın

• bir kaç çeşit prometreus pellet var

mesela http://www.paxguns.co.uk/product.htm bu linktekiler
    prometheus pellet [Resim Engellendi: http://www.paxguns.co.uk/Images/YeloPrometheus177.jpg] şoklu ve bolt action sistemle çalışan tüfeklerde tavsiye edilmiyor.

paragon [Resim Engellendi: http://www.paxguns.co.uk/Images/Z1a.jpg] yeşil olan pellet şoklu ve şoksuz namlularda kullanılabilir

• Benim bildiğim kadarıyla iki prometheus modeli de şoklu namlularla atılabiliyor, şoklu namluların prometheus pelletlerde sorun yarattığını ilk defa duydum ama tabiki doğruluk payı olabilir, bu konuda yurt dışında bir makale okuyan varsa veya bu konuda bir uayrı gören varsa paylaşabilir mi lütfen ?

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• arkadaslar benim sorduğum webley patriotların namlusunda şok varmı ?
    özelliklede 1.nesiller

• Hatsan, dış kaynakların ısrarı üzerine ( biz de tavsiye etmiştik) ihraç ettiği Patriotlar da LW namlu kullanmaya başlamıştı. Namlu LW ise, ve işlenirken düzgün işlenmişse, kesin şokludur.
    En iyisi, siz namludan , harbi ile iterek bir pellet geçirin, Pelleti iterken çıkışa 1-2 santim kala, karşılaştığınız dirençte bir artma oluyorsa, namlunuz şokludur.
    Silahınız yoksa, bu soruya Patriot'u olanlar cevap verebilir.Diğer taraftan, üzerinde LW yazan namluların bile, Hatsan namlusu çıkabildiğini düşünürsek, her silahta farklı bir sonuçla karşılaşabiliriz.

• Çakma LW mi yapıyor hatsan ??

Hayır, artık çakma yapmıyorlar, lazerleri var. ;lol;
    Bazen yanlışlıkla :him:s kendi ürettikleri namlulara "Lothar Walther, Made in Germany" yazabiliyorlar.
    Meşedüzü arkadaşımız, bu nedenle, nick'ini "Hatsanzede" olarak değiştirmeye niyetlenmişti.

• xmen´in patriotundaki namlu diananın aynısı ve ayna gibi parlıyor içinde hiç pürüz yok.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Bence Şoklu namlu yaylı silahlarda değilde PCP'lerde kullanılmalı.

Benim düşünceme göre yaylı silahlarda atış yapıldığında, namlu içindeki hava basıncı pellet namlu içinde ilerledikçe düşer. Bunun üstüne birde namlu çıkışına yakın pellet şok'a girdi mi daha da yavaşlar kanaatindeyim. Oysa PCP'lerde durum böyle değil. Basınç ya sabite takın kalır yada gittikçe artan bir durumdadır.

Üstadlar ne der acaba bu konu için ?

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• vallah ustad abilerim patriot un namlusu, yada benim patriotun namlusu gerçekden çok güzel çıktı,promagnum pelleti o kadar güzel atıyorki anlatamam,ts18 çapaklı olmasına rağmen onu bile 102 metre güzel attı,benim patriotun namlusu sanırım yerli hatsan lw si ;şrofls;. yada meşedüzü ( mesut ) kardeşime takılması gereken lw yi yanlış lık ile patriotlaramı taktılar acaba? ;lol;

• bendeki 1.nesil patriot ve şimdi namludan promagnum ve hunter pelet geçirdim namlunun ucuna doğru azcık bi zorlama oluyo ama tıkanmıyor

• Demekki diana namlusunun aynısı değil diana da çok uğraştım ama namludan pellet geçmiyor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Demekki diana namlusunun aynısı değil diana da çok uğraştım ama namludan pellet geçmiyor.

pelleti yağlasaydın o kadar uğraşmazdın arkadaşım ;şrofls;.#hims

• hatsan yaptığına göre şok vardır.

şok zaten gerekli beişey bence namlu çıkış hızını artırır.

fakat promellus pelletleri atamazsın

şok pelet hızını artırdığını sanmıyorum ,hertürlü direnç hızı düşüreceğine inanıyorum .faydasının isabeti artırdığı yönünden olduğunu sanıyorum saygılarımla.

• şok pelet hızını artırdığını sanmıyorum ,hertürlü direnç hızı düşüreceğine inanıyorum .faydasının isabeti artırdığı yönünden olduğunu sanıyorum saygılarımla.

Bende oyle saniyodum abicim yaylilar icin sok sadece isabetliligi artirirken PCP ler icin ozellikle 200cc uzerinde hava debisi varsa (sanirim revoda 600 cc) sok cikis hizini %5 ile %10 arasinda artirabiliyormus ama sokun orani ,uzunlugu,namlu uzunlugu ve kalibresi ile valf sistemine gore bu oran degisiyormus.
    Alinti Aka Drum in adima yazdigi ve LW namlularin kulagini cinlattigimiz bir e-mailden. :him:s

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22