Hatsan Mod 125 5,5 mm Modifiye çalışması , tuning değil modifiye ;)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kötülemek değilde herkes fikrini paylaştı. Onların başına kötü tüfeklerden dolayı üzücü şeyler gelmiş. Senin başına gelmediyse emin ol o anlatanlar bile buna sevinir. Ayrıca 300 pellet tüfeği tanımak için yeterli değil bence. Ben yaklaşık 8000 pellet attım hiçbir vida gevşemedi. Nasıl senin tüfek ile benim tüfek arasında fark varsa onlarınkide seninkine oranla kötü çıkmış olabilir. Dampa almakla iyi etmişsin. O tüfeğe dampaya gerek yok denilebilir ama bildiğim kadarıyla Yatagun dampa evladiyelik ve ilerde en iyilerde kullanırsın. Saygılar

• merhaba..

ilgine teşekkür edrim.. inşallah biara buluşuruz sizlerin eşsiz bilgilerine çok ihtiyacım var

ben daha acemiyim ...sizler sayesindse bu havalı işine merak sardım sizlerin bilgileriyle bişeyler yapmaya çalısıyorum ..sözlerimi yanlış anşlamayın sakın ama abi harbiden bu mod125 i yerden yere vurdular ama ....haksız da sayılmam...

abi tüfeğinle 8000 atım yapman beni çok mutlu etti inan bana bu tüfek hakkında bilgilerini esirgemessin umarım

saygılar ... ;tufey#

• Bi arkadaşım mod 125 aldı gercekden söylenildigi gibi cok kuvvetli 4.5 mm 50 mt cöp varillerini deliyor hasta oldum silaha ..

• dostlar bayadır yurt dışındaydım arap ellerinde , geri döndüm tüfeğimi bulduğum hal çok kötüydü keçe bitmiş o ring kalmamış yay kendini aşmış :)
    ilk iş hatsandan fabrikadan keçe yay ve o ring istedim başka bi yere yönlendirdiler beni , ordan aldım yedek parçaları , bana yollanan parçaların hepsi orijinaldi buna eminim , eski yayı söktüm yeni gelen yayı yanına koydum arada en az 15-18cm boy farkı var :(
    yeni yay çok uzun ve güçlü takamadım bi türlü toplayamadım tüfeği , presçiye gittim bu gün sabah
    oda toplayamadı pes etti ya yapma etme dedim adamlar bu tüfeğe bu yayı takıyo , en son çare metal tornasının aynasına tüfeğin şasesini bağlattım , yay ve gerisindeki plastik aksamı tornanın madrenine bağlattım , madreni itip çeken baskı volanı sayesinde benim yeni yayı tüfeğe adapte ettik ama bana sorun nasıl olduğunu , çok zor oldu :( , yeni keçe yeni yay ve yeni o ringle , ilk atış için denemeye geldi sıra
    dürbünümü üstüne bağladım , tüfeği kurarken çok korkuyodum aceba yay kapandığında kurtarmazmı yoksa yeniden yayı sökmek lazımmı diye , ilk kez tüfeği kurduğumda yay kuruluma izin verdi ve tüfek hayatımda ilk kez duyduğum seslerle atış yaptı , 5,5 mm kalibrede yaylı bi havalı tüfeğin ses hızı üstünde atış yaptığını söyleseler inanmazdım ama benim emektar yaptı bunu , nerdenmi biliyorum sesten anladım , çıkan sesler herşeyin şahidi , gamo pro hunter marka pelleti öyle atıyoki ses geliyo diyebilirim , ben bu pe4leti yada bu tüfeği ilk kez kullanmadım , ankarada kronograf sahibi arkadaşlar varsa hız testi yapmak istiyorum benimle bağlantıya geçsinler ne olur , bayadır forumda yokum , gurbetten döndüm ilk işim tüfeğimi elden geçirmek oldu inanın yada inanmayın , dizel etkisiyle bu silah imkansız denen şeylerin üstünmde iş çıkarıyo , yağ tenekesi örneği 25 metrede rahat rahat delip geçiyo arkalı önlü hemde zımba deliği gibi net bi delikle
    kronografı olan ankaralı arkadaşlar haberleşelim....

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• AnkaraTeam'de kronograf var. Cumartesi buluşmalarından birine katılırsanız ölçüm yapabilirsiniz.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• benim sattığım mod 125 hiç bir modifiye işlemi görmeden senin anlattığın gibi ydi . 5000 civarı pellet atmama rağmende bir tek vida bile gevşemedi. sadece dürbüne zarar veriyordu. şu anda samimi bir arkadaşımda pazar günü dört kişi beraber atışa gittik . 80 metreye şişe diktik,çifteyle iki tane atan arkadaş vurduğu halde şişeyi kıramadı ama mod 125 bi atışta şişeyi patlattı. çiftenin sahibi rezil oldu . bize nispet getirmişti çifteyi. (gerçi ona da çifteyi de ben sattım)

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• sayın godofwar yay ve keçe aldıgınız yeri banada söylermısınız benımde ihtiyacım var ama bulamıyorum. tesekkürler iyiaksamlar. ayrıca bendekı 125 ise 5000 atıs yapmama ragmen 100 metreden o yag tenekesını çifttaraflı delıyor.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• hatsan parçası lazım olan arkadaşlar için yedek parça acentasının numarasını veriyorum 02324619332 kargoyla her tür parçayı yolluyolarbana 1 yay 2 keçe ve 5 adet namlu o ringini 10 liraya gönderdiler 4,5 lirada kargo masrafı ödedim

Walter Talon Magnum 5,5 cal Envantere yeni katıldı 3-9 x 50 mm dürbünü var(ince ayarla efsanevi bir makine)[/color]
    Zoraki hp01 ultra (diyecek söz bulunmaz , hedef nerde pellet orda , yaşayan efsane , emekli olmaması dileğiyle :))
    Birde şimdi Hatsan BT 65 var çok kuvvetli , düşman başına... vurduğu yerden ses çıkar...

• Herkese merhabalar. sizi kutluyorum benim yapmak istediklerimi önce siz gerçekleştirdiniz bende hatsan ın yurt dışına ihraç ettiği serideki bir mod 125 var ve gayet memnunum hiçbir sorun çıkmadı hala en büyük sorunu istikrarsızlığıdır dendi bazısında var bazısında yok demek ki yinede bu fabrikanın ve ürünün istikrarsızlığı. geliştiricek eminim buna hatsan daha da ileriye şimdi gelelim modifiyeye sizin yaptıklarınızın aynısını bende yapacağım transfer deliğini 4.5 yapıp dediğiniz yerden parçaları sipariş edeceğim yay ucu ağırlığınıda yapacağım fakat sormadan geçemeyeceğim maccarinin 3.80 lik yayı mı daha kuvvetlidir yoksa 125 orjınal yayı mı bilenler söylesin ayrıca maccari 3.80 lik yay koyarsak tüfeğe tetik kaçırır mı bende maccari yay bulup denemek istiyorum benim mod 125 e yapmak istediğim hayali modifiye şudur. MACCARİ YAY 3.80 YADA ÜRETİLMİŞ EN KUVVETLİSİ , ÖZEL KEÇE, YAY UCU AĞIRLIĞI, SİLİNDİR HONLAMAK, TRANSFER DELİĞİ BÜYÜTMEK, NAMLU CONTASI YEŞİL GRESS:) ÇIKIŞ HIZI 400 M/S yi bulabilecek miyiz bakalım 5.5 i kastediyorum:)) ;şrofls;.

• Frivolo dostum maccari 3,80 lik yay orjinal mod 125 yayından daha kuvvetlidir , yapman gereken orjinal mod 125 yayının kapalı halini milimetrik ölçmek , sonra aldığın macari yayın kapalı halini bu ölçüye uydurmak hatta sana bi tiyo daha veriyim eğer bulabilirsen webley patriot tüfekler için yapılmış modifiye keçeleri mod125 e de uyar iyi bi keçe bulursan yayıda maccari yaparsan ee tabi bide tüfeği kurmaya gücün yetiyorsa namlu çıkış hızı çok yüksek yerli yapım bi tüfeğin olur iyiki havalı tüfekle av serbest değil :)

• Yok şu ana kadar yanlışlıkla bir kuş öldürmekten başka hayvanlara ateş etmedim. evet modifiye keçelerini siz istanbuldaki bulabilecek arkadaşlar bizlere temin ediceksiniz kargo ve ücretini ödemek şartıyla nereden bulabileceğiz maccari 3.80 i
    en kötüsüde çıkan yayı kurulu haline dışarıda getirip ölçmek sen ne söyledin :) çok kuvvetli yay bunlar:) ben bunlardan 4 tane alıp arabama takmayı düşünüyorum.:) spor yay olarak:) neyse uzun lafın kısası keçe bulursanız bende maccari yay ı bulmak için yabancı siteleri gezeceğim. hadi bakalım baş başa verelim 5.5 te çıkış hızını 400 m/s yapalım:)

• Yok şu ana kadar yanlışlıkla bir kuş öldürmekten başka hayvanlara ateş etmedim. evet modifiye keçelerini siz istanbuldaki bulabilecek arkadaşlar bizlere temin ediceksiniz kargo ve ücretini ödemek şartıyla nereden bulabileceğiz maccari 3.80 i
    en kötüsüde çıkan yayı kurulu haline dışarıda getirip ölçmek sen ne söyledin :) çok kuvvetli yay bunlar:) ben bunlardan 4 tane alıp arabama takmayı düşünüyorum.:) spor yay olarak:) neyse uzun lafın kısası keçe bulursanız bende maccari yay ı bulmak için yabancı siteleri gezeceğim. hadi bakalım baş başa verelim 5.5 te çıkış hızını 400 m/s yapalım:)

Aman hemşerim,bu hıza kundak dayanmaz ona göre.
    Ayrıca eğer lazımsa bende mod 125 piston keçesi ve namlu oringi var.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• KUNDAK DAYANMAZ İSE HER MODELE UYGUN AHŞAP KUNDAK YAPILIR TÜFEĞİ DEĞİL KUNDAĞI GÖNDERMENİZ YETERLİ BOŞUNA MI YAZDIN EĞER DAYANACAK KUNDAK YAPAMAYACAKSAN SÖYLEDE HİÇ BAŞLAMAYALIM BU SERÜVENE:) MUSA bi şaka bir yana sıfır keçe ve sıfır oring varmı sizde msn de bekliyorum ayrıca

• EvelAllah yaptığım kundağın arkasındayım hiiç merak etme.Sen modifiyeye balşa yeterki.

AT 44 WX 10-LW BULL-PUP :love:

Blow Tabanca 4.5 mm

Üzümlü Kaplan 7+1 12 Cal Otomatik

HER MODEL TÜFEĞE İSTEDİĞİNİZ MODELDE AHŞAP KUNDAK YAPILIR.

[Resim Engellendi: http://i45.tinypic.com/33omgjo.jpg]

Musa KARAOĞLAN

• slm. arkadaşlar bu siteyle tanışalı daha bir hafta kadar oldu ama burda yazanları okuyana kadar havalı silahlarla ilgili hiç birşey bilmiyormuşum dedirtti bana. Bilgilerini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim .Gelelim konumuza 1 sene kadar önce hatsan mod 125 almıştım ilk başlarda çok güzel ciddi derecede güçlü bir silahtı tabi aldığımdan beri dürbünle yaşadığım sorunu saymazsak, orjinalinde dürbün stoperi olarak bir parça demir kullanmışlar silahla 100-150 atış yaptıktan sonra civatasından tepmeden dolayı bu demiri koparttı attı ne yaptıysam kolayını bulamadım sıfırlama hiçbir şekilde yapılamıyor. neyse çıkarttık attık belli bir süre silahı kullandıktan sonra silahın gücünde çok bariz bir düşme oldu ve soğudum bu silahtan attım kenara kaldı öyle işlerimden dolayı ve düğün yapmamında etkisiyle ilgilenemedim . neyse bir hafta önce rastgele bu siteyle karşılaştım ve arkadaşımızın yaptığı modifiyeyi bende yapmaya kadar verdim . pirinç malzemeden yay ucu ağırlığını 2 katına çıkardım keçeleri değiştirdim yayıda değiştirecektim edirnede bulamadığımdan bir siteden sipariş ettim ama 6,35 in yayını yollamışlar neyse eski yayı taktım ve silahı topladım . ayrıca dürbün stoperi olarakta piyasada tek bulduğum gamo stoperi satın aldım . ilk denememde sonuçların müthiş olduğunu söyleyebilirim ilk aldığımdan bile çok daha fazla bir güce sahip oldu eski yayı kullanmama rağmen . dürbün stoperini almama rağmen hala bu silahta yararının olmayacağı kanaatindeyim gördüğüm kadarıyla bu stoperde fazla dayanmayacak. bu denememi sizlerle paylaşmak istedim gerçekten çok işe yarar bi konu paylaşmış arkadaşımız bizlerle tekrar kendisine teşekkür ederim.

AT 44 wx10 LW :love: Xdoptics 10-40 x 60 ESFN

Mod 125 + Optima 3-12 x 44 AOE Mil-Dot s;,s

• yay ucu ağırlığını hava çeliğinden yapsak olmamı ?????

Kemal 1978
    0 Rh (+) Tuzla
    CMAS 3 * dalıcı
    Serbest dalıcı-Zıpkın avcısı
    Yelken antrenörü

Sadece düşündüğünü söyleme, ne söylediğini de düşün !!!!!!!

• yay ucu ağırlığını hava çeliğinden yapman bişey değiştirmez önemli olan ağır bi malzeme ve aynı zamanda ezilmeyecek bi malzeme , kabul tüfek tepiyor , atışlarında fazla istikrar yok deniyo :) bence fena değil , ya bu dürbünü dağıtma olayını anlamadım bende bi optima dürbün var tüfekle beraber gelen dürbün 3-9 x 32 ve ne dağaldı ne sorun çıkardı ben dürbün konusunda şanslı olabilirim nede olsa çin malı , bu gün atıştaydım ankara kızılcahamam tarafında hem balık avı hem atış , 150 metre civarı mesafelere atış yaptım kısa mesafeler artık kesmiyo :) , şunu anladım hava ısınınca bizim tüfeklerin namlu çıkış hızları düşüyor , bide iyi pelletler yoktu elimde yerli malı pelletlerle atış yaptım amaç dürbünü ayarlamaktı , ama genede baya iyi bi idman oldu kol kaslarım baya çalıştı :) , mod 125 i kurmak bile temiz bi uyku uyumanın yolu , yattığınız yeri beğeniyosunuz :) , bilemiyorum hala bu model satılıyor mu ama bence çok iyi tüfekler almak yerine biraz ekonomik tüfekler alıp onlar üstünde oynamalar yapmak daha cazip ; diye bilirsiniz , bu iş için harcayacağını bütçenin üstüne koy daha iyi bi tüfek al , ama tüfek dolapta dururken bizim merakımız dolaba sığmaz :) araştırma ve geliştirme yapan arkadaşlara selamlar...

• arkadaşlar bu gün gene atıştaydım , predator big boy kullandım çok ağır bi pellet , norica ban markasıyla çıkmış bi pellet buldum bu bizim bildiğimiz pelletlere benzemiyor sanki metal ceketli bişey , 21,45 gr , bu ikisini kıyaslarsam norica çok daha uzağa gidiyo bu sonuçtan şunu çıkardım , bizim pellet yapıları galiba dinamik anlamda zayıf kalıyo adam top güllesi gibi mermi yapmış daha uzağa daha isabetli atılıyo , ha big boy daha ağır gr anlamında bunu söylemeyi ihmal etmemeliyim , ama bence tüfeğime en uygun pellet bu norica , yaklaşık 60 metreden vurduğum şişeden ses geldiğini duyum ama şişede bi değişiklik görünmüyodu , efes şişesinin kağıt kısmını vurmuşum , pellet kağıdı ve camı delmiş , tabi şişenin araka tarafını görmek lazım orayı koparmış gitmiş , önde çapı 6 mm olan net bi delik arka taraf bertaraf olmuş :) , big boyda bunu yapıyo emin olun , ama takıldığım arazi bi gölet ve orda mesafe anlamında atışlarda yapıyorum , peletin suya düştüğü yeri görüyorum , norica benim favori pelletim oldu.
    Bu havalılardan herkes başka bişey bekliyo , 4. yılına yaklaşan mod 125 im ve üstündeki dürbünüm hala çalışıyo , geçenlerde bi sorun yaşadım , hatsana bilgi olması açısından anlatıyorum , bi silahta bi emniyet olur , hatsan iki emniyet koymuş , bilirsiniz bir tüfeği kurduktan sonra tetiğe basılırsa namlunun atlama yapıp bi sakatlık çıkarmamamsı önemlidir , bide tüfek kuruluyken tetiğe bassanız bile hedefi görüp atış pozisyonuna girmeden atış yapmaması önemlidir , hatsan fabrika fazlası parçalar icat etmiş , yapan mühendis arkadaşları kutluyorum , bunlar işletmeye zarar verir hatta haksız rekabet yüzünden batmasına sebep olur , tüfeği söken arkadaşlara sesleniyorum , yapan mühendis arkadaşlar biliyodur , tüfeğinizin elde durduğunu düşünün , tüfeğin sol yanında spiral yayla bağlı bi parça mevcut , bu parça emniyetle ilişkili tetiğin basmamasını sağlıyo , bide bu parça lazer kesimde yaklaşık 1,5-2 mm lik sacdan yapılmış :) , onu oraya koyan arkadaş , ne düşünmüş niye koymuş bilemiyorum , benim tüfeğimde o parçayla ilgili bi sorun çıktı , parça koptu , bu parçayı ve fonksiyonlarını inceledikten sonra mekanik yada makine işinden pek anlamasamda gereksiz olduğunu gördüm , parçayı yerinden çıkarıp etkisiz hala getirdikten sonra tüfeğin daha kolay kurulduğunu ve daha güzel atışlar yaptığını farkettim , buna itirazı olan varsa resimlerle derdimi anlatabilirim , mühendis arkadaşlara soruyorum , lazer kesim bedava yapılmıyor , bu parça buraya bedava monta edilmiyor ve hatta çelik ucuz gibi görünebilir ama ucuz bi malzeme değil , bu silahı bu fiyata satanları şapkalarını önlerine alıp 1 dk düşünmeye davet ediyorum , bu şartlarda bu silahın fiyatı bence %20 daha ucuzlatılabilir ,
    Saygılar ve selamlarla Hakan KARSLI...
    mod125 fanatiği ve geliştiricisi...

• Sayın Godofwar, biz Hatsan'ın elindeki imkanlarla daha iyisini yapabileceğini biliyoruz. Lazer kesim vs bunlar çok önemli şeyler değil. Tüfeği %20 daha ucuza mal etmek yerine bunun yarı maliyetine hatta fabrika'ya sıfır maliyetle şu andaki halinden %50 daha sorunsuz ve kaliteli bir silah üretebilirler. Ama üretmiyorlar, uğraşmıyorlar. Bozulursa yolla servise yapalım diyorlar. Sorun burada. Yoksa forumdaki arkadaşlarımın ve benim derdim Hatsan'ı kötülemek hor görmek değil. Hatalarını belki anlar görür diye yazıyoruz. Faydamız olabiliyorsa ne mutlu.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Sayın Godofwar, biz Hatsan'ın elindeki imkanlarla daha iyisini yapabileceğini biliyoruz. Lazer kesim vs bunlar çok önemli şeyler değil. Tüfeği %20 daha ucuza mal etmek yerine bunun yarı maliyetine hatta fabrika'ya sıfır maliyetle şu andaki halinden %50 daha sorunsuz ve kaliteli bir silah üretebilirler. Ama üretmiyorlar, uğraşmıyorlar. Bozulursa yolla servise yapalım diyorlar. Sorun burada. Yoksa forumdaki arkadaşlarımın ve benim derdim Hatsan'ı kötülemek hor görmek değil. Hatalarını belki anlar görür diye yazıyoruz. Faydamız olabiliyorsa ne mutlu.

Ciddi anlamda yerli rakibi olmadığı sürece zor.