Pellet ile Çınlama sesi arasındaki ilişki?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugün (demin geldim atıştan) normalden farklı olarak Crosman hollow point ile detaylı bir grup çalışayım dedim. Tüfekte 205 bar var, moderatör takılı Crosman pelletleri atarken acayip sinir bozucu ''çinnn'' sesi çıkıyordu. Bende yağsız kullandığım için namluyu çizer diye tırstığımdan 10 tane atıp eve geldim.Gruplar normaldi.
    Ayrıca şarjorden sert mermileri yüklerken takılmalar oluyor. Bu soruna nasıl çözüm üretebiliriz ?

• Official Post

Engin, Çinn sesi susturucuyu taktığında her pcp de duylan bir sestir, yani normal olan birşey, pellet konusuna gelirsek, yumuşak pellet kulanmak herzaman için PCP silahların iyiliğinedir, çünkü namlu başlangıcındak O Ring i aşarken sert pellet zorlanma yapar.

• Üstadım Fx mermi kullanırken bu ses yoktu. Ayrıca konu dışı olacak ama tüfekte muazzam bir güç fazlalığı var 35 metreden pellet tutucu diye kullandığımız tüm malzemeleri delip geçiyor... Neyse, bu sert mermilerin namlu ömrüne kesinlikle etkisi yok mudur?

• Official Post

Sert pelletlerin namlu ömrüne (kurşun oldukları sürece) zararı dikkate alınacak boyutlarda değildir, yani sen bu silahı sert pelletlerle 60 yaşına kadar kullanırsan belki bir miktar namlu bollaşabilir, çünkü sürtünmenin olduğu yerde az yada çok aşınma kaçınılmazdır.

Çok güçlü diyorsun, daha ne istiyorsun. ;kihhik,

O ses pellet değişimi le değişmez daha dikkatli gözlemlersen farkedersin.

• aynı pellet mod48 ve patriot da da aynı sesi çıkarıyor engin kardeş, bu o pellet öz bişey,sanırım ucundaki havşa bu faktörü oynuyor

• Ben de match pellet atınca metalik ses belirginleşiyor. Bu pelletin aerodinamiği ile alakalı sanırım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Engin korkma aynı ses Murat abinin dediği gibi matc lardada oluyor, bende hollowpoint kullanırken aynı ses çıkıyor. Pelletler ıslık çalarak ilerliyor bu pelletlerin kafa yapısından kaynaklanan bi durum.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• aynı ses gamo pro hunterde de geliyor.benim için iyi bir ses aslında.ıslık çalarak gidiyor.aynı ateşli silahlarda kulanılan ortadı delik tek kurşun gibi.

Crosman 2100 Tasko 3-9*40 with mildot
    akdenizteam.png
    Fx Gladiatör, Hawke 6-24x44 Önden Parallax,Weichrauh Moderatör :love: