YATAGUN 80 fp

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Abi sizin bu ağır sanayi hamleniz için sonsuz teşekkür etmemiz gerekiyor. Sonsuz saygılarımızı sunuyoruz ;d;

Hızlandırmak için ne yapılmasdı gerekiyor mustafa abi

• 300 bar olayı hayalleri kıracaktır.daystate'in 250 barı bile Türkiye için kullanışsız görünürken.

hoş oda ulaşılmaz ama.

saygılar

peki pompayla basılamazmı 300 bara kadar....??

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Official Post

FX in mevcut pompası en yüksek basınca çıkandır ve 250 bar basabilmektedir, yine FX in 2 ay sonra gibi türkiyede olacak olan yeni model pompası ise resmi açıklaması 270 bar olmakla birlikte, fabrika ile yaptığımız görüşmelerde test amaçlı 310 bar basabildiklerini belirttiler.

• Official Post

300barı pompayla, yüksek hacimli tüpü doldurmak için heralde 150kg lik sumocu olmak gerekir.

Size katılmıyorum, 300 bar için evet biraz kilolu olmak gerekiyor ama 150 kiloluk sumocuda değil, FX in mevcut 250 barlık pompası ile ben 67 kiloyum 220 bar'ı zorlanmadan basıyorumki omurga problemi olan biriyim sırtımda 2 tane 40 santimlik titanyum çubuk vidalı. Oysa 2 ay sonra gelecek olan 4 kademeli FX pompa standart 270 barlık.

• selamlar,

80 fpe yazılanlardan anladıgım kadarıyla baya bir guc demek bu konuyla ılgılı bir iki sorum olacak

1- 80fpe karsılastımalı olarak acıklayabilirmisiniz ör: atesli bir silah olabilir,
    2- 80fpe nasıl ulasılır ve standart tupuyle hızı ne kadara cıkar. kac metre etkılı olur. ses hızını asarsa ısabetlılık oranı nedir. :him:s

şimdiden teşekkürler,
    saygılar

• Official Post

Ses hızını aşması arzu edilmez, çünkü ses hızını aştığında öncelikle susturucunun hiçbir anlamı kalmaz sonic patlama mermi hedefe giderken oluşur,
    Ses hızını aşması arzu edilmez, çünkü ses hızını aştığında hedefinize ulaştığında halen ses üstünü koruyor olması gerekirki bunun için süpersonic hız değil ultrasonic hızlara çıkmanız gerekir bu seferde kurşun merminin namlu içnde erimesi sözkonusudur, bu takdirde ceketli mermi kullanmak gerekir, bu durumdada ceketli bir 5,5 kalibre mermi çekirdeğinin namluda harekete geçebilmesi içn (yani setlerin mermi çekirdeğini kesebilmesi için) minimum 400 bar basınç gerekir,

Uzun sözün kısası atışlarımızı ses altı subsonic hızlarda atmamız gerekir, bunun içinde gücümüzü yükselttiğimiz oranda mermi çekirdeği ağırlığımızı artırarak hem ses altında kalıp hemde merminin ağırlık momentumu ile hedefteki tahribatı artırmada avantaj elde ederiz.

Biz çalışmamızı 5,5 - 5,56 ve 6,35 kalibreler üzerine yapıyoruzki 6,35 için en az hedefimiz 100fpe, burada .22 kalibrede minimum 30grainslik ve 40grainslik solid mermi çekirdeği kullanılacak buna göre 6,35 içinde 40 - 50 - 60grains solid mermiler kullanılacak, açıkcası bu silahlar spesiyal silahlar olacak ama silahtaki 2 kademeli güç ayar konumlayıcısı sayesinde düşük güç 35 - 40 fpe lerde standart 16 ila 21grais pelletlerde kullanılabilecek.

Yani kısaca 80fpe de 40grains mermi ile eğer havalı silahlar ile av yasağı kalkarsa 160 metreden bir tavşanın kafasını delebilirsiniz.

• mustafa bey bu tüfekte evanix gibi geniş uzun bir tüpmü olucak yoksa gladyatörün arka tüpünün öne yani namlu altına uyarlanmış halimi.

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Official Post

mustafa bey bu tüfekte evanix gibi geniş uzun bir tüpmü olucak yoksa gladyatörün arka tüpünün öne yani namlu altına uyarlanmış halimi.

Melih bu ilk çıkacak olan tamamen klasik görünüm, yani Gladiator yada Daystate deki gibi 60m lik değil 34mm lik önde kullanacağım, görselliği süper, 5,5 havalı namlusu kullanılanda 600mm lik namlu iken 5,56 olanın namlusu 750mm ve tam bir sniper silahı olacak.

• yazdıklarınızın hepsini okudum sanırım ama, şarjörlü mü single mı olacak?yada her ikiside olacak mı?

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• bu tüfek için özel pellet de imal etmeyi düşünüyor musunuz? Mustafa bey çünkü piyasa 40 grainlik mermi bulmak imkansız

• Official Post

yazdıklarınızın hepsini okudum sanırım ama, şarjörlü mü single mı olacak?yada her ikiside olacak mı?

Şarjörlü yandan BoltAction,

• Official Post

bu tüfek için özel pellet de imal etmeyi düşünüyor musunuz? Mustafa bey çünkü piyasa 40 grainlik mermi bulmak imkansız

İthal edeceğiz Mahmut, 30grains 5,5 kalibrede 3 marka üretim yapıyor ve 5,5 kalibrede 40 grains de var.

• O halde sanırım 5.56'lık mühimmatı da siz imal edecekiniz, öyle mi Mustafa abi?

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• serbest namlu mu olacak yoksa namlu tüp ile bağlantılı mı olacak.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Official Post

O halde sanırım 5.56'lık mühimmatı da siz imal edecekiniz, öyle mi Mustafa abi?

Benim yurt dışından getirttiklerim zaten 5,56 solid 30grains çekirdekler.

serbest namlu mu olacak yoksa namlu tüp ile bağlantılı mı olacak.

Ceketli namlu olacak ve ceket ile namlu arasında titreşimleri aktarmayan özel bir malzeme kullanıyoruz, ceketide namlu tutucu ile tüpe bağlıyoruz.

• çok güzel düşünmüşsünüz.sağlamlık ve isabetlilik bir arada.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• çoğu kişi bu silahı merakla bekliyor ben gibi mesela şimdiden çok heyecanlıyım mustafa abi başarılar diliyorum ....... £tabanxalı$£tabanxalı$

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Fiyatlarıda uygun olursa çok iyi olur sonuçta öğrenciler de var aramızda :) başarılar diliyorum ;tese;kkur

Kaplumbağaya dikkat et. Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerliyebiliyor. "James B.Conont"

ankarateam.png

Bizde bilirdik sevgilimize karanfil almayı lakin; aç idik yedik karanfil parasını.. ;kffx;

Playstation Portable 2000 - 3000 oyunları bulunur...(Yeni çıkanlar- çıkmışlar)

• bu üretimin amacının, üstün özellikleri bir araya getirmek ve daha önce benzeri görülmemiş bir tüfek üretmek olduğu daha önce açıklandı.bu durumda öğrenci bütçesine uygun tüfek beklemek doğru olmaz.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380