Hatsan AT44WX-10 Tüfeğim Geldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ( siz para kazanmak o kadar kolaymı sanıyorsunuz, elimde aynı boy vida stoğum çok ahşabı zayıflattım ama vida sayısını 4 taneye çıkardım ) demişti,

bu sözden sonra başka söze ne hacet..... :whistling: :whistling: :whistling:

------> İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.

Robert Bosch (Boshc kurucusu)

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Beyler bir de bu modelin set halinde satılanı var, fakat onda combo kelimesi geçiyor, ne bakımdan combo?

• "Metal yorulması, makinelerde, taşıtlarda ya da yapılardaki metal parçaların yinelenen gerilimlerin ya da yüklerin altında giderek dayanımını yitirmesi ve aslında dayanabileceğinden çok daha zayıf son bir gerilimin etkisiyle çatlayabilecek ya da kırılacak duruma gelmesi.
    Metal yorulması daha 19. yüzyılın başlarından beri bilinmekle birlikte bu olguya ilişkin ilk ciddi araştırmalar 20 yüzyılın ortalarına doğru başladı ve özellikle 1954'te İngiliz 'Comet' jet yolcu uçağının basınç kabinlerinin yarılması üzerine hızlandı. 1970'lerde, olayın nasıl geliştiği henüz tam olarak anlaşılamamışsa da, deneysel yollarla yorulmanın üstesinden gelecek teknikler geliştirildi. Yorulmaya dayanıklı metaller bulundu ve çeşitli yeni yüzey işlemleriyle bunların dayanımı daha da artırıldı. Bu arada uçak vb taşıtlarda yorulmaya yol açan gerilimleri en aza indirgeyecek yeni tasarımlara geçildi." alıntı tübitak

aslollan metal yorulması hesaba katılmasıdır .onun haricinde firma büyük riske girmiş olur.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• 100 bar da nasıl bir düşme yapacak diye test ettim, mesafe 73 metre tarlada birikmiş suyun ortasında taş mı toprakmı bilemiyeceğim artık hedef aldım, ben tepeden atış yapıyorum aşağıya doğru,
    1ci atışım hemen dibine düştü,2 ci atışımda tam üstüne,ayak da desteksiz crosman pellet ile,

daha öncesinde, dürbün sıfırlamasını yaptıkdan sonra,tam emin olmak için yine çökerek desteksiz 16 metredeki kurumuş yaban çiceği sapına tek atış yaptım,
    tam isabet

[Resim Engellendi: http://s11b.directupload.net/images/090118/temp/4cnuogqa.jpg]

dün 205 bar bastım tüpe,gardolaba koydum,eve geldim bir kontrol edeyim dün akşam 200 bar da ibre, ama bu gün saat 12 de tekrar kontrol ettim,atşa gitmeden önce, halen 200 barda idi :him:s
    soğukdan olurmu acaba :him:s

• sıcaklık düşünce 5-10 bar azalabilir basınç.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bende bugün at44 le atışımı yaptım gösterge 50 bardaydı 100 metredeki şişeye nişan aldım ;tufey# sonuç şişe patladı :D:D

;tufey# Hatsan AT44WX10 Premium Combo 22. cal OPTİMA(3*12-44)

;tufey# mod 95 sas 177. cal ZOS (3*9-42) ve muhtelifler.

• Yine üstadlar bilir ama ben bu forumda 50 bar gibi basınçlarda atış yapılmaması gerektiğini okudum çok kez. Pcp sahibi olmadığım için çok dikkat etmedim ama düşük basınçlarda bir parçanın gücü diğerini karşılamaya yetmiyor gibi şeylerdi. Zaten problem çıkartabilecek bir tüfeğede işkence yapmak iyi değil diyorum ben. Saygılar.

• pompa ne yapsin 50 bar da ki tüfege demi ;kihhik, 100 bar in altna inmiyorum.az atar öz atarim.dolumuda cabuk olur en azindan g;$i

• 50 barın zarar verebileceğini bende biliyorum ben sadece 100 metre denemek amaçlı bi kereye mahsus sıktım ;avci;

• Arkasında yeterli destek basınç olmayan valf çekiç darbesi ile hasar görebilir. Aman diyeyim..

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Arkasında yeterli destek basınç olmayan valf çekiç darbesi ile hasar görebilir. Aman diyeyim..

Heh işte bende bunu anlatmaya çalışmıştım ;lol;

o valfler doğuştan hasarlı

adamlara dolum ucundan kaçıran tüp yolladım bana öbür ucundan kaçıran tüp yolladılar

sinirleniyorum artık bıktım uğraşmak istemiyorum

• adamlara dolum ucundan kaçıran tüp yolladım bana öbür ucundan kaçıran tüp yolladılar

Geçmiş olsun, gülünç bir hikaye olmuş...

#hims #hims

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Geçmiş olsun, gülünç bir hikaye olmuş...

#hims #hims

+1

;şrofls;.;şrofls;.

Madmax'in hoş yorumları oluyor hakikaten :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

:!: anladım bende bir daha 50 barda sıkmam ;$.,

• selam arkadaşlar bu gün bebeğimin resmini eklemek istedim
    Maşallah deyin
    [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090224/7gmksbho.jpg]
    [Resim Engellendi: http://s11.directupload.net/images/090224/ok4tpa3w.jpg]

moderatörlü at 44 lw tüfeğim
    azcık ağır oldu 4.200 gram falan
    +;tuftabV#+;tuftabV#
    M.Akif abim sağolsun bu gün iyice bir ayar çektik alete daha yeni eve geldim