Hatsan AT44WX-10 Tüfeğim Geldi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Güle güle kullanın, kazasız ve güzel atışlar diliyorum, ilerde dürbün ayarlarını tamamlayıp tüfeğe alıştıktan sonra daha da hoşuna gidecektir eminim

Hatsan AT44WX-10 .22 + Nikko Stirling Targetmaster 10-50x60 MD

Pek yakında : Nikko Stirling Diamond 10-50x60 MD :love:

Hatsan Mod 95 Sas 4.5 Cal + Gamo 3-9x40

Diana Mod 26 4.5 Cal + Optima 1x40 RedDot

FX Revolution .22 + Nikon Buckmaster 4.5-14x40 Mil Dot

ankarateam.png

• bir arkadaşımın
    tüfeğinin yanında gelen dürbünde sorun vardı
    şöyleki küçük mercekteki artı kılın netliğini ayarlamaya yarayan +- oynatınca artı kıl da oynuyordu
    dürbünlerinizi kontrol edin bence

• arkadaşlar askerde olmam nedeni ile ben daha bugun kavustum at 44 üme cuma dagıtım oldu direk aradım ve parayı yolladım hemen yolladı onlarda bugun elime ulaştı tüfek 20 tane kadar attım garajda reddot taktım hemen denemek için güç mükemmel bekledigimden iyi kısmetse teslim oluncay kadar oynucam bi kaç kere daha

Hatsan AT44WX10 Premium Combo PCP( Lother Walther Namlulu)
    gamo cfx royal (22) 5.5 +3 9 40 dürbün +tek parça ayak
    gamo p23 ortopedik kabza (17) 4.5
    ilk göz agrım markası belli degil (17)4.5
    zoraki 914 9mm
    double eagle 9mm
    Optima Red Dot
    HATSAN MOD 95 SAS

• Yeni Tüfek alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun,kazasız zevkli isabetli atışlar dilerim...
    Emporto . Emre Arkadaşımız silahın hız değerlerini ölçerek bir çizelge hazırlamış.kendisine teşekkür ederiz.
    http://www.airgunturk.com/m-sa…-at-denemeleri/#post60318
    ilgili sayfadan bakılabilir..Silahın kataloğunda 970 fps yazmasına karşın ,,bu değeri yakalayamadı....denediğimiz 3 silahta yaklaşık aynı değerler elde edildi.,,çizelgede istikrarlı sayılabilir değerler mevcut.

A Takımı Üyesi

• selam arkadaşlar benimde at44 üün dün itibariyle elime ulaştı. raider la yan yana koydum ve işte silah bu dedim raider dan çok daha yakışıklı ve güçlü bir silah teşekürler Hatsan.yanlız kafama takılan birşey oldu tüfeğin yanında gelen yedek tüpün orta kısmında elle hissedilir bir şişkinlik var 100 bar basınçlı geldi ve şüphelendiğim için tüpü hemen boşalttım.bu bir sorun yaratırmı arkadaşlar..?

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Tüpdeki her türlü göze batan anormal faktörler ciddiye alınmalıdır bence, içeriye dogru göçme olsa darbe almış diyeceğim ama içeriden dışa doğru bir şişkinlik olması hiç hoş değil, bence geri gönder baksınlar .

• Tüpdeki her türlü göze batan anormal faktörler ciddiye alınmalıdır bence, içeriye dogru göçme olsa darbe almış diyeceğim ama içeriden dışa doğru bir şişkinlik olması hiç hoş değil, bence geri gönder baksınlar .

ve değiştirsinler. 200 barın hiç şakası olmaz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• selam arkadaşlar benimde at44 üün dün itibariyle elime ulaştı. raider la yan yana koydum ve işte silah bu dedim raider dan çok daha yakışıklı ve güçlü bir silah teşekürler Hatsan.yanlız kafama takılan birşey oldu tüfeğin yanında gelen yedek tüpün orta kısmında elle hissedilir bir şişkinlik var 100 bar basınçlı geldi ve şüphelendiğim için tüpü hemen boşalttım.bu bir sorun yaratırmı arkadaşlar..?

Tüpün üretimi bu şekilde, bizde daha önce farkettik ve araştırdık, bendeki yedek tüpde emportodaki yedek tüp de aynı

Tam anlamı ile nedenini bilmiyorum ama belki 180 cc hava kapasitesini daha kısa boyda sağlasın diye belki de kundağa oturan kısım daha ince olsun diye böyle üretmiş olabilirler.

sonuçta hepsi bu şekilde ve basınçtan şişme gibi bir sorun değil bu

A Takımı Üyesi

• Osman abi sadece yedek tüptemi var bu şişkinlik, yoksa her ikisinde de mi? :him:s

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Osman abi sadece yedek tüptemi var bu şişkinlik, yoksa her ikisinde de mi? :him:s

Silahı söküp bakmadım ,Sadece Bendeki ve Emporto daki yedek tüplere baktık..ikiside aynı şekilde çıkınca imalat şekli diye bir kanıya vardık..

A Takımı Üyesi

• Official Post

İlk üretimlerinde de aynı şekilde arkadaşlar, biz inceden inceye inceledik, tüpün içinde bir kademe yok yani düz ve dışında kademe var, dışını özellikle tüpün silaha bağlantı kısmı tarafına doğru tornalayarak inceltmişler ?
    Aslında eski bilgileri karıştırırsanız, bu konu işlenmişti.

• Official Post

Tüpün tornalanması et kalınlığından okadar incelme demektir,mukavemet ne oldu bu durumda?.200 Bardan bahsediyoruz.

Aramızda mühendisler vardır illaki,
    Soru şu : soğuk çelik çekme basınçlı boruda tüp dış kısmında tornalama ile inceltme yapılırmı ?

• Yapmışlar işte mustafa abi ötesi var mı :)

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• yapmışlar da.acaba neden yapmışlar? :whistling:

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• İmalatçılar modeli,tipi,rengi,ölçüsü farklı malzemeleri imal ederken maliyetleri özellikle dikkate aldıklarından ellerinde ki stok malzemeleri,imalat takımlarını ve kalıpları kullanmak isterler.

Konumuza dönersek,
    Hatsan son zamanlarda çok faklı modeller üretti.Bunu bizlere alternatifler sunmak ve rakiplerini pazarda zorlamak için yaptılar diyebiliriz.Esas sebep ise;ağırlıklı olarak ihracata çalıştıklarından ve farklı ülkelere ihracat yaptıklarından birçok farklı modeli üretmek zorunda kaldılar.Birsürü farklı model için yapılması gereken arge çalışmaları, kalıplar,imalat takımları vs.Bunlar çok zaman alan ve para harcatan konular.
    Hepsi yanyana geldiğinde ve özellikle maliyetler konuşulduğunda denklemin çözümünde bazı şeylerden feragat ediliyor.Bunlardan biri estetik, digeri ise malzeme kalitesi ve buna bağlı olarak mukavemet.
    Bizde hala havalı tüfeğe ''tüy tüfeği abi bişi olmaz'' diyenler var.Onu basit ve büyük çocukların oynadığı bir oyuncak tüfek olarak görüyorlar.Oysa gerçekte, içinde ortalama 200 bar basınç olan ve aksi bir durumda el bombası kadar zarar verebilecek basınçlı kabı konuşuyoruz.Önce yaklaşımlarımızı teknik emniyeti dikkate alır şekilde düzeltmeliz.
    Her ülkenin tercih ettiği model farklı, aradıkları teknik değerler farklı,standartlar farklı.Bence tek ortak noktaları sürekli kaliteden ödün vermeyişleri.
    Derin çekme metodu ile üretilmiş basınçlı kabın üstüne tornalama işçiliği uygulanması o üretimin red sebebidir.Hal böyle oluncada bizler bu konuyu konuşuyor oluyoruz.

• hatsanı aradım ve bu konuyu sordum.teknik ekipteki arkadaşlardan birisi tüpün kendisinden yani orijinalinin öyle olduğunu ve herhangi bir problem olmayacağı söyledi.tüpün yerine daha iyi oturması için öyle yapıldığını belirtti.silahın üzerindeki tüpüde kontrol ettim o da aynı şekilde.

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22