ve sonun da beklenen rangefinder ım geldi :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bilindiği gibi zamanında bir arkadaşa sıpariş vermişdim arkadaşlar, o kişi türkiye ye gelen ciye kadar bizim hatun un işi çıktı ona sıpariş verdim,
    ürün ebay dan alındı,almanya daki adresimize kdv dahil 136 euro yu buldu gelmesi,600 metre ye kadar ölçebiliyormuş,ben şimdilik 470 metreye kadar ölçe bildim,bana 200 metre yeter de artar bile ;dance;;dance;
    6x25

görüntü netliği süper ;dance;;dance; üstünde doğru dürüst marka adı bilem yok :him:s ZHF yazıyor,
    ürün valiz içersinde geldi arkadaşlar,gümrükden geçerken hanım ı polis ler çağırmış,valiz her geçiş de ötünce makina dan,daha önce yapması gerekeni tembih etmiş idim,neyseki öten şey yeni sıpariş verdim samsung laptop muş ;şrofls;. bu sefer hatun sırf benim sıpariş ile dolu geldi,
    giyecek ve gıda maddesi yoğun idi

[Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/081124/temp/rn9mkayy.jpg] [Resim Engellendi: http://s6b.directupload.net/images/081124/temp/laseskx3.jpg] [Resim Engellendi: http://s2b.directupload.net/images/081124/temp/pdrtyx6m.jpg] [Resim Engellendi: http://s5b.directupload.net/images/081124/temp/ee8vczse.jpg]

• Official Post

Hayırlı olsun kadir, artık şerit metreydi, adımlamaktı, kurtuldun :)

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Kadir güle güle kullan güzel ve mini bir alet darısı başıma..

• Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Yanlız sormak istediğim iki şey var. Mesafe ölçerlerin Türkiye de kullanımın yasak olduğunu sanıyorum. İkinci olarak bu ürünün sanırım iklim şartlarına göre değişiklik gösterdiği doğrumudur. Bunu da en çok ilk resim sol üst köşedeki Rain yazısı destekler gibi. eğer öyleyse havadaki nemde hassasiyeti etkileyecektir. Sadece bilgi edinmek amaçlı olan sorularımı yanlış anlamamanız dileklerimle ;şrofls;.

• Harika bişey güle güle kullanın bende uzun zamandır almak istediğim ürünlerden biri ;d;;d;;d;

marmarateam.png

Evanix Blizzard Bolt Action Thumbhole .22 -FTX-F1 10-40x50 (Regule;kovboys; )

Hw 97k .22 - Bushnell 4-12X40 :thumbup:

Zoraki Hp01 ultra .22 - Barska Electro Sıght 4x21 AO g;$i

• Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Yanlız sormak istediğim iki şey var. Mesafe ölçerlerin Türkiye de kullanımın yasak olduğunu sanıyorum. İkinci olarak bu ürünün sanırım iklim şartlarına göre değişiklik gösterdiği doğrumudur. Bunu da en çok ilk resim sol üst köşedeki Rain yazısı destekler gibi. eğer öyleyse havadaki nemde hassasiyeti etkileyecektir. Sadece bilgi edinmek amaçlı olan sorularımı yanlış anlamamanız dileklerimle ;şrofls;.

bence de zaten lazerle mesafeyi ölçtüğü için hava durumu hassasiyeti etkileyecektir.

• hayırlı olsun her atıcıya lazım böyle bişi. Bakalim ilerde bende alabilirim. Güle güle kullanın :)

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullan abi. Metre, misina vs kullanmana gerek kalmadı artık. :)

• hayırlı olsun kadir abi bende de 100 metreyi ölçen alet var.. darısı başımıza..

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• Hayırlı olsun Kadir kardeş.Güzel bi cihaza benziyor.İyi günlerde kullanman dileğiyle.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    Nasıl başardınız kontrolden geçmeyi. X-rayde görünmedimi cihaz

Hatsan AT44WX10+Optima 3-12X44
    Hatsan Mod95 SAS+Optima 1X40 Reddot
    Crosman Phantom 1000X+ Square 3-9X40

• sağol un teşekkür ederim abi ler kardeşler :thumbdown: artık yabancı bir araziye ip götürmekden ve ölçmekden kurtuldum ;dance;

ürünün ingilizce katoloğu var,ama anlamıyorum,yanında almanca ya çevrilmiş bir kağıt var,kısaca anladığım şu

3 kademe ayar mevcut
    1. rain ) yağmurlu havalarda kullanılıyormuş,

2. refl ) normal hava şartlarında kullanılmasını tavsiye etmişler

3. >150; eınstellung grösser 150m,) büyütme ayarı,sanırım burda 150 metre üzeri bu mod u tavsiye etmek istemişler,başka birşey yazmamışlar

şimdi yeniden bil ölçüm yaptım, ( rain ve refl ayar modlarında karşıdaki binayı 207 metre olarak ölçtü,

>150. modu 208 olarak ölçüm yaptı

bu arada yeni birşey keşfettim,aletde kullanılan pil nadir bulunan bir pil boyutuna sahip, fiyatı 12 ytl bu pilin,ama bende yeterince var ;dance; zamanında toplu pil çeşidi almışdım satmak için,bu pil elimde kaldı satılmadı,kullanıcısı çok az,şimdi işe yaradı ;şrofls;.

evin için karşı binaları ölçebiliyorum,karanlıkda olsa x;.z

cihaz dan sorunsuz geçmiş arkadaşım,sadece yeni laptop um ötmüş,polis sormuş,laptop mu var diye,sonra bizimki çıkarmış laptopu,tekrar cihazın içinden geçmiş valiz tık yok,sorun yok,

• deneme şansın varsa şunu yapabilirmisin ;

google earth kullanarak evinin etrafında görüş alanına giren 300-500 metre arası bir bina bulup google cetveli ile bunu ölç atiyorum karşindaki bina cıktı 350 metre. Aynı yere rangefingerin ile bak bakalim aynı sonucu verecekmi bunu yapabilirsen cihazını cok daha iyi analiz etmiş olursun bizde bu bilgilerinden yararlanırız. Ne dersin?

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• hayırlı olsun kadır abı. sen bayagı ılerlettın bu ısı :) . durbun bugun elıme ulastı abı tesekkur ederım baya guzel bısey yarın senı cepten arıycam saygılar.

STRIKKER WORTEX

• sağol volkan kardeşim,memnun kaldığına sevindim ;tacli#

fuigo kardeş
    arazide net ölçüp işaretlediğim yerler var,hava açsın soluğu orda alacağım yine atışda,orda dener gözlemlerimi aktarırım,yolun karşısında reklam tabelası var 28 metre ölçtü,ayak ile ölçtüm yaptım nerdeyse kafa kafaya geldi,daha önce ayak ile ölçüm yaptım 100 metreye,ondan sonra olayı teyyit etmek için bir ip yumağından 170 metreye kadar ölçtüm ve işaretledim ipin bazı kısımlarını,
    yok böyle birşey,ayak ile ölçüdüğüm 100 metre, iple 100 metre 60cm civarı geldi,

rangerfinder gibi ölçüm yapıyor bacakklarım anlıyacağınız ;şrofls;. bu da mesleğime ne kadar önem verdiğimi gösterdi zamanında g;$i

• bi tane almak şart oldu anlaşılan zehirle sen bizi böyle :)

- Hatsan Mod 135 QE 6.35

- Husan Arms 20GA
    - UTG Red Dot

• hayırlı olsun Kadr abi güle güle kullan ;d;

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• sağol un arkadaşlar darısı sizlerin başına g;$i

arkadaşımın tavsiyesi üzerine google eart indirip ölçüm yaptım,rangerfinder ile google eart bire bir tutdu arkadaşlar,370 metre,

google eart ı kullanan arkadaşlar, işaretlediğim resmi nasıl kaydeteceğim onu bilmiyorum :him:s beceremedim u½%;