İyi bir nişancı olmak için

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim

• Merhaba sizce iyici bir nişancı olmak için neler yapmak gerek ?

iyi bir nişancı olmak gerekir

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• abi ben hatsanla su an yükses lisans dayım bu 3 üncü tüfek oluyo mod 70 le b aşladım mod 125 le kaynadım tam webley raiderle pişecekdim namlu fos çıkdı he bu arada arkadaşın netten alıp yazdıgı özellikler bana uyuyo benden bahsediyo sanırım ;lol;

• abi ben hatsanla su an yükses lisans dayım bu 3 üncü tüfek oluyo mod 70 le b aşladım mod 125 le kaynadım tam webley raiderle pişecekdim namlu fos çıkdı he bu arada arkadaşın netten alıp yazdıgı özellikler bana uyuyo benden bahsediyo sanırım ;lol;

Uyuyorsa askeriye gir Manga tim nişancısı olarak karıyerine başla x;.z

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• Alıntı sahibi "meseduzu"

abi ben hatsanla su an yükses lisans dayım bu 3 üncü tüfek oluyo mod 70 le b aşladım mod 125 le kaynadım tam webley raiderle pişecekdim namlu fos çıkdı he bu arada arkadaşın netten alıp yazdıgı özellikler bana uyuyo benden bahsediyo sanırım ;lol;

Ufak bir soru sana Miraj neyi tespit ederken kullanılır ?

Webley Patriot 5.5 ( by Sideprensi7) + Yatagun Dampa Ayak Yakında Walter 3-9x44 Dürbün ) ;avci;

• vallaha sen beni ciddiye aldın. sanırım yazımın sonundaki kahkaha atan adamın neyi temsil ettiğini biliyorum. ama o sordugun neydi miraj mıdır nedir. onu bilmiyorum. nerde bizde o kabiliyet iki hava lı tüfenkle atış yaptık diye keskin nişancı mı olduk usta aman.

• Miraj; farklı derece ve yoğunluktaki hava katmanları arasında görülen ışık yansıması veya sıcaklık dalgalarına verilen isimdir. Keskin nişancı toprak ile hava sıcaklıkları arasında farklılık olduğu sürece mirajı görebilir. Keskin nişancı gözetleme dürbünü ile mirajı okur. Orta mesafedeki rüzgâr mermi üzerinde çok fazla etkiye sahip olduğundan, keskin nişancı bu noktadaki rüzgâr hızını bulmaya çalışır.

:D ;dance;

• fazlasıyla bilmesi gerekiyor daha ne ler neler war bununla ilgili elimde Güzel bir kaynak war kitabı nerdeyse ezberledim ama yetmiyor pratik anlamada çalışmam gerekiyor sanırım

• kısaca o zaman ilk başta yetenek sonra iyi bir göz , kondüsyon,disiplin,sabır,reflekslerin iyi olması,atılan her mermiyi son mermi gibi atmak,silah bilgisi,ve iyi bir tüfekle iyibir dürbün

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• miraj=serap, demek fransızca ;grin;

• o zaman şu sonucu çıkarabilirmiyiz.miraj açılarından rüzgarın hızını doğruya yakın tahmin edebiliriz ve atışımızı buna göre ayarlayabiliriz.mi?

hamdım piştim yandım oldum.

• ewet ayalarlıyabilirsin profosyoneller dikkat ediyor

Nem bile büyük önemli bir faktör

• abi siz ne yaptınız yaw altı üstü şişe kırıcaz. hesaplamalar felan bayagı aştınız abi aman dikkat. sakın yarın öbürgün adam felan indirmeye kalkmayın.

• yyokk zaten fatih, bu bilgiler daha çok profesyoneller için uygulanabilir kanımca , bizim 100 m. lik atışta olsa ne olur olmasa ne olur. ;grin;

hamdım piştim yandım oldum.

• Rüzgarın hızı ki bu Anamometre diye adlandırılan aslında havanın hızı / saat olarak okuyan bir cihazdır. Bunu Bizler havalandırma santrallerinde havanın debisini ölçmek için kullanıyorduk. :)
    Nem % 25 etkendir, Çünkü mermi çekirdeği yol alırken Su partikülleri ( parçacıklar, Gözle görülmeyen türden ) ne çarpar ve çekirdeğin üstüne yapışır bu da hem yön değiştirme ve çekirdeğin ağırlaşmasını sağlar.
    Güneş veya ortam ısı sı ki buda önemli bir etkendir, burda ise Çekirdeğin genleşmesi hesaplanır. Bildiğiniz gibi a metal malzemeler ısındıkça esnerler ve soğudukça genleşip büzülürler. çekirdeğin uzaması veya kısalması rüzgarın hızına göre yönünü değiştirmesini çok etkiler. nem ise bu durumda çekirdeğin düşüşünü hızlandırır.

Bunlar umarım işinize yarar.

Şöyle diyebilirim, bir tane termostat alın yanınıza, nem ve sıcaklığı kayıt edin, Daha sonra tam 10 metrede bir atış yapın, Sonra sahil gibi bol suyun olduğu bir alan gidin ve aynı şartlarda ama sadece sıcaklığı vede nemi farklı olduğu için birde orda atış yapın aradaki farkı görürsünüz :))

ben test ettim çok fark ediyor.

ve son bir öneri, Bol Bol araştır, aklına gelen bütün testleri yap ve düşünerek not et !!

Not ettiğin herşey senin için çok önemlidir. En önemlisi Mil dot veya Extendet tarzı Mil dot dürbün kullan !!!! hesaplama için çok önemlidir.

• teşekkürler kardeş,güzel bir paylaşım yaptın, ;d;;d;
    aramızada hoş geldin :)

• abi ne yaptınız yaw ırak a yada savaşa gitmicez altı üstü mantar patlatıcaz, şişe kırıcaz ama böle bilgiler de güzel oluyo bilmemek değil öğrenmemek ayıp.