Webley Patriot .22 (5,5mm)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Onur kardeşim, Patriot' un üzerine red dot takmışsın herhalde. Acaba kayma oluyor mu? Bir de dampa ayak sipariş ettim ama gene kayarsa diye korkuyorum, bi de stoper sipariş ettim, şu gamo stoperler var ya ondan. Stoper herhalde uyar Patriot' un dürbün kanalına değil mi? Eskiden bende Hunter 440 vardı, onun üzerinde vardı bu stoperden. Kurma sorunu bende de var ince ince, yeni başladı. Dediğiniz gibi bir hamlede kırınca tutuyor ama bazen tırnak yakalamıyor, elimizden kaçırıp bi sakatlık çıkaracaz yada en iyi ihtimalle namlu yamultacaz. Şu kurma kolları keşke satışa sunulsaydı iyi olurdu.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• Normal bir Red Dot kayarmı bilmem ama benimki kaymıyor, ben Red Dot'un vidalarını yalama etti idim, daha sonra bu üzerindeki kendi vidalarını çıkardım, 4.5mm matkap ucu ile vidaları çıkardığım yeri genişlettim ve ölçülerini bilmem vidanın ama kendi üzerindeki vidanın 2 katı kalınlıktaki 2 vidayı genişlettiğim yere vidaladım, 4.5mm matkap ucunun açtığı delik ile vida kalınlığı okadar uyumluydu ki ben vidaladıkça kendine diş açtı ve mükemmel oldu, kendi vidası çok kalitesizdi.

Dampa mount kaymaz büyük bir ihtimal ile, çünkü darbe absorbe özelliği olacak ve 2 parça olduğu ve esnediği için kaynamaycaktır heralde.

Patriot'un dürbün kanalında da herhangi bir sorun yok, stopperde uyar, tek parçada, benim tek hoşuma gitmeyen tarafı dürbün kanalının kısalığı,yani biraz daha ileri uzatılabilirmiş.

• Yanıtlar için teşekkür ederim, artık deneyip göreceğiz olmazsa son çare olarak lock tite kullanırım.

Webley&Scott Patriot .22 cal (1. nesil)
    Optima 3-9x44+( Sportsmatch Dampa Mount 1" )
    Webley&Scott Tomahawk .177 cal
    3-9x32E Tasko+Tek Parça Ayak

Hatsan At-44 10 .22 cal 6-24x50 Tasko

• Arkadaşlar, tek parça ayağın yerine 2 çift, çift parça ayak dürbünümüze takarak kullansak sizce verim alabilirmiyiz. bana biraz olabilir gibi geldi ama sormak istedim. hem maliyetide oldukça uygun olur(tabi olursa) bide dürbünü takacağımız ayağın içine ince bir sıvı conta sürsek diye düşünüyorum.

Kesin bunu tek düşünen ben değilimdir ^^ :)

• bazı fourmlarda rasladım tornacı da dampa ayak yapmak gibi bazı fikirler mevcut hiç deneyen veya araştıran oldumu bu konuyu. ben dampa ayakla tek parca ayakları inceledim ben tek parca ayağı mofiye ederek dampa ayağa cevirebileceğimizi düşünüyorum ( yada cevirebileceğimi x(; ) bi araştıracağım umarım olumlu bir sonuç alırım. hem performans hemde fiyat acısından ki bildiğiniz gibi dampalar biraz tuzlu g;$i sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum

OPTİMA 5.5 BACANAĞIMIN ;rofl.; ;rofl.;

KENDİ TÜFEĞİM KATRESU SAYESİNDE OLACAK İŞALLAH;tufey#

• yeni farkettim. :thumbup: :thumbup: zaten bu konuda bir calışma varmış :rolleyes: incelemek isteyen arkadaşlar dampa ayak başlığı altında detaylı bilgi bulabilirler

• Onur kardeşim, Patriot' un üzerine red dot takmışsın herhalde. Acaba kayma oluyor mu? Bir de dampa ayak sipariş ettim ama gene kayarsa diye korkuyorum, bi de stoper sipariş ettim, şu gamo stoperler var ya ondan. Stoper herhalde uyar Patriot' un dürbün kanalına değil mi? Eskiden bende Hunter 440 vardı, onun üzerinde vardı bu stoperden. Kurma sorunu bende de var ince ince, yeni başladı. Dediğiniz gibi bir hamlede kırınca tutuyor ama bazen tırnak yakalamıyor, elimizden kaçırıp bi sakatlık çıkaracaz yada en iyi ihtimalle namlu yamultacaz. Şu kurma kolları keşke satışa sunulsaydı iyi olurdu.

100 atış yaptım yapmadım benim tüfek de kurulmamaya başladı... Hızlı da olsa yavaş da olsa kuramıyorum... Güzel tüfeğimle atış yapamaz hale geldim...Benim de kurma koluna ihtiyacım var...

Webley Patriot 5.5mm.

Crossman 2100B

• 100 atış yaptım yapmadım benim tüfek de kurulmamaya başladı... Hızlı da olsa yavaş da olsa kuramıyorum... Güzel tüfeğimle atış yapamaz hale geldim...Benim de kurma koluna ihtiyacım var...

bende şuan için böyle bir sıkıntı yok ama yedekde bulundurmak lazım diye düşünüyorum

• Patriotlar dağılıyormu acaba.Bu kaçıncı şikayet ben 4 tane okudum forumda?????????

öyle görünüyor ama dağılmıyor aslında :) okuduğunuz problemler zaten mustafa beyin bahsetmiş olduğu ve değiştirilmesinin şar olduğunu söylediği şeyler :D şu kollar satışa cıksada herkez bir rahatlasa

• Patriotlar dağılıyormu acaba.Bu kaçıncı şikayet ben 4 tane okudum forumda?????????

mustafa abi zaten bu tüfek hakkında eksilerini belirtmiş idi...kurma kolu vs genelinde kurma kolundan şikayet var onuda mustafa abi yanıl mıyosam yaptırmış..haa birde geçenlerde bir abimizin tetik mekanizmasında bir sorun oluş muş idi (bu söküp takarkende hasar görmüş olabilir orasını bilemiyecem)

• Merhabalar Mustafa bey,

Ben sizin bu başlık altında bahsettiğiniz Webley Patriot lardan sıfır olarak muhafaza edilmiş (sanırım vakti zamanında alınıp satılmamış) 1-2 adet buldum. Eğer bana yukarıda belirttiğiniz eksileri gidermek adına yardımcı olursanız almayı planlıyorum.

Silahı alıp hiç açıp kullanmadan direk olarak sizin firmanıza yollasam ve bu eksiklikleri gidererek bana geri yollamanız mümkün olur mu acaba? Bir diğer aklıma gelen çözüm yöntemi ise belirttiğiniz eksileri giderebilecek yedek parçaları temin etmemde bana yardımcı olmanız olabilir. Tabii bunların montajında ise teknik destek almak durumunda kalacağım. Bana bu gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim. Şahsen 350 Magnum almayı planlıyordum ama yazınızı okuduktan sonra bu fikrimden bir nebze de olsa vazgeçmiş bulunuyorum.1100 TL gibi bir rakkama 350 Magnum almaktansa 300 TL verip orjinal bir Patriot almayı ve onu kusursuz yapmak adına 300-400 TL harcamayı tercih ederim.

Umarım bu fikrime destek olursunuz. Hayırlı akşamlar ...

• Official Post

Semih kardeşim, 1.nesil Patriot bulmuşsan hiç kaçırma al derim, ama silahına doğrudan benim yardımım olamaz, yaylı tüfek bir daha sökmemeye kendime söz verdim, bu sözü 2 yıl önce verdim, ciddi bir kaç kaza geçirdim bu silahlar ile, ama sen silahı satın aldıktan sonra biraz kullan, sonrasında forumdan sana bu kurma kolunu değiştirmende yardımcı olabilecek arkadaşlar olacaktır, örneğin Selçuk

• Semih bey eger silahlarin 1.nesil oldugundan eminseniz hic dusunmeden alin. Gerekli tum tadilatlar konusunda yardimci olabilirim. O konuda hic dusunceniz olmasin.Benim tavsiyem Mustafa abinin aksine silahlari hic kullanmadan gerekli tadilatlari yaptirmaniz .Ozellikle kundak baglantilarinin zayifligi veya kurma kolu yamulmasi silah uzerinde daha onemli tahribatlara sebebiyet vermeden gerekli degisimleri yaptirtmanizi tavsiye ederim.

RAW HM1000 .25
    RAW HM1000X .25
    MADMASTER PREDATOR .22

• Semih bey eger silahlarin 1.nesil oldugundan eminseniz hic dusunmeden alin. Gerekli tum tadilatlar konusunda yardimci olabilirim. O konuda hic dusunceniz olmasin.Benim tavsiyem Mustafa abinin aksine silahlari hic kullanmadan gerekli tadilatlari yaptirmaniz .Ozellikle kundak baglantilarinin zayifligi veya kurma kolu yamulmasi silah uzerinde daha onemli tahribatlara sebebiyet vermeden gerekli degisimleri yaptirtmanizi tavsiye ederim.

Silah 1. nesil bu gün satıcısıyla konuştum fakat 6,35 varmış sadece ellerinde. Ne yazık ki benim istediğim 5,5 olan modeli. Antalya da Cumartesi günü bildiğim av malzemeleri satan dükkanları dolaşıp bir araştırma yapacağım 5,5 modelini bulmak için. İnşallah şansım yağver gider de bulabilirim. Olmadı Diana Magnum 350 alacağım başka yol görünmüyor ...

• Ben bu 6,35 Webley Patriot u alsam buna uygun bir namlu bulabilme şansım var mı acaba? Yani bu silahın namlusunu 5,5mm başka bir namlu ile değiştirebilirmiyim? 350 TL fiyat söyledi bu gün silahı gidip görebilme imkanım oldu. Gerçektende metalik renk bir tetiği var ve kalitesinden de anladığım kadarıyla güzel bir silah. Kundağında birkaç ezik vardı sadece eksi olarak gördüğüm onun dışında pırıl pırıl bir silah zaten depodan çıkartıp getirdiler. Eğer beni bu konularda aydınlatırsanız almayı düşünüyorum ...